Pediatro neturinti Palangos ligoninė nesusipratimų neišvengia

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-12-08
Peržiūrėta
1536
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Apie tai, kad Palangos ligoninėje nėra pediatro, informuojama iš anksto.
Apie tai, kad Palangos ligoninėje nėra pediatro, informuojama iš anksto.

„Turi visgi Palangos miesto ligoninė budintį pediatrą ar ne?“ – iškėlė klausimą populiariame socialiniame tinkle palangiškė Ramunė Černeckienė. Moteriai toks klausimas kilo, kai susirgus mažamečiui sūneliui ir atvykus Greitosios pagalbos medikams iš Klaipėdos, jie pasiūlė vežti į Palangos priimamąjį, nors ten pediatro nėra. „Negi Klaipėdos medikai to nežino?“ – svarstė ji.

Palanga – močiučių, ne vaikučių?
„Šįvakar Greitosios pagalbos medikų ekipažas iš Klaipėdos sunkios būklės mažametį vaiką susiruošė vežti į Palangos miesto ligoninės priėmimo skyrių. Įdomu ko? Ar gali būti, kad Klaipėdos medikai nežino, jog Palangos miesto ligoninė vaikų nepriima? Ar vis dėlto pagaliau ne tik pašto skyriai, bet ir Palangos miesto gyventojų (ne vien poilsiautojų) vaikų sveikata pasidarė svarbi?“ – teiravosi socialinio tinklo „Facebook“ palangiškių grupėje R. Černeckienė.
Kaip pasakojo „Palangos tiltui“ palangiškė, jos dvimečiui mažyliui ėmus prastėti sveikatai, ji išsikvietė Greitąją medicinos pagalbą, kadangi buvo daug iškvietimų, brigada atvyko iš Klaipėdos.
„Atvykę medikai man sako: renkitės, važiuosim į Palangos priėmimo skyrių. Jiems paaiškinau, kad Palangos ligoninėje nėra pediatro. Vaikas su temperatūra, negalima gaišti, reikia vežti tiesiai į Klaipėdą. Aš žinau, kad Palangoje nėra pediatro ir niekada nevežu ten vaikų. Ir nesitikėjau, kad kas pasikeitė. Tik keista, kad Greitosios medicinos pagalbos brigadą įtikinėti reikia... Nelabai jie patikėjo manim, tiesą sakant. Palanga – juk močiučių, ne vaikučių...“, – pasakojo R. Černeckienė.
Moteris svarstė, jog keista buvo matyti tokias klaipėdiečių abejones, juk ne iš Kauno ar Vilniaus atvykę, o beveik vietiniai, nuolat bendradarbiaujantys su palangiškiais.
„Aš kaip mama žinau, jog Palangoje ne vasaros sezono metu pediatro nebūna, taigi čia nėra nei vaikų ligų skyriaus, iš kur bus gydytojas, net lapelis būna užkabintas prie priimamojo skyriaus, kad pediatro nėra. Kartą atvykau, pamačiau ir apsisukau. Bet išties tokia situacija labai keista, nes Palangoje taigi yra daug vaikučių, turėtų būti ir juos galintis prižiūrėti gydytojas“, – sakė Ramunė.

Įsitraukė į diskusiją
Pasidalinusi savo patirtimi palangiškė sulaukė pritarimo iš kitų gyventojų. Erika pasidalino savo patirtimi, kai Greitosios medicinos pagalbos prireikė rugpjūtį dešimties mėnesių vaikučiui. Jai pasidarė keista, kad medikai atvyko be termometro, o vėliau pasiūlė rengtis ir vykti į Palangos ligoninę, kur budintis gydytojas apžiūrės. „Iškart kilo klausimas, ar išvis yra kažkoks vaikų gydytojas, ligoninėje gi nėra vaikų skyriaus. Paklausiau, atvykusios moters, ar bus vaikų gydytojas, o ši palingavo galva, kad nežinanti, turėtų būti. O atvykę medikai, man jie sakė, buvo iš Palangos. Kai pasiteiravau, ar nebus taip, jog į Klaipėdą vis tiek reiks vežti, o jie man: gal ir jūsų teisybė, važiuojam į Klaipėdą“, – savo patirtimi dalinosi palangiškė Erika.
Palangos ligoninėje dirbantys darbuotojai savo darbovietę bandė ginti, paaiškindami, kad Palangos ligoninėje pediatro seniai nėra – budintis vaikų gydytojas būna tik vasaromis ir tik vakare, tad tai palangiškiams, auginantiems vaikus, kaip ir neturėtų būti naujiena.
„Dar paaiškinsiu kitokį dalyką – kadangi GMP brigados be gydytojų sunkiais atvejais ligonius gabena į medicinos artimiausią įstaigą, kur yra budintis gydytojas, kur gali suteikti pagalbą, stabilizuoti būklę, iškviečiamas tuo tarpu iš Klaipėdos reanimobilis pagal situaciją – vaikams, kardiologiniams, chirurginiams ir kitokiems ligoniams“, – paaiškino į diskusiją įsitraukusi Dalia.
Ši diskusija nepraslydo pro akis ir gydytojui Algimantui Žeibai. „Kodėl vežė į Palangos priėmimo skyrių? Manyčiau, todėl, kad jei vaiko būklė itin sunki, visų pirma ją reikia stabilizuoti ir ruoštis pervežimui. Ką ir darė Klaipėdos GMP. Na, o mūsų miesto ligoninės priėmimo skyriuje yra tikrai puikūs gydytojai, kurie bet kokiu atveju suteiks, kad ir minimaliai, pagalbą, t. y. paruoš pervežimui“, – atsakė jis.
Palangiškė Ramunė, užvedusi diskusiją, paaiškino, jog jos sūnelio niekur nebevežė, kai medikams ji pati paaiškino, jog pediatro Palangoje nėra, išvežė iškart į Klaipėdą.
„Palangos tiltui“ dar viena palangiškė mama kartą buvo pasakojusi, jog susirgus vaikui išties būna sunku Palangos ligoninėje, kadangi sergantis vaikas dėl pediatro stokos nesulaukia tokios priežiūros, kurią suteiktų savo srities specialistas, šiuo atveju vaikų gydytojas. Tad vaiką atvežus į Palangos ligoninę, jis tik ilgiau kamuojasi. Tą žinantys tėveliai, supratę, kad vaikas negaluoja, jį veža tiesiai į Klaipėdos gydymo įstaigą, kur vaiku tinkamai bus pasirūpinta.

Geriausią pagalbą suteiks savo srities specialistas
Tai, kad tik vasarą Palangos ligoninėje būna budintis pediatras, patvirtino ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento vadovė Laimutė Ežerinskienė. „Taip, vaikų gydytojas tik vasarą mūsų ligoninėje būna, šią informaciją esame perdavę Klaipėdos greitosios pagalbos medikams, jiems tai nėra paslaptis. O ir pačiame Palangos ligoninės priėmimo skyriuje yra pakabinta informacija, kad pediatro pas mus nėra. Vasaros metu jis būna Savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo programos dėka. Mūsų ligoninėje nėra vaikų skyriaus“, – teigė Palangos ligoninės vadovė L. Ežerinskienė.
Ji pasvarstė, jog su vaikais išties ligos atveju būna sunkiau, kadangi vaikai negali pasisakyti, kas jiems skauda, dėl to visi jautriau reaguoja, ypač tėveliai.
„Bet atveža ir pas mus vaikučių. Patys tėveliai atveža. Pagal galimybes suteikiame pagalbą, bet niekas geresnės pagalbos nesuteiks, kaip savo srities specialistas, tad visada vaikučius nukreipiame pas pediatrą. Ne veltui buvo atskirtos specialybės, kiekvienas specialistas gilinasi į savo sritį, tad niekas geriau vaiko neprižiūrės, kaip vaikų gydytojas“, – patikino gydytoja.
Pasvarsčius, jog galbūt iš Klaipėdos Greitosios medicinos pagalbos medikams užtrunka atvykti iki Palangos, pašnekovė prisipažino irgi taip pat sakiusi. „Bet kai aš bandžiau tai pasakyti, man buvo paaiškinta, jog iki prekybos centro „Big“ Klaipėdoje ilgiau tenka važiuoti nei iki Palangos, visi argumentai tuomet dingsta“, – sakė Palangos ligoninės vadovė L. Ežerinskienė.

Jūsų komentaras:

Dėja 2017-12-08 20:55 (IP: 66.102.9.47)
Palangoje apskritai pediatrų nėra tik viena nukvašusi Pocienė kuri rimtais atvejais neturi jokios kompetencijos, nežino nei kur siuntimą rašyti..

Taip pat skaitykite


Įsibėgėjant ligoninių pertvarkai pajūryje, net stabiliai veikiančios regiono ligoninės, pavyzdžiui, Kretingos ligoninė, negali jaustis tikros, kad nebus ir jos ateity reorganizuotos ar bent neteks dalies savo skyrių. 


Pajūrio kurortai lepinasi saulėtais orais, o Palangos ir Neringos savivaldybių atstovai pastebi džiuginančias tendencijas.


Klaipėdos jūrininkų ligoninė stabdo planinių ir ekstrinių paslaugų teikimą kai kuriuose Palangos departamento skyriuose. Toks sprendimas priimtas dviem departamento slaugytojoms patvirtinus COVID – 19 infekcijos tyrimų teigiamus rezultatus.


Kasdien maršrutu Palanga–Klaipėda ir priešinga kryptimi kurorto vežėjos UAB „Vlasava“ autobusais važinėjantys žmonės įsigyja bilietus, galiojančius mėnesį. Taip ir patogiau, ir pigiau, – sako keleiviai, o ir įmonės vadovai. Tačiau privalu prisiminti, jog šis bilietas galioja tik didiesiems autobusams, o ne maršrutiniams taksi, kurių taip pat...


Senstanti Palanga taip pat neišvengia emigracijos  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 01 11 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Šią savaitę šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė, susikvietusi visus Lietuvos savivaldybių merus, pranešė, kad dėl sparčiais tempais didėjančios Lietuvos piliečių emigracijos atsakomybę turėtų prisiimti ir savivaldybės. Esą, jos nesudarančios patrauklių sąlygų, kurios emigrantus viliotų grįžti į Tėvynę.


„Turi visgi Palangos miesto ligoninė budintį pediatrą ar ne?“ – iškėlė klausimą populiariame socialiniame tinkle palangiškė Ramunė Černeckienė. Moteriai toks klausimas kilo, kai susirgus mažamečiui sūneliui ir atvykus Greitosios pagalbos medikams iš Klaipėdos, jie pasiūlė vežti į Palangos priimamąjį, nors ten pediatro nėra. „Negi Klaipėdos medikai...


Beveik dvejus metus laukusi Sveikatos apsaugos ministerijos konkurso direktoriauspareigoms eiti, Palangos reabilitacijos ligoninė turi naują vadovą: direktore tapo Romantė Aleknavičienė, kuri po 25 metų prie ligoninės vairo stovėjusio Virginijaus Biskio išėjimo– iki rugsėjo vidurio ji laikinai vadovavo ligoninei – jau atsikratė žodžių „laikinai einanti“.


Palangos paplūdimyje – analogų neturinti pirties ir SPA šventė  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 05 20 | Rubrika: Miestas

Lietuvos pirties-SPA federacija ir Palangos miesto savivaldybė gegužės 24-26 d. Palangoje organizuoja pirmąjį ir analogų Lietuvoje neturėjusį renginį – Pirties-SPA festivalį „Gintarinė Baltija 2013“ bei III-ąjį Lietuvos vanojimo čempionatą.


Gal labai „nepersūdysime“ jeigu pasakysime, jog komunalininkai yra darbščiausi žmonės kurorte. Tikime, jog rūpintis šiukšlių išvežimu, paplūdimių valymu, žolės pjovimu, gatvių šlavimu, želdynų prižiūrėjimu, gatvių kokybe, apšvietimu – nelengva. Galbūt todėl miesto meras Šarūnas Vaitkus pirmą kartą miesto istorijoje garbės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius