Valdančiųjų užmojus stabdo Vyriausybės atstovė

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-04-01
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė savo potvarkiu sustabdė praėjusį ketvirtadienį priimtą Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimo „Dėl ilgalaikės banko paskolos paėmimo“ antrojo punkto vykdymą, kuriuo buvo nuspręsta imti dar 500 tūkst. litų paskolą, ir apie tai informavo Klaipėdos apygardos prokuratūrą bei Specialiųjų tyrimų tarnybą.

 

Sprendimai pagal reikalavimus

Vyriausybės atstovės tarnybos specialistai pastebėjo, jog miesto Tarybai teikiamo sprendimo tikslas buvo nuspręsti dėl ilgalaikės banko paskolos paėmimo, kuri būtų skirta kurorto gatvių rekonstrukcijos bei naujų gatvių tiesimo darbams finansuoti. Vadovaujantis Vietos savivaldos įstatymo nuostatomis, tokio pobūdžio sprendimai priimami pagal nustatytus reikalavimus. Paskola imama tik investiciniams projektams finansuoti ir laikantis nustatytų skolinimosi limitų bei gavus Savivaldybės kontrolės ir audito išvadas. Minėtos sąlygos atitiko, nutarus skolintis 1 mln. 720 tūkst. litų, kurie numatyti užbaigti rekonstruoti bei tiesti naujas gatves.

 

Pasiūlyta ekspromtu

Netikėtai posėdžio metu miesto Tarybos nariui Eugenijui Simučiui pasiūlius sprendimo projektą papildyti antruoju punktu, buvo sprendžiamas dar vienos paskolos ėmimo klausimas. Jame siūloma leisti pasiskolinti dar 500 tūkst. litų finansinės nuomos iki penkerių metų mokesčių už automobilių stovėjimą surinkimo automatams įsigyti.

 

Grubūs įstatymo pažeidimai

Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje K.Vintilaitė pažymėjo, kad Ekonomikos ir finansų komiteto siūlymas papildyti sprendimo projektą dėl pusės milijono litų ėmimo finansinės nuomos būdu nesusijęs su teikiamo sprendimo projekto turiniu, nes dar viena paskola imama visiškai kitiems tikslams. Taip pat Vyriausybės atstovė akcentavo, kad minėtas komiteto siūlymas atskiru sprendimo projektu turi būti teikiamas merui, o po to Tarybos reglamente nustatyta tvarka svarstomas miesto Taryboje. Pasak K.Vintilaitės, politikų, priklausančių valdančiajai daugumai, balsais buvo pritarta šiam neteisėtam pasiūlymui, grubiai pažeidžiant įstatymo reikalavimus.

 

Opozicijos balsas į dangų neina

Kaip „Palangos tiltui“ komentavo susiklosčiusią situaciją miesto Tarybos narys Šarūnas Vaitkus, dar kartą valdantieji „važiuoju buldozeriu“ ir į opozicijos perspėjimus nereaguoja. „Mes juos dėl šios papildomos 500 tūkst. litų paskolos ėmimo įspėjome, teigdami, kad bus pažeidžiami įstatymai. Tačiau, deja, opozicijos balsas į dangų neina. Vyriausybės atstovei kilo pagrįstų įtarimų, kad miesto Savivaldybėje dedasi negeri ir neskaidrūs dalykai, todėl  ne tik sustabdė šios paskolos ėmimą, bet ir kreipėsi į Apygardos prokuratūrą bei Specialiųjų tyrimų tarnybą“, - sakė Š.Vaitkus.

Anot politiko, jeigu būtų įsiklausyta, ką sako opozicija, tokių ekspromtu priimamų sprendimų nebūtų. Matyt, pasak opozicijos atstovo, valdantiesiems reikia kuo daugiau painiavos, kad galėtų nardyti drumstame vandenyje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės atsakymas į atvirą Ramutės Kubilienės laišką, 2017-03-16 paskelbtą laikraštyje „Palangos tiltas“


Penktadienį Šventosios seniūnijos vietos bendruomenės tarybos posėdyje paskirstytos Vietos bendruomenių savivaldos programai iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skiriamos lėšos. Į beveik 17 tūkst. litų pretendavo penkios programos, kurioms įgyvendinti prašyta per 24 tūkst. Lt. Posėdžio metu nuspręsta visiškai patenkinti trijų programų poreikius...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Metų pradžioje paskelbtos Palangos savivaldybės Kontrolės ir Audito tarnybos ataskaitos dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą apmokestintose vietose, biudžeto vykdymo finansinio teisėtumo ir rinkliavos už išorinę reklamą rinkimo atskleidė daug įvairių pažeidimų. „Palangos tiltas“ paprašė juos pakomentuoti savivaldybės kontrolierę Eleną Kuznecovą.


Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė, įvertinusi Palangos miesto savivaldybės tarybos paskutiniąjame posėdyje pakeitusi 2004 metų birželio 10 d. sprendimu priimtas nuostatas dėl gyventojų dalyvavimo apklausoje, pasiūlė pakeisti priimtą sprendimą.


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė savo potvarkiu sustabdė šių metų sausio 14 dienos Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimą, kuriuo buvo sudarytos naujos komitetų sudėtys. Todėl savivaldybės Tarybos nariai ir toliau dirbs tuose pačiuose komitetuose, kaip ir anksčiau..


Kapinėms prireikė... paskolos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 13 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos valdančioji dauguma nusprendė, kad palangiškiai dar gali palaukti naujų kapinių atidarymo. Mat norint sumokėti darbininkams apie 38 tūkst. litų, kad kapinės būvų visiškai sutvarkytos, reikia pinigėlių net iš banko skolintis...


Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė savo potvarkiu sustabdė praėjusį ketvirtadienį priimtą Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimo „Dėl ilgalaikės banko paskolos paėmimo“ antrojo punkto vykdymą, kuriuo buvo nuspręsta imti dar 500 tūkst. litų paskolą, ir apie tai informavo Klaipėdos apygardos prokuratūrą bei Specialiųjų tyrimų tarnybą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas