Pristatyta menininkų paroda

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-05-25
Peržiūrėta
1553
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį sekmadienį buvo pristatyta dailininkų, dvi savaites viešėjusių Palangoje ir kūrusių kūrybos namuose „Dailininkų namai“, darbų paroda. Tarptautiniame projekte „Ieškokim pakrantės“ dalyvavo būrys itin spalvingų asmenybių, atspindėjusių savo sielas ir darbuose, tad juose netrūko nei jausmingumo, nei energingumo ar spalvų.

 

Originalūs darbai

Lietuvos dailininkų sąjungos surengtame tarptautiniame kūrybiniame projekte „Ieškokim pakrantės“ dalyvavo 17 užsienio ir lietuvių menininkų – tapytojai Živilė Jasutytė, Giedrė Riškutė, Dalia Čistovaitė, Valerijan Dombrovskij, Kęstutis Balčikonis, latvė Ilze Preisa, grafikai Vilija Kneižytė, Mikalojus Vilutis, latvė Ieva Naglina, dailėtyrininkas Vytautas Tumėnas, akvarelės dailininkė Saulė Urbanavičiūtė, tekstilininkė Inga Betuža-Bertuža, skulptoriai Martynas Gaubas, Antanas Žukauskas, Agnese Rudzite, bulgaras Martin Georgiev, videomenininkas Rimvydas Budrys. Susirinkę menininkai aktyviai ir nuotaikingai ieškojo „savųjų pakrančių“, nestokodami kūrybinių minčių, veržlumo įgyvendinant savąsias idėjas taip, kaip padiktavo kurorto aplinka. Darbuose išryškėjo kiekvieno menininko individualybė, sukaupta patirtis, savaip matoma aplinka ir jos vaizdavimas, tačiau viena aišku, visi darbai atspindėjo neaprėpiamą ir nesustabdomą kūrybinę tėkmę, prie kurios prisiliesti turėjo progą ir palangiškiai. Ant vienodo dydžio klijuoto medžio ruošinių menininkai sukūrė itin originalius, kerinčius meno kūrinius, papuošusius viešbučio teritoriją.

 

Sveikinimai ir atsisveikinimas

Itin smagi menininkų draugija labai susibičiuliavo ir daug energijos pasisėmė vienas iš kito, todėl uždarymo vakare neapsieita ir be liūdesio gaidelių. Susirinkusiais menininkais ir jų pasiektais rezultatais ypatingai pasidžiaugė ir jiems padėkojo projekto vadovė, Lietuvos dailininkų sąjungos projektų ir informacijos tarnybos vadovė Eglė Bertašienė, kuri atsakingai atrinko menininkus ir suteikė jiems progą pasidžiaugti ne tik gražia aplinka, bet ir įdomia draugija. Projekto idėjos autorius, skulptorius Vaclovas Krutinis bei Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkas Eugenijus Naleveika padėkojo už padovanotą džiaugsmą pasigėrėti jų sukurtais darbais bei palinkėjo, kad užsimezgęs projektas tęstųsi. E.Naleveika pažadėjo parodą nuvežti ir į Vilnių. Puikiai praleidę laiką, pasidalinę savo kūrybine išmintimi su bendraminčiais, menininkai džiaugėsi susitikimu, gailėdamiesi, kad netrukus teks išsiskirti. Sukūrę įspūdingų darbų jie paliko Palangai neišsenkantį grožį, kuriuo palangiškiai galės su džiaugsmu gėrėtis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 16 d. Jono Šliūpo muziejuje Palangoje atidaroma fotografo Rimanto Dichavičiaus darbų paroda „Vardai, tapę mūsų laiko ženklais“. Parodoje eksponuojami iškiliausių Lietuvos menininkų – tapytojų, grafikų, skulptorių, monumentalistų, ekslibrisų ir heraldikos kūrėjų – portretai. Kaip sako juos užfiksavęs R. Dichavičius, visi šie žmonės savo darbais sukūrė vizualų Lietuvos paveikslą.


Palangoje, Lietuvos dailininkų sąjungos kūrybos namuose-viešbutyje „Dailininkų Namai“ vyksta tapytojos Giedrės Riškutės-Kariniauskienės tapybos paroda. Giedrės Riškutės tapyba yra unikali, sako Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) pirmininkė Eglė Ganda Bogdanienė.


 Trečiadienį, rugsėjo 29 d., 14 val. Savivaldybės pastate, antrojo aukšto fojė bus atidaryta palangiškių kūrybos darbų paroda „Palanga – mano miestas“, skirta Palangos grąžinimo Lietuvai 100-mečiui.


Menas kaip individualybės, tautybės ir modernumo ekspresija“ – šia Juozo Keliuočio citata „Individualistų“ grupė atidarė savo pirmąją dailės parodą ir šią veiklą, neprarasdama aktualumo, tęsia jau 27-tus metus.


Rugsėjo 18 d., penktadienį, 17 val. Antano Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) atidaroma menininko, tapytojo Lino Liandzbergio kūrybos paroda „Following Myself“ (iš angl. k. „Savo paties pėdsakais“).  


Gruodžio 6 d. 16 val. Antano Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) atidaroma jaunos menininkės Augustės Santockytės tapybos darbų paroda „Pojūtis“.


Antradienio vakare palangiškių aktyvus būrelis susirinko Klaipėdoje esančiuose Simono Dacho namuose, kur buvo pristatyta palangiškės, tautinių šokių ansamblio „Bočiai“ narės Birutės Mockuvienės fotografijų paroda „Dar suksim ratelį“, pažymėjusi pernai minėta „Bočių“ 55-erių metų sukaktį. Šiuose namuose buriasi ir Klaipėdos...


A. Mončio namuose – muziejuje pristatyti danų menininkų darbai

„Palangos tilto” informacija, 2011 07 11 | Rubrika: Kultūra

A. Mončio namuose-muziejuje šeštadienį atidaryta penkių Danijos menininkų darbų paroda. Kurorto publikai pristatyta 120 tapybos, litografijos bei keramikos darbų, kurių autoriai – Tage Storup, Gerd Baarstrom, Henriette Duckert, Hans Christian Thomsen bei Peter Lundberg.


Bibliotekoje pristatyta dviejų menininkų kūryba

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 08 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Palangos miesto viešojoje bibliotekoje savo darbus pristatė du menininkai – rašytojas Andrius Užkalnis supažindino su savo antrąja knyga „Kelionių istorijos“, o savo fotografijų parodą „Ūkanotas Albionas“ pristatė fotomenininkas Vitalijus Janušonis.


Pristatyta menininkų paroda

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 05 25 | Rubrika: Miestas

Praėjusį sekmadienį buvo pristatyta dailininkų, dvi savaites viešėjusių Palangoje ir kūrusių kūrybos namuose „Dailininkų namai“, darbų paroda. Tarptautiniame projekte „Ieškokim pakrantės“ dalyvavo būrys itin spalvingų asmenybių, atspindėjusių savo sielas ir darbuose, tad juose netrūko nei jausmingumo, nei energingumo ar spalvų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius