Paminėta Kultūros diena

„Palangos tilto“ informacija, 2010-04-17
Peržiūrėta
390
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį ketvirtadienį Gintaro muziejaus Židinio menėje buvo minima Kultūros diena, į kurią susirinko visi kultūrai neabejingi ir nuolat kurorte ją puoselėjantys žmonės. Šia proga buvo teikiamos nominacijos, pralinksminusios ne tik jas gavusius, bet ir visus susirinkusiuosius.

 

1935 metų balandžio 15 dieną Vašingtone JAV prezidentas F.Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų ir istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasaulio kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūrines vertybes. Kadaise įvairių šalių kultūros paminklus nuniokojo karai, o ir dabar ne visi žmonės suvokia jų vertę ir neretai nesusimąstydami gadina.

Kultūros diena Lietuvoje minima ketvirtus metus. Šį jos statusą įteisino Lietuvos Respublikos Seimas 2006 m. liepos 19 d. priimtu įstatymu. Palangoje ji buvo švenčiama pirmą kartą. Praėjusių metų balandžio 15 dieną buvo iškelta 40 Taikos vėliavų – šios dienos simbolių. Taikos vėliava pasidabino ir Palangos miestas, ji buvo iškelta centrinėje miesto aikštėje.

Svečius iškilmingai sutiko ir šventinę nuotaiką suteikė „Palangos orkestras“. Apie Kultūros dienos atsiradimą mielai papasakojo renginį vedę Klaipėdos universiteto studentai, o pavasario dvelksmo įnešė folkloro būrelio „Kikilis“ vaikai su vadove Diana Šeduikiene. Renginio organizatorė Aušra Latonienė įteikė nominacijas. Pirmoji nominacija buvo teikiama „Kultūros patriotams“, ją gavo Irena Kuizinienė, Biruta Mazrimienė, Salomėja Slaboševičienė ir Algirdas Pečiukonis. „Kultūros žmonėmis“ pripažinti Modesta Abaravičiūtė, Konstantinas Skierus ir Julija Jonkutė. Nominaciją „Už tai, kad gyvi“ gavo S.Vainiūno muzikos mokykla ir Šventosios kultūros centras. Edmundas Jucevičius ir jo vokalinis ansamblis „Savo malonumui“  buvo pripažintas kaip naujas kultūros reiškinys. Be apdovanojimų neliko ir Palangos kultūros centro vadovas Nerijus Stasiulis bei „Palangos orkestras“. Plačiausiai paskleidę garsą apie Palangą pripažinti Gintaro muziejus, Botanikos parkas, A.Mončio namai-muziejus, Daiva ir Paulius Sangavičiai, mokantys jaunuolius šokio meno, muzikinis klubas „Vandenis“ bei etnoklubas „Mėguva“.

Nominacijų įteikimo ceremoniją praskaidrino jaunieji muzikos talentai, suteikę malonių emocijų susirinkusiems palangiškiams. S.Vainiūno muzikos mokyklos auklėtinis Povilas Tiškus atliko kūrinį trimitu, buvę mokiniai Gediminas Strupinskas ir Andrius Rekašius taip pat atliko jautrausias emocijas pažadinusius kūrinius. Puikiai nusiteikę Palangos miesto kultūros puoselėtojai iškilmes tęsė Botanikos parko oranžerijoje, kurioje mėgavosi malonia draugija ir vaišėmis. Pirmoji Kultūros diena Palangoje paliko puikių įspūdžių, tad noriai puoselėjama ji džiugins ir ateityje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tradiciškai kariuomenės diena Palangoje minima itin garsiai. Vyksta koncertai, valgoma kareiviška koše, kareiviai, šauliai ir civiliai žygiuoja eisenose, šaudomos salvės… Tačiau šiemet, atsižvelgiant į situaciją Lietuvoje ir pasaulyje, kariuomenės diena paminėta ramiai. Pirmadienį, lapkričio 23 dieną, Jūros šaulių vyrų choro atstovai...


Šventojoje bus minima Jūros diena

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 11 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį, rugsėjo 14 d., linksmai nusiteikę į šventę pakvies šventojiškiai – miestelyje bus minima Jūros diena. Jos metu Jūros gatvės pėsčiųjų alėjoje šurmuliuos renginiai, skirti pirmosios Lietuvoje Jūros dienos paminėjimui. Pasak Palangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinės veiklos vadybininkės Mantės Lukošienės, Jūros dienos...


Palangoje paminėta Tarptautinė miškų diena – kelkime inkilus

"Palangos tilto" informacija, 2019 03 31 | Rubrika: Miestas

Apie šimtas gamtos mylėtojų, tarp kurių – ir bendruomenės „Palangos santarvė“ atstovai, rinkosi Nemirsetoje, kur prasmingai paminėta Tarptautinė miškų diena. Šia proga VĮ Valstybinių miškų urėdija pakvietė į šventę „Paukščiai grįžta namo“ bei paragino visus norinčius prisidėti prie pasirengimo šiltajam sezonui ir...


Saugumo jausmas kiekvienam žmogui yra vienas iš svarbiausių poreikių. Jo siekiame šeimose, mokyklose, darbo vietose ir, žinoma, gatvėse. Palangoje paminėta Saugaus eismo diena renginiais ir priemonėmis. Eismo dalyviai buvo raginami visada būti kultūringais, atidžiais ir sąmoningais kelyje.


Svarbiausi Baltų vienybės dienos minėjimo renginiai šiais metais vyks Palangoje – taip apsispręsta penktadienį Palangoje vykusiame susitikime, kuriame dalyvavo Lietuvos ir Latvijos diplomatai, politikai bei kultūros darbuotojai.


Balandžio 30 dieną kurorte vyko Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos instituto organizuojamas sveikatinimo renginys „Pasirūpink ir savo sveikata“, skirtas Medicinos darbuotojų dienai pažymėti. Renginys vyko Birutės parke, į kurį susirinko nemažai sveikuolių ir norinčių rūpintis savo sveikata.


Gegužės 3 dieną, antradienį, Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą baltų kultūrai. Monetos nacionalinėje pusėje iškaldintas vienas ryškiausių baltų kultūros simbolių – gintarinis skridinys-amuletas, dekoruotas smulkių duobelių kryžma. Tą pačią dieną 14 val. naujoji moneta visuomenei bus pristatyta Palangos gintaro muziejaus renginių...


Jūros diena, Baltų vienybės diena, šventojiškių sueiga


Bibliotekoje - Skuodo rajono kultūros diena

„Palangos tilto“ informacija, 2011 04 13 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto viešojoje bibliotekoje buvo minima Skuodo rajono kultūros diena Palangoje, kuri tikriausiai suvirpino ne vieno skuodiškio, gyvenamąja vieta pasirinkusio kurortą, širdį.


Paminėta Kultūros diena

„Palangos tilto“ informacija, 2010 04 17 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį Gintaro muziejaus Židinio menėje buvo minima Kultūros diena, į kurią susirinko visi kultūrai neabejingi ir nuolat kurorte ją puoselėjantys žmonės. Šia proga buvo teikiamos nominacijos, pralinksminusios ne tik jas gavusius, bet ir visus susirinkusiuosius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius