Pinigus gelbėsime asfaltuodami žiemą

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010-11-02
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Palangos savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas paslapčia, ko gero, sunkiai tramdo begalinį norą aplinkui išdaužyti visus blogą atvaizdą atspindinčius veidrodžius.

Štai užvakar miesto tarybos posėdyje jis aiškiai susierzino paklaustas dėl savivaldybės nespėtų panaudoti valstybės pinigų, už kuriuos miesto valdžia buvo pasišovusi šiemet įpusėti Maironio gatvės rekonstrukciją. Anot V.Kuznecovo, dėl to bene kalčiausias tai paviešinęs žurnalistas, kuris nesąs Palangos patriotas.

 

Suprask, savo darbų laiku nespėjantis atlikti ir dėl to visą miestą skriaudžiantis, bet tai nuo visuomenės slepiantis V.Kuznecovas ir jo pavaldiniai yra tikrieji Palangos patriotai, o štai apie valdžios nusikalstamą aplaidumą viešai paskelbęs žurnalistas Palangoje prilyginamas vos ne persona non grata.

O susierzinti savivaldybės vadams yra ko?  Dėl valdžios kaltės miestas šiemet praranda daugiau nei 700 tūkstančių litų, kurie valstybės buvo skirti miesto gatvėms tiesti ir remontuoti.  Maironio gatvės rekonstrukcija nusikelia kitiems metams, o jai pabaigti kitąmet kurortui skirtas kelių direkcijos lėšas gali tekti naudoti kitų miesto gatvių sąskaita.

Gal V.Kuznecovas trypia kojomis nesutikdamas su šiais teiginiais ir vėl žurnalistą skuba apšaukti melagiu?  Patarčiau neskubėti.

Dėl užsitęsusio konkurso savivaldybė linkusi kaltinti vieną iš konkurso pašalintą bendrovę, kuri kiek daugiau nei mėnuo ginčijasi ir nesutinka su viešųjų pirkimų komisijos argumentais.  Ją pašalindama savivaldybė buvo teisi.  Tai patvirtino Viešųjų pirkimų tarnyba, tačiau jei ši bendrovė nepaduos į teismą, sutartis su konkurso laimėtoju gali būti pasirašoma ne anksčiau, kaip lapkričio viduryje. Iki Naujųjų metų likusio pusantro mėnesio 1,2 milijonų litų įsisavinimui yra aiškiai mažokai.

Kaip rangovui trūktų kokių dviejų mėnesių, per kuriuos Maironio gatvėje būtų spėta nuveikti šį tą daugiau.  Tačiau būtent tuos trūkstamus mėnesius Palangos valdžia pati ir “sudegino”. Skaičiuokite patys.  Apie Palangos gatvėms papildomų lėšų skyrimą tapo žinoma balandžio 6 dieną, kai “Valstybės žiniose” buvo išspausdintas susisiekimo ministro įsakymas, tačiau šie pinigai atskiriems objektams taryboje buvo paskirstyti tik gegužės 27 dieną.  Tas pats tarybos sprendimas galėjo gimti ir balandžio pabaigoje, tačiau V.Kuznecovas teisinasi, kad ilgai užtruko ginčai, kuriai gatvei skirti pinigus.  O ką čia daug galvoti, kai jokių alternatyvų nėra - pati savivaldybė vėliau gynėsi, kad tuo metu turėjo vienintelės Maironio gatvės pabaigtą techninį projektą.

Po gegužės 27 dienos įsakymą organizuoti viešuosius Maironio gatvės rekonstrukcijos darbų pirkimus V.Kuznecovas pasirašė tik liepos 13 dieną.  Kokiuose stalčiuose šis įsakymo projektas pragulėjo pusantro mėnesio?  Kuris savivaldybės tarnautojas yra nubaustas dėl tokio aplaidumo?  Savivaldybės administracijos vadovas savo pavaldinius teisina, esą šie yra apsikrovę popieriais ir nespėjo paruošti viešųjų pirkimų medžiagos.  Tai gal jau seniai laikas juos gelbėti nuo tų popierių ir pasiūlyti keisti darbą?

Jei valdžiai iš tiesų rūpėtų miesto reikalai, balandžio pabaigoje tarybos sprendimu Maironio gatvei skyrus lėšas V.Kuznecovas įsakymą apie rekonstrukcijos darbų pirkimą privalėjo pasirašyti jau po savaitės. Tokiu atveju konkursas būtų paskelbtas ne liepos 28 dieną, o gegužės viduryje.  Vokai su konkurso dalyvių pasiūlymais būtų plėšiami ne rugsėjo 6 dieną, o birželio pabaigoje.  Tuomet ir tas ginčams su konkurso dalyviais praleistas mėnuo nebūtų tapęs katastrofa.

Tačiau net ir su dabartiniais tempais savivaldybė galėjo spėti įsisavinti Maironio gatvei skirtus pinigus.  Mažiausią darbų kainą pasiūliusią žinomą įmonę “Hidrostatyba” konkurso nugalėtoju buvo galima paskelbti jau rugsėjo pabaigoje, tačiau ji buvo pašalinta iš konkurso vien todėl, kad nepateikė suderinto savivaldybės parengto sutarties projekto. Įmonės generalinis direktorius palangiškis Pranas Šidiškis neatsistebi tokiu Palangos valdžios priekabumu.  Neseniai, dalyvaujant 60 milijonų litų vertės Jakų žiedo rekonstrukcijos konkurse, “Hidrostatyba” per neapsižiūrėjimą pamiršo į dokumentus įsegti mokesčių inspekcijos pažymos, kuri yra žymiai svarbesnis dokumentas.

Iš konkurso organizatoriaus Kelių direkcijos įmonė sulaukė prašymo per tam tikrą terminą pateikti trūkstamą dokumentą.  Taip buvo pasielgta dėl to, kad darbų užsakovams labiau rūpi ne popierėlis, o pasiūlyta mažesnė darbų kaina.  Palangos viešųjų pirkimų komisija konkurso nugalėtoja ruošiasi skelbti bendrovę “Warf Adakris”, kurios pasiūlyta kaina yra 273 tūkst. litais didesnė, nei “Hidrostatybos”.  Kas miestui yra svarbiau - diena kita vėliau pristatytas tipinės sutarties projektas, ar sutaupyti beveik 300 tūkst. litų, už kuriuos nauju asfaltu galima perkloti duobėtą Vytauto gatvės ruožą nuo “Dviejų brolių” parduotuvės iki “Lino”?

Dabar Palangos laukia tokia ateitis:  iš Maironio gatvei skirtų ir kelių direkcijai grąžinamų milijono 210 tūkstančių litų Palangai šių metų darbams paliekama 300 tūkst. litų, kuriuos būsimasis rangovas turės spėti sunaudoti per pusantro mėnesio.  Dar per 100 tūkstančių litų savivaldybė išsiprašė gatvių duobių lopymui, tačiau norint juos paimti iš Maironio gatvės pinigų, reikalingas tarybos sprendimas.  Skubos tvarka jis galėjo būti priimtas dar užvakar dienos posėdyje, tačiau šis klausimas tarybai bus pateiktas tik lapkričio pabaigoje.

 Kas Lietuvoje gruodžio mėnesį gali asfaltuoti gatvių duobes?  Tik Palanga.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Trečiadienį, balandžio 24 d., vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu paskirta savivaldybės administracijos direktorė. Ja tapo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovė Akvilė Kilijonienė. Slapto balsavimo metu A. Kilijonienės kandidatūra palaikyta vienbalsiai.


Mes, Kunigiškių rinkėjai bei gyventojai, sausį apklausos būdu dalyvavome Kunigiškių seniūnaičio rinkimuose. Rinkimai buvo laikomi įvykę, teisėti, nusižengimų nenustatyta.


Artėja pirmasis naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdis, kuris įvyks balandžio 14 dieną 9 valandą Kurhauzo salėje. Pirmąjame posėdyje, kaip numato Vietos savivaldos įstatymas, meras Tarybai teiks ateinančius ketverius metus dirbsiančio mero pavaduotojo ir savivaldybės administracijos direktoriaus kandidatūras.


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Metų pradžioje paskelbtos Palangos savivaldybės Kontrolės ir Audito tarnybos ataskaitos dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą apmokestintose vietose, biudžeto vykdymo finansinio teisėtumo ir rinkliavos už išorinę reklamą rinkimo atskleidė daug įvairių pažeidimų. „Palangos tiltas“ paprašė juos pakomentuoti savivaldybės kontrolierę Eleną Kuznecovą.


Pinigus gelbėsime asfaltuodami žiemą

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 11 02 | Rubrika: Miestas

Palangos savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas paslapčia, ko gero, sunkiai tramdo begalinį norą aplinkui išdaužyti visus blogą atvaizdą atspindinčius veidrodžius. Štai užvakar miesto tarybos posėdyje jis aiškiai susierzino paklaustas dėl savivaldybės nespėtų panaudoti valstybės pinigų, už kuriuos miesto valdžia buvo pasišovusi šiemet įpusėti Maironio gatvės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas