Palangos žvejai pyksta: atvyksta iš kitų savivaldybių ir gadina tiltą (FOTO GALERIJA)

***, 2021-01-25
Peržiūrėta
1686
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos žvejai pyksta: atvyksta iš kitų savivaldybių ir gadina tiltą (FOTO GALERIJA)

Palangiškiai žvejai įširdo: kitų rajonų gyventojai rado būdų, kaip prasmukti prie jūros nepastebėtiems ir palikti savo įrankius. Į žurnalistus kreipėsi žvejai iš Palangos. Jie neslėpė erzelio: žvejai iš gretimų savivaldybių randa būdų, kaip prasmukti. „Palangą pasiekia žvejai iš kitų savivaldybių, iš Kretingos, Salantų, Darbėnų. Užsiima vietas žvejybai jau savaitėmis, bet prie savo įrankių nesirodo. Atsiranda tik naktį, tada kai jų niekas netikrina. Patikros postų Palangoje naktį nebūna“, – piktinosi palangiškiai.

Nerimaujama, kad ant medinio rėmo pritvirtinti žvejybiniai įrenginiai gadina tiltą. Kartu pykstama, kad pažeidžiamos karantino taisyklės. Palangiškiai įsitikinę, kad nusižengimus galima išaiškinti – tiltas stebimas vaizdo kamerų.
Prieš kelerius metus sunerimta, kad metaliniai žvejybos įrankiai, tarp žvejų vadinami samčiais, keseliais, gadina tiltą: ardo medinę dalį, nuzūlina dažus, vėliau turėklai pūva. Jo remontas vėliau atsieina tūkstančius.

Palangos viešosios tvarkos prižiūrėtojai vis ragina nusiimti tokius įrenginius. Sąmoningesni žvejai tiltą apsaugoti bando apvyniodami jį rankšluosčiu, guminiu kilimėliu.

Praėjusiais metais valdininkų kantrybė buvo trūkusi ir jie patys nupjaustė paliktus žvejybinius įrenginius nuo tilto.

„Žvejojimas nuo jūros tilto yra sena palangiškių tradicija. Tačiau norime atkreipti visų žvejų dėmesį, kad žvejojant negalima gadinti miesto turto – tilto turėklų. Prieš tvirtinant metalinius tinklų pakėlimo bei nuleidimo įrenginius, būtina pasirūpinti tinkama turėklų apsauga.

Taip pat karantino metu privalu laikytis saugaus atstumo nuo kitų asmenų. Taip pat pabrėžiame, kad, net ir turint leidimą limituotai žvejybai, draudžiama palikti be priežiūros prie turėklų pritvirtintus tinklinius samčius, metalinius keltuvus ir kitus įrenginius.

Raginame visus žvejus būti sąmoningus bei atsakingus, o piktybinis turto (tilto turėklų) gadinimas nebus toleruojamas – už tai numatyta administracinė atsakomybė“, - teigė Palangos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoja Danutė Mikienė.

Įvažiavimas į Palangos savivaldybę yra griežtai tikrinamas. Savaitgaliais čia apsukama po keliasdešimt automobilių.
Pareigūnai tikrina ir kaip žvejai laikosi karantino taisyklių: buvo tikrinama ne tik, ar būriuojasi pamėgtose vietose, bet ir ar nesusėdę į valtis po kelis iš skirtingų šeimos ūkių. Buvo tikrinami ir žvejai ant Palangos tilto.

„Įvairios priemonės nuolat organizuojamos. Įvairiais būdais tikrinama, ar nėra atvykusių iš kitų savivaldybių. Tačiau visi, matantys pažeidimus, gali skambinti numeriu 112 ir apie tai pranešti. Reikia suprasti, kad pareigūnai neturi tiek resursų prie kiekvieno žmogaus pastatyti po prižiūrėtoją. Visada gali atsirasti atvejų, kai kažkas ims ir ras būdų, kaip patekti į miestą. Žinant tokius atvejus reikia pranešti pareigūnams“, – teigė Andromeda Grauslienė, Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja.

Aurelija Jašinskienė,

15MIN

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šventosios žvejai skundžiasi, kad dėl Aplinkos ministerijos nustatytų ribojimų negali gaudyti nėgių, ketvirtadienį skelbia „Vakarų ekspresas“.


Europos Komisijai (EK) svarstant mažinti šprotų ir strimelių kvotas 2024 metams Baltijos šalių žvejai penktadienį Palangoje rengia piketą.


Likus mažiau nei metams iki 2023 m. savivaldybių tarybų narių rinkimų Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) išanalizavo Lietuvos savivaldybių tarybų narių kaitos duomenis ir parengė apžvalgą. Joje matoma, kaip keitėsi 60-ties Lietuvos savivaldybių tarybų sudėtys nuo pastarųjų visuotinių savivaldybių tarybų rinkimų, vykusių 2019 m. kovo 3 d., iki š. m. kovo 31 d. 


Lietuvos savivaldybių asociacija, vienijanti 60 šalies savivaldybių, palaiko Palangos miesto savivaldybės tarybos ir mero kreipimąsi į valstybės vadovus dėl ketinimų privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje, kuriuo kategoriškai nesutinkama, kad būtų likviduojamas mūsų kurorte veikiantis poilsio ir reabilitacijos centras, naikinama kurorto sanatorinio gydymo...


Palangiškiai žvejai įširdo: kitų rajonų gyventojai rado būdų, kaip prasmukti prie jūros nepastebėtiems ir palikti savo įrankius. Į žurnalistus kreipėsi žvejai iš Palangos. Jie neslėpė erzelio: žvejai iš gretimų savivaldybių randa būdų, kaip prasmukti. „Palangą pasiekia žvejai iš kitų savivaldybių, iš Kretingos, Salantų, Darbėnų. Užsiima vietas...


Praėjusį penktadienį Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija (LŠTA) išplatino pranešimą spaudai, kuriame pažymėta, kad itin griežtas ir nelankstus reguliavimas, šylantis klimatas ir paveldėtos infrastruktūros problemos nemažai daliai Lietuvos šilumos tiekimo įmonių, gali tapti neišsprendžiama problema mėginant išgyventi šiltąjį...


Nuo rugsėjo mėnesio Palangoje gyvenantys negalią turintys žmonės turi galimybę pasikviesti asmeninį asistentą į namus ir sulaukti pagalbos kasdienėse situacijose, kuriose neįgalusis neretai susiduria su jam neįveikiamais iššūkiais. Asmeninio asistento paslauga Palangoje dėl nežinojimo ir neskubėjimo priimti naujoves dar tik skinasi kelią, tačiau kitų savivaldybių pavyzdžiai...


Lipdamas savivaldybės laiptais, šnopuoja kaip šernas, pavalgęs pietus „Pas Feliksą“, gadina orą kaip šeškas, bet... apskritai – visai neblogas žmogus, nors tinkamas tik bokso kriaušei daužyti. Spėkite kas toks? Ogi Palangos vicemeras Saulius Simė. Kas dar nori „pavaryt“ ant kurorto vicemero?


Sunkiai naujoms skrydžių linijoms kelią skinančiam tarptautiniam Palangos oro uostui viltis  neblėsta kada nors į Palangą prisivilioti pigių oro vežėjų. Regis, tokius ketinimus teks atidėti ateičiai – į Palangos siūlymą kitoms apskrities savivaldybėms padengti kurorte skraidinančių naujų oro kompanijų nuostolius neatsiliepė nė viena.   Palangos valdžia remia...


Sunku įsivaizduoti Palangą be jūros tilto. Nuo jo atsiveria vaizdas į kopas, pliažus ir beribius jūros tolius. Ant jo galima pasiklausyti jūros ošimo, žuvėdrų klyksmo, palydėti saulėlydį ir, be abejo, „pasigrožėti” raižiniais  ir „hieroglifais” ant tilto turėklų, kurie skirti „įsiamžinti“ save Palangoje. Jei tiltas kalbėtų, jis tikrai vaitotų....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius