Prasideda gyventojų apklausa

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-04-28
Peržiūrėta
913
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį pirmadienį Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas savo kabinete iniciatyvinei grupei, organizuojančiai gyventojų apklausą dėl sutarties su UAB „Litesko“ nutraukimo, įteikė antspauduotus ir pasirašytus apklausos lapus. Kad gauta 150 apklausos lapų, pasirašė iniciatyvinės grupės koordinatorius, miesto Tarybos narys Šarūnas Vaitkus.

 

Nuomonė – nuo trečiadienio

Kaip „Palangos tiltui“ sakė iniciatyvinės grupės koordinatorius, gyventojų apklausa bus pradėta šiandien. Palangiškiai savo nuomonę pareikšti galės centrinėje miesto aikštėje, prie prekybos centro „Maxima“ Plytų gatvėje, naujajame mikrorajone prie „Iki“, Virbališkės take, kurorto turgavietėje.

Pasak Š.Vaitkaus, artimiausiu metu reikia surinkti apie pusantro tūkstančio parašų. Apklausoje gali dalyvauti nuolatiniai miesto gyventojai, kurie pasirašydami turės pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Miestelėnų nuomonė bus pateikta kurorto valdžiai.

 

Priversti organizuoti gyventojai

Politikas priminė, kodėl patys gyventojai priversti organizuoti apklausą. Pasak Š.Vaitkaus, praėjusio mėnesio pabaigoje miesto savivaldybės Tarybos posėdyje UAB „Litesko“ globojantys liberalcentristai pabijojo gyventojų nuomonės, todėl, sumanę įvairiausių priežasčių, klausimą atidėjo. Tai dar kartą akivaizdžiai įrodė, kad politinę daugumą turintiems liberalcentristams ir merui Vytautui Stalmokui daugiau rūpi UAB „Litesko“ interesai nei palangiškių. Tarybos sprendimu organizuoti gyventojų apklausą buvo greičiausias kelias išgirsti miestelėnų nuomonę. Tačiau miesto vadovai yra nusprendę apklausą vilkinti, tikintis, kad vasaros sezono metu apklausoje dalyvaus žymiai mažesnis žmonių skaičius.

 

Norinčiųjų dirbti – nemažas būrys

„Jie turėtų nusivilti, nes vien norinčiųjų rinkti parašus palangiškių yra nemažas skaičius“, - sakė politikas. Jam antrino iniciatyvinės grupės narys Vytautas Ajauskas, rodydamas netrumpą sąrašą miestelėnų, pageidaujančių dirbti šį darbą.

Be to, šią savaitę vyksiančiame Tarybos posėdyje valdantieji ketina vienu rankos pakėlimu užskaityti dešimties metų „Litesko“ investicijas į kurorto šilumos ūkį. Nepatikrinus ir neišsiaiškinus, ar tiek realiai investuota, ar apskritai jos buvo naudingos bei turėjo įtakos mažėti šilumos kainai. Anot Š.Vaitkaus, priėmus tokį sprendimą, norima apsunkinti galimą sutarties nutraukimą.


Pradėta pačiu laiku

Iniciatyvinės grupės narys, kurorto šilumos ūkio kūrėjas, mokslininkas Vladimiras Trutnevis laikraščiui tvirtino, kad jis yra technokratas ir gerai išstudijavęs šilumos ūkį. „Dėl priekaištų UAB „Litesko“ pradėta kalbėti pačiu laiku. Jeigu žmonės pasisakys, kad atsisako šios šilumos tiekimo bendrovės paslaugų, tuomet iki baigiantis sutarčiai valdžia nors žinos, kokių imtis veiksmų. Šiuo metu man aišku viena, kad UAB „Litesko“ siekia pratęsti šilumos ūkio nuomos sutartį dar penkiolikai metų“, - trumpai pakomentavo susiklosčiusią padėtį miesto šilumos ūkyje V.Trutnevis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Savivaldybė antradienį, spalio 26 d., pranešė, kad mirė buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vincas Nesteckis. „Savivaldybė reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. Sunkią netekties valandą telydi jus paguoda ir dvasios stiprybė,"  sako Palangos miesto savivaldybė.


Vakar, rugsėjo 10-ąją, mirė Rolandas Rumšas, žinomas pajūrio visuomenininkas, politikas, buvęs Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius, UAB „Solvitera“ direktorius. Jis buvo Lietuvos Socialdemokratinės Darbo partijos rinkimų į Seimą daugiamandatėje apygardoje sąraše.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Mes, Kunigiškių rinkėjai bei gyventojai, sausį apklausos būdu dalyvavome Kunigiškių seniūnaičio rinkimuose. Rinkimai buvo laikomi įvykę, teisėti, nusižengimų nenustatyta.


Komisijos narių boikotas žlugdo apklausą

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 19 | Rubrika: Miestas

Rytoj į apklausą dėl savivaldybės sutarties su „Litesko“ nutraukimo atėję Palangos gyventojai galbūt ras užrakintas sporto salės duris – ketvirtadienio pavakarę savivaldybės Tarybos posėdžių salėje susirinkę 10 apklausos komisijos narių paskelbė pareiškimą, kad boikotuoja organizuojamą apklausą – neatvyks į komisijos posėdį sekmadienio rytą. Jie reikalauja apklausą surengti rugsėjo...


Parašai įteikti direktoriui

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 22 | Rubrika: Miestas

Praėjusį trečiadienį iniciatyvinės grupės, organizavusios gyventojų apklausą, koordinatorius Šarūnas Vaitkus ir vienas iš aktyviausių parašų rinkėjų Vytautas Ajauskas Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriui Valerijui Kuznecovui pristatė surinktus per 2119 gyventojų parašų dėl apklausos, ar nutraukti sutartį su UAB „Litesko“.


Prasideda gyventojų apklausa

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 28 | Rubrika: Miestas

Praėjusį pirmadienį Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas savo kabinete iniciatyvinei grupei, organizuojančiai gyventojų apklausą dėl sutarties su UAB „Litesko“ nutraukimo, įteikė antspauduotus ir pasirašytus apklausos lapus. Kad gauta 150 apklausos lapų, pasirašė iniciatyvinės grupės koordinatorius, miesto Tarybos narys Šarūnas Vaitkus.


Paskutiniajame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje aštuoni Tarybos nariai – Giedrius Šatkauskas, Šarūnas Vaitkus, Dainius Želvys, Mindaugas Skritulskas, Vaidas Šimaitis, Salomėja Slaboševičienė, Marija Ulbienė, Edmundas Krasauskas – pareikalavo surengti gyventojų apklausą dėl Palangos šilumos ūkio modernizavimo ir renovacijos sutarties, sudarytos su UAB „Litesko“ 2000 metų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius