„Ramybės“ galerijoje – mediniai paveikslai ir papuošalai iš ... naftos

Palangos tiltas, 2017-08-17
Peržiūrėta
463
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

V. Giniotytė, B. Staškauskas ir M. Jonutis.
V. Giniotytė, B. Staškauskas ir M. Jonutis.

„Mums išties labai malonu, kad šiandien galime jums pristatyti dviejų autorių, kurie jau ne pirmą vasarą savo kūrinius eksponuoja „Ramybės“ galerijoje, parodas. Tiek patys autoriai, tiek jų kūryba labai skirtinga – tai jūs galėsite ir patys įvertinti“, – sakė galerijos projektų vadovė Virginija Giniotytė.
Projektų vadovė pakvietė susirinkusiuosius drąsiai užduoti klausimus medinių paveikslų parodos „Meilė“ kūrėjui dailininkui Mariui Jonučiui ir šiuolaikinės juvelyrikos parodos „SEER“ autoriui Benui Staškauskui.

Nuoširdžioji M. Jonučio „Meilė“
Žaismingu pokalbiu virtusiam parodų atidarymui toną davė pati V. Giniotytė, labai paprastai paklaususi M. Jonučio: „Tai ką Tu dabar veiki?“ „Drožiu medį“, –nedaugžodžiavo medinių paveikslų parodos „Meilė“ autorius. „Supratau, atidarymas bus trumpas“, – pašmaikštavo projektų vadovė.
Tačiau parodų atidarymo svečiai nebuvo linkę taip greitai paleisti dailininko ir pasinaudojo proga užduoti jiems rūpimus klausimus: „Kaip gimsta jūsų vizijos? Kaip jūs jas kuriate?“ „Kaip apibūdintumėte savo kūrybos žanrą? Kas tai – tapyba, skulptūra?..“
„Sugalvoju – ir darau. Stengiuosi, kad nebūtų nuobodu nei man, nei žiūrovui. Kas dėl žanro – darau tai, ką moku. O moku tik „fanierą“ drožti. Tai ir va“, – nesileido į ilgus išvedžiojimus M. Jonutis, vėliau paminėjęs, kad stojant į Dailininkų sąjungą jis buvęs įrašytas į „neangažuotųjų“ sekciją.
„O kodėl mergaitės trečiam paveiksle suknelė taškuota? Jums patinka mergaitės taškuotom suknelėm? O netaškuotom? O kodėl jų visų akys – kaip plekšnių?“ – smagaus juoko pliūpsnių lydimi skambėjo klausimai. „Mamos mergaites dažniausiai tokiom suknelėm rengia. O dėl akių – vežėm parodą prie jūros, tai stengėmės įsilieti į vietinį kontekstą“, – prie vietinių klausimų konteksto derinosi M. Jonutis.
„Kokius dažus naudojate?“ „Kodėl spalvos tokios ryškios – nebandėte „pamaišyti“? – nerimo svečiai. „Tingiu „maišyti“, aš ir taip viską vos spėju“, –atsišaudinėjo dailininkas.

Nanotechnologiškoji B. Staškausko „SEER“
Nuo žaismingos „Meilės“ ir žaismingo parodos autoriaus V. Giniotytė pakvietė pereiti prie Beno Staškausko šiuolaikinės juvelyrikos parodos „SEER“. Ir priminė, kaip pats autorius pristato savo kūrybą: „Ekspozicija asmeninių išgyvenimų bei technologijų virsmo samplaikoje – trijų metų kūrybos bei ieškojimų retrospektyva: nuo pat pirmųjų žingsnių autorinės juvelyrikos srityje iki šiandienos idėjų. „SEER“ – tai siekis pažinti, tai noras analizuoti ir interpretuoti, komunikuoti ir keistis“.
„Nafta – tai „juodasis auksas“, tai unikali medžiaga, kurios nerasime daugeliu šviesmečių aplink mūsų žemę. O, pavyzdžiui, aukso Mėnulyje, dešimties centimetrų gylyje, yra apie šimtą kartų daugiau, negu didžiausioje jo kasykloje žemėje. Tai kas vertingesnis – nafta ar auksas bei kiti taurieji metalai ir brangakmeniai?“ – tokį retorinį klausimą susirinkusiems į „Ramybės“ galeriją uždavė iš naftos produktų papuošalus kuriantis juvelyras.
Paprašytas įvardinti, kokias išties netradicines juvelyrikoje medžiagas jis naudoja, B. Staškauskas paminėjo plastiką, anglies bei kitas nano medžiagas, pavyzdžiui, laboratorijose gaminamus nano deimantus, sintetinę dervą, vulkaninės kilmės audinius.
O paklaustas, kaip kilęs sumanymas eksponuoti kūrinius, pasak svečių, „Mėnulio landšafte“, autorius paatviravo, jog kurį laiką gyvenęs ir kūręs Olandijoje, kur jam ne itin sekėsi. Viską metęs persikėlė Islandijon, ir būtent šioje šalyje prieš trejetą metų sukūrė pirmąją savo kolekciją. Tada jam didelį įspūdį padariusi ir pati Islandija – nauja, jei lyginsime jos amžių su Europa, žemė, – ir jos landšaftas, ir lavos struktūra. Tai ir atsispindi pasirinktame eksponavimo koncepte.
Parodos „Ramybės“ galerijoje bus eksponuojamos iki rugpjūčio 23 dienos.

„Ramybės“ galerijos inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Buvęs Būtingės naftos terminalo vadybininkas, nepanoręs skelbti savo pavardės, sakė PT, kad dėl inicidento, tikėtina, kaltas "kovidas" ir karantinas ir Orlen Lietuva taupymo režimas. " Jeigu anksčiau prie (naftos produktų) vamzdžių dirbo trys žmonės, dabar taupo - dirba vienas žmogus." "Ką tik savivaldybė gavo pranešimą, jog Būtingės terminale nutrūko žarna...


„Ši karta – tai jau ne ta storaodė, randuota aliejinė tapyba ir ne tie rusvai pilkai melancholiški, nuobodulio štrichai“, – šie menotyrininko Tomo Ivanausko pasakyti žodžiai apie šiuolaikinės kartos dailininkus puikiai apibūdina trečiadienį „Ramybės“ galerijoje savo parodas pristačiusių dailininkių Lauros Slavinskaitės ir...


Paskutinį liepos savaitgalį „Ramybės“ galerijoje atidarytos trys išskirtinės parodos. Meno gurmanams suteikta išskirtinė galimybė išvysti šiuolaikinių prancūzų ekspresionistų tapybos ir skulptūros ekspoziciją, naujausią papuošalų kolekciją pristato juvelyras Vidas Gaižauskas, fotografijų parodą eksponuoja režisierius Gintaras Kudaba.


„Mums išties labai malonu, kad šiandien galime jums pristatyti dviejų autorių, kurie jau ne pirmą vasarą savo kūrinius eksponuoja „Ramybės“ galerijoje, parodas. Tiek patys autoriai, tiek jų kūryba labai skirtinga – tai jūs galėsite ir patys įvertinti“, – sakė galerijos projektų vadovė Virginija Giniotytė. Projektų vadovė pakvietė...


Baisesnių išgyvenimų vargu ar galima patirti, kokių išgyveno mažeikiškių Rūtos ir Aurio Vaišvilų šeima, po visų negandų ramybės užuovėją dabar atrandanti Palangoje. Šių metų vasarį su devynių mėnesių dukryte Saule ir vos dvejus metus perkopusiu sūnumi Jūru išvažiavusi šeimos automobiliu iš namų Mažeikiuose, per galinio vaizdo...


Minint Paryžiuje gyvenančio lietuvių skulptorius Adomo Stanislovo Raudžio-Samogits 80-mečio sukaktį, balandžio 29 d. 17 val. „Ramybės“ galerijoje (Vytauto g. 35, Palanga) atidaroma paroda „Sugrįžimas į tėviškę“. Į atidarymą atvyks ir autorius. Paroda bus eksponuojama iki gegužės 20 d.


„Gamantos“ galerijoje – „7 atspindžiai“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 05 05 | Rubrika: Kultūra

Paskutiniąją balandžio savaitę Palangoje, viešbutyje „Gamanta“ susibūrę į tapybos simpoziumą kūrė septyni Lietuvos dailininkai, plenere sukurtuosius darbus pristatę antradienį, balandžio 29 dieną, „Gamantos“ galerijoje atidarytoje parodoje „7 atspindžiai“.


Į kovą su nelegaliais nameliais žadantys kilti mero Šarūno Vaitkaus nurodymu ir Šventosios seniūnijos bendruomenės iniciatyva sukurtos darbo grupės mediniams poilsio nameliams Šventojoje suskaičiuoti bei aiškintis, kurie iš jų stovi neteisėtai, nariai turėtų sukrusti: prasidėjus pavasariui šiame kurortiniame miestelyje atbunda ne tik gamta. Atkuto...


„Vaikų paveikslai – jie nuostabūs. Juk vaiko siela – tokia tyra, tokia skaisti, dar be jokio pykčio, ir jų piešiniuose, paveiksluose tai atsispindi, jie spinduliuoja gerąją energiją“, – sako S. Vainiūno meno mokyklos dailės mokytoja ekspertė Lendrūna Moncevičienė, kuriai Mokytojų dienos proga šiemet buvo įteikta Palangos miesto Tarybos padėka už...


Joga moko kūno atpalaidavimo, ištvermės, vidinės ramybės. Kai kurie gydytojai ne tik patys praktikuoja jogą, bet ir rekomenduoja ją savo pacientams, prilygindami ją kineziterapijai. Jogos užsiėmimai jau kuris laikas vyksta ir mūsų mieste. Jogos mokytoja Audronė Pašilytė „Palangos tiltui“ sakė, jog svarbiausia atrasti ryšį tarp fizinio kūno, amžinosios mūsų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius