Po itin aktyvios darbinės veiklos – ramybės uostas Palangoje

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-11-16
Peržiūrėta
2046
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Naujasis kurorto gyventojas Alfonsas Bartkus džiaugėsi, jog Palanga puikiai tvarkoma, čia jis puikiai jaučiasi ir stengiasi įsitraukti į aktyvesnę bendruomenės veiklą.
Naujasis kurorto gyventojas Alfonsas Bartkus džiaugėsi, jog Palanga puikiai tvarkoma, čia jis puikiai jaučiasi ir stengiasi įsitraukti į aktyvesnę bendruomenės veiklą.

Ieškant gyvenime tam tikrų pokyčių, dažnas savo gyvenamąja vieta išėjus užtarnauto poilsio pasirenka Palangą. Taip nutiko ir Alfonsui Bartkui, itin aktyviam vyrui, kuris paliko ryškų pėdsaką Šilalės rajone, o ir ne tik, galima sakyti, visoje Lietuvoje. Šilalės rajone jis vienu laikotarpiu prisidėjo prie jo valdymo, o vėliau gavo ir Seimo nario mandatą. O dabar su žmona įsikūręs Palangoje jis mielai dalyvauja bendruomenės susitikimuose ir prireikus panaudoja savo žinias. Juk norisi kažką gero daryti šaliai ir miestams, kuriuose leidžiame šaknis, – įsitikinęs pašnekovas.

Aktyvus darbinis laikotarpis
A. Bartkus papasakojo, jog jis krimto statybininko inžinieriaus ekonomisto specialybę Kauno politechnikos institute. „Sovietmečiu dirbau statybinėje organizacijoje, bet ne visai pagal specialybę. Vėliau teko aukštesnėse pareigose dirbti, koks čia pakilimas sovietmečiu, žinot, ką reikėjo, tą ir dirbai“, – pasakojo Alfonsas.
Nuo 1973 iki 1990 m. A. Bartkus dirbo Šilalės rajono statybos organizacijos inžinieriumi, jam teko vadovauti 700 žmonių. Tuomet neatrodė, kad tai didelis kolektyvas, jis puikiai tvarkėsi su pavestomis užduotimis. „Dabar pagalvojus, tikrai didelis darbuotojų būrys, bet puikiai visi tvarkėmės, atlikome pavestas užduotis“, – pasakojo naujasis kurorto gyventojas.
Kai šalyje prasidėjo nepriklausomybės laikotarpis, A. Bartkų bendražygiai paskatino eiti į tarybą. „Reikia, kad pirmininku išrinktų, pasakė bičiuliai, nors aš labai nenorėjau. Bet ką, išrinko mane Šilalės savivaldybės tarybos pirmininku ir vadovavau ketverius metus. Dabar šias pareigas atlieka merai“, – apie savo darbinę veiklą pasakojo naujasis palangiškis.
Pašnekovas pripažino, kad dirbti lengva nebuvo. „Prasidėjo žemės reformos ir ne tik žemės privatizavimo periodas. Tekdavo kartais ir naktimis aiškintis įvairius dalykus, kad bent kažką galėtume sužinoti, nes tada įstatymų nebuvo. Ar nepabūgau? O ką daryti – pradėjai dirbti, tai ir reikia dirbti tinkamai, viską nuosekliai aiškinantis“, – šypsojosi A. Bartkus.
Pašnekovas pripažįsta, jog ne visiems jis įtiko, visokių buvo reakcijų, bet tai jam nesutrukdė imtis užsibrėžtų darbų. Kitaip juk ir negalėjo tikėtis.

Sunku būdavo, bet tai nesustabdė
O po tokios patirties užsimezgė daug pažinčių, tad ir į Palangą atvykęs jis sutiko daug žmonių, su kuriais teko bendrauti ir anuomet. Iki šiol su kai kuriais žmonėmis, su kuriais anuomet teko bendrauti, užsimezgęs ryšys nenutrūksta – per šventes vienas kitą sveikina, susitikę mielai bendrauja. „Ir dabar dar įkrenta į pašto dėžutę anuometinių vadovų sveikinimo atvirukai. Tai, žinoma, labai malonu, kad nepamiršta“, – šypsojosi A. Bartkus.
Dabar, kai pažvelgia į praeitį, Alfonsas džiaugiasi įgyta patirtimi, tačiau jeigu reiktų imtis darbų šiuo metu, daug ką darytų kitaip, mano jis, kadangi anuomet jis įžvelgia padarytų ir keletą klaidų.
„Nebuvo taip, jog nebūtume sulaukę pagalbos ar būtume turėję patys iš įvairių duobių kapanotis. Kiek mes kreipėmės, tiek mums padėjo. Tuomet susipažinau ir su dabartiniu Seimo nariu Antanu Vinkumi, ir su visais ministrais daug tekdavo bendrauti. Anuomet mes nuolat skambindavom įvairiems ministrams. Nežinodavai, kaip kokią bėdą spręsti, tai ir skambini ministrui. Puikiai su visais sutarėme, sulaukdavome pagalbos“, – pasakojo A. Bartkus.
Kaip pastebėjo pašnekovas, jam politika visuomet buvo įdomi, bet ne visuomet, kaip žinia, politikos mūsų šalyje būta, sovietmečiu jos nebuvo. O vėliau, jau nepriklausomybės metais, Alfonsas dirbo ir Seimo narės Elvyros Kunevičienės padėjėju, nuo 1996 metų ketverius metus pats užėmė Seimo nario vietą. „Visada stengiausi tinkamai atlikti savo darbą, norėjau gero mūsų šaliai“, – sakė jis.

Paviliojo Palanga
O kaip gi Alfonsą su žmona paviliojo Palanga? „Mano sesuo čia gyvena. Ji paskatino, jog gal reikia imti burtis draugėn. Tai dabar ir gyvename netoli vienas kito“, – šypsojosi A. Bartkus.
Pasiteiravus, ar nesunku buvo iškeisti gimtąjį kraštą į kurortą, pašnekovas prisipažino, jog nostalgija buvo aplankiusi, ypač tada, kai teko parduoti savo išpuoselėtą namą Šilalės mieste. „Viskas savo rankomis sodinta, rūpintasi, tai šiek tiek knibždėjo neramumas“, – atskleidė Alfonsas.
Pasiteiravus, ar nesiilgi tokių darbų – savo kiemo gražinimo, pašnekovas pripažino, jog jam patinka stebėti, kaip gražiai Palanga tvarkoma. „Mūsų kieme komunalininkai taip gražiai viską sutvarko, labai smagu. Apskritai Palangoje labai gražiai viskas tvarkoma. Iš tikro nėra už ką labai daug peikti, juk viską iš karto vienu ypu nepadarysi“, – kurortą puoselėjantiems specialistams negailėjo gerų žodžių naujasis gyventojas.
Beje, Palangoje jiedu su žmona gyvena pusantrų metų. Per šį laikotarpį visgi nesnausta. Alfonsą pakvietė dalyvauti Palangos bendruomenės veikloje, jis mielai sutiko, visgi jo sukauptos žinios gali labai praversti.
„O susitikę su Palangos valdžia sprendžiame bendras problemas. Juk mes norime miestui gero, politikavimui tokiose srityse – ne vieta“, – pastebėjo Alfonsas.
Pasiteiravus, ar Palangoje su šeima pašnekovas mėgęs atostogauti anksčiau, kol dar nė nesvajojo, kad kada teks čia gyventi,, jis patikino, kad tikrai taip, bet anuomet tekdavo pakeliauti po visą Lietuvą.
Pašnekovas atskleidė, jog jam patinka ir kitas Lietuvos kurortas – Druskininkai. Mielai ten lankosi, prisiminimų esama ir ten iš ankstesnių laikų.
„O dėl gyvenimo – skųskis nesiskundęs. Galbūt reiktų žmonėms didesnes pensijas mokėti“, – vieną iš šalies opiausių problemų įvardijo A. Bartkus.
Beje, naujojo palangiškio vaikai neliko Lietuvoje – įsikūrė užsienyje. Ten auga du anūkai, kurie su seneliais kalba lietuviškai, mama neleidžia pamiršti savos kalbos. „Žinau, kad esama tokių šeimų, kuriose seneliai nebesusikalba su anūkais. Anūkai, gyvenantys užsienyje, nebemoka lietuviškai. Mūsų anūkai moka, tad dėl to problemų nekyla“, – šypsosi Palangoje užutėkį su žmona atradęs naujasis gyventojas A. Bartkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šventosios uostas gyvena užbaigtuvių nuotaikomis – įgyvendintas žvejybos infrastruktūros sukūrimo darbų etapas.


Maršrutinio taksi M31 „Klaipėda-Palanga-Palangos oro uostas“ tvarkaraščiai skelbiami  Tvarkaraščių puslapyje . 


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos oro uostas keisis, bet nedaug

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 03 | Rubrika: Verslas pinigai

Lietuvos oro uostų generalinis direktorius Marius Gelžinis interviu Delfi.lt papasakojo, kaip ruošiamasi rekonstruoti tris egzistuojančius oro uostus Lietuvoje, kur galėtų būti Nacionalinis oro uostas, su kokiomis oro linijų bendrovėmis ir dėl kokių krypčių yra kalbamasi bei kokią įtaką skrydžiams padarys „Brexit“.


Nors Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasidžiaugė, kad iš Palangos kitąmet atsiras skrydis į Dortmundą,  Palangos oro uoste naujos krypties į Vokietiją prašantiems uostamiesčio verslininkams susisiekimo ministras Rokas Masiulis didelių vilčių nesuteikia – pasak jo, nauji skrydžiai greitai atsiranda tik esant reikiamam gyventojų skaičiui, o šiuo metu...


Ieškant gyvenime tam tikrų pokyčių, dažnas savo gyvenamąja vieta išėjus užtarnauto poilsio pasirenka Palangą. Taip nutiko ir Alfonsui Bartkui, itin aktyviam vyrui, kuris paliko ryškų pėdsaką Šilalės rajone, o ir ne tik, galima sakyti, visoje Lietuvoje. Šilalės rajone jis vienu laikotarpiu prisidėjo prie jo valdymo, o vėliau gavo ir Seimo nario mandatą. O...


Palangos oro uostas liepos mėnesį buvo ketvirtas pagal keleivių augimątarp mažųjų Europos oro uostų, rodo prieš kelias dienas paskelbti naujausi Tarptautinės oro uostų tarybos„ACI Europe“ duomenys. Vertinantšių metųliepos, palyginti su tuo pačiu 2015 metų mėnesiu, duomenis, oro uostas fiksavo 55,6 proc. keleivių skaičiaus augimą (26,6 tūkst.) ir nusileido tik trims...


Baisesnių išgyvenimų vargu ar galima patirti, kokių išgyveno mažeikiškių Rūtos ir Aurio Vaišvilų šeima, po visų negandų ramybės užuovėją dabar atrandanti Palangoje. Šių metų vasarį su devynių mėnesių dukryte Saule ir vos dvejus metus perkopusiu sūnumi Jūru išvažiavusi šeimos automobiliu iš namų Mažeikiuose, per galinio vaizdo...


Joga moko kūno atpalaidavimo, ištvermės, vidinės ramybės. Kai kurie gydytojai ne tik patys praktikuoja jogą, bet ir rekomenduoja ją savo pacientams, prilygindami ją kineziterapijai. Jogos užsiėmimai jau kuris laikas vyksta ir mūsų mieste. Jogos mokytoja Audronė Pašilytė „Palangos tiltui“ sakė, jog svarbiausia atrasti ryšį tarp fizinio kūno, amžinosios mūsų...


Oro uostas laukia naujo vadovo

„Palangos tilto“ informacija, 2009 11 20 | Rubrika: Miestas

Vakar susisiekimo ministerija pagaliau paskelbė konkursą valstybinės įmonės „Tarptautinis Palangos oro uostas“ direktoriaus pareigoms užimti. Ši įmonė be direktoriaus liko spalio 2-ąją savo noru iš posto pasitraukus ilgamečiam jos vadovui Leonui Kvietkauskui.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius