Patvirtintas Palangos miesto savivaldybės 2026 metų biudžetas

Palangos tiltas, 2026-02-27
Peržiūrėta
57
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

DI sukurtas vizualas
DI sukurtas vizualas

Patvirtintas Palangos miesto savivaldybės 2026 metų biudžetas. Miesto piniginėje šiemet – 74 055,9 tūkst. eurų.

Numatyta daug darbų

Šiais metais numatyta įgyvendinti daugybę Palangai ir Šventajai svarbių projektų – suplanuoti didelės apimties infrastruktūros darbai, investicijos į švietimą, kultūrą, sveikatą, gyventojų saugumą. Ypač didelis dėmesys šiais metais bus skiriamas palangiškių gyvenamajai aplinkai gerinti – planuojama sutvarkyti rekordiškai daug daugiabučių gyvenamųjų namų kiemų.

Be kitų palangiškiams svarbių laukiančių naujovių, jau vasarą kurorto gyventojams bus pasiūlyta galimybė nemokamai naudotis miesto viešuoju transportu. Šiais metais laukia ir daugiau kurorto gyventojams ir svečiams svarbių darbų.

Šventosios jūrų uosto molų statyba

Bene didžiausias šiemet numatomas darbas – Šventosios jūrų uosto molų su krantinėmis statyba (šiemet darbams numatyta 5,6 mln. eurų valstybės biudžeto bei 1 mln. eurų Savivaldybės lėšų ir planuojamos gauti ir papildomos ES lėšos). Paskelbtas tarptautinis konkursas rangovui, o paaiškėjus laimėtojui, bus pradėti darbai, kurie, užsitikrinus finansavimą, turėtų būti užbaigti iki 2029 m.

Numatytas projektuojamų molų aukštis nuo vandens – 3 metrai. Abiejuose – tiek šiauriniame, tiek pietiniame – moluose bus įrengti komunikaciniai kanalai apšvietimo ir kitiems reikiamiems kabeliams. Planuojama, kad šiaurinis molas bus iš riedulių, o pietinis galėtų būti naudojamas ne tik kaip molas bei jachtų prieplauka, bet ir kaip pasivaikščiojimo promenada.

Šiais metais taip pat bus parengtas Buriavimo mokyklos techninis projektas, baigta projektuoti uosto vakarinė krantinė.

Tvarkys gyvenamąją aplinką

Itin didelis dėmesys skiriamas gyvenamajai aplinkai – ir toliau bus tvarkoma infrastruktūra prie daugiabučių gyvenamųjų namų. Planuojama sutvarkyti aplinką prie daugiau nei 30 namų (per 1,5 mln. eurų). 

Gyventojų patogumui bus sutvarkytas ir pėsčiųjų takas ties „Baltijos“ pagrindine mokykla, leisiantis patogiau susisiekti iš Bangų gatvės kvartalo į Sodų gatvės kvartalą. 

Be kitų svarbių darbų, suplanuotas ir apšvietimo atnaujinimas daugiabučių namų kvartale Klaipėdos pl., Kretingos g., Taikos g. ir Sodų g.

Gatvėms tvarkyti bus planuojama skirti 3,5 mln. eurų iš Kelių priežiūros ir plėtros programos. Šiais metais numatyta užbaigti Kunigiškių, Klevų bei Ajerų gatvių rekonstravimą, bus tęsiama ir užbaigta Pavėsio tako rekonstrukcija, numatyti ir V. Kernagio alėjos statybos darbai. 

Švietimas – prioritetas

Didelis dėmesys skiriamas švietimui. Švietimo sistemai išlaikyti (16 įstaigų. Bus tvarkomi darželių teritorijose esantys takai, užbaigtos tvarkyti Vlado Jurgučio progimnazijos stadiono sporto aikštelės, sutvarkytas „Baltijos“ pagrindinės mokyklos kiemas. 

Taip pat gerinama ugdymo įstaigų materialinė bazė, remontuojamos darželių grupės. Numatyta sutvarkyti Šventosios pagrindinės mokyklos laiptus, sporto salę ir valgyklą, suremontuoti Sporto centro balkonus, atnaujinti tribūnas, parketą.

Šiemet bus baigta lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ pastato rekonstrukcija (apie 2 mln. eurų).

Rūpestis sveikatos priežiūra

Dėmesys skiriamas ir sveikatos priežiūros įstaigoms. Bus sutvarkytas poliklinikos kiemas, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė su apšvietimu ir pėsčiųjų takais. Taip pat ketinama atnaujinti medicininę įrangą miesto ligoninėje bei poliklinikoje.

Siekiant paskatinti medikus atvykti dirbti į Palangą, Medikų pritraukimo programai numatyta 50 tūkst. eurų.

Patrauklesnis kurortas

Turistus kasdien pasitinkantis Turizmo informacijos centras taip pat taps gražesnis – Palangos TIC pastato išorės ir stogo remontui numatyta 140 tūkst. eurų. Didinant Palangos kurorto žinomumą ir patrauklumą bei siekiant išplėsti skrydžių iš Palangos oro uosto geografiją, skrydžių rinkodaros programai vykdyti skirta 35 tūkst. eurų.

Žaidimų erdvės vaikams

Jaunoms, mažylius auginančioms šeimoms neabejotinai aktualus projektas – naujos žaidimų aikštelės įrengimas Meilės alėjoje. Šiuolaikiška ir patraukli vaikų žaidimų aikštelė gausiai lankomoje vietoje, netoli jūros, bus įrengta dar šiais metais, o modernių įrenginių idėjos jai parsivežtos iš pernai Vokietijoje vykusios tarptautinės parodos.

O kitąmet planuojama atnaujinti Vaikų parką, esantį Šermukšnių g. – dabartiniai žaidimo įrenginiai taip pat bus pakeisti naujais ir šiuolaikiškais.

Šventojoje – Bendruomenės namai

Kaip kasmet, didelis dėmesys skiriamas Šventajai. Vienas iš šventojiškiams aktualiausių suplanuotų darbų – Bendruomenės namų statyba. Šiais metais tam skirta 1 mln. eurų, darbus baigti numatyta kitais metais. 

Taip pat šiais metais planuojama baigti rengti Švyturio atnaujinimo ir pritaikymo techninį projektą. 

Numatyta tęsti ir gatvių tvarkymo darbus Šventojoje – atšilus orams bus pradėtas rekonstruoti Paukščių takas, darbus planuojama baigti kitais metais. Šiemet bus pradėtas rengti ir Mėguvos gatvės rekonstrukcijos techninis projektas. Taip pat bus tvarkoma daugiabučių gyvenamųjų namų aplinka. 

Be kitų darbų planuojama atnaujinti kapinių apšvietimą.

Svarbūs techniniai projektai

Šiais metais planuojama baigti rengti ir Botanikos parko administracinių patalpų, oranžerijos ir šiltnamių techninį projektą, Dziudo ir bokso salės techninį projektą, organizuoti Meno galerijos Žiemos aikštėje projekto konkursą.

Saugumas ir civilinė sauga

Siekiant pritraukti policijos pareigūnus dirbti į Palangą, šiemet skirta 35 tūkst. eurų finansinėms paskatoms pareigūnams, įsipareigojantiems kurorte dirbti ne trumpiau kaip trejus metus. Bus tęsiamas bendradarbiavimas su Klaipėdos apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu.

Numatyta atnaujinti miesto vaizdo stebėjimo kamerų sistemą, visas miesto kameras pakeisti moderniomis panoraminėmis, skaičiuojančiomis srautus, o kitais metais planuojama šią sistemą dar plėsti.

Civilinės saugos srityje lėšos skiriamos priedangų infrastruktūros plėtrai – planuojama atnaujinti ir reikalavimams pritaikyti patalpas, taip pat numatyta lėšų generatorių priežiūrai.

Renginiams – milijonas eurų

Kultūros įstaigoms išlaikyti skirta beveik 3 mln. eurų, religinėms bendruomenėms remti – 60 tūkst. eurų. Miesto renginiams numatyta 900 tūkst. eurų, reprezentaciniams –171 tūkst. eurų.

Bus remontuojami kultūros pastatai – planuojama sutvarkyti Tremtinių muziejų (45 tūkst. eurų), Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios vidaus restauracijai skirta 200 tūkst. eurų.

Socialinės paslaugos

Socialinės apsaugos srityje numatyta 2 mln. eurų socialinėms įstaigoms išlaikyti, bus gerinama jų materialinė bazė, teikiamos socialinės paslaugos.

Kaip ir kasmet, bus organizuojama budinčio globotojo veikla, mokamos išmokos bei, esant poreikiui, pritaikomi būstai asmenims su negalia“.

 

Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Patvirtintas Palangos miesto savivaldybės 2026 metų biudžetas. Miesto piniginėje šiemet – 74 055,9 tūkst. eurų.


Vasario 19-osios miesto Tarybos posėdyje buvo patvirtintas 2026 metų Palangos miesto biudžetas. Kaip pažymėjo meras Šarūnas Vaitkus, sprendimas priimtas beveik vienbalsiai – tik socialdemokratė, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kanclerė Svetlana Tučkė balsuodama susilaikė.


Vasario 19-osios miesto Tarybos posėdyje buvo patvirtintas 2026 metų Palangos miesto biudžetas. Kaip pažymėjo meras Šarūnas Vaitkus, sprendimas priimtas beveik vienbalsiai. Palangos miesto savivaldybės 2026 metų biudžeto dydis (pajamos ir išlaidos) yra  66,7 mln eurų.


Visa informacija apie biudžeto projektą paskelbta Savivaldybės interneto puslapio skiltyje „Savivaldybė/Administracinė informacija/Palangos miesto savivaldybės biudžetas“. Dėl detalesnio biudžeto projekto duomenų paaiškinimo galima kreiptis į Savivaldybės administracijos Biudžeto skyrių, tel. (0 460) 48 713 arba el. p.  biudžetas@palanga.lt Kviečiame Palangos miesto gyventojus...


Ketvirtadienį patvirtintas 2024 metų miesto biudžetas, kuriame iš viso numatyta 51 mln. 653 tūkst. eurų pajamų ir tiek pat asignavimų.


Savivaldybės taryba patvirtino Palangos miesto savivaldybės 2024-2026 metų strateginį veiklos planą.


Devynioms politinėms partijoms priklausantys 194 asmenys sieks 21 mandato naujoje, 2023-2027 metų, Palangos miesto savivaldybės Taryboje. Link rinkimų finišo kovo 5-ąją išskubėjo ir 8 kandidatai į Palangos merus. Pagal abėcėlę jie yra šie: Svetlana Grigorian (Lietuvos socialdemokratų partija, jos rinkimų sąraše Palangoje – 26 kandidatai), Genoveita Krasauskienė („Laisvė ir teisingumas“, jos...


2020 m. vasario 27 d. patvirtintas Palangos miesto savivaldybės 2020 metų biudžetas.


Palangos miesto biudžetas 2018 m. įvykdytas 102,3 proc. – gauta 628,5 tūkst. eurų viršplaninių pajamų. Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Biudžeto skyriaus vedėjos Reginos Garadauskienės, palyginti su 2017 m., praėjusiųjų metų pajamos buvo penktadaliu, arba 4,8 mln. eurų, didesnės.


Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


Renginių kalendorius