Gimnazistai – respublikinio konkurso „Mūsų eksperimentas“ laureatai

Palangos tiltas, 2016-06-27
Peržiūrėta
144
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gimnazistai – respublikinio konkurso „Mūsų eksperimentas“ laureatai

Birželio 20 d. Saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre apdovanoti geriausių konkurso „Mūsų eksperimentas“, kurį inicijavo Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, darbų autoriai. Konkursą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir biologijos, chemijos, fizikos mokytojų asociacijos, jo tikslas – skatinti gamtos mokslus mokytis kūrybiškai ir gerinti mokinių pasiekimus, atliekant tiriamuosius darbus kasdieninėje pamokoje.
„Siekiame kuo daugiau mokinių sudominti gamtos mokslais, sklaidyti tokių mokslų „sunkumo“ stereotipus, atskleisti fizikos, chemijos, biologijos patrauklumą ir naudą visai visuomenei. Ne vienas mokinys, išbandęs savo jėgas mokyklų laboratorijose, pasirinko ar pasirinks gamtos mokslus ateities karjerai“, – sakė renginyje dalyvavusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. 
5-11 klasių mokiniai ar jų komandos turėjo atlikti kūrybiškumo ir mokslinio mąstymo reikalaujančius gamtos mokslų tyrimus – formuluoti hipotezes, kelti tikslą ir uždavinius, o atliekamų tyrimų eigą ir rezultatą pristatyti pačių kurtu trumpu filmuku. Šiemet gamtos mokslų konkurse dalyvavo net 255 mokiniai – iš viso pristatyti 89 tiriamieji darbai: integruoti fizikos, chemijos, biologijos eksperimentai. Mokinių darbus vertino iš Vilniaus universiteto mokslininkų ir mokytojų asociacijų atstovų sudaryta komisija.
Palangos senosios gimnazijos gimnazistai tapo trečiųjų vietų laimėtojais. Už atliktą tyrimą „Sliekų ir kitų dirvos organizmų įtaką organinių atliekų skaidymo greičiui“ ir baigiamojo renginio metu pristatytą darbą Palangos senosios gimnazijos komandai: Adelei Arcimavičiūtei, Urtei Lisaitei, Laurynui Baciui, Karoliui Misiui, Laurynui Lušiui (mokytojos Daiva Urbštienė ir Aušra Žemaitaitienė), skirti III laipsnio diplomai, asmeninės dovanėlės, fotoaparatas. Keturis mėnesius trukusio tyrimo metu mokiniai gamino kompostą ir tyrė skirtingų komposto medžiagų irimo procesą, sliekų poveikį irimo greičiui. Gimnazistai įsitikinę, kad kompostavimas yra efektyvus būdas rūšiuoti žaliąsias atliekas, o iš jų gaunamas biohumusas – puiki trąša.
Jungtinė Vydmantų gimnazijos ir Palangos senosios gimnazijos mokinių komanda – Viktorija Karteškina, Beatričė Karpovič, Greta Lenkšaitė – už darbą „Saulės dėmių aidai Pajūryje“ (mokytoja Liucija Mončienė) taip pat apdovanota III laipsnio diplomais. Nugalėtojų komandos kviečiamos į edukacinę išvyką į Asvejos regioninį parką. Specialius prizus įsteigė biologijos, fizikos ir chemijos mokytojų asociacijos. Fizikos mokytojų asociacijos piniginiu prizu apdovanota jungtinė Kretingos rajono Vydmantų gimnazijos ir Palangos senosios gimnazijos komanda.

Aušra ŽEMAITAITIENĖ
Palangos senosios gimnazijos chemijos mokytoja metodininkė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Spalio 6 dieną Klaipėdos apskrities vyriausiame policijos komisariate vyko antrasis teisinių žinių konkurso ,,Temidė” etapas. Sėkmingai įveikę pirmąjį ,,Protų mūšį“, tolesniame konkurso etape Palangos senajai gimnazijai atstovavo IIIC klasės mokiniai Aistė Daugytė, Greta Valentinavičiūtė, Ovidijus Šeputis, Arijus Donskovas ir Danielius Sauseris.


Austėja Daukšaitė – respublikinio konkurso laureatė

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 06 | Rubrika: Miestas

Balandžio 19 dieną Kazimiero Simonavičiaus universitetas pagerbė esė konkurso ,,Ateities lingvistas“ laureatus. III laipsnio diplomu apdovanota Austėja Daukšaitė, Palangos senosios gimnazijos IIIA klasės moksleivė, už esė „Kalbos ekologija“.  


Į Palangos viešąją biblioteką, nešinas rankraštiniais tarmiškais eilėraščiais, užsuko medicinos mokslų daktaras Vladas Kusas. Jo rankose – Jūratės Klovienės, žymaus kompozitoriaus, operos „Pilėnai“ autoriaus žmonos, žemaičiavimai apie gimtus namus – Palangą bei ranka rašyti atsiminimai. „Gimiau Palangoje. [...] 1944 metai...


Išrinktas jau trečius metus vykstančio respublikinio rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės trumpojo rašinio konkurso nugalėtojas. Palangos senosios gimnazijos IIA klasės mokinę Austėją Daukšaitę ir ją konsultavusią mokytoją Raimondą Kačerauskienę pasiekė džiugi žinia – Austėja tapo konkurso II vietos laimėtoja.


Gimnazistė – respublikinio konkurso laureatė

Palangos senosios gimnazijos inf, 2017 05 12 | Rubrika: Jūros vaikai

Jau septynioliktą kartą VU Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos institutas rengia šalies moksleivių rašinių ir fotografijų konkursą, skirtą Spaudos dienai. Šį kartą nusišypsojo sėkmė Palangos senosios gimnazijos trečiokei gimnazistei Ivetai Danieliūtei: už rašinį „Žodį paleidęs, nesulaikysi“ jai buvo skirta III vieta.


Palangos senojoje gimnazijoje – gilios filologinės tradicijos. Jau daug metų gimnazistai dalyvauja Jaunųjų filologų konkurse. Šiemet sulaukta puikių rezultatų. Kaip teigia jau daug metų mokinius konkursui ruošianti mokytoja Jūratė Galinauskienė, šie metai ypatingi – net šeši gimnazistai tapo šio konkurso laureatais.


Palangos senosios gimnazijos moksleiviai puikiai pasirodė Šiaulių universiteto Užsienio kalbų studijų katedros ir Lietuvos literatūros sąjungos organizuotame 3-ajame respublikiniame vertimo konkurse, kuriame dalyvavo 350 mokinių ir studentų iš visos Lietuvos. Konkurso dalyviai iš anglų, rusų, vokiečių, prancūzų ar ispanų kalbos į lietuvių kalbą vertė originalius...


Birželio 20 d. Saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre apdovanoti geriausių konkurso „Mūsų eksperimentas“, kurį inicijavo Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, darbų autoriai. Konkursą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir biologijos, chemijos, fizikos mokytojų asociacijos, jo tikslas – skatinti gamtos mokslus...


Palangos senosios gimnazijos Ib klasės mokinė Paulina Skrabytė tapo respublikinio jaunųjų kalbininkų konkurso „Nieko širdingesnio ir dvasingesnio už kalbą tauta neturi“ laureate.


Senosios gimnazijos 3-4 klasės gimnazistai šeštadienį dalyvavo Rietave vykusiame meninio skaitymo regioniniame etape ir, sužavėję komisijos narius, užėmė pirmąją vietą. Meninė kompozicija „Žiūrėjimas į Lietuvą“, kurią atliko konkurse, buvo ilgai kurto ir puoselėto, pusmetį trukusio pilietinio tautinio ugdymo projekto rezultatas, sužadinęs visas opiausias Lietuvos problemas, ypatingai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius