Palangos verslininkų atstovė: kiti kurortai mums neprilygsta

Palangos tiltas, 2022-06-17
Peržiūrėta
1108
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Delfi.lt nuotr.
Delfi.lt nuotr.

Brangstant viskam, kas įmanoma, statistikai suskaičiavo, kiek šią vasarą kainuos poilsis prie jūros Lietuvoje.

Prognozuojama, kad atostogos Lietuvoje bus brangesnės. Savaitė šeimai maždaug 200 eurų, praneša „LNK Žinios“. 

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė sakė, kad kainų augimas gali būti įvertintas tik procentais. 

„Iki 10–15 proc. svečiai gali pastebėti ir atrasti kainų augimą. Mes manome, kad pradžioje buvo infliacija labai bauginanti ir verslas žiūrėjo, labai skaičiavo tą savo savikainą ir pan. Atliko namų darbus ir manau, kad tikrai kažkiek pavyks ir sumažinti kainų augimą.

Vertinant ir tai, kad atsidaro ir užsienio šalys, kad užsienio turistai gali pas mus atvykti. Aišku, lietuvaičiai gali pasirinkti ir kitus kurortus, ne Lietuvoje, bet visa tai įvertinus, visas aplinkybes, kažkur apie 10 proc. kainos turėtų augti“, – sakė ji. 

Pašnekovė teigė, kad pasakyti, kiek savaitė galėtų išbrangti eurais sunkiau. Tai priklausytų nuo vietos. 

„Pasiūla yra labai plati Palangoje. Nuo modernių vilų ir kotedžų iki keturių ar penkių žvaigždučių viešbučių. Viskas priklauso nuo klientų poreikių ir lūkesčių, jų pasirinkimo“, – sakė ji.

I. Valaitienė dar papasakojo apie kainas. 

„Dvivietis kambarys su pusryčiais yra apie 75–85 eurai. Liepos, rugpjūčio mėnesiais kainos šokteli, tai vasaros pikas. Tada prasideda nuo 115–120 eurų“, – sakė ji.

Pašnekovė teigė, kad birželis jau ne tuščias. 

„Rezervacijos juda, viešbučiai turi atitinkamą užimtumą. Savaime aišku, esame priklausomi nuo orų. To negalime nuslėpti ir situacija arba palanki, arba ne.

Vaikučiai baigė mokslus. Nuo birželio antros savaitės judesys prasideda didesnis. Nuo Joninių visada tas aktyvumas turistų srautų išauga. Mes iš tikrųjų dedame visas pastangas į naujienas, verslas pristato jas. 

Atsiranda naujų maitinimo įstaigų, koncertų salėje renginiai grįžta į priešpandeminį lygį. Pats miestas iš tikrųjų yra išpuoštas gėlėmis, naujomis terasomis. Miestas yra gyvas, pasiruošęs priimti svečius ir mes tikrai tikimės, kad tie svečiai, kurie atrado per pandemiją kurortą iš naujo, kad jie apie tai papasakojo ne vienam, ne vienam rekomendavo ir tikrai sulauksime didelio svečių srauto“, – sakė ji.

I. Valaitienė pasakojo, kad jau mato atsigavimo ženklus kalbant apie turistus iš užsienio. 

„Pirmiausia, tai yra kaimyninės šalys, Latvija, Lenkija, taip pat aišku Vokietija, Prancūzija. Dar ankstoka spręsti, kadangi rezervacijos gali būti ir atšaukiamos, tai galėsime faktais kalbėti jau pasibaigus birželiui, liepai. 

Tada aptarti, kiek ir kokia rinka sudaro procentų, bet taip – didžioji dalis, apie 70–80 proc. turėtų išlikti lietuvaičiai“, – sakė ji. 

Pašnekovė pastebėjo, kad Neringa yra vokiečių turistų pamėgtas kampelis.

„Turistinės grupės, pavieniai labiau renkasi ją. Mes matome, kad atgyja ir Palangoje, bet dar truputį anksti kalbėti apie tai“, – sakė ji. 

Asociacijos vadovė dėstė, kad per pandemiją yra atsiradę naujų įpročių. 

„Stengiamės po truputį grįžti prie griežtesnių sąlygų, kad klientui tas lankstumas išliktų. Jau šiuo metu yra galimybė klientui mokėti mažesnę kainą, bet jis negali atšaukti rezervacijos. Arba gali mokėti daugiau, bet tada pasilieka galimybę atšaukti iki pat savo atvykimo dienos. Visos galimybės kliento rankose“, – sakė ji.

I. Valaitienė pastebėjo, kad yra ir tokių pasisakymų, kad Lietuvoje brangiau nei Turkijoje ar Graikijoje. 

„Ne vieneri metai, bet mes jau seniai nesilyginame su Turkijos ar Graikijos kurortais. Lietuvos pajūris yra Lietuvos pajūris. Kiti kurortai mums neprilygsta. Taip, gegužė buvo palankesnė išvykstamajam turizmui, bet birželį, liepą mes pasiruošę atsigriebti. Vasaros sostinė yra Palanga“, – sakė ji.

LNK

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Brangstant viskam, kas įmanoma, statistikai suskaičiavo, kiek šią vasarą kainuos poilsis prie jūros Lietuvoje.


Mielieji, Vasario 16-oji – valstybės atkūrimo diena – primena mums, kad laisvės kūrimas – tęstinis procesas, sujungiantis praeitį, dabartį, ateitį.


Nuo sausio 10 dienos Palangos miesto savivaldybėje, Komunikacijos ir e. paslaugų skyriuje įsidarbino buvusi Palangos miesto laikraščio „Vakarinė Palanga“ leidėja Tamara Zaiceva. Kaip skelbiama Palanga.lt puslapyje, jos pareigos – atstovė spaudai.


Pirmadienį, spalio 18 d., Savivaldybėje lankėsi ir su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovė Daina Vitkauskienė. 


Palikę vieną Lietuvos didmiesčių – Kauną, bendraamžiai 28-erių Ineta ir Darius Intai nusprendė įsikurti Kretingoje. Ineta, kilusi iš Panevėžio, Darius – iš Skuodo, po studijų kurį laiką gyveno ir dirbo Kaune. „Visada svajojome gyventi arčiau jūros, bet sprendimą vis vilkindavome. Tačiau, kai vieną dieną pradėjome kalbėti apie galimybę tą savo svajonę...


Palangos miesto savivaldybės taryba vakar vienbalsiai dar kartą pasisakė prieš verslininkų užmojus naikinti žaliuosius miesto plotus – panaikino žemės sklypo J. Simpsono g. 21 detaliojo plano koncepciją bei vienbalsiai apsisprendė netvirtinti minėto detaliojo plano, taip apgindami Palangos bendruomenės interesus.


„Ko mums labiausiai trūksta? Meilės Lietuvai. Šiandien mes labai jau linkę dejuoti ir verkti dėl to, kad neva „prastai“ gyvename, šiandien mums labai trūksta vienybės ir suvokimo, kiek daug Lietuva yra pasiekusi“, – Gedulo ir vilties dienos išvakarėse sako Laisvės kovų dalyvė Ona Veličkaitė-Gricienė ir nuo vaikystės tremtinės duonos...


Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė, įvertinusi Palangos miesto savivaldybės tarybos paskutiniąjame posėdyje pakeitusi 2004 metų birželio 10 d. sprendimu priimtas nuostatas dėl gyventojų dalyvavimo apklausoje, pasiūlė pakeisti priimtą sprendimą.


Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė savo potvarkiu sustabdė šių metų sausio 14 dienos Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimą, kuriuo buvo sudarytos naujos komitetų sudėtys. Todėl savivaldybės Tarybos nariai ir toliau dirbs tuose pačiuose komitetuose, kaip ir anksčiau..


Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė savo potvarkiu sustabdė praėjusį ketvirtadienį priimtą Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimo „Dėl ilgalaikės banko paskolos paėmimo“ antrojo punkto vykdymą, kuriuo buvo nuspręsta imti dar 500 tūkst. litų paskolą, ir apie tai informavo Klaipėdos apygardos prokuratūrą bei Specialiųjų tyrimų tarnybą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius