Pritraukus turistus į Karklę, bus naudinga ir Palangai

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-10-13
Peržiūrėta
5
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Karklėje įsikūrusios sodybos „Poilsio namai Karklėje“ rekonstrukcijos projektas, finansuojamas ES struktūrinių fondų, vis dar nepradėtas įgyvendinti. „Jau buvo pradėtas ardyti vienas iš pastatų, tačiau apie šią įmonę išgirdome ne kokių kalbų, todėl atšaukėme sutartį ir pradėjome derybas su kita statybos įmone“, - kalbėjo ES projekto „Poilsio namų įrengimas Karklėje“ statybos vadovas Raimondas Bružas. Pagal Sanglaudos veiksmų programą vykdomo projekto darbai jau turėjo prasidėti, tačiau jie dar užsitęs dvi ar tris savaites. „Manome, kad mūsų darbus vykdys statybų bendrovė UAB „Plienas“. Jie turi gerą vardą, mes norime, kad darbai būtų įvykdyti, nors ir lėčiau, tačiau kokybiškai. Tikimės darbus pradėti lapkričio pirmąją dieną“,- kalbėjo R. Bružas.

 

Projekto bendra vertė yra 1 mln. 861 tūkst. 808 litų, projektui skirtas finansavimas -  930 tūkst. 904 litų, visą šią sumą ir finansuoja ES.

Projektu siekiama sukurti ekonomiškai stiprų ir konkurencingą visus metus veikiantį turizmo objektą, teikiantį kompleksines apgyvendinimo, maitinimo ir kitas paslaugas bei kuriantį aukštą pridedamąją vertę. Kadangi Palanga yra netoli Karklės, tai turėtų paskatinti turizmą ir Palangoje.

„Pirmiausia planuojama išardyti šalia esantį pastatą, kadangi pats esu statybininkas, manau, kad tai užtruks kokias dvi savaites, tada jau prasidės polių kalimas ir betonavimas“, - pasakojo žemės ūkio pirmininkas R. Bružas.

Rekonstravus seną mokyklos pastatą, kuriame šiuo metu įrengti trys kambariai svečių priėmimui, numatoma padidinti lankytojų aptarnavimo pajėgumus, išplėsti teikiamų paslaugų asortimentą bei pagerinti paslaugų kokybę įrengiant 3 žvaigždučių poilsio namus.

Projekto iniciatoriai mato galimybę teikti išskirtines turizmo paslaugas ir kurti išskirtinį turizmo produktą, galintį pritraukti pakankamą srautą vietos ir užsienio turistų, kurie užtikrintų kuriamo objekto veiklą visus metus, finansinį atsiperkamumą ir gerintų regiono turistinį įvaizdį. Taip būtų pritraukiami turistai ne tik į Karklę bei Klaipėdą, bet ir į Palangos kurortą.

Sprendimas kurti poilsio namus buvo priimtas įvertinus turimus resursus, situaciją rinkoje, Klaipėdos rajono ir Pajūrio regiono strateginius vystymosi planus ir tikslus bei kitus ekonominius ir finansinius veiksnius. „Karklė yra vienas iš patraukliausių Klaipėdos rajone esančių turizmo traukos centrų, o kuriami poilsio namai būtų vienintelis turizmo objektas Karklėje, teikiantis kompleksines subalansuotų pajėgumų turizmo paslaugas visus metus“,- pasakojo R. Bružas.

Projektuojamame objekte bus vystomas arba prisidės prie Pajūrio regiono ekologinio (ekoturizmo), gamtinio-pažintinio, aktyviojo, poilsinio, dalykinio turizmo krypčių vystymo. Atsižvelgiant į vietos gamtinį režimą bei strateginius regiono turizmo vystymo planus, daugiausiai dėmesio bus skiriama ekologinio ir pažintinio turizmo vystymui.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas ir nekilnojamojo turto valdymo bei vystymo bendrovė „Laviga“ užbaigė sandorį dėl Palangoje esančių poilsio namų „Baltija“ įsigijimo. Už 100 proc. akcijų paketą aukcioną laimėjęs investuotojas sumokėjo daugiau nei 4 mln. Eur.


Pradedami S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpos nuo Klaipėdos pl. iki Sporto g. statybos darbai, dėl jų bus laikinai uždaromas eismas minėta gatvės dalimi. Iki vasaros bus atnaujinta ne tik važiuojamoji dalis bei pėsčiųjų takai, bet ir aplinka – įrengti nauji želdiniai, pasirūpinta mažąja architektūra.


Jau netrukus ims keistis Valteriškės gatvė – ruože nuo Kretingos g. iki Vilimiškės kelio prasidės gatvės statybos darbai. Tai numatančią sutartį Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė su rangovais pasirašė antradienį, gegužės 21 dieną.  


Palangos Rekolekcijų namų prie Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos statybos „įstrigo“ ir neaišku, kada jos galėtų būti tęsiamos, o juolab baigtos. „Kadangi statybos yra vykdomos iš tikinčiųjų aukų, jos yra gana ribotos. Jų neturime šiai dienai pakankamai tęsti statybų. Bandėme dėl pastato panaudojimo kalbėtis ir su Palangos...


Aleksandras Jokūbauskas, naujasis miesto savivaldybės Tarybos narys, gavęs mandatą iš jos pasitraukus socialdemokratui Danui Paluckui, žodžio kišenėje neieško. Dar daugiau: praėjusioje Tarybos kadencijoje pliekė valdančiąją koaliciją ir nestokojo kritikos strėlių merui. Tačiau išskirtiniame interviu „Palangos tiltui“ žinomas miesto advokatas buvo...


„Dabar jau galime pradėti rengti techninį projektą, ir, jeigu viskas vyks be trukdžių ir kliūčių, realu, kad viešbučio ir SPA komplekso statybos Jūratės baseino vietoje galėtų prasidėti 2015 metų pavasarį“, – po praėjusį ketvirtadienį vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio sakė UAB „Pinus Proprius“, kuriai leidimas statyti minėtą...


Kurhauzo restauracijos techninį projektą atlikti lapkričio 9-ąją konkurso būdu buvo atrinkta Klaipėdos projektavimo įmonė „Klaipėdos projektas“. Ji atliks kurhauzo restauracijos techninį projektą už 172 tūkstančius litų. Darbus vykdo architektė Laima Šliogerienė.


Palangoje pradėtas įgyvendinti Europos Sąjungos Struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Techninės dokumentacijos parengimas Palangos miesto Kęstučio gatvės rekonstrukcijos darbams“, kurio finansavimas siekia 66 711 litų.


Karklėje įsikūrusios sodybos „Poilsio namai Karklėje“ rekonstrukcijos projektas, finansuojamas ES struktūrinių fondų, vis dar nepradėtas įgyvendinti. „Jau buvo pradėtas ardyti vienas iš pastatų, tačiau apie šią įmonę išgirdome ne kokių kalbų, todėl atšaukėme sutartį ir pradėjome derybas su kita statybos įmone“, - kalbėjo ES projekto „Poilsio namų įrengimas Karklėje“ statybos vadovas...


Palangos oro uoste vykdomas ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Tarptautinio Palangos oro uosto degalų bazės modernizavimas- projektavimas“. Kaip pasakojo Palangos oro uosto direktoriaus pavaduotojas Edmundas Vaišnoras, jau pabaigti tvarkyti visi reikalingi dokumentai ir yra pradėti  darbai. „Jau gavome statybos leidimus ir yra pradėti vykdyti statybos darbai. Šiuo metu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas