Palangos tiltą darko pamišę įsimylėjėliai bei žvejai

Alfredas PUMPULIS, 2011-08-11
Peržiūrėta
1068
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos tiltą darko pamišę įsimylėjėliai bei žvejai

Sunku įsivaizduoti Palangą be jūros tilto. Nuo jo atsiveria vaizdas į kopas, pliažus ir beribius jūros tolius. Ant jo galima pasiklausyti jūros ošimo, žuvėdrų klyksmo, palydėti saulėlydį ir, be abejo, „pasigrožėti” raižiniais  ir „hieroglifais” ant tilto turėklų, kurie skirti „įsiamžinti“ save Palangoje. Jei tiltas kalbėtų, jis tikrai vaitotų.

 

Darko ir įsimylėjėliai, ir žvejai

 

„Mysskas+Gintarė“, „Milė“, „R+K=(širdelė)“. Tokie ir kitokie panorusių „įsiamžinti“ ant tilto sijų vandalų raižiniai darko Palangos pasididžiavimą.

Kol Palangos valdantieji suka galvas kaip būtų galima sutramdyti vandalus, pastarieji nesnaudžia – palieka vis naujų užrašų.

Prieš pat sezono atidarymo šventę suspėto sutvarkyti  Palangos tilto rekonstrukcija kainavo savivaldybei kiek mažiau nei 1,7 milijono litų. Kapitaliai pakeista visa medinė tilto dalis, taip pat suremontuota ir metalinė žvejų prieplauka bei aikštelė, nuo kurios žvejai  gali žvejoti. Tačiau visų norinčių ši aikštelė su prieplauka yra nepajėgi sutalpinti. Būtent todėl žvejai renkasi patį tiltą, kur savo meškerėms išpjausto griovelius tilto turėkluose.

 

 

Vandalai įveiktų ir metalinius turėklus

 

„Kas geriau – metaliniai ar mediniai turėklai bei atramos?” – klausimas, privertęs miesto valdžią pasukti makaules.

Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Bronius Martinkus taip pakomentavo savivaldybės pasirinkimą įrengti būtent medinius tilto turėklus bei atramas.

„Bet kokiu atveju žmonės,  kurie suniokojo medinius turėklus, atrastų būdų, kaip tai padaryti ir su metaliniais. O metalinės konstrukcijos būtų tik sugadinusios tilto vaizdą”, - teigė B. Martinkus.

Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas stebisi, jog įsimylėjėliai taip keistai, darkydami tiltą, demonstruoja savo meilę. Ar tikrai meilę?

 

Raižomi ir kiti istoriniai paminklai

 

B. Martinkaus teigimu, niokojamas ne tik šis, vos trečią mėnesį po rekonstrukcijos  baigimo skaičiuojantis tiltas, tačiau ir kiti kultūriniai bei istoriniai paminklai.

,,Kiek man teko matyti, beveik visur ant paminklų  ar istorinių vietų yra raižomi vardai, datos. Kol žmonių sąmonė nepasikeis, apsaugoti tilto praktiškai neįmanoma”, - sakė B. Martinkus. Pašnekovas tvirtino, jog policijos posto ar vaizdo kamerų įrengimas, siekiant užtikrinti tvarką, ant tilto yra nerealus.

Palangos miesto policijos komisariato viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius „Palangos tiltui” teigė, jog paskutiniu metu nebuvo gautas nė vienas skundas nei iš gyventojų, nei iš  Palangos komunalinio ūkio dėl tilto darkymo.

Ar miesto komunalinio vadai neužlipa ant miesto simbolio? O gal išvydę vandalų išdarkytą tiltą, numoja ranka – ką gi pakeisi?

 

Nesurašytas nė vienas protokolas

 

G. Pocevičius sakė, jog šiemet dar nebuvo surašytas nė vienas ATPK (Administracinių teisės pažeidimų kodeksas) pažeidimų protokolas.

Galbūt vandalų šėlionės jau daug kam tapo „savaime suprantamas dalykas?

„Negalima sakyti, jog tai savaime suprantamas dalykas. Tvarka turi būti. Yra patruliuojantys pareigūnai, kurie reaguoja į skundus ar iškvietimus. Tačiau paskutiniu metu negavome nė vieno skundo. Vargu, ar koks žmogus drįstu niokoti Palangos tiltą, kai šalia stovi pareigūnai”, - sakė G. Pocevičius.

ATPK už smulkų chuliganizmą, tokį kaip tilto niokojimą, numato baudą nuo 100 iki 300 litų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojai šiomis dienomis vykdo labiausiai Palangoje lankomo  objekto – jūros tilto – prieigų atnaujinimo darbus.


Siekiant išvengti didelių žmonių susibūrimų, gruodžio 31 d. jūros tiltas jau 21 val. bus uždarytas, o atvertas visiems norintiems jis bus praėjus pusvalandžiui po vidurnakčio.


Trečiadienio, birželio 30 d., rytą į PT redakciją pasipylė skambučiai: kas vyksta ant Palangos tilto, ant kurio suvažiavo visų gelbėjimo tarnybų automobiliai, ratus suko sraigtasparnis? Gal didelė nelaimė?Vienas svarbiausių Palangos atributų – Palangos tiltas – po sezono atidarymo šventės šurmulio bus visas perdažytas, o medinis takas vedantis link jo jau šią savaitę, trečiadienį, buvo prikeltas naujam gyvenimui: pakeista danga, sudėtos jo prieigose naujos kaladėlės. Palangos komunalininkai jau pasiruošė sezono atidarymo šventei rytoj...


Šeštadienį valandai užtemo Palangos jūros tiltas

„Palangos tilto” informacija, 2013 03 25 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį, kovo 23 d., 20.30 val. valandai užtemo Palangos jūros tiltas. Taip didžiausias šalies kurortas prisijungė prie visame pasaulyje minimos Žemės valandos.


Žemės valandą užtemo Palangos jūros tiltas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 02 | Rubrika: Miestas

Iš žvakių liepsnelių sudėliotas skaičius 60 bei valandai į tamsą paniręs jūros tiltas – taip šeštadienio vakarą atrodė didžiausias šalies kurortas Palanga.


Sunku įsivaizduoti Palangą be jūros tilto. Nuo jo atsiveria vaizdas į kopas, pliažus ir beribius jūros tolius. Ant jo galima pasiklausyti jūros ošimo, žuvėdrų klyksmo, palydėti saulėlydį ir, be abejo, „pasigrožėti” raižiniais  ir „hieroglifais” ant tilto turėklų, kurie skirti „įsiamžinti“ save Palangoje. Jei tiltas kalbėtų, jis tikrai vaitotų....


Šuo ant jūros tilto

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto gyventojas, 2010 12 12 | Rubrika: Miestas

Situaciją, kai nei pats naudoja, nei kitiems leidžia, geriausiai apibūdina žinomas posakis – „šuo ant šieno“. Šuo šieno neėda, bet ir kitiems prie kaugės prieiti neleidžia.


Idėja – kavinė ant jūros tilto

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 29 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto vadovas Vytautas Stalmokas spaudos atstovus supažindino su bendrovės „Nesė Pramogų bankas“ pasiūlymu – verslininkai norėtų ant jūros tilto įrengti lengvų konstrukcijų lauko kavinę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius