Pasibaigus vasarai Palangoje užburzgė technika – tvarkoma gyvenamoji aplinka

Palangos tiltas, 2014-09-26
Peržiūrėta
1048
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pasibaigus vasarai Palangoje užburzgė technika – tvarkoma gyvenamoji aplinka

Pasibaigus aktyviajam kurortiniam sezonui, Palangos daugiabučių namų rajonuose burzgia statybų technika – čia intensyviai tvarkoma gyvenamoji aplinka bei atnaujinamos gatvės.

„Vasarą nenorėta pradėti gatvių tvarkymo darbų daugiabučių namų rajonuose, kad nebūtų sukeliama papildomų nepatogumų nei vietos gyventojams, nei jų svečiams. Dabar, pasibaigus aktyviajam kurortiniam sezonui, imamasi tvarkyti gatves“, – sakė Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė.

Darbai Sodų gatvėje

Miesto komunalininkai šią savaitę, antradienį, pradėjo darbus Sodų gatvėje – čia maždaug 200 metrų atkarpoje nuo Laukų g. iki Kretingos g. rengiamos papildomos vietos automobiliams, bus įrengtas naujas apšvietimas, atnaujintas šaligatvis bei pastatyta papildomų automobilių stovėjimo vietų.

Pasak UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, minėtoje atkarpoje bus ne tik naujomis pakeistos šaligatvio plytelės, bet ir rekonstruotas gatvės apšvietimas – pakloti nauji kabeliai, įrengtos naujos atramos bei šviestuvai.

Tačiau vairuotojus bene labiausiai džiugina žinia, jog jau netrukus šioje miesto dalyje atsiras maždaug pusšimtis naujų vietų automobiliams statyti. Tai daugiabučių namų kvartalo gyventojams yra itin aktualu.

„Daugiabučių namų kiemai nėra erdvūs, visų gyventojų automobiliai juose netelpa, tad dalis Sodų gatvės gyventojų savo transporto priemones priversti palikti gatvėje. Ir nors Sodų gatvė yra pakankamai plati, užstačius jos kelkraščius automobiliais, eismo sąlygos čia akivaizdžiai pablogėja. Ypač miesto komunalininkai tai jaučia žiemą, kuomet reikia valyti sniegą“, – sakė K. Skierus.

K. Skieraus teigimu, apie 50 papildomų vietų, skirtų automobiliams statyti, Sodų gatvėje bus įrengta iki lapkričio. Per mėnesį čia bus atnaujintas ir šaligatvis bei apšvietimas.

Anot jo, ypač daug keblumų kildavo ir dėl siauro pravažiavimo iš Taikos g. į Sodų g. – čia būdavo sudėtinga pravažiuoti tiek greitosios pagalbos ar ugniagesių automobiliams, tiek šiukšliavežėms ar kitoms didesnėms transporto priemonėms. Tačiau jau netrukus minėtų problemų nebekils.

Vietos automobiliams

Palangos komunalininkai tvarko ir J. Janonio gatvės atkarpą nuo Žvejų g. iki Gintaro g. „Jau esame atlikę apie trečdalį numatytų darbų. Bus pakloti nauji šaligatviai ir asfaltbetonio danga, taip pat pakeisime susidėvėjusius šulinių dangčius“, – „Palangos tiltui“ sakė K. Skierus.

Naujos automobilių stovėjimo vietos bus įrengtos Druskininkų gatvėje. Čia taip pat bus atnaujintas apšvietimas.

Jau trečią savaitę tvarkoma ir Taikos gatvė. Pradžioje darbininkams tam tikrų keblumų kėlė sustatyti automobiliai gatvės kelkraštyje, bet gyventojai buvo geranoriški ir juos patraukė. Tad jau kitą mėnesį planuojama pakeisti gatvės dangą, ir gatvė taps platesnė bei patogesnė. „Iš gyventojų esame girdėję, kad iki šiol net būdavę sunku su komunalininkų transportu gatvelėje prasilenkti. Bet jai išplatėjus apie 6 metrus, tokios problemos daugiau nebus“, – žada gatvės tvarkytojai.

Dirbama Šventojoje

Šventojoje taip pat nesnaudžiama – jau baigta tvarkyti Šventosios gatvės atkarpa nuo Kopų g. iki Žuvėdrų g. „Čia pakeista gatvės bei šaligatvių danga, įrengtas naujas apšvietimas, atlikti gatvės ženklinimo darbai. Naujai pažymėjome keturias perėjas“, – sakė K. Skierus.

Rekonstruojama ir Jūros gatvė. Per kelis rekonstrukcijos etapus, kuriuos planuojama baigti iki 2016 m. pabaigos, bus iš pagrindų atnaujinta gatvės danga bei įrengtas asfaltu dengtas dviračių takas. Bus ne tik išplatinta važiuojamoji gatvės dalis, bet ir paklotos naujos komunikacijos, įrengtas naujas apšvietimas, mažosios architektūros elementai – suoliukai ir šiukšliadėžės. Atnaujinta gatvė bus pritaikyta saugiam neįgaliųjų judėjimui.

Gyventojų patogumui

 „Labai smagu, kad tvarkymo darbai pagaliau pradėjo vykti ir Taikos gatvėje. Gatvė taps platesnė, bus lengviau pravažiuoti, atsiras papildomų vietų pastatyti automobiliui. Darbai dabar vyksta po pat mano langais. Vyrai, matau, dirba sąžiningai, visi namo gyventojai yra patenkinti“, – sakė Valentinas Boguckis, Taikos gatvės gyventojas. Anot jo, kaimynai jau anksčiau su „pavyduliuku“ pasižiūrėdavo į tokius darbus Medvelakio gatvėje ir centrinėje miesto dalyje.

Aldona prisistačiusi palangiškė taip pat pastebėjo, kad miesto gatvės per paskutinius metus gerokai pasikeitė. „Gal ne visi gyventojai yra matę, pavyzdžiui, kaip yra statomas kempingas Nemirsetoje. Bet kai tvarkomos gyvenamųjų rajonų gatvės, kurias miname ar pravažiuojame keliskart per dieną, negali nepastebėti vykdomų darbų. Sūnus nusiskųsdavo kartais, kad nebūdavę kur pasistatyti automobilio, tačiau įrengus papildomų automobilių stovėjimo vietų, tikiu, tokios bėdos daugiau nebus“, – sakė palangiškė.

Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugsėjo 6 dieną keleiviams ir orlaiviams vartus užvers Palangos oro uostas – nuo tos dienos jo teritorijoje darbuosis statybinė technika. Vos per maždaug pusantro mėnesio ketinama modernizuoti pagrindinę oro uosto aerodromo infrastruktūrą: rekonstruoti oro uosto kilimo ir tūpimo, riedėjimo taką, rekonstruoti esamą peroną, atnaujinti inžinerines sistemas, apšvietimo sistemas.


Nors karantinas šalyje tęsiasi, pasirengimo artėjančiai vasarai darbai Palangoje nestoja – kurorto komunalininkai, kaip ir kiekvieną pavasarį, aktyviai triūsia gražindami viešąsias erdves bei tvarkydami paplūdimius.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Pasibaigus aktyviajam kurortiniam sezonui Palangos komunalininkų darbymetis tęsiasi – miesto tvarkytojai intensyviai darbuojasi daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose. Darbo netrūksta ir paplūdimiuose, kitose miesto viešosiose erdvėse.  


Palangos paplūdimiuose – moderni smėlio valymo technika

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 14 | Rubrika: Miestas

Palangos paplūdimiuose nuo rugpjūčio 14 d. triūsia nauja ir moderni smėlio valymo mašina „BeachTech Marina“. Ekonomiškai ir tyliai dirbanti savaeigė technika kol kas neturi analogo Baltijos jūros regione. Tokios technikos Palangai bei Šventajai labai trūko, nes anksčiau kurorto paplūdimiuose stambesnės atliekos buvo surenkamos rankiniu būdu. 


Vilos „Anapilis“, kurioje įsikūręs Palangos kurorto muziejus, aplinka jau sutvarkyta. Pernai panašiu laiku prasidėjusių darbų rezultatus jau įvertino ir miesto gyventojai bei svečiai, kurie mielai vaikšto po sukurtą parkelį.


Palanga intensyviai rengiasi artėjančiai vasarai – kurorto komunalininkai kasdien triūsia paplūdimiuose, kad jūra pasimėgauti nusprendę palangiškiai ir kurorto svečiai čia, kaip ir kasmet, jaustųsi jaukiai bei patogiai.


Pasibaigus aktyviajam kurortiniam sezonui, Palangos daugiabučių namų rajonuose burzgia statybų technika – čia intensyviai tvarkoma gyvenamoji aplinka bei atnaujinamos gatvės. „Vasarą nenorėta pradėti gatvių tvarkymo darbų daugiabučių namų rajonuose, kad nebūtų sukeliama papildomų nepatogumų nei vietos gyventojams, nei jų svečiams. Dabar, pasibaigus aktyviajam...


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus kartu su Klaipėdos meru Vytautu Grubliausku bei Neringos vadovu Dariumi Jasaičiu antradienį dalyvavo tiesioginėje LRT radijo laidoje, kurios metu diskutavo apie prasidedantį kurortinį sezoną bei visų trijų pajūrio miestų pasirengimą vasarai.


Palangos vaikų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ kolektyvas turi kuo didžiuotis: lapkričio 23 dieną per LITEXPO vykstančią parodą „Mokykla 2012“ buvo apdovanotos mokyklos – Geriausiai tvarkomų mokyklų aplinkos-apžiūros konkurso šių metų nugalėtojos, tarp kurių ir kurorto ikimokyklinio ugdymo įstaiga.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius