Radinys Palangos kopose pribloškė Editą: to išvysti nesitikėjo

Palangos tiltas, 2024-08-30
Peržiūrėta
13557
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Radinys Palangos kopose pribloškė Editą: to išvysti nesitikėjo

Šiltą rugpjūčio popietę, besimėgaudama pasivaikščiojimu Palangos kopomis, Edita Valionytė-Genienė netikėtai atrado tai, kas pritraukė jos dėmesį – įspūdingą smėlio skulptūrą, kuri savo grožiu ir detalumu pavergė širdį.

Skulptūra vaizduoja moterį, kuri kažką tvirtai laiko apsikabinusi. Kas yra šios skulptūros iš smėlio autorius – nėra aišku.

Baltijos jūros pakrantėje galima rasti ne tik įspūdingų skulptūrų, tačiau ir nekasdienių radinių. Prieš kurį laiką Baltijos jūros pakrantėje, netoli Olando kepurės, įvyko tai, ką net ekspertai prilygina stebuklui – rasta mamuto iltis.

Kaip anksčiau pranešė Pajūrio regioninis parkas, netikėtą radinį aptiko menininku Artūru prisistatęs vyras, nenorėjęs atskleisti savo pavardės. Jis – nuolatinis parko lankytojas, klaipėdietis.

Vaikščiodamas paplūdimiu vyras pamatė iš smėlio kyšantį daiktą, pagalvojęs, kad tai šaka, truktelėjo ją ir ištraukė neįtikėtiną lobį – mamuto iltį. 

„Supratęs taktiliškai, kad tai gali būti kaulas, iš apžiūros įtaręs, kad mamuto iltis, paskambino Mažosios Lietuvos muziejaus archeologijos ir restauravimo skyriaus vedėjai Romai Songailaitei, kuri iškart apžiūrėjo ir patvirtino, kad taip ir yra. 

Šiandien su muziejaus komanda, istoriku dr. Titu Tamkvaičiu, fondų saugotoju Dmitrijumi Papariga bei pakviestu gyvūnų kaulų morfologu prof. Linu Daugnora, radvietėtėje atliko kasinėjimus ir rado ilties dalių, bei organinėje struktūroje ilties buvimo vietos žymę.

Ką tik baigus tyrimą, konstatuota, kad ilties vieta patvirtinta. Ekspertas profesorius Linas Daugnora patvirtino, kad iltis mamuto“, – anksčiau dalijosi Pajūrio regioninis parkas. 

Pajūryje aptikta mamuto iltis

Iltis – apie 55 cm ilgio, su nuolaužomis būtų apie 60 cm, ji šiuo metu yra Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje, kur bus atlikti konservavimo darbai ir įspūdinga mamuto iltis keliaus į muziejaus ekspoziciją. 

Anksčiau kone toje pačioje vietoje buvo aptiktas ir mamuto dubenkaulis, gauruotojo raganosio slankstelio dalis, laukinio arklio vamzdinis kaulas.

Prieš ilčiai iškeliaujant į muziejų, mokslininkai atliks tyrimus, kurių metu bandys išsiaiškinti, kada Lietuvoje gyveno mamutai: 

„Planuojama atlikti radiokarbono metodu tyrimą ir nustatyti laikmetį, kada gyveno mamutas. Lietuvoje yra apie 50 mamuto kaulų radimo atvejų, garsiausias yra Vilniaus mamutas, kada buvo aptikta didelė dalis skeleto. Anksčiau rastas mamuto dubenkaulis eksponuojamas Pajūrio regioninio parko lankytojų centre.“

šaltinis: TV3 / aut. naujienų portalas tv3.lt

Jūsų komentaras:

Poilsiautoja 2024-09-01 10:13 (IP: 172.69.52.139)
Ir kūrybingi žmonės , ir tokie pastabūs pajūryje! Kiek dar visko galima rasti....tik reikia domėtis kas po tavo kojomis... Ačiū už informatyvų straipsnelį.

Tadukas 2024-09-01 00:09 ([email protected] / IP: 172.68.243.39)
Skulpturos autorė aiški , RJ psyche ( Rūta jankevičiūte )

Taip pat skaitykite

Šiltą rugpjūčio popietę, besimėgaudama pasivaikščiojimu Palangos kopomis, Edita Valionytė-Genienė netikėtai atrado tai, kas pritraukė jos dėmesį – įspūdingą smėlio skulptūrą, kuri savo grožiu ir detalumu pavergė širdį.


Statinio Užkanavės gatvėje 31, Kunigiškių kopose, savininkės ir nuomininko nenutrūkstami bandymai įvelti Palangos miesto savivaldybę į jų pageidavimų koncerto repertuarą, patyrė dar vieną nesėkmę.  Nepaisant žiniasklaidos skambių antraščių, Savivaldybės bauginimo milijoniniais ieškiniais, įvairių neva mano kažkokių visiškai iš piršto laužtų interesų interpretacijų, kaltinimų neva...


Rugsėjo 27 dieną Palangos miesto savivaldybę pasiekė Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo neskundžiama nutartis, kuria darsyk patvirtinta – Palangos savivaldybės administracijos veiksmai netenkinant verslininkų pageidavimų čia ir dabar Kunigiškiuose, kopose, turėti poilsio paskirties pastatą, yra teisėti ir atitinka teisės aktus. Atmetus pareiškėjų apeliaciją, Teismas paliko...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus pirmadienio rytą pranešė apie kopose įžūliai rekonstruojamą karinį statinį, dėl kurio nukasta ir kopa.


Penktadienį (rugpjūčio 5 d.) policija pradėjo tyrimą dėl mįslingos 60-mečio vyro mirties. Praeiviai jį rado gulintį kopose, Jūros gatvėje, ant medinio takelio.


Jei statybos pajūrio kopose Lietuvoje atrodytų sunkiai įsivaizduojamas dalykas, tai atvykę į Palangą tuo neturėtų nustebti. 


Policija informavo, kad Palangoje buvo rastas negyvas žmogus.


Šeštadienį, liepos 4-ąją, į Palangos policiją kreipėsi 1997 m. gimęs Vokietijos pilietis, kuris nurodė, jog jam miegant kopose, Palangoje, Vytauto g., buvo pavogti asmeniniai daiktai.


Kylantys neramumai pasaulyje neaplenkė ir Lietuvos. Prisiminus NATO karinių oro pajėgų pratybas, švilpiant naikintuvams virš Palangos oro uosto, pernai gruodžio 3 dieną Palangos lopšelyje-darželyje ,,Gintarėlis“ sumanyta organizuoti civilinės saugos pratybas (t.y. evakuacijos mokymo praktinį užsiėmimą) ,,Pavojingas radinys“.  


„Ramybė“ kviečia išvysti „Vizualią tiesą“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 02 18 | Rubrika: Kultūra

Penktadienį „Ramybės galerijoje“ pristatyta tarptautinio meno projekto paroda „Vizuali tiesa“. Palangiškiams ir Palangos svečiams suteikta proga išvysti dešimties menininkų – iš Lenkijos, JAV, Indijos, Filipinų, Airijos – pačia įvairiausia technika atliktus darbus, kuriuose estetizuota informacija perduodama parodos dalyvių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius