Gimnazistė – respublikinio konkurso laureatė

Palangos senosios gimnazijos inf, 2017-05-12
Peržiūrėta
9
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gimnazistė – respublikinio konkurso laureatė

Jau septynioliktą kartą VU Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos institutas rengia šalies moksleivių rašinių ir fotografijų konkursą, skirtą Spaudos dienai. Šį kartą nusišypsojo sėkmė Palangos senosios gimnazijos trečiokei gimnazistei Ivetai Danieliūtei: už rašinį „Žodį paleidęs, nesulaikysi“ jai buvo skirta III vieta.
Konkurso dalyvius vertino Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos instituto dėstytojai, įvairių dienraščių žurnalistai ir redaktoriai. Iveta, remdamasi Europos ir Lietuvos kultūros istorija, Lietuvos visuomeninio gyvenimo aktualijomis bei asmenine patirtimi, sukūrė įtaigų struktūruotą tekstą apie žodžio galią. „Pradžioje buvo Žodis. <...> Tas Žodis tapo kūnu ir gyveno tarp mūsų“. Kas galėtų paneigti šią Biblijos ištarmę? Žodžio visagalybės pavyzdžių galime rasti ne tik Šventajame Rašte, bet ir kasdienybėje. Dabar žmonės laisvai reiškia savo mintis, emocijas, nuomonę, bando įgyvendinti jiems kilusias idėjas, o juk būta ne vieno istorijos periodo, kai tai daryti buvo daug sudėtingiau ar net pražūtinga (prisiminkime pirmųjų krikščionių likimą, sovietmečio disidentus). Iš tiesų, juk visos situacijos, jų sprendimas ar įvykiai (ir malonūs, ir skausmingi) prasideda būtent tą minutę, kai žmogus prabyla. Žodžiai skleidžia nepaprastą energiją. Tai lyg minčių magija, išreikšta žodžiais“, – svarsto rašinio autorė.
Ją konkursui ruošė mokytoja ekspertė Jūratė Galinauskienė. Jos ruošti mokiniai jau antrą kartą tampa šio konkurso laureatais.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybė išrinko diplomatui Jamesui Youngui Simpsonui skirtos skulptūros-meninio akcento idėjos konkurso nugalėtojus. Jais tapo architektas Saulius Druskis ir skulptorius Sergejus Plotnikovas.


Austėja Daukšaitė – respublikinio konkurso laureatė

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 06 | Rubrika: Miestas

Balandžio 19 dieną Kazimiero Simonavičiaus universitetas pagerbė esė konkurso ,,Ateities lingvistas“ laureatus. III laipsnio diplomu apdovanota Austėja Daukšaitė, Palangos senosios gimnazijos IIIA klasės moksleivė, už esė „Kalbos ekologija“.  


Išrinktas jau trečius metus vykstančio respublikinio rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės trumpojo rašinio konkurso nugalėtojas. Palangos senosios gimnazijos IIA klasės mokinę Austėją Daukšaitę ir ją konsultavusią mokytoją Raimondą Kačerauskienę pasiekė džiugi žinia – Austėja tapo konkurso II vietos laimėtoja.


Gimnazistė – respublikinio konkurso laureatė

Palangos senosios gimnazijos inf, 2017 05 12 | Rubrika: Jūros vaikai

Jau septynioliktą kartą VU Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos institutas rengia šalies moksleivių rašinių ir fotografijų konkursą, skirtą Spaudos dienai. Šį kartą nusišypsojo sėkmė Palangos senosios gimnazijos trečiokei gimnazistei Ivetai Danieliūtei: už rašinį „Žodį paleidęs, nesulaikysi“ jai buvo skirta III vieta.


Klaipėdos I.Simonaitytės viešojoje bibliotekoje vyko Europos Parlamento informacijos biuro Lietuvoje organizuojamo konkurso „Euroscola“ regioninis finalas,


Birželio 20 d. Saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre apdovanoti geriausių konkurso „Mūsų eksperimentas“, kurį inicijavo Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, darbų autoriai. Konkursą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir biologijos, chemijos, fizikos mokytojų asociacijos, jo tikslas – skatinti gamtos mokslus...


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokinė Justė Dumčiūtė jau žinoma daugeliui palangiškių – ji puikaus balso savininkė, nuolat dalyvaujanti įvairiuose renginiuose ir laurus skinanti konkursuose. Paskutinė iškovota pergalė buvo ilgai siekta, bet dėl to dar vertingesnė – ji tapo „Dainų dainelės“ laureate. Jos mokytoja Diana Beržanskienė itin...


Palangos senosios gimnazijos Ib klasės mokinė Paulina Skrabytė tapo respublikinio jaunųjų kalbininkų konkurso „Nieko širdingesnio ir dvasingesnio už kalbą tauta neturi“ laureate.


Lapkričio 10-12 dienomis V. Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos specialistų konkurso ,,Sveikuolių sveikuoliai“ I etapas.


Viešosios vietos – tik konkurso būdu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 03 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį posėdžiavusi miesto valdžia pritarė sprendimui, kuriuo viešosios vietos  prekiauti ar paslaugoms teikti bus skiriamos konkurso būdu. Tik Palangos gintaro meistrų gildijai buvo suteikta išimtinė teisė J.Basanavičiaus gatvėje prekiauti ne konkurso tvarka.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas