Paskelbti konkurso „MCC Palanga 2020“ laureatai

Palangos tiltas, 2020-12-14
Peržiūrėta
1099
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Paskelbti konkurso „MCC Palanga 2020“ laureatai

Paaiškėjo pirmą kartą rengiamo naujų kūrinių pučiamųjų orkestrams kūrybinio konkurso „MCC Palanga 2020“ laimėtojai ir paskatinamųjų premijų laureatai. Premijos kūrėjus pasieks dar šiemet, o gruodžio viduryje planuotas baigiamasis konkurso koncertas, kūrinių-finalininkų premjera bei įrašai dėl karantino ribojamų perkeliami į kitų metų pavasarį.

Konkursas „MCC Palanga“ 2020-aisiais surengtas neatsitiktinai. Jis tarsi įžangą į visai mūsų šaliai svarbius ateinančius metus - 2021-ųjų kovo 30 dieną sukaks 100 metų, kai Palangos kurortas ir dalis Latvijai priklausiusio Baltijos pajūrio ruožo, buvo grąžinti Lietuvai. Todėl ir konkursui pateiktos kompozicijos paskirtos Palangai, jos istorijoms, padavimams ir legendoms.

Pasak „MCC Palanga 2020“ pateiktus kūrinius vertinusio mūsų šalies atstovo, kompozitoriaus Kazio Daugėlos, sveikintina konkursu propaguojama iniciatyva paskatinti Lietuvos kompozitorius kurti naujus kūrinius pučiamųjų instrumentų orkestrams, kuriems vis dar trūksta profesionalaus ir kokybiško lietuviško repertuaro: „Nors dėl koronaviruso pandemijos pasikeitė kultūrinis gyvenimas, šis konkursas buvo stiprus, nes nestigo kompozitorių, atsakingai įsigilinusių į konkurso temą ir aukštus kokybinius reikalavimus. Labai džiugina ir naujų autorių atsiradimas”, - kalbėjo K. Daugėla.

Komisijos nario teigimu, kūriniai vertinti, atsižvelgiant į jų meninę vertę, tinkamą instrumentų galimybių išnaudojimą, originalumą, inovatyvumą, kūrybiškumą ir orkestruotės meistriškumą.

Tarptautinės vertinimo komisijos sprendimu konkurso A kategorijoje laimėtoju pripažintas kompozitoriaus Rimvydo Stanaičio kūrinys „Vaidilutės šokis“. Jam atitenka laimėtojo sertifikatas ir 500 eurų piniginė premija. 300 eurų paskatinamoji premija A kategorijoje paskirta Rapolui Šileikiui už kūrinį „Milžino Naglio kelionė“.

B kategorijoje geriausia išrinkta Tado Zakarausko kompozicija „Gintaro rūmai“. Kūrėjui paskirta 1000 eurų premija.

C kategorijoje laimėtoju pripažintas Mikas Karosas ir jo kompozicija „Mylėti karžygį“, atnešusi autoriui 1500 eurų premiją. M. Karosui taip pat paskirta papildoma 300 eurų premija ir „Perspektyviausio jaunojo kompozitoriaus“ nominacija.

C kategorijos paskatinamoji 300 eurų premija atiteko Andriui Šiuriui už kūrinį „Jos sapnai tylėt įpratę“.

Aukščiausioje, D kategorijoje, triumfavo kompozitorius Linas Rupšlaukis. Jo kūrinys „Tiltai“ pripažintas geriausiu ir apdovanotas 2000 eurų premija.

Specialus paminėjimas ir paskatinamoji 600 eurų premija D kategorijoje paskirta kompozitoriui Jonui Tamulioniui už kūrinį „Trys vizijos ant Naglio kalno“.

Komentuodamas šį komisijos sprendimą, jai pirmininkavęs tarptautinio pripažinimo kompozitorius ir dirigentas, leidyklos „De haske“ įkūrėjas Jan de Haan iš Nyderlandų sakė, jog J. Tamulionio kompozicija yra aukštos kokybės, o tai, kad šis darbas netapo D kategorijos laimėtoju, susiję su kūrinio instrumentuotės trūkumais.

„Ši kompozicija - vertingas turtas pučiamųjų orkestro repertuarui, tačiau rekomenduojame peržiūrėti instrumentuotę, kad kūrinys taptų atliekamas ir praktiškai“, – kalbėjo Jan de Haan.

Iš viso konkursui „MCC Palanga 2020“ pateikta 12 paraiškų. J. De Haan tikino esąs nustebintas lietuvių kompozitorių aktyvumo, darbų kokybės bei susidomėjimo pučiamųjų muzikos žanru.

Jam antrino kitas komisijos narys, šveicarų kompozitorius Oliver Waespi, konkursą vadinantis sėkmingu: „Nepaisant to, kad konkursas vyko šiais sunkiais pandemijos metais, mes ne tik gavome keletą nepaprastai aukšto lygio pučiamųjų orkestrui skirtų kūrinių. Kai kuriuose kūriniuose ypatingai atsiskleidė kompozitorių kūrybiškumas ir asmenybė“.

O. Waespi žodžiais, ateityje kompozitoriams, norintiems kurti pučiamųjų instrumentų orkestrui, būtų naudinga dar geriau susipažinti su šios įdomios muzikinės terpės orkestravimu bei ypatingu skambesiu.

„Stebėdamas sparčiai augantį pučiamųjų orkestrų judėjimą Lietuvoje, tikiu, kad ateinančiais metais sulauksime dar daugiau įdomios šio žanro muzikos iš Lietuvos“, - sakė O. Waespi.

Konkurso organizatorius – VšĮ „Palangos orkestras“. Konkursą „MCC Palanga“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Palangos miesto savivaldybė.


Konkurso naujienas sekite: fb.com/mccpalanga
Daugiau informacijos: [email protected]

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Antrą kartą rengiamo naujų kūrinių pučiamųjų orkestrams kūrybinio konkurso „MCC Palanga 2022“ pirmasis etapas priartėjo prie pabaigos - paskelbti pagrindinių prizų laimėtojai ir paskatinamųjų premijų laureatai.


Paaiškėjo pirmą kartą rengiamo naujų kūrinių pučiamųjų orkestrams kūrybinio konkurso „MCC Palanga 2020“ laimėtojai ir paskatinamųjų premijų laureatai. Premijos kūrėjus pasieks dar šiemet, o gruodžio viduryje planuotas baigiamasis konkurso koncertas, kūrinių-finalininkų premjera bei įrašai dėl karantino ribojamų perkeliami į kitų metų pavasarį.


Lapkričio 12 dieną buvo paskelbti tradicinio rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės trumpojo rašinio konkurso nugalėtojai. Šiemet organizatoriams (leidyklai ,,baltos lankos“) pateiktuose rašiniuose 8-12 klasių moksleiviai svarstė: ,,Ką man reiškia laisvė?“ Pasak pačios rašytojos, šiais metais dauguma rašinių buvo pažymėti...


Vertinimo komisija pripažino vertomis finalinio etapo. Visus šiuos kūrinius baigiamajame konkurso renginyje, kuris numatytas gruodį Palangoje, atliks „Palangos orkestras“. Tuomet ir paaiškės pagrindinių bei paskatinamųjų premijų laureatai.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


2020 m. vasario 27 d. patvirtintas Palangos miesto savivaldybės 2020 metų biudžetas.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palangos senojoje gimnazijoje – gilios filologinės tradicijos. Jau daug metų gimnazistai dalyvauja Jaunųjų filologų konkurse. Šiemet sulaukta puikių rezultatų. Kaip teigia jau daug metų mokinius konkursui ruošianti mokytoja Jūratė Galinauskienė, šie metai ypatingi – net šeši gimnazistai tapo šio konkurso laureatais.


Birželio 20 d. Saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre apdovanoti geriausių konkurso „Mūsų eksperimentas“, kurį inicijavo Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, darbų autoriai. Konkursą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir biologijos, chemijos, fizikos mokytojų asociacijos, jo tikslas – skatinti gamtos mokslus...


Skaitymo metų laureatai

Birutė PILIBAITIENĖ, 2009 01 27 | Rubrika: Kultūra

Baigėsi 2008-ieji – Skaitymo metai. Net 104 Palangos pradinės mokyklos mokiniai dalyvavo respublikiniame skaitymo skatinimo konkurse „Draugauk su knyga. Atrask lietuviška knygą“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius