Redakcija susilaukė teisingumo, o R. Palaitis – dviejų smūgių žemiau juostos

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-09-27
Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) paskelbė, kad V. Giržadas, buvęs FNTT direktoriaus pavaduotojas, iš pareigų buvusio Vidaus reikalų ministro R. Palaičio įsakymu buvo atleistas neteisėtai.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) paskelbė, kad V. Giržadas, buvęs FNTT direktoriaus pavaduotojas, iš pareigų buvusio Vidaus reikalų ministro R. Palaičio įsakymu buvo atleistas neteisėtai.

Kažin ar buvęs ministras ir kandidatas į Seimą Raimundas Palaitis galėjo tikėtis blogesnės savaitės: Klaipėdos apygardos teismas (KAT) panaikino Palangos miesto apylinkės teismo teisėjos L. Paulauskaitės nutartį taikyti „Palangos tiltui“ laikinąsias apsaugos priemones – areštuoti banko sąskaitas 80 000 litų, o Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) paskelbė, kad V. Giržadas, buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pavaduotojas, iš pareigų buvusio Vidaus reikalų ministro R. Palaičio įsakymu buvo atleistas neteisėtai.

Klaipėdos teismas panaikino laikinąsias apsaugos priemones
Skaitytojams priminsime, kad tokias drakoniškas laikinąsias apsaugos priemones teisėja L. Paulauskaitė redakcijai pritaikė R. Palaičio reikalavimu byloje prieš laikraštį dėl garbės ir orumo pažeidimo.
Buvęs ministras pasijuto pažemintas, „Palangos tiltui“ perspausdinus www.alfa.lt straipsnį „Ministras ir toliau galės klastoti parašus“.
Nors Visuomenės informavimo įstatymas tokiu atveju atsakomybę numato pirmajam informacijos šaltiniui, L. Paulauskaitė, pažeisdama įstatymą, atsakomybę suvertė „Palangos tiltui“.
Bet šią savaitę redakcija susilaukė teisingumo, o R. Palaitis – dvejų smūgių žemiau juostos: KAT teisėjai nutartyje, naikinančioje Palangos teismo sprendimą, nurodė, kad laikinosios priemonės turi būti taikomos atsižvelgiant į faktines bylos aplinkybes ir vadovaujantis ekonomiškumo, proporcingumo principais...
„Laikraščio piniginių lėšų areštas galėjo destabilizuoti laikraščio veiklą bei sukelti trumpalaikius ar ilgalaikius nuostolius, kurie gali neigiamai paveikti informacijos teikėjo mokumą... Taigi, pritaikius piniginėms lėšoms areštą galima sulaukti ir priešingo rezultato – jis taps nemokiu rinkos dalyviu, o teismo sprendimo vykdymas galimai pasunkės ar taps neįmanomu... Taip pat darytina išvada, kad laikraščio vykdoma veikla yra susijusi su viešuoju interesu, kuris bendrąja prasme reiškia naudą visuomenei ar jos daliai, žmonių gerovę, todėl pripažintina, kad arešto taikymas lėšoms sąlygoja informacijos skleidėjos veiklos esminį apsunkinimą ar net galima veikla tampa neįmanoma“, – nutartyje rašo redakcijai palankų sprendimą priėmę Klaipėdos apygardos teismo teisėjai.

FNTT direktoriaus pavaduotoją R. Palaitis atleido neteisėtai
Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) paskelbė, kad V. Giržadas, buvęs FNTT direktoriaus pavaduotojas, iš pareigų buvusio Vidaus reikalų ministro R. Palaičio įsakymu buvo atleistas neteisėtai.
VAAT V. Giržadui taip pat priteisė 20 tūkstančių litų neturtinei žalai kompensuoti.
Be to, FNTT turės atlyginti V. Giržadui daugiau nei 6 tūkst. litų už kiekvieną priverstinės pravaikštos mėnesį, iš viso apie 40 tūkstančių litų.
Teismas taip pat panaikino du buvusio vidaus reikalų ministro liberalcentristo R. Palaičio įsakymus, kuriais panaikintas V. Giržado leidimas dirbti su slapta informacija ir kuriuo jis atleistas iš tarnybos.
Tačiau teismo sprendimas nėra galutinis – per 14 dienų jis gali būti apskųstas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Vidaus reikalų ministerija, kuriai vadovauja taip pat liberalcentristas, jau paskelbė, kad tokį teismo sprendimą skųs.
„Esu įsitikinęs, kad elgiausi teisėtai ir teisingai. Prie tokio sprendimo dirbau ne tik aš, dirbo ir Vidaus reikalų ministerijos kolektyvas, ir Valstybės saugumo departamento kolektyvas“, – antradienį sakė R. Palaitis.
Taip jis komentavo Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) sprendimą, kuriuo FNTT direktoriaus pavaduotojo V. Giržado atleidimas iš pareigų vasarį pripažintas neteisėtu ir nurodyta buvusį pareigūną grąžinti į postą.

Buvęs ministras atkeršijo?
„Žinoma, džiaugiuosi, kad susilaukiau palankaus teismo sprendimo, nes niekada nesijaučiau nusižengęs įstatymui. Istorija jau yra „išsemta“, bet kol teismo sprendimas nėra įsigaliojęs, nenoriu nieko komentuoti“, – „Palangos tiltui“ sakė V. Giržadas.
Atleidimą teismui yra apskundęs ir buvęs FNTT vadovas Vitalijus Gailius. Juos abu buvęs vidaus reikalų ministras R. Palaitis atleido vasario 15 dieną, motyvuodamas Valstybės saugumo departamento medžiaga.
Dėl šio sprendimo konservatorių kritikos sulaukęs R. Palaitis vėliau pats pasitraukė iš pareigų.
Vakar VAAT turėjo nagrinėti ir V. Gailiaus skundą prieš ministeriją, bet teismo posėdis buvo atidėtas iki lapkričio.
V. Gailius prieš vakarykštį teismo posėdį „Palangos tiltui“ yra sakęs, kad jis „nė kiek neabejoja“, kad bylą prieš Vidaus reikalų ministeriją laimės – bus grąžintas dirbti FNTT vadovu.

„Tokio žmogaus kaip R. Palaičio Vidaus reikalų sistemoje neturėjo būti“
Buvęs FNTT vadovas „Palangos tiltui“ vasarą pasakojo, kaip buvęs ministras R. Palaitis, išsikvietęs jį į savo kabinetą „pokalbiui“, įpykęs geltonu markeriu viename dienraštyje braukė straipsnio apie FNTT tyrimą liberalcentristų įmonėse eilutes ir klausė, kodėl FNTT „nusitaikė į liberalcentristų žmones“.
„Kuo jie jums užkliuvo, kad vykdote tyrimus, galinčius ne tik juos sužlugdyti? Aš maniau, kad man esate lojalus“, – R. Palaitis priekaištavo V. Gailiui.
Ministro subraukytą straipsnį buvęs tarnybos vadovas vasarą rodė ir „Palangos tilto“ redaktoriui.
„Tokio žmogaus kaip R. Palaičio Vidaus reikalų sistemoje neturėjo būti“, – sakė V. Gailius „Palangos tiltui“.

Klaida dalinai ištaisyta
Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir vidaus reikalų ministras Artūras Melianas antradienį atsisakė komentuoti teismo sprendimą sugrąžinti į pareigas FNTT direktoriaus pavaduotoją
Vytautą Giržadą.
„Nekomentuojame teismo sprendimų“, – sakė prezidentės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra sakiusi, kad vidaus reikalų ministras R. Palaitis, panaikindamas leidimus dirbti su slapta informacija FNTT vadovams, pasielgė įstatymų nustatyta tvarka.
Bet per savo metinį pranešimą Seime netiesiogiai pripažino klydusi – teigė, kad Finansinių nusikaltimų tarnyba tapo politinių žaidimų įkaite.
Premjeras Andrius Kubilius antradienį pareiškė, kad teismas bent iš dalies ištaisė tuometinio vidaus reikalų ministro R. Palaičio klaidą.
„Skubotą ir nepagrįstą FNTT vadovų atleidimą iš pareigų visada laikiau ministro R. Palaičio klaida, kurią raginau ištaisyti. Pagaliau teismas bent dalinai šią klaidą ištaisė“, – antradienį sakė A. Kubilius.
Seimo pirmininkė Irena Degutienė sakė, kad VAAT, nusprendus buvusį FNTT direktoriaus pavaduotoją V. Giržadą grąžinti į tarnybą, žengė šios klaidos ištaisymo link.
„Aš galiu tiktai tiek pasakyti, ką sakydavau ir anksčiau po to, kai buvo atleistas ir vadovas, ir pavaduotojas, kad FNTT vadovų skubotas atleidimas buvo klaida ir kad šiuo sprendimu teismas žengė žingsnelį šios klaidos ištaisymo linkme“, – sakė parlamento vadovė.
 

Jūsų komentaras:

to Algiui 2012-09-30 19:05 (teisininkas / IP: 78.61.214.75)
Manau, kad Teismų taryba ir Prezidentė. Palangos tiltas jau kreipėsi tiek į Teismų tarybą tiek ir į Prezidentę. Lietuvoje teisingumas nugalėjo.

Algis 2012-09-30 18:58 ([email protected] / IP: 78.61.51.119)
Palaičio likimas aiškus, o kas įvertins teisėjos klaidas?????????????

dzonis 2012-09-30 11:52 (IP: 86.100.75.88)
Palaicio likimas aiskus. ne seime, o libcu atsakingu sekretoriumi, ir tai laikinai, nes partija tures ieskoti naujo lyderio

Libcentristas 2012-09-30 10:58 (sauilius / IP: 78.61.214.75)
Man labi gaila, kad Palaitis yra liberalcentristas. Jis suvalgė mus t.y ir mūsų skyrių ir pačią partiją. Rimtai galvoju pereiti pas konservatorius.

Garolis 2012-09-29 22:18 (IP: 94.9.81.216)
Jeigu Palaitis būtų teisingas ir garbingas žmogus, jis bylinėtųsi su pirminiu informacijos šaltiniu, kuris, anot šito susikompromitavusio ponulio, paskelbė "jį kompromituojančią informaciją". Gi Palangos Tiltas teperspausdino pirminę informaciją. Tad jeigu jis nesibylinėjo su alfa interneto portalu, vadinasi, yra paprasčiausias bailys ir "trūsas", nes žino, jog su Vilniaus leidiniais šitaip nepažaisi. Gėda dėl tokių politikų, kompromituojančių Palangą bei liberalizmo idėjas.

To pirmam pasivadinusiam 'anksti' 2012-09-29 22:11 (IP: 94.9.81.216)
Teisingai pasakyta: Palaičio VR sistemoje neturėjo būti. Todėl, kad jis yra nekompetetingas kaip vadybininkas, blogas žmogus. Be to, kažin ar kas pasidomėjo kadaise respublikinėje žiniasklaidoje eskaluojamais jo galimais ryšiais su švininiais. Kaip ten bebūtų, šito menkystos politinė karjera baigta. Ačiū Palangos Tiltui, drąsiai ir principingai kovojančiam su šiuo Gaivalu

zinantis 2012-09-29 20:49 (IP: 86.100.75.88)
palaitininkams teks nusivilti- teismo nuosprendis NESKUNDZIAMAS.

kontr 2012-09-28 21:42 (IP: 86.100.134.213)
Idomu, o laikrastis yra padaves kontr ar pries ieskini ir kiek jis yra ivertines zala, kuria jam padare Palaitis?

anksti 2012-09-28 21:31 (IP: 86.100.134.213)
dar piktdžiugiškai krizenti ir didž.gerb.p.R.P. gerbėjams. Pasžiūrėkit į statistiką, kiek panašiose bylose aukštesnės instancijos teismas palaiko žemesniojo sprendimą. Rspect bent jau už tikėjimą eksministru. Tik iki fanatizmo prieiti nereikia.

anksti 2012-09-28 18:34 (IP: 213.164.104.106)
dar dziaugtis ir girzadui, ir palangos liepteliui, teks dar paverkt po galtuniu teismu sprendimu, oij teks...Lietuvos zinios del to ir puole taikos sutarties pasirasinet, nes suprato, kad byla prakis...tai ir palangos lieptelis praki6 garantuotai...o del saskaitos aresto tai buvo gera pamoka, labai gerai viska i savo vietas sustate, likrastukas pajuto, kas yra atsakomybe:)))

2012-09-28 14:55 (IP: 108.35.211.123)
O kas kompensuos FNTT ''skubota''atleidima is pareigu?Tai ir vel mes,mokesciu moketojai?Priteistus pinigus reiketu isieskoti is paties eksministro kisenes ,kuris,dirbdamas atsakinga valstybini darba,''zaide''jaunu ,gabiu spegialistu likimais!

Puiku 2012-09-28 12:28 (IP: 82.135.197.57)
Puiku, kad Klaipėdos teisėjams pakako ir proto, ir sąžinės ištaisyti kolegės Palangoje padarytą klaidą. Kuri labiau ne klaida kvepia, o sąmoningu laikraščio žlugdymu ir noru įsiteikti "dieliam ponui".

Alfa 2012-09-27 23:10 (t / IP: 78.61.214.75)
Ir man nieko bendro neturinčiam su teise buvo aiškų, kad teisėja Liucija Paulauskaitė viršijo savo įgaliojimus uždėdama menamai žalai 80 tūkstančių litų kai Lietuvos teismų praktika maksimum uzdeda 5000 tūkstančius litu. Taip norėta sužlugdyti laikraštį, kuris beje rašo teisingai.

Rokas 2012-09-27 22:59 (ė / IP: 78.61.214.75)
Gerai, kad Lietuvoje dar yra sąžiningų teisėjų gerbiančių įstaymą, Konstituciją, o ne aklai pamynus teisingumą tarnaujančių nežinia kam.

to hmm 2012-09-27 22:12 (IP: 78.61.175.229)
Tegul Palaitis savo negarbę nusiplauna pats. Tik bijau, kad tai padaryti jau nebeįmanoma.

hmm 2012-09-27 21:44 (IP: 78.61.104.50)
po kiek mesimes Palaicio negarbei nuplauti ?!?

Pilietis 2012-09-27 21:39 (rqr / IP: 78.61.214.75)
Matosi, kad Klaipedoje, Vilniuje yra vykdomas teisingumas, o Palangoje teiseja Paulauskaite daro tokias nesamones, kad net koktu darosi.

Taip pat skaitykite

Lietuvos Aukščiausiojo teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija teismo posėdyje kasacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą pagal nuteistojo Svajūno Bradūno, buvusio Palangos miesto vyriausiojo architekto, ir jo gynėjo advokato Aleksandro Jokūbausko kasacinį skundą dėl Palangos miesto apylinkės teismo 2014 metų sausio 13 dienos nuosprendžio...


Vakar Klaipėdos apygardos teismas priėmė sprendimą, kuriuo atmetė buvusio Palangos miesto vyriausiojo architekto Svajūno Bradūno apeliacinį skundą ir paliko galioti šių metų sausio 13 d. Palangos miesto apylinkės teismo nuosprendį. Juo buvęs Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas pripažintas kaltu ir padaręs nusikaltimą, numatytą LR Baudžiamojo kodekso 225 straipsniu...


Apskundęs Palangos miesto apylinkės teismo nutartį, kuria buvo pripažinta, kad miesto savivaldybė jį teisėtai atleido iš UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktoriaus pareigų, Rimantas Gliožeris, buvęs direktorius, liko it musę kandęs ir Klaipėdos apygardos teisme.


Palangos miesto apylinkės teisme – vėl trys teisėjos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 04 10 | Rubrika: Miestas

Nuo sausio 26 dienos, pasibaigus teisėjos Liucijos Paulauskaitės kadencijai, visas darbo krūvis teko dviem Palangos miesto apylinkės teismo teisėjoms – laikinai einančiai teismo pirmininkės pareigas Eglei Žakevičiūtei ir Dianai Vercinskei. Nuo šio mėnesio pradžios teisėjos gali kiek lengviau atsikvėpti: balandžio 3 d. Prezidentės dekretu „Dėl apylinkių teismų teisėjų...


Palangai – vidaus reikalų ministro D. A. Barakausko dėmesys

"Palangos tilto" informacija, 2014 03 13 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto meru Šarūnu Vaitkumi, kurorto policijos komisariato bei Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vadovais susitiko vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas.


Už neteisėtą buvusio Valstybės tarnybos departamento (VTD) direktoriaus Osvaldo Šarmavičiaus atleidimą iš pareigų iš buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio siekiama valstybės naudai priteisti per 200 tūkst. litų.


Vilniaus miesto I-as apylinkės teismas atmetė R. Palaičio skundą prieš „Palangos tiltą“. Ieškinyje jau už politikos užribio likęs R. Palaitis prašė teismo priteisti 40 tūkst. litų iš „Alfa Media“ ir „Palangos tilto“ už patirtą moralinę ir turtinę žalą.


Ar Tarybos nario ir advokato Aleksandro Jokūbausko, turinčio advokato kontorą Senojo turgaus gatvėje, siekis atimti ją ir vėl atiduoti automobilininkams tenkina tik jo asmeninius interesus, ar Palangos savivaldybė, atiduodama gatvę pėstiesiems, pažeidė kai kurių gatvės gyventojų ir verslininkų interesus? Nesulaukę jiems palankių savivaldybės Eismo saugumo komisijos bei Savivaldybės...


Kažin ar buvęs ministras ir kandidatas į Seimą Raimundas Palaitis galėjo tikėtis blogesnės savaitės: Klaipėdos apygardos teismas (KAT) panaikino Palangos miesto apylinkės teismo teisėjos L. Paulauskaitės nutartį taikyti „Palangos tiltui“ laikinąsias apsaugos priemones – areštuoti banko sąskaitas 80 000 litų, o Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT)...


Eksvicemerą teismas sugrąžino į pareigas

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 16 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs buvusio vicemero Edmundo Krasausko skundą dėl jo atleidimo iš pareigų, konstatavo, kad jis atleistas neteisėtai, ir sugrąžino į postą. Teismas nustatė, kad vienas balsavimo biuletenis buvo negaliojantis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas