Pernai Savivaldybėje organizuoti 25 darbo konkursai, iš pareigų atleisti 6 valstybės tarnautojai

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-04-06
Peržiūrėta
1791
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pernai Savivaldybėje organizuoti 25 darbo konkursai, iš pareigų atleisti 6 valstybės tarnautojai

Kiek asmenų pernai įdarbino vienas didžiausių Palangos darbdavių – Palangos miesto savivaldybė? O kiek jų perėjo į aukštesnes pareigas Savivaldybėje? O kiek buvo atleista? Palangos miesto savivaldybė nesibaido smalsių žurnalistų smalsių klausimų. Kaip sakė „Palangos tiltui“ Raimondas Andziulis, Palangos miesto savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo skyriaus vyriausiais specialistas, 2020 metais Savivaldybėje buvo organizuoti 25 konkursai ir atrankos dėl priėmimo į pareigas, iš jų: 10 konkursų – į biudžetinių ir viešųjų įstaigų ir vadovų pareigas, 13 – į karjeros valstybės tarnautojų, 2 atrankos į pakaitinio valstybės tarnautojo pareigas.
„Informacija pateikiama tik apie Palangos miesto savivaldybės įstaigų vadovus ir visą Palangos miesto savivaldybės administracijos personalą,“ – pabrėžė PT pašnekovas.
Į politinio (asmeninio) pasitikėjimo, karjeros ir pakaitinių valstybės tarnautojų bei darbuotojų, įskaitant įmonių vadovus, pareigas, buvo paskirti ir priimti, įskaitant tarnybinio kaitumo būdu, 16 asmenų, iš pareigų atleisti 6 valstybės tarnautojai, nutrauktos 4 darbo sutartys (2 - darbuotojo iniciatyva be svarbių priežasčių (laimėjus konkursą į kitas pareigas), 2 - terminuota darbo sutartis pasibaigia suėjus terminui); į kitas pareigas toje pačioje įstaigoje perkelti 4 valstybės tarnautojai (iš jų 3 – į aukštesnes pareigas po tarnybinės veiklos vertinimo.
O kiek pernai pasibaigė teisminių ginčų su buvusiais Savivaldybės, ir jos valdomų įmonių, organizacijų, etc, darbuotojais? Ir kiek tokių teisminių ginčų dar yra aktyvūs?
„Pernai pasibaigė vienas teisminis ginčas su buvusia biudžetinės įstaigos vadove (buvusia darželio-lopšelio „Gintarėlis“ direktore Ilona Milkonte – aut.) Daugiau ginčų teismuose nėra nagrinėjama,“ – sakė R. Andziulis.
Anot jo, Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė pernai ir šiemet nuobaudų Savivaldybės darbuotojams nėra skyrusi.
Anot jo, Lietuvos Respublikos darbo kodeksas nuobaudų nenumato. Darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį, gali būti atleidžiamas iš pareigų pasikartojus darbo pareigų pažeidimui.
Tarnybines nuobaudas už tarnybinius nusižengimus reglamentuoja Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 32 ir 33 straipsniai.
„Palangos tiltas“ primena, kad šių metų sausio pabaigoje buvusios darželio-lopšelio „Gintarėlis“ direktorės Ilonos Milkontės atleidimo iš pareigų istorijoje galutinį tašką padėjo Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) – jis sausio 20 d. nutartimi atmetė I. Milkontės ir jos advokato, buvusio Palangos miesto Tarybos nario Aleksandro Jokūbausko, kasacinį skundą. Teismo sprendimas – galutinis.
Priminsime, kad prieš tai Klaipėdos apygardos teismas (KAT) spalio 22 d. paskelbė nutartį atmesti I. Milkontės skundą, pažymėdamas, kad byloje nėra teisinio pagrindo pripažinti, jog pirmosios instancijos teismas pažeidė procesines įrodinėjimo bei įrodymų vertinimo taisykles. KAT nutartis yra neskundžiama.
Klaipėdos darbo ginčų komisija (DGK) 2019 m. gruodžio 16 d. sprendimu buvo nusprendusi, kad I. Milkontės atleidimas iš Palangos miesto vaikų lopšelio - darželio „Gintarėlis“ direktorės pareigų yra neteisėtas ir kad jai iš darbdavio turi būti priteista 11 813,06 eurų išeitinė kompensacija bei kompensacija už priverstinę pravaikštą nuo 2019-09-27 iki 2019-12-17 datos, o taip pat priteista po 1795,94 eurų VDU už kiekvieną priverstinės pravaikštos mėnesį laikotarpiu nuo 2019-12-17, bet ne ilgiau kaip vienerius metus laiko iki kol įsiteisės Klaipėdos DGK sprendimas.
Klaipėdos darbo ginčų komisija (DGK) 2019 m. gruodžio 16 d. sprendimu buvo nusprendusi, kad I. Milkontės atleidimas iš Palangos miesto vaikų lopšelio - darželio „Gintarėlis“ direktorės pareigų yra neteisėtas ir kad jai iš darbdavio turi būti priteista 11 813,06 eurų išeitinė kompensacija bei kompensacija už priverstinę pravaikštą nuo 2019-09-27 iki 2019-12-17 datos, o taip pat priteista po 1795,94 eurų VDU už kiekvieną priverstinės pravaikštos mėnesį laikotarpiu nuo 2019-12-17, bet ne ilgiau kaip vienerius metus laiko iki kol įsiteisės Klaipėdos DGK sprendimas.
Palangos miesto savivaldybės Taryba šį Klaipėdos DGK sprendimą apskundė teismui, todėl jis įsiteisėti negalėjo.
Įdomu tai, kad I.Milkontė teisme aiškino, kad prašymą atleisti ją iš darbo „Gintarėlyje“ parašė patyrusi psichologinę įtampą dėl jos vertinimo bei nuolat, anot jos, jos atžvilgiu miesto mero priimamus nepalankius sprendimus. Ji nurodė, kad dėl patirto streso turėjo nedarbingumą, kurio metu kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl galimo nusikaltimo – jai buvo suteiktas pranešėjo statusas.
Nuo 2019 metų pradžios įsigaliojusiu įstatymu nustatoma, kad pranešėju gali būti pripažįstamas tas asmuo, kuris pateikia informaciją apie pažeidimą įstaigoje, su kuria yra susijęs tarnybos, darbo ar sutartiniais santykiais. Pranešėjo statusą asmeniui suteikia speciali Generalinės prokuratūros sudaryta komisija.
Gavusi pranešėjos statusą, I. Milkontė apsisprendė atšaukti prašymą ją atleisti iš direktorės pareigų ir siūlė teismus pasiekusį jos atleidimą baigti taikos sutartimi. Pagal I. Milkontės siūlymą, I. Milkontė atsisako reikalavimo priteisti jai vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš darbo dienos, t.y. 2019-09-27 iki grąžinimo į darbą dienos, o Palangos miesto savivaldybės taryba artimiausiame savo posėdyje po taikos sutarties patvirtinimo Klaipėdos darbo ginčų komisijoje panaikina 2019-09-27 posėdyje priimtą sprendimą Nr. T2-197 ir grąžina I. Milkontę į darbą Palangos lopšelio - darželio „Gintarėlis“ direktoriaus pareigose.
Tačiau su tuo nesutiko Savivaldybė.
Žinia, teisminį ginčą laimėjo Savivaldybė – Lietuvos Aukščiausiojo Teismas (LAT) padėj galutinį tašką.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Savivaldybė, reaguodama į Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimus ir į ekstremalią padėtį dėl koronaviruso pandemijos pasaulyje, siekia saugiai organizuoti interesantų aptarnavimą.


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nesiėmė svarstyti Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pareiškimo dėl Palangos miesto Tarybos nario ir Tarybos Etikos komisijos pirmininko Dariaus Kubiliaus spjaudimosi purvu viešoje erdvėje. ivaldybių Tarybų Etikos komisijos. VTEK paaiškino, kad tokio politikų elgesio netiria – tai daro savivaldybių Tarybų Etikos...


Kiek asmenų pernai įdarbino vienas didžiausių Palangos darbdavių – Palangos miesto savivaldybė? O kiek jų perėjo į aukštesnes pareigas Savivaldybėje? O kiek buvo atleista? Palangos miesto savivaldybė nesibaido smalsių žurnalistų smalsių klausimų. Kaip sakė „Palangos tiltui“ Raimondas Andziulis, Palangos miesto savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo...


Šiandien jauni žmonės dažniausiai veržiasi dirbti sau ar didelėse tarptautinėse kompanijose, tačiau kai kuriems svajonių darbdavys – savivaldybė. Juk toks darbdavys – bene patikimiausias, su visomis garantijomis valstybės tarnautojui. Šiais metais Palangos miesto savivaldybėje pradėjo dirbti du jauni ir gabūs žmonės: Janina Balužė, kuri užėmė Kultūros skyriaus...


Žemės ūkio ministro įsakymu patikslintas paraiškų pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 metų veiksmų programos (EJRŽF) priemones priėmimo 2018 metais grafikas.


Nuo spalio 21 dienos iš pareigų atleidžiama Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Palangos skyriaus vedėja Nijolė Jonikienė. Palangos skyriaus vedėjo funkcijas atliks vyriausiasis specialistas Martynas Mikelevičius. Palangos skyriaus vedėjai trauktis iš pareigų buvo pasiūlyta po to, kai paaiškėjo gausybė šio teritorinio NŽT padalinio veiklos pažeidimų. NŽT Palangos...


Teismas negrąžino S. Bradūno į darbą  2

„Palangos tilto” informacija, 2013 02 14 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį Klaipėdos apygardos teismas išnagrinėjo laikinai nuo pareigų nušalinto piktnaudžiavimu tarnyba ir kyšio paėmimu įtariamo Palangos savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo Svajūno Bradūno skundą dėl jo nušalinimo nuo pareigų trims mėnesiams. Teismas atmetė kurorto vyriausiojo architekto skundą, kuriuo valstybės tarnautojas siekė...


Prie Seimo mitinguotojai reikalavo atleisti ministrą R. Palaitį

"Palangos tilto" informacija, 2012 03 19 | Rubrika: Miestas

Šalia Seimo šeštadienio popietę susirinko vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio sprendimu atleisti Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovą ir jo pavaduotoją nepatenkinti žmonės.


Meras priėmimo valandą susilaukė pirmojo lankytojo

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 04 19 | Rubrika: Miestas

Baigiant kadenciją buvusiam savivaldybės merui, jo priėmimo valandomis kartais neapsilankydavo nė vienas slegiamas bėdos palangiškis – kurorto gyventojai netikėjo valdžia. Naujasis meras Šarūnas Vaitkus pasiryžęs tai pakeisti – panašu, kad bent jau pirmais mėnesiais priėmimo valandomis antradieniais jis neatsigins lankytojų. Vakar  „Palangos tiltas“ panoro užfiksuoti, kas bus pirmasis...


Sužlugo parkomatų pirkimo konkursai

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 06 04 | Rubrika: Miestas

Šią vasarą kurorte parkomatų daugiau įrengta nebus ir miesto piniginės nepavyks papildyti. Skelbti konkursai transporto priemonių stovėjimo bilietų automatams pirkti, sužlugo. Nors miesto savivaldybės biudžete buvo numatyta lėšų parkomatams įsigyti, tačiau dėl per didelių pasiūlytų kainų Viešųjų pirkimų tarnyba buvo priversta nutraukti procedūras.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius