Projekto ,,Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios“ veiklas vainikuojantis šventinis koncertas

Palangos tiltas, 2023-03-13
Peržiūrėta
944
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Projekto ,,Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios“  veiklas vainikuojantis šventinis koncertas

GELTONA. ŽALIA. RAUDONA. Spalvos, kurios, ko gero, kiekvienam lietuviui turi išskirtinai svarbią reikšmę. Lietuvos valstybės vėliava – tai ne tik oficialus Lietuvos valstybės simbolis. Iškelta plevėsuojanti trispalvė - tai mūsų šalies laisvės simbolis, mūsų istorija, mūsų tautos tradicijos, papročiai ir šviesi, viltinga Lietuvos ateitis. Šių metų Šventosios pagrindinės mokyklos organizuojamo kasmetinio projekto ,,Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios“ metu daugybė netradicinių, pilietiškų ir patriotiškų veiklų (Vasario 16-ajai skirtas bėgimas, dailiojo rašymo, skaitymo konkursai, viktorinos, parodos), o koncerte, skirtame artėjančiai Kovo 11-ajai, daugybė šventinių pasirodymų.

Šiemet pradinukai noriai dalyvavo pradinių klasių mokytojų organizuotame konkurse ,,Dailiai rašau, raiškiai deklamuoju” ir labai jautriai deklamavo vieni kitiems pasirinktus eilėraščius apie tėvynę Lietuvą. Juos vertino ketvirtokų vertintojų bei mokytojų vertintojų komandos, o laimėtojais tapo: 1kl. - G. Vinkelytė, 2kl. - K. Grigalauskytė, L. Grigaitė. Šios mažosios skaitovės pasirodė ir didžiojoje mokyklos scenoje finalinio koncerto metu bei buvo apdovanotos padėkos raštais. Padėkos raštais džiaugėsi ir dailiausiai rašantys pradinių klasių moksleiviai. Neįtikėtina, bet dailiojo rašymo konkurse šiemet dalyvavo visi pirmokai! Jie rašė sakinius apie Šventąją, antrokai rašė tekstą apie ,,Gedimino sapną“, trečiokai - apie Veliuonos piliakalnius, o ketvirtokai - apie Kauno miesto legendas. Rašymo užduotis nebuvo paprasta, tad ir įveikti ją prireikė susikaupimo bei jėgų. Laimėtojais tapo: 1 kl. - S. Čiapaitė, 2 kl. - A.Viskontas, 3 kl. - G. Gentvilaitė, 4 kl. - S. Vaitkūnaitė. Visiems dvidešimt septyniems konkurso ,,Dailiai rašau, raiškiai deklamuoju” dalyviams buvo įteikti diplomai, kuriuos parengė 2-4 kl. dailininkai. Moksleiviai nupiešė ir piešinių tema ,,Mano Tėvynė - Lietuva“. Šventinio laikotarpio metu jais bei kitais konkurso nugalėtojų darbais papuoštos ir mokyklos erdvės.

Istorijos mokytoja S. Petrauskienė kartu su moksleiviais paruošė Lietuvai svarbių istorinių įvykių juostą ,,Ant laisvės sparnų“, kuria galima pasigėrėti antrajame mokyklos aukšte esančiame fojė, o langų bei salės dekoracijomis (rūtų simbolika) tradiciškai pasirūpino dailės ir technologijų mokytoja D. Šimkevičienė. Vasario 21 d. paminėta ir Tarptautinė gimtosios kalbos diena - lietuvių kalbos pamokų metu mokiniai varžėsi smagiose viktorinose ,,Genys – margas, lietuvių kalba dar margesnė”.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtame koncerte, po iškilmingo Tautiškos giesmės atlikimo, renginio vedėjai - Ignas ir Auksė Martišiai - paskatino visus lietuvius džiaugtis ir didžiuotis, gerbti ir mylėti Lietuvą. Mokyklos direktorė V. Šarkienė taip pat tarė šventinį žodį, o savo kalboje, akcentuodama laisvės svarbą, priminė visas svarbiąsias Lietuvai istorines datas nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios. Mokyklos vadovė, nuoširdžiai didžiuodamasi gabiausiais ir aktyviausiais mokyklos auklėtiniais, juos apdovanojo diplomais. Po šiltų sveikinimų salėje susirinkę žiūrovai stebėjo informacinį filmuką apie Kovo 11-ąją, prisimindami ir šios datos svarbą mūsų valstybei, ir Lietuvos valstybės simbolius. Kiek vėliau gėrėjosi smagiu mūsų moksleivių atliekamu šokiu ,,Tu Lietuva, tu mana” (mokyt. E Venslauskienė) bei muzikos mokyklos auklėtinės U. Venclovaitės pianinu atliekamo kūrinio skambesiu (mokyt. V. Juškienė). Renginio vedėja A. Martišiūtė pasekė pasaką apie Lietuvos vardo kilmę, o ją iliustravo pirmokėliai savo šokiu ,,Lašeliai” (mokyt. M. Kažienė). Kiek netradiciškai, tačiau originaliai Lietuvos istorijos keliu vedė ir jaunieji reperiai (6 kl. mokiniai A. Dejutė, K. Jucys ir E. Markarjan), kurie atliko kūrinį ,,Lietuvos istorijos repas” (mokyt. E. Jucevičius). Daugiausiai klausimų apie pasaulį ir Lietuvą turi patys mažiausieji, tad šįkart ketvirtos klasės mokiniai dovanojo nuostabų, kupiną įvairiausių klausimų šokį ,,Vaikai po lelijom” (mokyt. M. Kažienė). 

Šis koncertas, skirtas Kovo 11-ajai, tradiciškai užbaigtas visų susirinkusiųjų atliekama daina ir šokiu ,,Aš esu vėliava” (mokyt. E Venslauskienė). Finalinės dainos žodžiais įprasminta ir visa projekto ,,Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios“ esmė: ,,AŠ ESU VĖLIAVA – GELTONA, ŽALIA IR RAUDONA. / TRYS SPALVOS MANO ŠIRDYJE.“

 

Lietuvių kalbos mokytoja

Aistė Viskontė 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip ir kasmet, vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, jis tęsis iki balandžio 30 d. Taip pat iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu).


Airijos oro įmonė „Ryanair“ paskelbė kitų metų vasaros sezono skrydžių tvarkaraštį iš Lietuvos oro uostų – iš jų nuo kovo pabaigos tiesiogiai bus galima pasiekti dar 15 Europos miestų. 


GELTONA. ŽALIA. RAUDONA. Spalvos, kurios, ko gero, kiekvienam lietuviui turi išskirtinai svarbią reikšmę. Lietuvos valstybės vėliava – tai ne tik oficialus Lietuvos valstybės simbolis.


Šiais metais tradicinis Šventosios pagrindinėje mokykloje vykdomas projektas ,,Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios" įprasmintas daugybe renginių ir gražių akcijų. Vienybės, patriotiškumo ir laisvės vertės suvokimas kaip niekada suvienijo visą mokyklos bendruomenę.  


„Tas nepatirtas stebuklo jausmas, kad Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė yra ne mitas, ne įspūdinga istorinė legenda, bet tikra istorinė realybė. Kad LDK – realiame laike gyvenę stiprūs ir valingi žmonės, savo garbei ir mūsų ateičiai nuveikę didingus darbus, palikę stiprybės ir išlikimo, savigynos ir narsumo, orumo ir išdidumo, pagarbos savo žemei ir protėviams ženklus. Kažkur toli, už...


Šį savaitgalį (liepos 3-4 d.) Palanga mini išskirtinę dieną: prieš 100 metų, kovo 31 – ąją, Palanga buvo grąžinta Lietuvai. Į šimtmečio šventę atvyks daug garbių svečių iš užsienio bei Lietuvos, laukiama ir šalies Prezidento Gitano Nausėdos. Minėdama šio istorinio įvykio svarbą mūsų valstybei, Palangos miesto savivaldybė liepos 3 d. organizuoja Istorinį žygį, taip absoliučiai identiškai...


Šimtai vaikų iš visos Lietuvos kiekvienais metais vieni ar kartu su tėveliais atvyksta į Palangą, į vaikų reabilitacijos sanatoriją „Palangos gintaras“, sustiprėti, pasigydyti, pasikonsultuoti su visoje šalyje žinomais specialistais. Vaizdingoje Palangos vietoje, pušų apsuptyje įsikūrusi vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ yra...


Birštonas ir Druskininkai aplenks Palangą atnaujindami apgyvendinimo paslaugų teikimą.


Savo širdimi iškentėtų – Lietuvai išverktų Vilties eilėraščių knygoje „Pasaulis po langu“ (2002 m., išleido leidykla „Libra Memelensis“) prakilni, sąžininga, jautri Palangos moteris, žinoma pajūrio krašto Sibiro „Akademijos auklėtinė“, tremties poetė Stefa Večerskytė-Daukšienė rašė:


Minint 1991 metų sausio 13 dienos sovietinės agresijos ir nepavykusio perversmo 21-ąsias metines, kalbiname Kovo 11-osios akto signatarą, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios tarybos deputatą, buvusį Palangos miesto merą Algimantą Vincą Ulbą.   Laisvės gynėjų dienos liudininko atmintyje tebegyvi prisiminimai apie tuos metus, kuomet visa Lietuva ruošėsi atstatyti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius