Permainų vėjai miesto ligoninėje

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-03-16
Peržiūrėta
1235
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Panaikino etatą

Kaip „Palangos tiltui“ sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės vyriausiasis gydytojas Jonas Sąlyga, siekiant taupyti ir mažinti valdymo išlaidas, atsisakyta tarpinio vadovo pareigų ir etatas panaikintas. Pasak įstaigos vadovo, kurorto ligoninėje iš viso panaikinti 32 etatai. Darbuotojams išmokėtos priklausančios kompensacijos pagal Darbo kodekso reikalavimus. Vyriausiojo gydytojo teigimu, visiems atleistiems darbuotojams išeitinės kompensacijos sumokėtos ne iš kurorto ligoninės, o iš Jūrininkų ligoninės biudžeto.

 

Skolų neturi

Pasak J.Sąlygos, skolų kurorto ligoninė, kaip pastaruoju metu eskaluojama, neturi. Nors, anot jo, miesto ligoninės  Priėmimo ir skubios pagalbos bei Intensyvios terapijos skyriai neužsidirba pakankamai lėšų, tačiau tai, kad gydytojams ir ligoninės darbuotojams nebūtų laiku mokami atlyginimai ar įsiskolinta už komunalines paslaugas, yra netiesa.

 

Taupys ir skaičiuos

Pasak J.Sąlygos, suprantama, kad siekiant sutaupyti, būtini pokyčiai. Mažėjant paslaugų apimtims, ieškoma įvairių išeičių. Gydymo įstaigos veiklą stengiamasi pertvarkyti taip, kad būtų galima pritraukti kuo daugiau pacientų. Parengta taupymo programa ir tikimasi, jog pavyks išlaikyti nuostolingai dirbančias tarnybas, nes pastarosios tarpsezoniu  nebeturi galimybės užsidirbti. „ Peržiūrėjus, kiek per parą suteikiama paslaugų ir kai kreipiasi mažiau nei dešimt ligonių, be abejo, paslaugų kaina išauga, nes išlaidos personalui išlaikyti susidaro nemažos. Pasibaigus pirmajam metų ketvirčiui, jau balandį bus tiksliai skaičiuojama, kiek konkrečiai kiekvienas padalinys ar skyrius uždirbo“, - apie programos įgyvendinimą kalbėjo įstaigos vadovas.

Jūrininkų ligoninės vyriausiasis gydytojas pabrėžė, kad skirti apie 700 tūkst. litų iš Palangos savivaldybės biudžeto bus panaudoti pagal programą bei sudarytą sąmatą, o ne, kaip teigiama, skoloms sumokėti.

 

Darbuotojai nebus atleidžiami

Palangiškių nuogąstavimus, kad  kurorto ligoninėje  po pertvarkos bus atleidžiami darbuotojai, J.Sąlyga užginčijo ir sakė, jog nori  išsklaidyti tvyrantį darbuotojų nerimą, patikinęs, kad kol kas jokių atleidimų nenumatoma.

 

Ateities planai

Siekiant padidinti valstybės išlaikomų lovų skaičių, anot Jūrininkų ligoninės vadovo, ateityje planuojama gauti licenciją paliatyviai slaugai. Paliatyvioji pagalba – tai ligonio, sergančio pavojinga gyvybei nepagydoma, progresuojančia liga ir jo artimųjų gyvenimo kokybės gerinimo priemonės, užkertančios kelią kančioms ir jas lengvinančias bei padedančias spręsti kitas fizines, psichosocialines ir dvasines problemas. Taipogi, esama ir minčių dėl geriatrijos paslaugų teikimo, įkuriant Palangos ligoninės trečiajame aukšte dar keletą vietų. Palangiškiai amžiumi yra vieni seniausių Lietuvos gyventojų, o apskritai turint pastatą, galima būtų kalbėti ir apie gerontologijos centro įkūrimą visai Vakarų Lietuvai.  Tokiu būdu, atsirastų  papildomas finansavimas, o ir Palangos ligoninė nebūtų tuščia. „Esu sutaręs susitikti su Seimo nariu Pranu Žeimiu ir aptarti minėtus klausimus. Tikiuosi, kad politikai padės išspręsti sunkmečio problemas“, - ateities planais pasidalijo Jūrininkų ligoninės vyriausiasis gydytojas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Statistikai prognozuoja, kad Lietuvos gyventojų atostogos šiemet bus brangesnės nei pernai – šeimos savaitės išvyka kainuos vidutiniškai apie 1,3 tūkst. eurų, o tam nebeužteks vidutinio darbo užmokesčio.


Į „Palangos tiltas“ redakciją kreipėsi palangiškė Sigita Stančaitienė, kuri papasakojo apie, jos žodžiais tariant, netinkamą gydytojų elgesį Palangos ligoninėje (oficialiai – Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamente) birželio 9 dieną, o dar anksčiau S. Kulikauskienės šeimos centre.


Nuo vasario 1 dienos Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamentas atnaujina savo veiklą, jame vėl bus teikiamos ambulatorinės konsultacijos ir stacionarinės paslaugos.  


Klaipėdos jūrininkų ligoninė stabdo planinių ir ekstrinių paslaugų teikimą kai kuriuose Palangos departamento skyriuose. Toks sprendimas priimtas dviem departamento slaugytojoms patvirtinus COVID – 19 infekcijos tyrimų teigiamus rezultatus.


Nacionalinėje krepšinio lygoje netrukus kovas pradėsiantiems kurorto krepšininkams – „Palangos kuršiams“ – sėkmės trečiadienį palinkėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus bei mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Meras pasidžiaugė, kad „Palangos kuršiai“ savo puikiu žaidimu pagyvina miesto sportinį gyvenimą. 


Klaipėdos jūrininkų ligoninei Vakarų Lietuvoje patikėta daugiausiai atsakomybės gydant kraujagyslių ligas. Jau keleri metai čia veikia ūminių insultų bei infarktų gydymo centrai. Į pastarąjį nuo šių metų lapkričio pateks ne tik infarktą jau patyrę, bet ir „priešinfarktinės“ būklės pacientai iš visos Vakarų Lietuvos.  


„Palangos tiltas“, kitam miesto laikraščiui nusprendus sumažinti periodiškumą, ne be konkurento pagalbos tapo pagrindiniu miesto laikraščiu – leidome, leidžiame ir leisime laikraštį kaip iki šiol – antradieniais ir penktadieniais.


Praėjusį antradienį į ‚Palangos tilto“ redakciją rinkęsi mūsų skaitytojai kavą kartu siurbčiojo su Jūrininkų ligoninės Palangos departamento vedėju Remigijumi Alvydu Kirstuku.


Buvęs meras įsidarbino ligoninėje

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 22 | Rubrika: Miestas

Palangoje pasklidus kalboms, jog miesto savivaldybės Tarybos narys, buvęs meras R.A.Kirstukas dirba kurorto ligoninėje,  Klaipėdos Jūrininkų ligoninės vadovas Jonas Sąlyga patvirtino, kad tai tiesa.


Permainų vėjai miesto ligoninėje

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 03 16 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę Palangos miesto ligoninėje įvyko permainos. Šalių susitarimu iš centro vadovo pareigų pasitraukė Juozas Jankauskas. Jam išmokėta devynių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio išeitinė  kompensacija. Po valdymo struktūros pertvarkos miesto ligoninė tapo Klaipėdos jūrininkų ligoninės skyriumi, veikiančiu Palangoje. Skyriaus veiklą kuruos  Jūrininkų ligoninės vyriausiojo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius