Registrų centras: e. aukcionuose parduota slidinėjimo trasa „Snow arena“, poilsio namai pajūryje

Palangos tiltas, 2023-02-05
Peržiūrėta
1285
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Registrų centras: e. aukcionuose parduota slidinėjimo trasa „Snow arena“, poilsio namai pajūryje

Praėjusių metų pabaigoje pagrindinius nacionalinius duomenis tvarkančio Registrų centro administruojamame e. aukcionų ir varžytynių portale buvo stebimas didesnis dalyvių susidomėjimas. Pirkėjus domino valstybės ir savivaldybių įstaigų bei institucijų, taip pat privačių bendrovių parduodamas nebenaudojamas turtas, informuojama pranešimu žiniasklaidai.

Nepaisant to, kad ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį buvo užfiksuotas mažiausias per ketvirtį paskelbtų e. aukcionų ir varžytynių skaičius 2022 metais, parduoto turto vertė buvo didžiausia – iš viso realizuoto kilnojamojo ir nekilnojamojo turto vertė siekė beveik 40 mln. eurų. 

Praėjusių metų spalio-gruodžio mėnesiais Registrų centro tvarkomame e. varžytynių ir aukcionų portale buvo paskelbta beveik 2,7 tūkst. elektroninių varžytynių ir aukcionų, iš kurių įvyko beveik 1 tūkstantis. Stebėtas ir didesnis dalyvių susidomėjimas – tiek užsiregistravusių, tiek ir aktyvių dalyvių skaičius buvo didesnis nei iki tol fiksuoti skaičiai.

Kaip skelbia Registrų centro analitikai, per ketvirtį įvairios institucijos pardavė rekordiškai daug kilnojamojo turto – iš viso už daugiau nei 2,5 mln. eurų. Didelio susidomėjimo sulaukė lengvųjų automobilių pardavimai – įvyko beveik visi jų aukcionai ir varžytynės, o turtas parduotas didesne nei pradinė kaina. 

Antstolių skelbtose varžytynėse ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį parduota turto už 5,9 mln. eurų, savivaldybių aukcionuose – už 16,9 mln. eurų, nemokumo administratorių varžytynėse – už 0,6 mln. eurų, kitų institucijų aukcionuose – už 3,6 mln. eurų. Ketvirtąjį ketvirtį taip pat įvyko Turto banko organizuoti aukcionai už 12,9 mln. eurų.

Brangiausias pirkinys – slidinėjimo trasa už 10 mln. eurų 

Ketvirtąjį ketvirtį brangiausiai e. aukcionuose ir varžytynėse parduotu objektu tapo Druskininkų savivaldybės administracijos parduota slidinėjimo trasa „Snow arena“. Už ją aukciono nugalėtojas sumokėjo 10,25 mln. eurų.

Antroje vietoje atsidūrė Turto banko organizuotas aukcionas, kuriame už galutinę 4,6 mln. eurų sumą naujus šeimininkus rado sostinės Didžiojoje gatvėje esančios buvusios Higienos instituto patalpos. Nedaug nuo jo atsiliko Vilniaus miesto savivaldybės skelbto aukciono metu už 4,3 mln. eurų parduoti Palangoje esantys poilsio namai „9 bangos“. 

Į brangiausiai parduotų objektų penketuką pateko dar vieni poilsio namai Palangoje – šįkart tai buvo Turto banko organizuotame aukcione už 2,2 mln. eurų naujus pirkėjus radę poilsio namai „Relax Palanga“.

Beveik 2 mln. eurų suma buvo sumokėta ir už likviduojamos dėl bankroto bendrovės „Rokiškio aliejinė“ turtas. 

Tarp įdomesnių praėjusio ketvirčio laimikių galima aptikti ir bendrovės „Arvi kalakutai“ prekės ženklų kompleksą, parduotą už 57 tūkst. eurų, dujų reguliavimo punktą Telšių rajone, kurio galutinė kaina aukciono metu išaugo dešimteriopai iki 6,7 tūkst. eurų.

Iš viso per 2022 metus įvyko per 3,9 tūkst. elektroninių aukcionų ir varžytynių – net 52 proc. daugiau nei per 2021 metus. Per praėjusius metus e. varžytynėse ir aukcionuose parduota turto už beveik 127,5 mln. eurų, iš jų 117 mln. eurų sudarė nekilnojamojo turto sandoriai. Palyginti 2021-aisiais buvo parduota turto už 133 mln. eurų, o nekilnojamojo turto dalis sudarė daugiau nei 113 mln. eurų.

Elektroninėse varžytynėse ir aukcionuose turto realizavimo paslaugą Registrų centras teikia nuo 2013 metų. Nuo elektroninės paslaugos sukūrimo įvyko apie 26 tūkst. elektroninių varžytynių ir aukcionų, kuriuose turto parduota už maždaug 850 mln. eurų.

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Elektroninėse varžytynėse parduodami poilsio namai „Vila Elvina“


Praėjusį šeštadienį Vydmantuose, šalia Palangos, oficialiai atidaryta 2500 kv. m ploto uždara „Oshee“ teniso ir padelio arena. Tai vienas didžiausių tokio pobūdžio sporto kompleksų Vakarų Lietuvoje. 


Praėjusių metų pabaigoje pagrindinius nacionalinius duomenis tvarkančio Registrų centro administruojamame e. aukcionų ir varžytynių portale buvo stebimas didesnis dalyvių susidomėjimas.


Valstybės įmonė Turto bankas pajūryje sėkmingai pardavė beveik 2 tūkst. kv. m. dydžio poilsio namus.


Dainininkė Natalija Bunkė nusprendė parduoti savo vasaros rezidencija tapusius namus pajūryje.


Palangoje, beveik 6 hektarų teritorijoje iškils naujas poilsio ir darbo prie jūros kompleksas „Futuristai“ – pirmasis Baltijos šalyse dalijimosi būstu projektas, į kurį investuojama 50 mln. Eur.


Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas ir nekilnojamojo turto valdymo bei vystymo bendrovė „Laviga“ užbaigė sandorį dėl Palangoje esančių poilsio namų „Baltija“ įsigijimo. Už 100 proc. akcijų paketą aukcioną laimėjęs investuotojas sumokėjo daugiau nei 4 mln. Eur.


Šių metų balandį duris atvėrusi universalioji Palangos sporto arena tapo ne tik svarbiu objektu, pritraukiančiu sporto varžybų ir net kultūros renginių organizatorius: čia ir šalia esančiame stadione treniravosi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, Lietuvos vyrų futbolo bei Lietuvos jaunimo U-19 futbolo rinktinės, vyko festivalis „Sportas visiems“ bei Turistų...


Kam ir už kiek parduota J.Basanavičiaus gatvė?

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 06 18 | Rubrika: Miestas

Jau tapo įprasta, kad besirenkančių ketvirtadienį  posėdžiauti kurorto politikų, laukė pulkelis piketuotojų. Šįsyk susirinkusiųjų rankose laikyti plakatai skelbė: „Litesko“ lauk iš Palangos“, „Nauja girdykla – dar viena mero vizija“„ Mes už apklausą rugsėjo 19 dieną“.


Margučių alėja prieš slidinėjimo trasas

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 03 05 | Rubrika: Miestas

Vasario pabaigoje, Vilniuje prasidėjus tarptautinei turizmo, sporto ir laisvalaikio parodai „Vivattur“, privertė suklusti per Lietuvos nacionalinę televiziją išgirstas pasisakymas. „Vivattur“ atidarymo dieną laidoje „Labas rytas“ apie tarptautinę parodą pasakodama Lietuvos turizmo departamento direktorė Nijolė Kliokienė informavo, kad Palanga parodoje pristatys kurorte Velykoms ketinamą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius