Apginkime mūsų pliažus nuo neapgalvotų valdžios sprendimų

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010-11-26
Peržiūrėta
1221
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pliažams iškilo rimtas pavojus. Ir tą pavojų kelia dabartinės miesto valdžios, kurios įgaliojimai baigsis už 3 mėnesių, ketinimai kurorto pliažus penkerius metus paversti balaganu.

 

Su įvairiausios prekybos vietomis ir abejotinos kokybės paslaugomis jau okupuota J.Basanavičiaus gatvė, kuri vasaros sezono metu iš reprezentacinės kurorto gatvės virsta pailga triukšmingos mugės aikšte. Panašu, kad dabar, su miesto valdžios palaiminimu, ši mugė persikels į paplūdimius, iš jų išstumdama ramaus poilsio pageidaujančius žmones.

Naują paplūdimių tvarkymo ir viešųjų vietų išdėstymo schemą paruošusi Palangos valdžia visuomenę bando įtikinti, kad nieko naujo neįvyks. Vietoj pernai buvusių 22 paplūdimio palapinių ateinantiems penkeriems metams atsiras tiek pat laikinųjų medinių 6 metrų aukščio statinių, kuriuose įsikurs 80 kvadratinių metrų plotą užimančios pliažo kavinės su tiek pat smėlio iš poilsiautojų atimsiančiomis medinėmis terasomis

Tačiau skirtumas yra tas, kad Palangos ir Šventosios paplūdimiuose ketinamose įsteigti 34 zonose, bus galima nevaržomai vykdyti papildomą veiklą:  ne tik organizuoti paplūdimio pramogas, bet ir vykdyti atrakcionų veiklą.

Kiek papildomai paplūdimio ploto pareikalaus ši papildoma veikla?  Juk didelius pinigus už vietą sumokėję verslininkai skubės pelningai išnaudoti visą jiems skirtos zonos teritoriją.  Ar į pliažą atėjusiems poilsiautojams beliks vietos ant smėlio pasitiesti bent rankšluostį?

Kaip atrodys paplūdimys, tankiai nusagstytas medinėmis kavinėmis ir įvairiaspalviais batutais, įvairiais atrakcionais?  Be kita ko, 80 kvadratinių metrų ploto kavines bus galima pakeisti keturiais 20 kvadratinių metrų ploto kioskais, kurie realiai užims dar didesnį pliažo plotą.

Iš kiekvienos kavinės ar kiosko, be abejonės, sklis tranki muzika, greta krykštaus pramogaujantys jaunuoliai.  Atsiradus daugiau veiklos pliaže suintensyvės prekes gabenančio transporto arba dėžes tampančių nešikų srautas?  Ar tokio "ramaus" poilsio prie jūros tikisi vasarą į paplūdimius traukiantys poilsiautojų būriai?

Be jokios abejonės, Palangos paplūdimiai dar tebėra primityvūs.  Juose trūksta būtiniausių paslaugų ir patogumų, menka pramogų įvairovė, tačiau ar būtina visus centrinius kurorto pliažus paversti aktyvia verslo zona? Pakaktų gerai išvystytų aktyviam poilsiui skirtų kelių pliažo ruožų, kuriuose tilptų ir batutai, ir laipynės vaikams.

Likusioje paplūdimio dalyje turėtų vyrauti ramybė.  Net pliažo kavinių prie jūros yra per daug.  Ne pietauti žmonės vasarą traukia prie jūros. Ir juo labiau masinėje žmonių poilsio zonoje neturėtų būti sudaromos sąlygos piktnaudžiauti alkoholiu.  Policijos darbuotojų priežiūros stokojantys pliažai poilsiautojams jau tampa nebesaugi vieta.  Užuot stebėję jūrą, gelbėtojai tampa į bangas brendančių agresyvių girtuoklių prievaizdais.

Vietoj siūlomos kavinių ir kitų paslaugų gausos pirmaisia paplūdimyje reiktų konteinerinių tualetų su dušais, apšviestų pliažų, sporto infrastruktūros ir medinių takų, bet visai tai tūrėtų padaryti savivaldybė, o ne verslas kaip dabar yra siūloma. Paplūdimys skirtas ramiam žmonių poilsiui ir jis neturėtų tapti panašus į triukšminga muge virtusią J.Basanavičiaus gatvę.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Karšti čeburekai, šaltas alus“, – prieš dešimtmetį ši frazė buvo neatsiejama Palangos dalis. Čeburekai liko, o alus išnyko, rašo 15min.lt žurnalistė Viktorija Karsokaitė. Tačiau sugriežtinus prekybą alkoholiu tokie prekeiviai grįžo, 15min sakė Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas.


Ieškantieji miesto valdžios klaidų vis nepataiko  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 04 14 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Vargas tokiai Palangos valdžios opozicijai, kuri prasnaudusi visą kadenciją tik retkarčiais akį pramerkia tykodama kokios nors valdančiųjų klaidos ar nelaimės.


Nors seniūnaičių pareigos – simbolinės, įgaliojimai – nedideli, o joms vykdyti nenumatytas joks biudžetas, seniūnaičių rinkimai Palangoje ir Šventojoje prieš pat Kalėdas priviliojo ne vieną žinomą miestietį – buvusį miesto savivaldybės Tarybos narį, advokatą Aleksandrą Jokūbauską, verslininką Vidmantą Mitkų, mero Šarūno Vaitkaus patarėją visuomeniniais...


Nemirseta – viena seniausių pajūrio vietovių, jau VIII-XIII amžiuje priklausiusių Palangos prekybiniam centrui. Aštuonerius metus Palangoje ėjęs vyriausiojo architekto pareigas Edmundas Benetis, Nemirsetą vadina  Nimmersatt . Taip, kaip buvo ji buvo įvardijama XV amžiaus šaltiniuose. „Nemirseta turi tokį pat Kurhauzą, kokį turi ir Palanga. Tačiau Palangos...


Miesto valdžia tyliai pažymėjo šimto dienų atkarpą. Nuo valdžios lovio rinkėjų ar buvusių partnerių nuvarytų buvusio miesto valdžios, regis,   niekas, išskyrus mūsų laikraštį, nė neprisiminė. Koks buvo šimtas dienų   tiems, kurie dar neseniai sprendė miesto ateitį ir buvo svarbūs mūsų visų gyvenimui kurorte?   „Palangos tiltas“...


Iki rinkimų į savivaldybių Tarybas maratono – kitiems, matyt, sprinto ar bėgimo su kliūtimis – pabaigos liko visai nedaug. Vieni jau uždusę, kiti šelmiškai šypsodamiesi ar mintyse jau dėliojantys būsimos naujos valdžios kortas skaičiuoja paskutines dvi savaites iki rinkimų. Kandidatai, kaip numato įstatymas, turėjo visuomenei viešai atskleisti dalį duomenų apie savo gyvenimą. Bet tik...


Komunalininkai tapo sniego ir miesto valdžios įkaitais

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 12 19 | Rubrika: Miestas

Palanga paskendo sniege. Trečdaliu susiaurėjusios ir sniego apkasais įrėmintos kurorto gatvės tapo panašios į aukštais borteliais apjuostas bobslėjaus trasas.  Prie šaligatvių negalinčios privažiuoti mašinos šalikelėse stovi užėmusios beveik visą eismo juostą, o šalia jų prasilenkiantys du automobiliai gatvėje jau sunkiai beišsitenka.


Apginkime mūsų pliažus nuo neapgalvotų valdžios sprendimų

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 11 26 | Rubrika: Miestas

Palangos pliažams iškilo rimtas pavojus. Ir tą pavojų kelia dabartinės miesto valdžios, kurios įgaliojimai baigsis už 3 mėnesių, ketinimai kurorto pliažus penkerius metus paversti balaganu. 


Modernaus kurorto siekis suerzino valdžios trubadūrus

Irena Švanienė, asociacijos „Svetingas šeimininkas“ pirmininkė, 2010 11 23 | Rubrika: Miestas

Kuo toliau, tuo „Vakarinės Palangos“ laikraštis stebina labiau.  Užuot buvęs objektyviu miesto laikraščiu, atspindinčiu visų kurorto gyventojų mintis, jis jau seniai tapo Palangos valdžios ir miestą valdančios liberalcentristų partijos organu, savotišku jų dvaro trubadūru.


Promenadoje – valdžios sprendimų krachas

Dalia JURGAITYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 02 | Rubrika: Miestas

Kad Palangos šerdyje J. Basanavičiaus gatvėje tvyro netvarka –verslininkai neturi reikalingų leidimų prekybai,  išorinei reklamai, nėra sudarytos sutartys išvežti šiukšlėms, nesilaiko nustatytų reikalavimų dėl atstumų - konstatavo po kurorto promenadą pasižvalgę miesto politikai bei Savivaldybės atsakingų skyrių vadovai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius