Pristatyta Palanga

„Palangos tilto“ informacija, 2009-05-06

Gegužės 2-4 dienomis Palangoje svečiavosi grupė turizmo organizatorių iš Ukrainos, Rusijos bei Latvijos. Palangos turizmo informacijos centras kaimyninių šalių svečius supažindino su kurorto įžymiausiomis vietomis – Botanikos parku bei J.Basanavičiaus gatve buvo organizuota ekskursija elektromobiliais.

 

Turizmo agentūrų atstovai itin domėjosi Palangos apgyvendinimo paslaugas teikiančiomis įmonėmis. Apžiūrėjo skirtingos klasifikacijos viešbučius, svečių namus, SPA centrus. Svečiai pripažino, kad teikiamų paslaugų lygis kurorto viešbučiuose aukštas, o kainos lanksčios ir priimtinos jų klientams.

Gegužės 3 dieną viešbutyje „Vanagupė“ surengtame susitikime Palangos turizmo informacijos centro direktorė Alla Valužienė svečius supažindino su miesto infrastruktūra, kurorto ateities planais, naujovėmis. Apie Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos veiklą papasakojo jos prezidentas Gintaras Sičiūnas, o apie kultūrinius bei pramoginius renginius kurorte sezono metu informaciją suteikė Palangos kultūros centro direktorius Nerijus Stasiulis.

Kaimyninių šalių turizmą plėtojančių organizacijų vadovai bei vadybininkai patikino, kad šią vasarą bus siūloma mūsų kurorte praleisti atostogas nemažam būriui ukrainiečių, rusų, latvių. Juolab, kad egzotinėmis kelionėmis į tolimuosius kraštus sunkmečio metu susidomėjimas žymiai mažesnis nei ankstesniais metais. Tad yra puiki proga pasiūlyti Baltijos šalis norintiems atostogauti.

Svečių žodžiais, Palangoje sužavėjo ne tik nuostabus lietuviškas maistas, dirbiniai iš gintaro, kurorto švarus oras, pušynai, paplūdimiai, nuostabaus grožio gamta, bet ir tvyranti ramybė.

Kelionės metu svečiai lankėsi ne tik Palangoje, bet ir Rygoje, Jūrmaloje, Liepojoje. Taip pat apžiūrėjo Trakus ir mūsų šalies sostinę Vilnių.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje švenčiama pasaulinė turizmo darbuotojų diena. Ši diena ypač ypatinga Palangos Turizmo Informacijos centrui, kuris šią savaitę švenčia centro įkūrimo dvidešimtemtį. Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir visiems linkėjo kantrybės, ištvermės ir sugebėjimo nuspėti turistų...


Palangos turizmo informacijos centras kviečia naudingai ir įdomiai praleisti Pasaulinę turizmo dieną. Šia proga rugsėjo 27-28 dienomis kurorte vyks nemažai renginių, ir visi jie - nemokami.    


Lietuvoje nerasime miesto ar miestelio be žydų kultūros ženklų. Palangoje žydai gyveno nuo XV a. antrosios pusės. 1487 m. Palangoje jau veikė žydų laidojimo brolija Chevra Kadiša, todėl šis faktas leidžia teigti, kad miestelyje jau buvo žydų bendruomenė. XVII a. žydai sudarė nemažą Palangos gyventojų dalį, jie savo darbais stengėsi nedidelę gyvenvietę paversti klestinčiu miestu.


Balandžio 22-24 d. parodų ir kongresų centre MT Polska, surengtoje tarptautinėje turizmo parodoje Varšuvoje (Lenkija) LATO’16 buvo pristatytas Palangos kurortas. Tai didžiausia tarptautinė turizmo paroda visoje Lenkijoje. Ši paroda suteikia puikią galimybę turizmu besidomintiems Lenkijos gyventojams gauti pasiūlymus vasarai ar savaitgaliams Palangoje.


Vakarų Lietuvos turizmo informacijos centrai kartu su kolegomis iš Kaliningrado srities bei Pamario ir Varmijos Mozūrų vaivadijų baigia vykdyti Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo per sieną programos dalinai finansuojamą projektą „TourInfoNet“.


Praėjęs šeštadienis buvo ypatingai dosnus Palangos turizmo informacijos centrui. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos tradiciškai apdovanojo šių metų turizmo projektus Lietuvoje, o Palangos turizmo informacijos centras už nuveiktus darbus gavo nominaciją kaip sėkmingiausiai 2010 metais dirbęs turizmo informacijos centras. Apdovanojimus taip pat gavo „Palangos linas“...


Palangos turizmo informacijos centras pagaliau taip pat sulaukė geresnių darbo sąlygų. Pagal ES vykdomą projektą „Palangos Turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“ buvo padidintos turizmo informacijos centro patalpos ir padarytas remontas. „Anksčiau dirbdavome 40 kvadratinių metrų patalpose ir vietos buvo labai mažai, ypač vasaros metu, kuomet į centrą sugužėdavo daug turistų....


Antrąją  dešimtmetį sėkmingai veiklą vystančios ir į erdvesnes patalpas persikėlusios  viešosios įstaigos Palangos turizmo ir informacijos centro laukia permainos.  Miesto valdžios planuose – numatyta pertvarkyti viešąją įstaigą į biudžetinę bei patvirtinti jos nuostatus. Nors svarių argumentų, kodėl reikia išlaikyti įstaigą iš biudžeto, taip ir nėra.


Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba, atlikusi VšĮ „Palangos turizmo informacijos centras“ finansinį auditą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Konstatuota, kad 2009 metais, lyginant su 2008 metais pajamų gauta 50,2 tūkst. litų mažiau. Sumenko pajamos už teikiamas apgyvendinimo paslaugas, už ekskursijų aptarnavimą bei už reklamą.


Pristatyta Palanga

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 06 | Rubrika: Miestas

Gegužės 2-4 dienomis Palangoje svečiavosi grupė turizmo organizatorių iš Ukrainos, Rusijos bei Latvijos. Palangos turizmo informacijos centras kaimyninių šalių svečius supažindino su kurorto įžymiausiomis vietomis – Botanikos parku bei J.Basanavičiaus gatve buvo organizuota ekskursija elektromobiliais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas