„Paskutiniai Brėmeno muzikantai po 20 metų“ sugrįžta premjeriniam koncertui į Palangą

Palangos tiltas, 2022-08-02
Peržiūrėta
655
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Paskutiniai Brėmeno muzikantai po 20 metų“ sugrįžta premjeriniam koncertui į Palangą

Rugpjūčio 11-ąją Palangos koncertų salėje laukia antroji Keistuolių teatro premjera – po 20 metų sugrįžta pasikeitę, dar didesnį patirties bagažą sukaupę „Paskutiniai Brėmeno muzikantai“. Kartu jie atsiveža ir naują programą, atskleidžiančią, kaip susiklostė grupės muzikantų likimas. Pamatysite muzikantų, lyg „fenikso iš pelenų“, pakilimą. Taip pat - atsargiai besiveriantį, besikeičiantį pastarųjų  gyvenimą. Dokumentinių užuominų kupinas vaidybinis gyvo garso pasirodymas atskleis „Paskutinių Brėmeno muzikantų“ gerbėjams daug subtilybių apie išsiilgtus personažus.

Gyvo garso teatralizuotas koncertas įvyks Palangos koncertų salėje. Atlikėjai kviečia kartu sudainuoti legendines dainas ir prisiminti tai, kas užmiršta, bet su malonumu prisimenama. Tai – muzika, sklidina „gėlių vaikų“ romantikos. Sugrįžę paskutinieji „Brėmeno muzikantų“ kartos mohikanai spektaklyje džiugins žiūrovus, atlikdami žymiausius užsienio kūrinius, skambančius lietuviškai. Koncerte sutiksite daugumą jūsų pasiilgtų personažų. Aktorė Ilona Balsytė primena, kaip gimė jų vardai: „Man labai įstrigo, kai mes pačioje pradžioje visi sėdėjome ir galvojome, kokie turėtų būti personažų vardai, kad asociatyviai būtų paveikūs. Iš lenkiško animacinio filmuko nusižiūrėjome Rex‘są, iš kitur – Rainį, Kanopą ar Petuchauską. Ieškodami ir juokaudami, kokios turėtų būti pavardės, kad asocijuotųsi su Brėmenų gyvūnais, praleidome visą dieną“.

Režisierius Aidas Giniotis atskleidžia, kas patiko Brėmeno muzikantų kūrybinei komandai, įkūnijančiai hipių kartą: „Jie tokie nepakaltinami veikėjai, mes nesistengėme nei romantizuoti, nei idealizuoti. Kaip tik, net atvirkščiai – juos parodijavome. Prieš pasirodant merginai jie neatsakingi nei už savo veiksmus, nei žodžius, jie džiaugiasi viskuo ir jiems visai nebaisu būti savimi. O buvimas savimi jų toks, kokį davė Dievas“.

A. Giniotis toliau tęsia: „Mus „vežė“, nes tai – karta be atsakomybės ribų ir mes stengėmės tai perteikti spektaklyje. Nemanau, kad jiems svarbiausia buvo maištas. Pavieniams – taip. Tokių kaip Bobas Dylanas nebuvo daug. Dauguma dainuodavo apie meilę, partnerio troškimą. Čia nėra tokios globalios pasaulinės problemos, greičiau vadovaujamasi principu: ką matau – tą sakau, ką jaučiu – tą dainuoju“.

Spektaklis „Paskutiniai Brėmeno muzikantai“ sukurtas 2002-aisiais metais. Iškart po jo sekė to paties pavadinimo filmo sukūrimas, atnešęs net trylikos metų sėkmę. Kūrybinė komanda sutinka su aktorės I. Balsytės mintimi: „Aš iki šiol išgirstu, kai sako jauni žmonės, kuriems 20 metų, kad vaikystėje mylimiausias jų spektaklis buvo „Brėmeno muzikantai“, nors spektaklis buvo kuriamas tikrai ne vaikams“.

Koncerte koja kojon žengs mylimi atlikėjai: Ilona Balsytė, Darius Auželis, Aidas Giniotis, Aurimas Meliešius, Sigitas Mickis, Dalius Skamarakas. Jie išvaikys nuobodulį sukurdami šventę visiems, trokštantiems įsimintinų emocijų. „Gal kaip tik gerai, kad vasara – atostogų metas, tikėkimės, kad bus gera nuotaika ir šilta; kad mes, kalbėdami apie tuos muzikantus, kokie jie yra po 20-ies metų, darysime tai lengvai ir su gera nuotaika, be jokių „susisvarbinimų“ ar susireikšminimų, nes kitaip nėra prasmės. Juk buvo gerai, ir dabar – gerai“,– siunčia linkėjimus būsimiems žiūrovams režisierius.

 

Parengė Matas Makauskas

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugpjūčio 11-ąją Palangos koncertų salėje laukia antroji Keistuolių teatro premjera.


Trečioji chorinės muzikos šventė „Cantate Palangai“ sugrįžta.


Savaitgalį visi keliai ves į Palangą – po metų pertraukos sugrįžta viena laukiamiausių švenčių „Palangos stinta“. Vasario 11–13 dienomis kurorte bus galima ne tik pasimėgauti agurkais kvepiančiomis stintomis, bet ir dalyvauti gausybėje renginių.


Lietuvos rusų dramos teatro (LRDT) spektaklis „Dėdė Vania” po metų pertraukos iš sostinės atvyksta į Palangos kurortą. Rugpjūčio 20 ir 21 d. vienos dalies imersinis spektaklis rusų kalba pagal Antono Čechovo pjesę bus rodomas Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje (Vytauto g. 23a, Palanga).


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Palangos skyrius informavo „Palangos tiltą“, kad šią savaitę pasveiko du paskutiniai palangiškiai, COVID-19 ligoniai.  Ketvirtadienį vykusiame Palangos miesto savivaldybės posėdyje vėl grįžta prie kurorto muziejaus steigimo klausimų – pakeistas šių metų kovo mėnesio Tarybos sprendimas, ir, jeigu daugiau nebebus jokių pakeitimų, dar šį rudenį miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga – Palangos kurorto muziejus, kuris, kaip planuojama, turėtų įsikurti Anapilyje po jo restauravimo...


Einant Palangos gatvėmis bet kuriuo paros metu galima išgirsti įvairių žanrų muzikos, pamatyti skirtingus žmonės, grojančius visokiais instrumentais – nuo būgnų iki dūdelių, pavieniui, grupėmis, vyresnio amžiaus ir jaunimą. Kiekvienas iš jų groja dėl savų priežasčių, tačiau visus juos vienija milžiniškas noras parodyti savo kūrybą kitiems.


„I Love Palanga” sugrįžta į Palangą

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 07 01 | Rubrika: O man ne dzin

Kultūrinis projektas „I Love Palanga“ sugrįžta į kurortą savo antrajam sezonui. 2012 m. Palangos skulptūrų parko pievoje startavęs meninis, kultūrinis reiškinys, šią vasarą prasmingai papildys „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013“ renginių tinklelį, kviesdamas jaukiam ir nebanaliam laikui.


Atestatus gavo paskutiniai abiturientai

Romualdas RIMA, 2009 07 18 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Vlado Jurgučio vidurinėje mokykloje vyko iškilminga šventė, kurioje abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Šiuos svarbius vidurinį išsilavinimą patvirtinančius dokumentus gavo 51 paskutinės, 32 – osios laidos, auklėtinis. Nuo šių metų rugsėjo mokykla taps pagrindine, kurioje vaikai mokysis iki 10 klasės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius