Vaikinas, kuris nenori dirbti pardavėju: „Pūlių ir chloro dvoko ligoninėje nebijau“

Alfredas PUMPULIS, 2011-06-10
Peržiūrėta
2501
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vaikinas, kuris nenori dirbti pardavėju: „Pūlių ir chloro dvoko ligoninėje nebijau“

Daugeliui jaunimėlio atstovų vasara – „išsigelbėjimas“ nuo nemalonaus pinigų kaulijimo iš tėvų. Vieni moksleiviai renkasi ledų pardavėjo darbą, kiti – padavėjo. Tačiau neteko sutikti nė vieno, kuris, esant  galimybei, norėtų dirbti sanitaru ligoninėje. Palangos senosios gimnazijos moksleivis  Kasparas Aleknavičius, kuris kitų švelniai pravardžiuojamas „genijumi“, pasiryžo būtent tam – jis netrukus pradės dirbti sanitaru Palangos Reabilitacinėje ligoninėje.

 

Nebijai dirbti ligoninėje – teks uostyti pūlius ir chloroformą?

Ne. Manęs tai negąsdina. Kaip tik viskas labai įdomu. Be to, aš tik išvežiosiu ligoniams maistą, klosiu lovas, keisiu patalynę.

Gal ketini stoti į mediciną?

Ketinu tapti gydytoju, tik niekaip nenusprendžiu kokios srities. Viena žinau tikrai – veterinaru nebūsiu.

Kai kurie moksleiviai iškeičia mokslus į darbą užsienyje? Kas tave nuo to sustabdė?

Turėjau planų vykti į užsienį uždarbiauti, tačiau nenoriu tai daryti vienas. Planavau vykti su dviem savo draugais, tačiau neatsirado tokios darbovietės, kuri galėtų įdarbinti mus visus tris vienoje vietoje. Buvo pasiūlymų važiuoti dirbti į ūkį, tačiau darbo pabaiga būtų tik įpusėjus kitais mokslo metais. Tokius variantus atmetėme iškart.

Ar nebaisu, kad užsienyje  būtum parduotas kaip „lėlė“?    

Visai nebaisu. Kreipėmės į kompaniją, turinčią patikimą vardą rinkoje. Jie daug nesireklamuoja, bet žmonės apie juos gerai kalba.

Palangoje uždirbti  tokių pinigų kaip užsienyje neįmanoma?

Žinoma, kad įmanoma. Tris kartus mažiau, tačiau vis tiek – šis tas. Pasiseks Palangoje, jeigu gausi darbą, kur uždirbsi daugiau nei minimumą.

Kokios darbo patirties esi sukaupęs iki šiol?

Iki šiol mano pagrindinis darbas buvo pardavėjo. Pardavinėjau tiek knygas, tiek padėvėtus rūbus. Pamenu, jog dirbau būdamas ir visai mažas. Žinoma, pinigai man tada dar nerūpėjo...

Kaip reikia prisiversti vasarą dirbti?

Visų pirma, „stoja“ pinigai. Jie – geriausia paskata dirbti. Tačiau reikia planuotis laiką, kad jo liktų ir draugams, laisvalaikiui, didžiosioms vasaros šventėms, tokioms kaip Joninės. Viską suderinus darbas nebeatrodo tokia baisi kankynė.

Kaip leisi dirbdamas laisvalaikį?

Ką Palangoje daugiau galima veikti: sportuoti, leisti laiką su draugais. Galbūt važiuosiu į sporto stovyklą, jei kaina bus įkandama. Arba į tėvų sodybą netoli Vilniaus.

Galbūt per vasarą išsiugdysi kokį  nors naują talentą, pavyzdžiui, birbyne groti ar triūbą pūsti?

(Juokiasi) Na, nemanau. Norėčiau vasarą pailsėti nuo mokslų. Šiek tiek pasportuoti, atgaivinti po žiemos vis dar „miegantį“ organizmą.

Kaip užsidirbi mokslo metais? Ar dar „sėdi“ tėvams ant sprando?

Pajamų šaltinį turiu, tačiau nenorėčiau jo viešinti.

Kaip planuoji užsidirbti savo pirmąjį milijoną?

Daugiausia uždirba žmonės sėdintys „administracijoje“. Nežinau kitos tokios šalies, kur administracijai būtų skiriama tiek daug pinigų. Vienu metu sąskaitoje turėti milijoną vargu ar pavyks...

Kokia profesija Lietuvoje pati pelningiausia?

Žinau, jog  Lietuvos autorinių teisių gynimo agentūros direktorius uždirba apie devynis tūkstančius litų. Neblogai? Sunku pasakyti, kaip yra su visais kitais biurokratėliais, tačiau aišku: būk direktoriumi ir uždirbsi daug.

Koks darbas realizuotų tavo sugebėjimus?

Bet koks, kuris būtų susijęs su bendravimu, žmonėmis, komunikavimu, „galvos laužymu“. Profesiją įvardinti būtų sunku. Man patinka sudėtingas darbas verčiantis galvoti. Žinoma, medicina – mano prioritetas. Bent jau šiuo metu.

Į Palangą vasarą atvažiuoja daug žavių panelių. Kaip reikia patraukti merginos dėmesį?

Reikia pasiūlyti jai tai, ko ji nori. O norint pasiūlyti, reikia žinoti ką siūlyti. Ilgainiui tai perpranti. Tiesą pasakius, daug priklauso ir nuo merginos, kokios ji nuotaikos. Jei jai ką nors skauda ar tiesiog prastos nuotaikos – jai neįtiks niekas.

Ką galėtumei patarti jaunimui,  mokslo metais norinčiam užsidirbti pinigų savo reikmėms?

Visų pirma, reikia nepamiršti mokytis. Nebent tėvai nebegali išlaikyti šeimos. Tokiu atveju tenka dirbti. Visada darbo yra pakankamai daug. Jeigu nori, jį atrasti turi šimtaprocentinę galimybę. Svarbu atkaklumas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugsėjo 3-iąją, sveikatos apsaugos ministro Aurimo Pečkausko iniciatyva, ministerijoje surengtame ir ministro moderuotame Palangos miesto savivaldybės ir Klaipėdos universiteto ligoninės atstovų susitikime pavyko rasti kompromisinį, abi šalis tenkinantį ir Palangos gyventojams ypač naudingą sprendimą.  Pavyko susitarti, ir tai bus įvirtinta sutartyje, jog Palangos ligoninėje, be kitų...


Po sujungimo su Klaipėdos universitetine ligonine (KUL), Palangos ligoninėje naikinamos vidaus ligų stacionarinės antrinio lygio paslaugos.


Geriausiai besimokantys Palangos senosios gimnazijos mokiniai puikių rezultatų pasiekia įvairiais būdais: vieni – daug, net papildomai, besimokydami, kiti, priešingai, leisdami sau ir patinginiauti. 


Vasario 1 d., apie 12 val. 41 min., ligoninėje mirė nenustatytos tapatybės apie 50 metų amžiaus moteris, kuri tą pačią dieną, apie 11 val. 20 min., Palangoje, Bangų g., rasta gulinti be sąmonės.


Vieną šaltą Kalėdų vakarą, Vaiva Maselskytė (Urbonienė), atėjusi į ką tik įkurtą Palangoje radijo stotį, mergaitišku jauduliu skambindama gitara atliko jausmingą savo kūrybos dainą „O, Angele“. Kaip vėliau sužinojau iš muzikos mokytojos, pakvietusios savo pačią darbščiausią ansamblio dainininkę į studiją, Vaivos šeima...


Tokią aikštingą ir atšiaurią žiemą ypač sunerimę buvo Lietuvos upių pakrančių gyventojai, – kuo arčiau upės, tuo labiau niaukstėsi: „ Kiaurą parą privalome stebėti upės elgseną, ledų sangrūdas, kad požeminės srovės, „kunkulai“ neišstumtų ledų į krantą, o tada... o tada... ne tik turtui gali būti „amen“. Upė upei nelygi. O gal kitaip...


Laikraščiui „Palangos tiltas“ reikalinga(-as) maketuotoja(-as)-dizainerė(-is) dirbti redakcijoje pirmadieniais ir ketvirtadieniais. Būtina mokėti dirbti Adobe


Daugeliui jaunimėlio atstovų vasara – „išsigelbėjimas“ nuo nemalonaus pinigų kaulijimo iš tėvų. Vieni moksleiviai renkasi ledų pardavėjo darbą, kiti – padavėjo. Tačiau neteko sutikti nė vieno, kuris, esant  galimybei, norėtų dirbti sanitaru ligoninėje. Palangos senosios gimnazijos moksleivis  Kasparas Aleknavičius, kuris kitų švelniai pravardžiuojamas „genijumi“, pasiryžo būtent...


Buvęs meras įsidarbino ligoninėje

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 23 | Rubrika: Miestas

Palangoje pasklidus kalboms, jog miesto savivaldybės Tarybos narys, buvęs meras R.A.Kirstukas dirba kurorto ligoninėje,  Klaipėdos Jūrininkų ligoninės vadovas Jonas Sąlyga patvirtino, kad tai tiesa.


Permainų vėjai miesto ligoninėje

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 03 17 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę Palangos miesto ligoninėje įvyko permainos. Šalių susitarimu iš centro vadovo pareigų pasitraukė Juozas Jankauskas. Jam išmokėta devynių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio išeitinė  kompensacija. Po valdymo struktūros pertvarkos miesto ligoninė tapo Klaipėdos jūrininkų ligoninės skyriumi, veikiančiu Palangoje. Skyriaus veiklą kuruos  Jūrininkų ligoninės vyriausiojo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius