Pasitraukė dar vienas kurorto kultūros įstaigos vadovas

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-02-27
Peržiūrėta
2140
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dovydas Bajoras paliko UAB „Palangos renginiai”
Dovydas Bajoras paliko UAB „Palangos renginiai”

Palangos miesto savivaldybės įmonė UAB „Palangos renginiai“ turi naują vadovą –Paulių Henriką Sangavičių. Bendrovės stebėtojų taryba prieš tai patenkino buvusio direktoriaus Dovydo Bajoro prašymą jį atleisti iš užimamų pareigų.
„Pasigedau konkretumo. Mano siūlymams bendrovės stebėtojų taryba paprastai pritariamai linkčiojo galva, tačiau jie, kaip taisyklė, nepasiekdavo miesto Tarybos, kad virstų į konkrečius sprendimus – „užstrigdavo“ kur nors savivaldybėje. Tie, kas nepatingės pasižiūrėti į mano veiklos ataskaitą, matys, kad rankų susidėjęs nesėdėjau“, – „Palangos tiltui“ sakė D. Bajoras.
Buvęs direktorius dirbo už minimalią algą, administratorė buvo įforminta vienai valandai per dieną, o miesto Taryba, jo prašymu, nepadidino įmonės įstatyminio kapitalo – jis tebuvo 2500 eurų, todėl įmonę kamavo nuolatinis lėšų stygius.
„Kad sutaupyčiau įmonės pinigus, kol laukiau akcininkų sprendimo dėl įmonės įstatinio kapitalo didinimo, tris kartus ėjau nemokamų atostogų“, – sakė D. Bajoras.
Miesto Taryba bendrovę „Palangos renginiai“ įsteigė rūpintis renginiais Koncertų salėje, kol nėra koncesininko. Per iki šiol įvykusius tris konkursus koncesijos (salės nuomos) sutartis nebuvo pasirašyta.
„Salė būtų žymiai geriau panaudojama, jeigu būtų koncesininkas... Nereikia savęs apgaudinėti: kai bus koncesininkas, jis salę išnaudos 110 procentų, dabar ji išnaudojama, pasakykime, ne pačia aukščiausia pavara“, – D. Bajoras buvo sakęs „Palangos tiltui“ praėjusių metų rudenį.
Praėjusių metų rugpjūtį „Palangos renginių“ direktorius, gavęs stebėtojų tarybos pritarimą, kreipėsi į savivaldybės direktorę A. Kilijonienę, kad bendrovei panaudos teise 10 metų būtų perduotas Kurhauzo pirmasis aukštas su jame esančiomis kai kuriomis patalpomis. D. Bajoras norėjo, kad vienoje jų įsikurtų „Palangos renginių“ biuras. Tam administracija nepritarė.
Jis pabrėžė, kad „beveik visoms“ ir kitoms jo iniciatyvoms stebėtojų taryba (jai vadovauja Ilona Pociuvienė) buvo pritarusi, tačiau joms pasiekus savivaldybę, jos joje „užstrigdavo“.
Turintis savo renginių technikos nuomos bendrovę žinomas pajūrio renginių organizatorius D. Bajoras teigė, kad „Palangos renginiai“ turėjo įdomių planų, taip pat ir organizuoti renginius Koncertų salėje.
„Pavyzdžiui, buvome kalbėję su Merūnu ir Andželika Cholina (ji vadovauja savo vardo šokio teatrui – aut.), kitais atlikėjais, kad jie surengtų kalėdinius koncertus Palangoje. Esmė ta, kad norint su jais ką nors jau dabar sutarti ir užsitikrinti jų, ar panašaus kalibro atlikėjų, atvykimą, reikia jiems mokėti avansą, taip pat užsakyti reklamą. Deja, mūsų įmonėje pinigų tam niekada nebuvo“, – sakė D. Bajoras.
Savo veiklos ataskaitoje jis nurodė, kad „Palangos renginiams“ pavyko užmegzti kontaktus su tarptautiniais renginių organizatoriais, pavyzdžiui, LiveNation, su kuriais buvo tartasi dėl pasaulinio lygio žvaigždžių koncertų Palangoje.
D. Bajoras itin siekė, kad miesto Taryba „Palangos renginiams“ perduotų kai kuriuos miesto kultūros objektus, pavyzdžiui, Kurhauzo salę, tačiau tai nepavyko.
2017 metais jo vadovaujami Palangos renginiai“ planavo Palangoje surengti „Stintų šventę“, „Kurorto šventę 2017“, „BeachBikeFest 2017“, „Stalo šventę 2017“ ir suorganizuoti bent tris renginius Koncertų salėje ir du Sporto arenoje.
Direktoriaus kantrybė trūko, kai vasario pradžioje nepavyko sušaukti įmonės akcininkų susirinkimo.
„Nors jis buvo sušauktas laikantis visų teisės aktų. Jam neįvykus, nusprendžiau pasitraukti, – sakė D. Bajoras. – Dariau, neslėpsiu, daug, o „tolko“ – jokio“.
Palangos miesto savivaldybe nusivylimą išreiškė ir paskutinio, vėl nesėkmingai susiklosčiusio, koncesijos konkurso praėjusių metų rudenį vienintelės dalyvės, UAB „Pajūrio infrastruktūra“, direktorius Paulius Baltrėnas.
Jis „Palangos tiltui“ tvirtino, jog koncesijos konkurso sąlygos buvusios labai nepatrauklios, o savivaldybė iš anksto „užprogramavo“ jo vadovaujamos bendrovės bankrotą.
„Patys didžiausi apribojimai buvo iškelti konkurso sąlygomis – prašomas minimalus nuomos mokestis –apie257 tūkstančių eurų per metus, tai yra šiek tiek daugiau kaip 21 tūkstantis eurų per mėnesį– už koncertų salę yra gerokai per didelis. Mūsų įmonė nusprendė, kad galėtume sutikti su tokia kaina, net Savivaldybei sutikus, kad pirmaisiais koncesijos sutarties metais bus taikoma 95 proc. nuomos mokesčio nuolaida, antraisiais – 75 proc. nuolaida, trečiaisiais – 50 proc. nuolaida, o ketvirtais ir vėlesniais nuomos metais nuolaida nuomos mokesčiui nebebūtų taikoma. Tokios nuolaidos – laikinos, o pasirašydami sutartį 10 metų, mes žiūrime į visus 10 metų. Tad toks Savivaldybės tariamas lankstumas buvo dirbtinas, su didele galimybe, kad mes būtume nepajėgę vykdyti įsipareigojimų ir būtume bankrutavę“, – sakė P. Baltrėnas.
Miesto savivaldybės direktorė Akvilė Kilijonienė „Palangos tiltui“ gruodį sakė, kad Palangos koncertų salės išlaikymas nereikalauja papildomų lėšų iš miesto biudžeto – salė išsilaiko pati.
Ji praėjusių metų pabaigoje teigė, kad nuo salės atidarymo iki naujųjų metų Koncertų salėje bus įvykęs 31 renginys.
Vakar su naujuoju UAB „Palangos renginiai“ direktoriumi P. H.Sangavičiumi susisiekti nepavyko.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmadienį, lapkričio 9 d., posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija apsisprendė, kad lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ nuo lapkričio 10 d. iki lapkričio 23 d. įvedamas infekcijų plitimą ribojantis režimas. Tai reiškia, kad nuo , antradienio, lapkričio 10 d., vaikų ugdymas šioje įstaigoje bus vykdomas nuotoliniu būdu.


Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) laikinoji kanclerė Odeta Vitkūnienė ketvirtadienį pristatė Palangos vaikų reabilitacijos įstaigos „Palangos gintaras“ kolektyvui naująjį įstaigos direktorių Saulių Deveikį. Po pokalbio su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga atrinktas konkurso nugalėtojas šiandien pradėjo eiti pareigas.


Iš gyvenimo pasitraukė žinomas Palangos šefas

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 26 | Rubrika: Miestas

Vakar, spalio 25-ąją, iš gyvenimo pasitraukė žinomas Palangos kurorto šefas, restorano „Barbarosa“ vadovas Mykolas Paleckis. Gastronomijos meistras pernai su savo komanda išsikėlė iš viešbučio „Kerpė“ – PT šaltinio teigimu, dėl padidintos nuomos – į restoraną „RIVASTAR.“ Vakar „Barbarosos“...


Palangos miesto savivaldybės įmonė UAB „Palangos renginiai“ turi naują vadovą –Paulių Henriką Sangavičių. Bendrovės stebėtojų taryba prieš tai patenkino buvusio direktoriaus Dovydo Bajoro prašymą jį atleisti iš užimamų pareigų.


Palangos kultūros ir jaunimo centrui aštuonis mėnesius vadovavęs Artūras Butkus vasario 1-ąją baigė savo darbą Palangoje ir su šeima patraukė į Vilnių. Jau buvęs Kultūros ir jaunimo centro direktorius patikino, jog išvyksta dėl šeimos gerovės, tačiau jis neslėpė, kad kultūrininkų gyvenime Palangoje nebuvo viskas gerai. Jis atsakė į „Palangos tilto“...


Kad Palangos kurortui būtina autobusų stotis miesto centre, nuspręsta dar iki II-ojo pasaulinio karo: 1937 m. valdžia šiai paskirčiai nupirko sklypą iš privačių asmenų, ir, kaip spėjama, 1939-aisiais čia iškilo vienas reikšmingiausių kurorto prieškarinės infrastruktūros visuomeninės paskirties objektų. 2010-ųjų rudenį Palangos autobusų stoties pastatas...


Kad Palangos kurortui būtina autobusų stotis miesto centre, nuspręsta dar iki II-ojo pasaulinio karo: 1937 m. valdžia šiai paskirčiai nupirko sklypą iš privačių asmenų, ir, kaip spėjama, 1939-aisiais čia iškilo vienas reikšmingiausių kurorto prieškarinės infrastruktūros visuomeninės paskirties objektų. 2010-ųjų rudenį Palangos autobusų stoties pastatas...


Lietuvos kultūros sostinei Palangai – gintarinis kurorto tautodailininkų Kurhauzas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 02 11 | Rubrika: Miestas

Palangos – Lietuvos kultūros sostinės metus vietos tautodailininkai nusprendė pažymėti išskirtinai. Šia proga kurorto merui Šarūnui Vaitkui penktadienį įteiktas gintarinis paveikslas, kuriame vaizduojamas Kurhauzas.


Palangos miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs VšĮ „Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centras“ stebėtojų tarybos praėjusių metų gruodžio 11 dienos sprendimą, pripažino jį negaliojančiu.


Naujausi kurorto kultūros paveldo istorijos tyrimai

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 29 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto viešojoje bibliotekoje įvyko antroji konferencija, skirta kurorto kultūros paveldo klausimams aptarti. Gausiai susirinkusius forumo dalyvius pasveikinęs miesto vadovas Vytautas Stalmokas teigė, kad žinant Palangos kultūros paveldo priešistorę ir jos naujausių tyrinėjimų duomenis, stiprėja tikėjimas, jog pajūrio kurortas bus išsaugotas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius