Paskaičiavo ir vardija sumas, kur atostogauti pigiau – Turkijoje ar Palangoje?

Kur atostogauti pigiau – Palangoje ar kokiame nors kurorte svetur? Tai amžinas ginčas ir klausimas tiems, kurie planuoja savas atostogas. TV3 žinių žurnalistai su ekspertais paskaičiavo, kiek asmeniui poilsio savaitė atsieitų Palangoje, o kiek Turkijoje, ir ar ne pigiau būtų dar kur nors –Graikijoje ar Bulgarijoje.
Anykštėnai Algimantas ir Regina su šypsena žingsniuoja pasilabinti su Baltija. Pora už nakvynės parą Palangoje moka 130 eurų ir žada Lietuvos atostogų sostinėje praleisti savaitę. Abu senjorai sako, kad kainos ir Basanavičiaus gatvėje jiems akių nebado – ko širdis užsigeidžia, tą ir perka.
„O kas jiems čia brangu? Aš nematau. Ko jie čia verkia visi? Atvažiuoja paatostogauti, vis tiek jau turi ir skirti tą dalį. Nereikia gailėti tam, nes čia yra labai faina“, – kalbėjo anykštėnai.
4 žvaigždučių viešbutyje Palangoje „Gradiali“ mirkti baseine, eiti į pirtis ir 3 kartus per dieną pavalgyti asmeniui para kainuoja 87 eurus. Anot viešbučio atstovų, vasaros sezonui praktiškai visos vietos jau užpildytos.
Jei atostogaujate dviese ir apsistojate 10 dienų, poilsis šiame viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimo tipu jums atsieis beveik 1800 eurų.
„Tikrai netaupo. Dažniausiai turbūt orientuojasi į tai, kad galėtų atliepti savo poreikius, kad galėtų išvengti kažkokių rūpesčių, pasiima pilną maitinimą, SPA procedūrų“, – teigė „Gradiali“ marketingo vadovė Eglė Plesevičiūtė.
Kur pigiau – Palangoje ar Turkijoje?
Palanga anykštėnų šeimai – nepakeičiama. Bet iš tiesų, kur pigiau – Palangoje ar lietuvių mėgstamoje Turkijoje? Su ekspertais paskaičiavome. Palangoje savaitė 3 žvaigždučių viešbutyje asmeniui kainuoja apie 180-200 eurų. Dar reiktų pridėti 35 eurus už kurą ir išlaidas maistui. Pagal kavinių Palangoje kainas, skaičiuojant kukliai, asmeniui dienai reiktų bent 30 eurų. Tad iš viso išeitų 425 eurų suma žmogui.
Savaitė Turkijoje, taip pat vidutinės klasės – 3 žvaigždučių – viešbutyje su skrydžiu, pervežimu ir viskas įskaičiuota maitinimo tipu jums atsieitų apie 330 eurų.
Išlaidos, lyginant asmens savaitės poilsį Palangoje ir Turkijoje, visiškai ne Lietuvos kurorto naudai. Lietuvio kišenei atostogos prie Baltijos tampa dar skausmingesnės, jei vyksta su šeima ir vaikais.
Tiesa, lietuvių numylėta Palanga brangesnė už Turkiją, bet pigesnė už Graikiją, Albaniją, Bulgariją ar kitas Europos šalis.
„Laimi Lietuvos pajūris todėl, kad atostogos šių metų liepą, rugpjūtį šiuose kraštuose yra galimos nuo 500-520 eurų asmeniui pigiausiuose variantuose be maitinimo arba tik su daliniu, nedideliu maitinimu“, – teigė „Makalius.lt“ įkūrėjas Rimvydas Širvinskas.
Tik į Palangą – sako ir TV3 žinių kalbinti atostogautojai, nors asmeniui pietų kainos siekia nuo 9 iki 30 eurų, o už vakarienę prabangesniuose restoranuose gali patuštinti piniginę ir 40 eurų. Pavyzdžiui, Italijoje pavalgyti ir išgerti būtų pigiau.
„Lazanija, pica ar kitas jų maistas atsieina apie 8-11 eurų. Taip pat kokteilis kuris nors, vietoj to, kad Vilniuje 10-12 eurų, tai štai Italijoje, Sicilijos saloje, labai populiariame Taorminos mieste, kainuoja 5 eurus, galima rasti ir už 4“, – sakė R. Širvinskas.
Brangsta ir lietuvių numylėta Turkija
Jei ne kainos, tai prasti orai išvarė lietuvius – birželio viduryje, anot kelionių organizatorių, vietų lėktuve nė su žiburiu nerastumėte. O ir dabar norima kryptimi ir svajonių viešbutį vargiai ar gautumėt.
Tiesa, ir už tą pačią Turkiją šiemet tautiečiai moka apie 10 procentų daugiau nei prieš metus.
„Ji nebėra tokia įperkama, kaip būdavo prieš 10 metų. Ji kiekvienais metais po truputėlį brango. Tikrai variantų galima surasti, bet norint patogiai ir už gerą kainą atostogauti Turkijoje, tai reikėtų rinktis mažiau populiarius sezonus – balandį, gegužę“, – tikino „Estravel“ vadovė Žydrė Gavelienė.
„Vidutinės kainos, kurias skiria savaitės poilsiui viskas įskaičiuota viešbučiuose Turkijoje, asmeniui yra apie 1000 eurų. Vėlgi, jeigu kalbėtume apie žemesnės kategorijos, galbūt ekonominio tipo viešbučius, kainos gali prasidėti ir nuo 400 eurų asmeniui“, – sakė Lietuvos turizmo asociacijos vykdomoji direktorė Milda Plepytė-Rainienė.
Lietuviai ir toliau išlieka ištikimi Pietų Europos gerbėjais, mėgsta keliauti po Madeirą, Prancūziją, ir tampa vis labiau lepūs – renkasi ilgesnes keliones, aukštesnės kokybės viešbučius, kur bus apšokinėti ir viskuo aprūpinti. Tad ir vidutinis lietuvio kelionių krepšelis išbrango nuo 7 iki 10 procentų.
Straipsnis parengtas pagal TV3 žinių reportažą.
tv3.lt / aut. Raminta Gecevičiūtė
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Paskaičiavo ir vardija sumas, kur atostogauti pigiau – Turkijoje ar Palangoje?
2025 07 08 | Rubrika: Miestas
Kur atostogauti pigiau – Palangoje ar kokiame nors kurorte svetur? Tai amžinas ginčas ir klausimas tiems, kurie planuoja savas atostogas.
Atrado, kur atostogauti žymiai pigiau nei Lietuvos pajūryje: išbandyti ragina visus
2024 07 25 | Rubrika: Miestas
Karšta vasara Lietuvoje džiugina daugelį šalies gyventojų. Saulė ir karšti orai skatina lietuvius ieškoti kelionių pasiūlymų. Kol vieni planuoja vykti į pajūrį, daugelis nesirenka Lietuvos kurortų kaip savo kelionės tikslo ir ieško pigesnių variantų užsienyje.
Lietuvos pajūrio verslininkai intensyviai ruošiasi artėjančiam vasaros sezonui. Jau prasidėjo ir pirmosios viešbučių rezervacijos.
Į Ispaniją atvykusi prieš daugiau nei 10 metų, Eglė su šeima iš pradžių gyveno Andalūzijoje, Pietų Ispanijoje. Išvažiavo iš Lietuvos ne vargo genami, o tiesiog pabandyti pagyventi kitoje šalyje, kol vaikai buvo mažesni.
Kur pigiau atostogauti rudenį – Lietuvoje ar užsienyje? Į šį klausimą keliautojas, kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas - Makalius atsako nedvejodamas: „Šiuo metu pigiau atostogauti Lietuvoje“.
Palygino atostogų kainas Lietuvos ir Latvijos pajūryje: ar išties pas kaimynus atostogauti pigiau?
„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2021 05 20 | Rubrika: Miestas
Šalies pajūrio kurortai vasaros sezoną pasitinka naujais įkainiais. Palangoje išaugo rinkliavos už automobilių stovėjimą, o Neringoje ekologinį mokestį teks mokėti 20 dienų anksčiau nei pernai. Kalbama, kad lietuviams atostogauti Latvijoje jau yra pigiau nei Lietuvoje, tačiau „Žinių radijuje“ kalbėję kurortinių miestų merai tokiam teiginiui prieštaravo. Anot...
Amžina kova, kur pigiau – Turkijoje ar Palangoje: atsakymas akivaizdus
"Delfi", 2021 05 17 | Rubrika: Miestas
Metai iš metų Lietuvoje kyla arši diskusija, kur pigiau atostogauti: mūsų Palangoje ar tolimoje Turkijoje. Nagrinėdamos šį detektyvą kelionių agentūros piešia vienokį vaizdą, tuo tarpu pajūrio verslininkai priešginiauja ir turi savo versiją. O kaip yra iš tikrųjų?
Už 2 500 eurų parduodama Palangos interneto svetainė www.palangoje.info
"Palangos tilto" informacija, 2020 02 24 | Rubrika: Miestas
Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.
Norite įsigyti kvepalų pigiau? Rinkitės Pigu.lt
2019 09 04 | Rubrika: Verslas pinigai
Ne paslaptis, kad būtent kvepalai atlieka labai daug svarbių funkcijų – tik iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad jie jus pakvėpina, tačiau iš tiesų jų teikiama nauda yra gerokai didesnė: kvepalai padeda formuoti įvaizdį, išreikšti asmenybę, gerina nuotaika ir t.t. Be to, tai gali būti nuostabi dovana. Tačiau ir tai dar ne viskas – daugėja mokslinių...
„Šventosios investicijos“ atidarytoje degalinėje degalų bus galima įsigyti pigiau
Linas JEGELEVIČIUS, 2012 06 21 | Rubrika: Miestas
Važiuojant į Šventąją, nuo šiol degalų – ir dyzelino, ir dujų, ir įvairių rūšių benzino – bus galima įsigyti visą parą, adresu Miško takas 10b, įvažiuojant į Šventąją. Ir ne tik: UAB „Šventosios investicija“ steigėjai Rimvydas Grikšas ir Vytautas Kryževičius žada, kad degalinėje, kuriai jie vadovaus pagal sutartį su UAB...