Praėję metai bus įrašyti į Palangos istoriją

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2011-12-30
Peržiūrėta
696
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėję metai bus įrašyti į Palangos istoriją

 

Prabėgę kiekvieni metai miestą, kitaip nei žmogų, stumteli link jaunatviškų pasikeitimų, modernių urbanistinių pokyčių.

Tik mes kasmet prieš Naujuosius veidrodyje su nerimu žvelgiame į veidą labiau vagojančias raukšles ir glembančius raumenis. Miestai vystosi priešinga linkme: urbanistinis veidas kasmet atsinaujina, sukriošusius statinius keičia nauji, modernūs pastatai, kuriuose atsiranda nauja veikla ir siūlomas įvairesnis užimtumas. Tačiau kad tai vyktų, miestams turi vadovauti juos mylintys ir jų gerove nuoširdžiai besirūpinantys žmonės.

Kokie gi praėję metai buvo Palangai? Ar per šį laikotarpį mūsų miestas atjaunėjo?

Peržvelgus metų įvykius galima drąsiai teigti, kad naujausioje miesto istorijoje praėję metai – ypatingi. Nors didelių pokyčių dar nematyti, tačiau duotas startas ilgam didelių pasikeitimų maratonui.

Neabejotinai svarbiausias metų įvykis – pavasarį įvykę savivaldos rinkimai, nors kas ketverius metus vykstanti miesto valdžių kaita savaime nėra kažkuo ypatinga. Ypač pastarąjį dešimtmetį, kai vienus plepius valdžioje keisdavo kiti. Tačiau 2011 metus galima drąsiai vadinti istoriniais metais, nes kartu su rinkimais Palangos savivaldybėje papūtė visiškai nauji vėjai.

Visų pirma, istoriniai pokyčiai sietini su naujo mero Šarūno Vaitkaus atėjimu. Prie kurorto vairo atsistojo visiškai naujos kokybės politikas, kuris savo, kaip miesto mero misiją, įsivaizduoja visiškai kitaip, nei jo pirmtakai.

Net nesistengiant girti, o tik konstatuojant faktą galima drąsiai teigti, kad pirmą kartą po Nepriklausomybės atgavimo Palanga turi merą, kuriam iš tikro rūpi pats miestas ir jo gyventojai. Nemažos įtakos tam turėjo tas faktas, kad pirmą kartą kurortui vadovauja palyginti jaunas ir entuziastingas žmogus, kuris pats gimė ir augo Palangoje.

Sutikime, kad miesto mero poste vienaip elgiasi žmogus, kuriam Palanga – tik gyvenamoji vieta. Ir visiškai kitokią motyvaciją turi miesto vadovas, kuriam Palanga – jo gimtasis miestas. „Man skaudu matyti, kai mano Palanga yra sustingusi laike ir visur linksniuojama, kaip apsileidęs, nutriušęs kurortas. Negi mes, palangiškiai, negalime savo miesto padaryti gražiu“, – panašiai taip prieš savivaldos rinkimus kalbėjo Š.Vaitkus.

Kad tai ne daugiau rinkėjų balsų trokštančio jauno politiko priešrinkiminė poza, o nuoširdūs žodžiai, kad atkakliai siektas mero postas tėra tik instrumentas savo vizijoms pasiekti, Š.Vaitkus pradėjo įrodinėti vos tik įžengęs į mero kabinetą. Tokio mero aktyvumo nuo pat pirmos jo kadencijos dienos ir realiai pasiektų rezultatų Palanga iki šiol dar nebuvo regėjusi.

Tokia dar neregėta darbų skuba pagimdė abejones, ar taip Š.Vaitkus nesiruošia kitą rudenį vyksiantiems Seimo rinkimams. Juk vieną tokį pavyzdį jau regėjome, kai 2000 metais palangiškis Raimundas Palaitis po pirmojo pusmečio mero poste pakėlė sparnus į Vilnių ir jų nesugliaudžia iki šiol. Tačiau skeptikai liko nuvilti – iki Seimo rinkimų likus dar metams meras aiškiai pasakė, kad lieka su palangiškiais.

Vienas svarbiausių šiemet pasiektų darbų – Š.Vaitkaus atkaklumo dėka, šalies Vyriausybę pagaliau pavyko įtikinti, kad Palanga yra didžiausias Lietuvos kurortas ir mūsų šalies veidrodis šimtams tūkstančių iš užsienio atvykstančių turistų, kuriam turi būti skirtas padidintas valstybės dėmesys ir finansavimo prioritetas.

Tačiau net ir gaunant papildomas lėšas, būtina išmintingai jas panaudoti. Gražus pavyzdys – savivaldybei sutaupius šiemet Palangos gatvėms skirtus valstybės pinigus, buvo skubiai priimtas sprendimas, kaip juos panaudoti, kad likusių lėšų netektų grąžinti į biudžetą. Ryžtingų mero veiksmų dėka vos per porą mėnesių duobėta apšiurusi Senojo turgaus gatvė virto trinkelėmis išklota alėja.

Kaip čia neprisiminsi pernykštės Palangos gėdos, kai savivaldybei nesugebėjus laiku pradėti Maironio gatvės rekonstrukcijos darbų, Palangai teko grąžinti apie pusę milijono litų neįsisavintų lėšų.

Nauja savivaldybės administracijos darbo kokybė – dar vienas šiemet pasiektas Š.Vaitkaus nuopelnas. Sumanymai turi būti įgyvendinami skubiai, o užduotys atliekamos laiku – per 8 naujojo mero vadovavimo mėnesius tai jau spėjo suprasti konkretų darbą su pasisėdėjimu darbe supainioję savivaldybės administracijos tarnautojai.

Anksčiau tik 4 metus trunkančiomis rinkimų kadencijomis pokyčius mieste skaičiavę palangiškiai turės priprasti prie gerokai spartesnių miesto vystymosi tempų.

Nepraėjus nė metams jau žinome kur bus naujasis savivaldybės pastatas, apie kurį gražiai tik pasakojo net kelios ankstesnės miesto valdžios. Parengtas kurhauzo atstatymo projektas, kuris bus pradėtas įgyvendinti jau ateinantį pavasarį. To ankstesni miesto vadovai nesugebėjo padaryti beveik dešimt metų.

Nemirsetoje pradėti modernaus kempingo statybos darbai, pabaigta ankstesnės valdžios beviltiškai įšaldyta Meilės alėjos rekonstrukcija. Vienu metu vyksta Kęstučio ir Žvejų gatvių rekonstrukcijos. Kitais metais duris žada atverti dar sovietmečiu pastatyta ir nė dienos neveikusi Palangos observatorija. Iki ateinančios žiemos Palangoje ir Šventojoje turėtų pradėti veikti du biokuro katilai, kurie palangiškiams leis už šildymą mokėti pigiau. Ko gero, jau kitąmet mūsų kurortas galės didžiuotis prie įvažiavimo į miestą pastatyta nauja autobusų stotimi.

Tokius pokyčius Palangai neša praėję istoriniai metai.

Jūsų komentaras:

ačiū 2012-03-16 23:53 (IP: 78.61.214.75)
Ačiū ,,,,,,,,,,,,,,,

ačiū 2012-03-16 23:53 (IP: 78.61.214.75)
Ačiū

cipa 2012-03-09 20:47 (cipa / IP: 78.61.104.50)
Kad taip pries 20 m butume tureje toki mera !Sveikatos jums ir nauju ideju !

ačiū 2012-02-14 22:33 (ghj / IP: 78.61.214.75)
Tikrai bus įrašyta ir didelem raidem.

vietinis 2012-02-05 19:02 (dfgg / IP: 78.61.214.75)
Pritariu tik pirmyn, o musu palaikymas garantuotas Jums!

iioph 2012-02-05 17:53 ([email protected] / IP: 86.100.60.28)
tik pirmyn ir dar karta pirmyn eiti linkiu Palangos merui S.Vaitkui.dar linkiu suburt stipria komanda padedancia iveikt kliutis.

Ponulis 2012-01-03 23:49 ([email protected] / IP: 78.61.214.75)
Autorius pataikė į dešimtuką. Nors daugiau esu kritiskas žmogus, bet šiam merui pamokose rašau 10.

Gediminas 2012-01-03 23:42 ([email protected] / IP: 78.61.214.75)
Palangiskiai labai dziaugiasi, kad pagaliau turi miestą mylinti mera.

Sekmės merui 2012-01-03 23:38 ([email protected] / IP: 78.61.214.75)
Sutikime, kad miesto mero poste vienaip elgiasi žmogus, kuriam Palanga – tik gyvenamoji vieta. Ir visiškai kitokią motyvaciją turi miesto vadovas, kuriam Palanga – jo gimtasis miestas. „Man skaudu matyti, kai mano Palanga yra sustingusi laike ir visur linksniuojama, kaip apsileidęs, nutriušęs kurortas. Negi mes, palangiškiai, negalime savo miesto padaryti gražiu“, – panašiai taip prieš savivaldos rinkimus kalbėjo Š.Vaitkus.

Darius 2012-01-03 23:26 ([email protected] / IP: 78.61.214.75)
Balsuodami neapsirikome! Ačiū ir stiprybes tolimesniems darbams.

lInas 2012-01-03 20:39 ([email protected] / IP: 46.251.48.96)
Saunu! Meras puikus !

Taip pat skaitykite

Liepos 13 dieną sukako vieni metai, kai į Anapilį iškeliavo nepakartojamas rašytojas ir palangiškis Gediminas Griškevičius Visiems buvęs labai gerai dėl savo linksmų plaučių, pokštų ir aštrios plunksnos žinomas rašytojas, publicistas, visuomeninkas Gediminas Griškevičius, net ir miręs, nepalieka visų abejingų. „Oi, kaip pasiilgau Gedimino,“ – tokius žodžius „Palangos tilto“ redakcijoje...


Šie pandemijos paženklinti metai savivaldybės bendrovei „Palangos vandenys“ pasižymi sparčia nuotekų ir vandentiekio tinklų plėtra. Nauji vamzdynai klojami ne tik centrinėje Palangos dalyje, bet ir kurorto pakraščiuose.


Šią savaitę Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus gali pelnytai švęsti – sukanka 10 metų, kai jis stovi prie Palangos, didžiausio šalies kurorto, vairo. Galima Š. Vaitkumi žavėtis ar nemėgti, tačiau sunku paneigti tai, ką mato dauguma kurorto gyventojų bei miesto svečių: 10 paskutinių Palangos metų primena svaiginantį skrydį –...


Vestuvių metinės – tai nepaprastos sukaktys, kadangi jos žymi santuokinį kelią, bendrą gyvenimą bei visas sutuoktinių įveiktas kliūtis šiame, bendrame augime. Viena gražiausių švenčių poros gyvenime yra vestuvės, tačiau po to kiekvieni metai, gali simbolizuoti tik dar gražesnę, prasmingesnę šventę. Kiekvienos metinės turi savo prasmę, simbolį, tad šiandien...


Su Naujaisiais metais, mieli „Palangos tilto“ skaitytojai ir visi palangiškiai! Nors pagal kinų kalendorių 2018-ieji – Šuns metai, man jie – naujovių metai.


Vasaros pradžioje žinia, kad Palangos miestas sėkmingai iš UAB „Litesko“ perėmė į savo rankas jai prieš 15 metų išnuomotą savo turtą – šilumos tinklus, liko vasaros nuotaikomis gyvenančių palangiškių mažai pastebėta, bet už šio virsmo – titaniškos miesto, savivaldybės įmonės „Palangos šilumos tinklai“...


Palangos vandentiekiui – jau 105 metai

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2013 08 12 | Rubrika: Miestas

Šie metai Palangai dosnūs istorinių įvykių sukaktimis – nuo „Laiminančio Kristaus“ atstatymo 20-mečio iki Palangos vardo paminėjimo istoriniuose dokumentuose 760-ties metų. Negana to, kaip liaudyje sakoma, „Dievas davė ir dar drėbtelėjo“, Palangai atiteko didi garbė ir didis įpareigojimas pabūti dar ir Kultūros sostine.


Jau dvidešimt du metai praėjo nuo 1991-ųjų sausio 13-osios. Nuo įvykių, sukrėtusių visą pasaulį. Nuo nakties, kai mažytė tauta, vieninga ir susitelkusi, parodė ir įrodė, kokia mums brangi Lietuva, jos laisvė ir nepriklausomybė. Artėjant Laisvės gynėjų dienai „Palangos tiltas“ klausė savo pašnekovų: ką jiems reiškia Sausio 13-oji? Ir – ar...


Praėję metai bus įrašyti į Palangos istoriją  11

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2011 12 30 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

  Prabėgę kiekvieni metai miestą, kitaip nei žmogų, stumteli link jaunatviškų pasikeitimų, modernių urbanistinių pokyčių.


Įvyko susitikimas-diskusija „2011-Pasauliniai veterinarijos metai“

Palangos miesto VMVT Vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Marija Valauskienė, 2011 05 06 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus salėje, pažymint 250-ąsias veterinarijos profesijos metines, vyko susitikimas-diskusija „2011-Pasauliniai veterinarijos metai“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius