Psichologė Danutė Kalinkienė: „Džiaugiuosi, kad vis daugiau pajūrio gyventojų atveria psichologų duris“

Linas JEGELEVIČIUS, 2022-04-28
Peržiūrėta
3252
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Psichologė-psichoterapeutė Danutė Kalinkienė
Psichologė-psichoterapeutė Danutė Kalinkienė

Kai kurie kretingiškiai ir pajūrio gyventojai Danutę Kalinkienę vis dar labiau atsimena kaip Kretingos rajono Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (SODRA) Kretingos skyriaus vadovę, tačiau energinga moteris savo valdininkišką gyvenimą pakeitė neįtikėtinai – tapo kvalifikuota psichologe ir psichoterapeute. „Gyvenime turėjau daug problemų, patyriau daug streso tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime. Tai mane užgrūdino, dėl to įgijau daug patirties. Ypatingai gerai jaučiuosi tada, kai pavyksta išspręsti problemą,“ – „Palangos tiltui“ sakė D. Kalinkienė. Ji kviečia palangiškius nedelsti ir spręsti savo psichologines problemas.

– Kaip Kretingos SODRA direktorė tapo psichologe ir psichoterapeute?

– Psichologija domėjausi nuo jaunystės. Po 15 vadovavimo metų pajaučiau, kad trūksta energijos, kad organizmas reikalauja pokyčių. Ir ilgainiui supratau, kad man trūksta naujos veiklos. Taip pradėjau studijuoti organizacijų psichologiją Kauno Vytauto Didžiojo Universitete. DU. Jame baigusi mokslus, mokiausi psichoterapijos Vilniaus universitete. Tapau psichodinaminės grupių psichoterapijos psichoterapeute.

Kiek jūsų profesinė ir žmogiškoji patirtis yra svarbu jūsų, psichologės, darbe?

– Man prioritetas yra žmogiškoji patirtis. Terapijoje labai  svarbu būti suprastam. Ilgą laiką pati jaučiau  neišspręstas problemas su tėvais, todėl norėjau bendrauti su tais, kurie turėjo tokios patirties ir tas problemas yra išsprendę. Man pačiai  jas išspręsti taip pat pavyko.  Bet kuriuo atveju yra svarbi ir profesinė patirtis.

– Kokie yra signalai, kad žmogus turėtų ieškoti psichologinės  pagalbos?

– Visi mes turime psichologinių problemų. Kai žmogus kasdienėje veikloje pradeda nebepastebėti dalykų, kurie jį anksčiau džiugino, kai žmogus pradeda užsisklęsti savyje, kai jaučia nepaaiškinamą nerimą, liūdesį, tada svarbu kreiptis pagalbos į psichoterapeutą.

– Ar stebite „kovido“ ir karo sukeltų depresijų, nerimo, net psichozių?

– Dažniausiai su problemomis kreipiasi jauni žmonės. Ir tai suprantama. Jauni žmonės ieško savęs, sprendžia santykių su tėvais, su vaikais, su mylimaisiais, darbo paieškos problemas ir dėl to patiria daug streso.

Jeigu žmonės žinotų, kaip su psichoterapeuto pagalba jie patys gali sau padėti, ir kaip keičiasi jų gyvenimas, jie pas psichologus ar psichoterapeutus lankytųsi kaip pas savo draugus.

Kada žmogui reikia psichologo, o kuomet psichoterapeuto ar psichiatro pagalbos? 

– Panašiai kaip psichologas, psichoterapeutas gydo pokalbiu, tačiau problemas analizuoja daug giliau negu psichologinių konsultacijų metu. Psichiatras –tai gydytojas, kuris paskiria vaistus psichikos sutrikimams gydyti. Psichoterapeutas vaistų neišrašo.

Ar pastebite, kad pajūrio gyventojai, kretingiškiai ir palangiškiai, drąsiau atveria psichologų, ir jūsų,

duris?

– Džiaugiuosi, kad vis daugiau pajūrio gyventojų atveria psichologų duris. Ypač tai svarbu dabar, kai pasaulyje vyksta tokie sudėtingi procesai.

– Jūs konsultuojate ne tik susitikus akis į akis, bet ir nuotoliniu būdu? 

– Taip, konsultuoju ir nuotoliniu būdu. Užsiregistravęs dalyvis gauna nuorodą kaip jungtis per Zoom programėlę.

Kaip su jumis susisiekti? Kokie jūsų paslaugų įkainiai?

– Su manimi susisiekti galite telefonu 8 602 75768, rašyti el. paštu [email protected]. Dėl asmeninių konsultacijų atvykti adresu Kretinga, Kęstučio g.- 6. Konsultacijų kainos įvairios, jos gali keistis.

Jūs – nuolat besišypsanti. Pasidalinkite savuoju geros nuotaikos receptu.

– Tai –  darbo su savimi rezultatas. Daug dirbu su savimi. Be to, mėgstu spręsti savo problemas pati, o jeigu pačiai nepavyksta jų išspręsti, diskutuoju su drauge. Gyvenime turėjau daug problemų, patyriau daug streso tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime. Tai mane užgrūdino, dėl to įgijau daug patirties. Ypatingai gerai jaučiuosi tada, kai pavyksta išspręsti problemą.

Myliu gyvenimą ir už jo dovaną dėkoju Dievui ir visiems, kurie man padėjo ir dabar padeda  eiti gyvenimo keliu. Dalinimasis su kitais ir grįžtamojo ryšio gavimas man padeda būti laiminga. 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos nacionaliniam muziejui priklausantis Palangoje esantis Jono Šliūpo muziejus atveria duris po kapitalinio remonto. Šis istorinis pastatas, įtrauktas į kultūros paveldo sąrašą, vertingas objektas ne tik Palangai, bet ir visai Lietuvai.


Žinomas virtuvės šefas Rokas Galvonas šiemet švenčia dvigubą šventę. Jis ne tik atšventė Velykas su artimaisiais, surengė ne vieną vaišių stalą savo restoranų svečiams, bet ir su mylima močiute atvėrė naujo – vienintelio Europoje restorano – „Močiučių Restoranas” duris.


Kai kurie kretingiškiai ir pajūrio gyventojai Danutę Kalinkienę vis dar labiau atsimena kaip Kretingos rajono Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (SODRA) Kretingos skyriaus vadovę, tačiau energinga moteris savo valdininkišką gyvenimą pakeitė neįtikėtinai – tapo kvalifikuota psichologe ir psichoterapeute. 


Mūsų mieste artėja ilgai laukta diena – šalies Vyriausybei sušvelninus karantiną, po trijų mėnesių pertraukos kitą penktadienį birželio 12 dieną pagaliau pradeda veikti Palangos baseinas.


Nuo š.m. balandžio 29 d. Viešoji įstaiga Antano Mončio namai-muziejus vėl atveria duris lankytojams.


Jau šį savaitgalį Palangoje atidaromas prabanga dvelkiantis penkių žvaigždučių viešbutis „Amsterdam Plaza“.


Pirmadienį Palangoje veiklą pradeda nauja klinika „AveMedica“, kurioje dirbs du gydytojai odontologai Lolita Juodakė ir Kęstutis Grabliauskas bei burnos higienistė Skirmantė Pažėrienė, pasirengę įgyti palangiškių pasitikėjimą. Ateityje klinikoje, įsikūrusioje adresu Sodų g. 6-1, dirbs ir daugiau specialistų, galėsiančių padėti gyventojams pagerinti jų sveikatą.  


Visuomenei duris atveria atnaujintas legendinis „Anapilis“

Palangos m. savivaldybės informacija, 2016 08 18 | Rubrika: Aktualios naujienos

Ketvirtadienį, rugpjūčio 25 dieną, nuo 16 iki 18 val. Palangos miesto savivaldybės administracija kviečia visus palangiškius ir kurorto svečius susipažinti su restauruota Palangos istorine vila „Anapilis“. Legendomis apipinto pastato atnaujinimas buvo ilgai lauktas, tad šis įvykis – itin reikšmingas visai Palangos bendruomenei.   


  Palangoje sparčiai plečiama gydomųjų paslaugų pasiūla – viena po kitos duris atveria atsinaujinusios sanatorinės įstaigos, kuriose kiekvienas norintis gali ne tik atgauti jėgas, bet ir pasinaudoti sveikatinimo procedūromis.


Šv. Velykoms besirengiančioje Palangoje duris atveria Velykų bobutės trobelė, kurioje mažieji bus mokomi ne tik pasirinkti margučiams dažyti tinkamų žolelių bei marginti kiaušinius, bet ir savo rankomis pasigaminti velykinių suvenyrų. Šventinę nuotaiką skleis ir Botanikos parko darbuotojų rengiama puokščių paroda-pardavimas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius