Paskutiniame 2015–2019 metų Tarybos posėdyje balsiausi buvo ją paliekantieji

"Palangos tilto" informacija, 2019-03-31
Peržiūrėta
1723
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jubiliejinis 50-asis savivaldybės Tarybos posėdis praėjusį ketvirtadienį, kovo 28 d.  buvo paskutinis – 2015–2019 metų Taryba baigė savo kadenciją. Prieš posėdį miesto politikai rinkosi iškilmingai fotosesijai, todėl Tarybos posėdis prasidėjo valanda vėliau, 10 valandą. Posėdyje nedalyvavo Bronius Vaitkus, Tomas Žulkus ir Saulius Simė.
Tarybos nariai pritarė miesto lopšelių-darželių, kitų Palangos ir Šventosios ugdymo įstaigų, miesto viešosios bibliotekos, Palangos turizmo informacijos centro, Globos namų, Visuomenės sveikatos biuro, Palangos sveikatos priežiūros centro, Palangos kurorto muziejaus, VšĮ „Palangos orkestras“, UAB „Palangos klevas“, Palangos botanikos parko, UAB „Palangos šilumos tinklai“, Kultūros ir jaunimo centro, Rinkliavų centro, Socialinių paslaugų centro vadovų veiklos ataskaitoms.
Teikiant ataskaitą Sporto centro direktoriui Arūnui Maciui, socialdemokratdarbietė Elena Kuznecova išreiškė pageidavimą, kad palangiškiams, turintiems Palangiškio kortelę, būtų taikomos nuolaidos sporto centre teikiamoms paslaugoms.
„Į šį pasiūlymą bus atsižvelgta“, – sakė meras Šarūnas Vaitkus.
Eimutis Židanavičius teiravosi ataskaitą pristačiusios Kurorto muziejaus direktorės Virginijos Paluckienės, kodėl yra toks trumpas muziejaus darbo laikas, o savaitgaliais visai nedirbama.
„Tikrai nesame vienintelis muziejus su trumpesniu darbo laiku. Kai vasaros pradžioje atidarysime nuolatinę ekspoziciją ir pasipildysime naujais darbuotojais, dirbsime ir savaitgaliais“, – sakė V. Paluckienė.
E. Židanavičius turėjo klausimų ir buvusiam savo bendrapartiečiui, dabar Rinkliavų centro direktoriui Broniui Martinkui, sakė, kad jam „nerimą“ kelia tvarkos nebuvimas per didžiausius miesto renginius.
„Gal galėtumėte su Viešosios tvarkos skyriumi daryti nors „valandines“ akcijas. Per Naujus metus automobiliai „lipo“ ant šaligtavių. Sutelkus pajėgas, miestas daugiau rinkliavų į biudžetą surinktų“, – sakė ponas Eimutis, kurio naujoje Taryboje nebus.
„Kiek žinau, policija tam neturi daugiau pajėgų“, – sakė B. Martinkus.
Į tribūną pakilus Rasai Kmitienei, Palangos turizmo informacijos centro direktorei, E. Židanavičius teiravosi jos, kodėl Centro parodų kalendoriuje nematąs Rytų krypties.
„Kodėl, pavyzdžiui, parodose Maskvoje nedalyvaujate?“ – klausė politikas.
R. Kmitienė sakė, kad Valstybinis turizmo departamentas nėra numatęs Rytų krypties savo strategijoje. „Mes kelionių organizatoriams iš Rusijos čia organizuojame infoturus“, – sakė R. Kmitienė.
E. Židanavičius teiravosi ir Botanikos parko direktoriaus V. Pakuso dėl renovacijos kokybės: „Ar su savo buvusiais statytojais esate aptarę visą tą broką? Kad, pavyzdžiui, vanduo nuo Luvro nutekėtų, o nesikauptų ir nedarytų išgraužų?“
Botanikos parko direktorius sakė, kad išgraužas šalina savo jėgomis, o statytojų garantija jau yra pasibaigusi.
Eugenijus Simutis teiravosi V. Pakuso, ar „tiesa“, kad ant žolės, ypač prie Gintaro muziejaus, negalima pasitiesti kilimėlio ir atsigulti.
„Taip, prie istorinių pastatų to neleidžiame, tačiau miškingoje dalyje tai daryti galima“, – sakė V. Pakusas, kuriam teko pasiaiškinti ir dėl mažų atlyginimų įmonėje.
„Tenka daug keliauti, tame pačiame Paryžiuje atsisėsti ant pievos – ne problema. Kodėl jūs draudžiate atsisėsti? Kur ribos, kur galima atsisėsti ar atsigulti ant žolės ar ne?“ – domėjosi Aleksandras Jokūbauskas, kurio naujoje Taryboje taip pat nebus.
„Vieni net lagaminus šalia savęs susikrauna atsigulę, dažniausiai pasideda dviračius. Tai ar norime tai matyti mūsų Botanikos parke?“ – retoriškai klausė V. Pakusas.
E. Židanavičius abejojo ir dėl dviratininkų eismo ribojimo Botanikos parke.
Edmundas Krasauskas siūlė keisti Miesto tvarkymo ir švaros taisykles – anot jo, „nelogiški“ draudimai Botanikos parke būtų tokiu būdu panaikinti.
UAB „Palangos klevo“ direktoriaus Andrejaus Byčkovo E. Židanavičius, buvęs faktiškasis turgaus direktorius, domėjosi, ar sklypo prijungimas prie Šventosios turgavietės padidins prekeivių skaičių turgavietėje, kurioje, anot pono Eimučio, prekybininkų nuolat mažėja.
„Jūsų mintis skamba kaip „vasiukai vasiukuose“, – sakė jam E. Židanavičius.
A. Byčkovas atsakė, kad detalusis planas išplėsti Šventosios turgavietę jau yra parengtas.
„Ar nėra kokio nors neaiškaus tikslo prisijungiant žemę? Ar neatsiras koks nors objektas naujame sklype, kuris nesusijęs su turgaus veikla?“ – domėjosi A. Jokūbauskas.
„Jūs darote viską neturėdami aiškios vizijos ir neturėdamas atsakymų dėl numatytų darbų finansavimo“, – įgėlė A. Byčkovui E. Kuznecova.
„Valstybės žemė negali būti prijungta prie „uabo“ žemės. Kas yra jūsų stebėtojų tarybos nariai?“ – prikibo E. Simutis, kuris į naują Tarybą pakliuvo su visuomeninio rinkimų komiteto „Palangiškiai“ vėliava.
„Dabar aš jų čia neišvardinsiu“, – sakė A. Byčkovas. Jo atsakymą palydėjo kai kurių politikų krizenimas.
„Neklaidinkime: ne „uabas“ ruošia detalų planą. Geriau nuvažiuokime visi ir pasižiūrėkime, kas dedasi už turgavietės, tikras „šabakštynas“ ten“, – įsiterpė meras Šarūnas Vaitkus.
„Turgaus direktoriui reikia taip pasirengti ataskaitai, kad merui nereikėtų už jį atsakinėti“, – replikavo E. Kuznecova.
Anot A. Jokūbausko, Šventojoje dedasi „keisti dalykai“.
„Turiu omeny Topolių gatvėje kuriamą kažką neapibrėžto, ir su autobusų parku ten netvarka“, – sakė ponas Aleksandras. Jis siūlė nepritarti A. Byčkovo veiklos ataskaitai, tačiau valdančiosios daugumos balsais ataskaita buvo patvirtinta.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos 46-asis posėdįis įvyks 2023 m. kovo 29 d. 9 val. Palangos miesto savivaldybės administracijos salėje, Gintaro g. 33A. Jam pateikta 70 klausimų.


Balandžio 28 dieną vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje neeiliniu klausimu buvo svarstomas sprendimo projektas dėl Palangos centre esančio obelisko su sovietine simbolika demontavimo. Už jį balsavo visi posėdyje dalyvavę Tarybos nariai.


Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos informacijos analizės skyrius informavo „Palangos tiltą“, kad Palangos mieste dėl smurto artimoje aplinkoje 2020 metais buvo pradėti 32, 2019 metais – 42 ikiteisminiai tyrimai; dėl vagysčių 2020 metais kurorte buvo pradėta 111, 2019 metais 100 ikiteisminių tyrimų. Dėl sukčiavimo 2020 metais buvo pradėti 3, 2019 metais – 10...
Jubiliejinis 50-asis savivaldybės Tarybos posėdis praėjusį ketvirtadienį, kovo 28 d. buvo paskutinis – 2015–2019 metų Taryba baigė savo kadenciją. Prieš posėdį miesto politikai rinkosi iškilmingai fotosesijai, todėl Tarybos posėdis prasidėjo valanda vėliau, 10 valandą.Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


„Dabar jau galime pradėti rengti techninį projektą, ir, jeigu viskas vyks be trukdžių ir kliūčių, realu, kad viešbučio ir SPA komplekso statybos Jūratės baseino vietoje galėtų prasidėti 2015 metų pavasarį“, – po praėjusį ketvirtadienį vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio sakė UAB „Pinus Proprius“, kuriai leidimas statyti minėtą...


Didelių iečių laužymo dėl koalicijos sutartį pasirašiusių partijų programinių nuostatų derinimo nebuvo – vakar po centro-dešiniųjų partijų koalicijos 2011-2015 metų programa parašus baigė suraityti paskutiniai naujosios savivaldybės Tarybos kadencijos valdančiosios daugumos nariai, kurių, kaip žinia, yra 15. S. Kulikauskienė yra išvykusi, todėl ant partijų suderintos programos prie jau...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius