Klaipėdos AVMI: kaip deklaruoja smulkieji verslininkai?

Palangos tiltas, 2022-04-26
Peržiūrėta
911
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėdos AVMI: kaip deklaruoja smulkieji verslininkai?

2022 m. balandžio 26 d., Klaipėda. Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) primena, kad iki gegužės 2 dienos deklaracijas privalo pateikti gyventojai, pernai vykdę individualią veiklą. Deklaruoti pajamas jie turi, net jei pernai ir negavo pajamų.

„Klaipėdos apskrityje turime 35,6 tūkst. individualią veiklą pagal pažymą ar su verslo liudijimu veiklą pernai vykdžiusių gyventojų, jie šiemet turi deklaruoti pajamas, tačiau maždaug pusė jų vis dar delsia tai padaryti. Vien Klaipėdos mieste pajamų nėra deklaravę apie pusdevinto tūkstančio smulkiųjų verslininkų“,– teigia Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas, ragindamas smulkiuosius verslininkus nepamiršti savo pareigos ir suskubti, nes iki deklaravimo termino pabaigos – gegužės 2 d. - liko vos kelios dienos. 

Deklaruoti pajamas nėra sudėtinga, nes per visą procesą veda deklaravimo vedlys. Deklaracijas savarankiškai dirbę gyventojai užpildo pagal apskaitos žurnalą, tačiau, jei gyventojas naudojasi VMI nemokamu virtualiu buhalteriu i.APS, visi įrašai automatiškai sukeliami į deklaravimo vedlį.

Taip pat svarbu atidžiai užpildyti papildomą informaciją: koks apskaitos principas taikomas bei kurį išlaidų atskaitymo būdą pasirinko gyventojas, t. y. ar iš pajamų atimti faktiškai patirtas išlaidas, kurias reikia pagrįsti dokumentais, ar be papildomų dokumentų taikyti 30 proc. atskaitymo būdą nuo visų gautų pajamų. PSD ir VSD apskaičiuojami automatiškai.

Klaipėdos AVMI primena, kad iki gegužės 2-osios reikia deklaruoti ne tik pajamas, bet ir sumokėti  apskaičiuotus mokesčius.

Kad gyventojams deklaruoti pajamas būtų kuo paprasčiau, VMI parengė specialias instrukcijas: vykdantiems veiklą su verslo liudijimu rasite čia, pagal individualios veiklos pažymąčia. Daugiau informacijos www.vmi.ltDomiuosi pajamų ir turto deklaravimu. Aktualiausias naujienas skelbiame VMI Facebook ir LinkedIn paskyrose.

Visas paslaugas teikiame nuotoliniu būdu – telefonu 8 5 2191 777, o konsultacijas mokesčių klausimais – 1882 (+370 5 260 5060). Neturint galimybės pasinaudoti nuotolinėmis paslaugomis, atvykimui į aptarnavimo padalinį būtina išankstinė registracija vizitui per VMI registracijos sistemą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2022 m. balandžio 26 d., Klaipėda.  Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) primena, kad iki gegužės 2 dienos deklaracijas privalo pateikti gyventojai, pernai vykdę individualią veiklą. Deklaruoti pajamas jie turi, net jei pernai ir negavo pajamų.


Palangoje susiklostė klausimų dėl interesų derinimo kelianti situacija. Kurorto savivaldybėje pradėjo dirbti ilgametė žurnalistė ir vietos laikraščio „Vakarinė Palanga“ redaktorė Tamara Zaiceva. Nors žurnalistų etikos standartai numato, kad žurnalisto darbas nesuderinamas su pareigomis valdžios institucijose, Palangos valdžia šioje situacijoje nieko blogo neįžvelgia. Pati T. Zaiceva apie...


Nuo sausio 10 dienos Palangos miesto savivaldybėje, Komunikacijos ir e. paslaugų skyriuje įsidarbino buvusi Palangos miesto laikraščio „Vakarinė Palanga“ leidėja Tamara Zaiceva. Kaip skelbiama Palanga.lt puslapyje, jos pareigos – atstovė spaudai.


 Palangos verslininkai atsisveikina su vasaros sezonu. Šį vertina palankiai. Šiltuoju metų laiku kurortą aplankė išrankūs šalies gyventojai, kurie nors ir taupė, tačiau noriai lankėsi kavinėse ar restoranuose. Deja, verslininkai šiemet pasigedo mielai išlaidaujančių turistų, rašo lrytas.lt


Besibaigiantį sezoną Palangos verslininkai palydi džiugiai. Vos atlaisvinus suvaržymus kurortus apgulė poilsiautojai. Nors skųstis nėra ko, nes sezonas buvo tikrai pelningas, bet kaip sako kai kurie verslininkai, šis sezonas buvo karantino „skylių“ lopymas: „pavasarinis karantinas mums pridarė daug nuostolių, būtent tuos nuostolius šią vasarą ir atidirbinėjome“, – kalbėjo vieno iš...


Ekonomikos ir inovacijų ministerijai skyrus milijonus eurų smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams testuoti dėl koronaviruso, Palangos smulkieji verslininkai kol kas neskuba pasinaudoti tokia galimybe. Kaip „Palangos tiltą“ pirmadienio popietę informavo Jūratė Mikutienė, Palangos poliklinikos (Palangos asmens sveikatos priežiūros centro – aut.) direktorė, praėjusį penktadienį...


Nuo gruodžio 13-osios iki pirmadienio, gruodžio 21-osios, gyvenamą vietą Palangoje deklaravo rekordiškai daug asmenų – net 188. „Turime labai daug besideklaruojančiųjų (Palangoje) ir labai daug prašymų pažymoms (apie deklaruotą gyvenamą vietą –PT) išduoti. Vos spėjame padaryti gautas užduotis,“ – „Palangos tiltui“ sakė Vilma...


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad pajamas iki liepos 1 d. privalo deklaruoti gyventojai, pernai vykdę individualią veiklą – pagal pažymą ar su verslo liudijimu. Pasyviausiai deklaracijas teikia smulkieji verslininkai iš Palangos, Klaipėdos m. bei Klaipėdos raj. ir Rietavo raj. savivaldybių.


Artėjant euro įvedimui „Palangos tiltas“ pasidomėjo, kaip kurorto verslininkai ruošiasi šiai permainai: kokios nuotaikos dėl euro įvedimo? Kaip tam ruošiasi kavinės, restoranai, viešbučiai? Kaip keitėsi kainos? Ar verslininkai jas kėlė? Kiek kainuos kasos aparatų pertvarkymas? Kokias klientų nuotaikas verslininkai jaučia?


Praėjusią savaitę Savivaldybė organizavo kurorto smulkiesiems verslininkams seminarą, kuriame  Savivaldybės ekonominės plėtros skyriaus specialistai pateikė informaciją apie esamą padėtį bei galimybes smulkiesiems verslininkams, norintiems gauti paramą dalyvauti finansuojamose programose. Nors minėtoje diskusijoje susirinko gana nemažas būrys kurorto verslininkų, vystančių smulkųjį ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius