Po 280 tūkst. litų investicijų – patvinę sodai

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-12-08
Peržiūrėta
1312
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Po 280 tūkst. litų investicijų – patvinę sodai
Į „Palangos tiltą“ kreipęsis sodo bendrijos gyventojas Algimantas Bružas žurnalistui skundėsi, kad sodų bendrijos „Pavėsis“ centrinės gatvės vandens nuotekų griovys yra patvinęs ir vanduo apsėmęs kai kuriuos centrinės gatvės ir Diemedžio tako sklypus.   Greitai reagavome į skaitytojo skundą: nuvykę nurodytu adresu, radome kai kuriuos sklypus ir sodo namelius užtvindytus. „Taip atsitiko dėl to, kad įrengiant gatvės kanalizaciją 2009 metais, vandens nuotekų vamzdis buvo įrengtas pernelyg aukštai. Be to, plastmasinis, dėl to, jį įkasus, ant šviežios „nesusitrombavusios“ žemės užvažiavus sunkiai technikai, matyt, vamzdis buvo pažeistas“, – spėjo ponas Algimantas. Jis sakė, kad bėdos nebuvo, kol veikė dar sovietmečiu įrengtas vandens nuotekų vamzdis – jis, įsitikinau, yra gerokai žemiau, nei prieš kelis metus darbus atlikusios UAB „Edrijos“. Patvinęs nuotekų griovys jau pasigviešė jo gyvatvorę ir graso namui. Dar blogesnė padėtis pas artimiausią kaimynę Stanislovą Baškienę, kurios sodo namelis ir sklypas atsidūrė vandenyje. „Be guminių batų niekaip jau į jį nepateksi“, – sakė palangiškis. Nukentėjo ir kitų Diemedžio tako sodų savininkų sklypai ir nameliai. „Pavėsio“ centrinėje gatvėje vandeniu užliejo statomo namo pagrindus ir sklypą prie jo. Šiais metais sodų bendrijoje buvo pakloti šaligatviai, įrengtas apšvietimas pagrindinėje gatvėje. Šie darbai kainavo 280 tūkstančių litų. Palangos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus stebėjosi, kad apie sodo bendrijos gyventojų bėdą nėra nieko girdėjęs. „Pravažiuoju bendrijos pagrindine gatve dažnai, bet nieko tokio, ką sakote, nepastebėjau“, – sakė B. Martinkus. Apie sodo bendrijos gyventojų bėdą iš žurnalisto sužinojęs meras Šarūnas Vaitkus neatidėliodamas paskambino UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriui Konstantinui Skierui ir pavedė apsilankyti sodų bendrijoje „Pavėsis“. Žurnalistui vėliau paskambinęs komunalininkų vadas sakė, kad dėl apsemtų sklypų, ko gero, yra kalti patys gyventojai. „Nuvažiavę mūsų žmonės rado kopūstais ir lapais užkimštą vandens nuotekų vamzdį, mes jį atkišome, nors tai nėra komunalininkų darbas. Patys bendrijos gyventojai turėtų pasirūpinti tokiais dalykais. Atkimšus vamzdį, vanduo nuotekų vandenyje ėmė sekti“, – „Palangos tiltui“ sakė K. Skierus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šių metų rugpjūčio 17 d. (trečiadienį), 14.00 val.,  Palangos Stasio Vainiūno muzikos mokyklos salėje (Maironio g. 8) vyks Palangos pensininkų bendrijos „Bočiai“ visuotinis susirinkimas.


Mažosios bendrijos steigimas yra vis populiaresnis sprendimas, mažosios bendrijos steigiamos palyginti ne taip seniai. Mažoji bendrija (MB) yra tinkama verslo plėtrai šeimai ar vienam asmeniui, mažajai bendrijai gali priklausyti iki dešimties žmonių. Tai tobuliausias sprendimas smulkiam šeimos verslui. Profesionalūs specialistai pasirūpins mažosios bendrijos steigimu ir...


ių metų rugsėjo 3 d. pradedami Gintaro gatvės statybos darbai. Juos numatoma pradėti ruože nuo Smilčių gatvės iki Vytauto gatvės. Vykdant darbus iš dalies bus ribojamas eismas, o tiesiant vandentiekio, lietaus nuotekų tinklus, rengiant gatvės pagrindus – patekimas į gatvę bus draudžiamas.


Šiandien, 19 val. Šventojoje įvyks Šventosios centrinės aikštės atidarymo šventė. Miesto meras Šarūnas Vaitkus suskubo pirmas išbandyti mažiausiesiems skirtus įrenginius.


Netrukus prasidės Bangų g. šaligatvio ir gatvės rekonstrukcija. Darbai čia užvirs jau kitą savaitę – pirmiausia bus sutvarkyta šaligatvio danga vienoje Bangų g. pusėje. Pėstiesiems skirtos dalies atkarpoje nuo Klaipėdos pl. iki Vytauto g. senoji danga bus pakeista naujomis trinkelėmis, įrengtas dviračių takas.


Nuo antradienio, rugsėjo 17 d., dėl remonto darbų laikinai uždaroma Kalgraužių gatvės atkarpa nuo Liepojos pl. iki „Darbos“ sodų.Maždaug 380 metrų ilgio Kalgraužių gatvės dalis, kurią Palangai perdavė Kretingos rajono savivaldybė, uždaryta bus maždaug mėnesį.  


Sodų bendrijos „Bočiai“ gyventojai sukilo, kai pamatė, kad vasarą neliko praėjimo iš Sedulų tako į Vėžių gatvę. Juo būdavo patogu pasiekti parduotuvę, o ir atsarginis išėjimas tuo pačiu buvo. Dabar, kaip nuogąstauja gyventojai, yra likęs tik vienas išėjimas iš sodų – į Kretingos gatvę, o jeigu kokia nelaimė, negi neturi būti atsarginio? „Negi...


Palangos miesto savivaldybė kreipėsi į Lietuvos kelių direkciją prie susisiekimo ministerijos su prašymu skirti 600 tūkst. Lt. Šventosios miestelio Kalgraužių gatvės rekonstrukcijai. „Oficialaus raštiško patvirtinimo dėl finansavimo dar negavome, tačiau neoficialiai – pinigai bus skirti. Raštiško patvirtinimo turėtumėme sulaukti šį...


Po 280 tūkst. litų investicijų – patvinę sodai

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 12 08 | Rubrika: Miestas

Į „Palangos tiltą“ kreipęsis sodo bendrijos gyventojas Algimantas Bružas žurnalistui skundėsi, kad sodų bendrijos „Pavėsis“ centrinės gatvės vandens nuotekų griovys yra patvinęs ir vanduo apsėmęs kai kuriuos centrinės gatvės ir Diemedžio tako sklypus.


Užkliudžius vieną bėdą, jų pasipylė kaip iš gausybės rago. Taip nutiko ir sodų bendrijoje „Pavėsis“ vandeniui apsėmus vieną iš gatvelių – Aguonų taką. Praėjusią savaitę lietui merkiant vanduo sustabdė sodų bendrijos Aguonų tako gyventojų judėjimą, tad ėmė ieškoti pagalbos, o jos laukdami, nieko nelaukę patys ėmėsi veiksmų. Tačiau, kaip paaiškėjo, pagalbos jie nelabai ir gali sulaukti, nes...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius