Parodoje – lietuvių ir lenkų solidarumas

Gina KUBILIŪTĖ, 2012-08-02
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Parodoje dalyvavo palangiškiai bei Lenkijos atstovai.

Parodoje dalyvavo palangiškiai bei Lenkijos atstovai.

Palangos viešojoje bibliotekoje atidaryta lietuvius ir lenkus vienijanti paroda „Solidarumas su Lietuva. Lenkų ir lietuvių susitikimai. 1988 – 1994“.

 

Parodos atidaryme trečiadienį dalyvavusi Lenkijos respublikos ambasados Lietuvoje ministrė-patarėja Ewa Anna Figel teigė, kad šia ekspozicija norima pateikti dokumentinę medžiagą, kurios jaunieji lietuviai ir lenkai jau nelabai žino. Ji apgailestavo, kad dabar santykiai tarp šių šalių sąlyginai nėra puikūs.

„Šia paroda atiduodame pagarbą mūsų žmonėms“, – sakė ji.

Parodos tikslas – parodyti Lenkijos ir Lietuvos opozicijų kontaktų pradžią, Lenkijos Respublikos vyriausybės poziciją Lietuvos nepriklausomybės atgavimo išvakarėse bei dvišalio bendravimo dinamiką iki pasirašant 1994 m. tarpvalstybinio bendradarbiavimo sutartį.

Parodoje išsamiai pristatoma Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio ir Lenkijos „Solidarumo“ veikla, nepriklausomybės atkūrimo procesai, pirmieji oficialūs šalių vadovų susitikimai, jų metu priimti susitarimai. Paroda parengta Lenkijos Respublikos ambasados Lietuvoje ir „Karta“ centro iniciatyva.
Ekspozicija parengta nevyriausybinės organizacijos “Karta”ir Lenkijos Respublikos ambasados Lietuvoje iniciatyva.

Kurorto meras Šarūnas Vaitkus visų palangiškių vardu padėkojo, už parodą.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pasaulio lietuvių bendruomenės ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos lyderių suvažiavimas, liepos viduryje turėjęs vykti Palangoje, atšauktas – pranešė Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke.


Minint pasaulio lietuvių bendruomenės metus Palangos kultūros ir jaunimo centro „Grubusis“ teatras spalio 24 – 29 d. išvyko į Norvegijos Karalystę su spektakliu „Laikykis, Vydūne!“. Norvegijos lietuvių bendruomenės kvietimu spalio paskutinįjį savaitgalį ,,Grubusis’’ teatras pasirodė Dramene ir Osle.


„Atostogų parkas“ buvo pasirinktas kaip gerasis pavyzdys svarbiame tarptautiniame projekte, kuriame buvo kalbama apie aplinkos taršos mažinimą, ekologiją ir atsinaujinančius išteklius. Poilsio ir sveikatinimo komplekso šildymui, procedūroms naudojami atsinaujinantys resursai: antrą gyvenimą atranda gydomųjų savybių turintis purvas sapropelis, tapdamas derlinga...


Artėjantis vasaros sezonas – aktyvaus darbymečio metas ne tik verslininkams. Daugiau plušėti tenka ir Palangos miesto savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus kalbos tvarkytojai Vaivai Milončiūtei, kuri prižiūri kalbos vartojimą viešojoje erdvėje. Su ja kalbėjomės apie vyraujančias kurorte kalbos tendencijas, kas tampa didžiausiu galvos skausmu kovojant dėl kalbos...


Palangos gyventojas Eduardas Balčerovasbuvo maloniai nustebęs,kai pro praviras jo namų duris pamatė įeinantį balandį.Paukštis įėjęs į kambarį drąsiai elgėsi: buvo visiškai ramus,pakreipęs galvelę žvalgėsiaplinkuiir niekur nežadėjo trauktis.Paėmus ant rankų, balandis nesipriešino. „Iš pat pradžių jis man pasirodė savas,o kai pamačiau ant paukščio kojos...


Tarptautinio dainų ir šokių festivalio „Mano tėviškės spalvos“ tradicijos Rygos lietuvių vidurinėje mokykloje brandinamos nuo 2007 metų. Jo sumanytojas – renginių vedėjas, pedagogas, Rygos lietuvių tautinių šokių kolektyvo „Bijūnas“ vadovas Rolandas Žalnierius.


Praėjusį penktadienį Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta paroda „Kristijonas Donelaitis 300“, skirta lietuvių grožinės literatūros pradininko 300 metų jubiliejui. Parodoje eksponuojami 2011-aisiais ir 2012-aisiais Klaipėdos bei Kaliningrado tapytojų ir grafikų bei jų bičiulių iš kitų šalių kūriniai, kurti tiek plenere Tolminkiemyje, tiek kūrybinėse dirbtuvėse....


„Moste“ atidaryta tradicinė kalėdinių atvirukų paroda  1

Palangos viešosios bibliotekos Informacijos ir bibliografijos skyriaus vedėja Miglė Jonaitienė, 2013 12 02 | Rubrika: Kultūra

Praėjusį penktadienį dailės salone „Mostas“ atidaryta tradicinė kalėdinių atvirukų paroda.


Kuo kvepėjo ir ką galėjai jausti, girdėti, regėti, prisiminti lapkričio keturioliktąją apypiečiui Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje?


Parodoje – lietuvių ir lenkų solidarumas

Gina KUBILIŪTĖ, 2012 08 02 | Rubrika: Kultūra

Palangos viešojoje bibliotekoje atidaryta lietuvius ir lenkus vienijanti paroda „Solidarumas su Lietuva. Lenkų ir lietuvių susitikimai. 1988 – 1994“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas