Planuojantiems dirbti pagal individualios veiklos pažymą – aptariame mokesčius

Palangos tiltas, 2023-11-22
Peržiūrėta
1514
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Planuojantiems dirbti pagal individualios veiklos pažymą – aptariame mokesčius

Norite dirbti sau? Kad ir kokia veikla Jums arčiausiai širdies – svarbiausia yra nepamiršti, kad veiklos įteisinimas yra pirmas žingsnis, kurį reikia padaryti. Ne tik dėl to, kad to reikalauja šalies įstatymai, tačiau pirmiausia – dėl savęs paties. Mokėdami mokesčius – gausite ir socialines garantijas, kurios leis jaustis stabiliau.

Vienas dažniausiai pasirenkamų veiklos įteisinimo būdų yra individuali veikla pagal pažymą.

Auga poreikis dirbti sau

Džiugu, kad mūsų šalyje žmonės vis dažniau išbando savo galimybes ir dirba sau. Žinoma, kad pati pradžia gali atrodyti labai gąsdinanti bei kelianti labai daug klausimų. Tačiau tai, kad vis daugiau lietuvių ir užsieniečių, kurie gyvena mūsų šalyje, registruoja save kaip mokesčių mokėtojais pagal individualią veiklą – rodo ir drąsą, ir patrauklumą.

Štai 2021-ais metais Lietuvoje buvo registruoti 187 844 asmenys, kurie verčiasi individualia veikla pagal pažymą. Tuo tarpu 2022-ais metais skaičius siekia jau 199 986. Taigi, yra fiksuojamas net 6,46% prieaugis.

Daugeliui žmonių labai patinka tai, jog tokia veiklos forma suteikia galimybę mokėti mokesčius tik nuo pajamų. Nebus uždarbio – nereikės ir mokėti.

Socialinių garantijų svarba

Mokėdami mokesčius mes ne tik prisidedame prie valstybės gerbūvio, tačiau taip pat ir padedame sau jaustis ramesniais, kad esant poreikiui – valstybė padės mums. Taigi, bus gaunamos išmokos arba medicininis aptarnavimas, kuris nieko nekainuos.

Dirbantys pagal individualios veiklos pažymą – socialinius mokesčius moka Sodrai. Tokiu atveju yra gaunamos šios socialinės garantijos: sveikatos draudimas + valstybinis socialinis draudimas (pensijos, ligos, motinystės socialinis draudimas“.

Tiesa, Sodra pabrėžia, kad: „VSD įmokų galite nemokėti, jei tai Jūsų pirma savarankiška veikla po 2018-01-01 arba nuo paskutinės savarankiško darbo dienos jau yra praėję 10 metų“. Tiesa, tokiu atveju nebus gaunamos ir socialinės garantijos, tad kiekvienas asmuo turi pats įsivertinti – kaip jam tai yra svarbu.

Mokesčiai – ne tik socialinėms garantijoms gauti...

Minėtos socialinės garantijos bus gaunamos tokiu atveju, kai mokėsite mokesčius Sodrai. Tam reikalingi PSD ir VSD mokesčiai. Kuo daugiau uždirbate – tuo mokesčiai yra didesni. Tačiau taip pat prireikus – išmokos taip pat bus didesnės.

Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos kinta priklausomai nuo tuo metu šalyje esamos minimalios algos – MMA. Visgi, jeigu per metus uždirbote daugiau nei 12 MMA – tuomet tenka mokėti daugiau. Atkreipkite dėmesį į tai, kad mokate PSD ne du arba tris kartus, tačiau procentaliai nuo uždirbamų pajamų. Tad jeigu dirbate pagal darbo sutartį bei papildomai verčiatės individualia veikla pagal pažymą – mokėti PSD po deklaravimo – reikės vis tiek.

Sodrai taip pat yra mokamas VSD mokestis. Jo procentas kinta priklausomai nuo to – ar kaupiate pensijai ir kiek. 

VSD įmokų dydžiai:

12,52 %, jei nekaupiate pensijai papildomai;15,52 %, jei kaupiate pensijai papildomai ir mokate 3 % įmoką.

Sodra patikslina, kad: „Jei įmokas mokate avansu, nuo Jūsų pasirinktos sumos, VSD įmokos mokamos kartą per mėnesį iki einamojo mėnesio paskutinės dienos. Jei VSD įmokų dydis priklauso nuo praėjusiais metais gautų pajamų, VSD įmokos mokamos ne vėliau kaip iki gegužės 2 dienos“.

VMI yra mokamas Gyventojų pajamų mokestis – GPM. Jo dydis kinta priklausomai nuo pajamų. Taigi, kuo daugiau uždirbote – tuo daugiau ir mokate. Taip pat daugiau uždirbantiems reikia mokėti ir didesnį mokesčio tarifą. Taip stengiamasi palaikyti lygybę.

Išties, individualios veiklos mokesčiai nėra dideli, o apskaitos vedimas – greitas ir paprastas. Išrašyti sąskaitas bei vesti apskaitą greitai ir paprastai galite sąskaita123 sistemoje.

Sąskaita 123 taip pat jau veikia ir Latvijoje su prekiniu zenklu Rēķini 123, o pasaulyje su Invoice 123.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Norite dirbti sau? Kad ir kokia veikla Jums arčiausiai širdies – svarbiausia yra nepamiršti, kad veiklos įteisinimas yra pirmas žingsnis, kurį reikia padaryti. 


Kviečiame teikti paraiškas pagal Nevyriausybinių organizacijų veiklos stiprinimo 2023-2025 metų veiksmų plano 2.1.1.1 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“. 


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad Palangos m. gyventojai, kurie praėjusiais metais vykdė individualią veiklą, tačiau nepateikė pajamų deklaracijų, šiomis dienomis per  Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) sulauks priminimų. 


Dainius Dundulis, prekybos tinklo „Norfa“ savininkas, naujaisiais metais, ko gero, vis dažniau linksniuos žodį „Palanga“ – joje, pačiame centre, Bangų gatvėje, prie „Senukų“, suplanuota pirmoji kurorte „Norfa“ parduotuvė. Ir ne bet kokia – joje bus įrengti uždari teniso kortai. Žurnalas „Lietuvos pajūris“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneris, kalbėjosi su D. Dunduliu.


Nemokamos individualios psichologinės konsultacijos Palangoje. Artimiausi konsultacijų laikai jau gruodžio 9 dieną.


Įgyvendinant ES projektą „Kompleksinių paslaugų šeimai organizavimas ir teikimas Palangos miesto savivaldybėje“, be kitų paslaugų, teikiama ir nemokama maisto produktų, medikamentų, higienos ir (ar) kitų būtinų prekių nupirkimo ir (ar) pristatymo paslauga, pagalba sumokant mokesčius asmenims.  


Laikraščiui „Palangos tiltas“ reikalinga(-as) maketuotoja(-as)-dizainerė(-is) dirbti redakcijoje pirmadieniais ir ketvirtadieniais. Būtina mokėti dirbti Adobe


Politikus turime rinkti ne pagal grožį, o pagal protą  34

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 08 16 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Vasara – nėra pats tinkamiausias metas politinėms temoms. Tačiau sugrįžti prie politikos verčia kilęs nesveikas ažiotažas po išsakytos nuomonės apie socialdemokratų kandidato į Seimą Dano Palucko padarytą administracinį pažeidimą.


Daugeliui jaunimėlio atstovų vasara – „išsigelbėjimas“ nuo nemalonaus pinigų kaulijimo iš tėvų. Vieni moksleiviai renkasi ledų pardavėjo darbą, kiti – padavėjo. Tačiau neteko sutikti nė vieno, kuris, esant  galimybei, norėtų dirbti sanitaru ligoninėje. Palangos senosios gimnazijos moksleivis  Kasparas Aleknavičius, kuris kitų švelniai pravardžiuojamas „genijumi“, pasiryžo būtent...


Ketvirtadienį, posėdžiavusi miesto valdžia dar kartą pakoregavo vietinės rinkliavos mokestį už šiukšles. Šįsyk, priimtas sprendimas palankus verslininkams, kuriems minėto mokesčio našta sumažėjo net kelias dešimtis kartų, tačiau gyventojų problemos taip ir liko neišspręstos. Be to, skubos tvarka buvo pritarta pasiūlymui, kad verslininkai rinkliavą už šiukšles  galės susimokėti nuo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius