Registrų centras: tarp kurortų NT aktyvumu išsiskyrė Palanga

Palangos tiltas, 2023-06-27
Peržiūrėta
576
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Registrų centras: tarp kurortų NT aktyvumu išsiskyrė Palanga

Šiais metais nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka yra aprimusi – mažesnį aktyvumą galima matyti ne tik šalies didmiesčiuose, bet ir daugelyje įprastai NT pirkėjams patrauklių kurortų. Vis dėlto priešingai nacionalinėms tendencijoms juda Palangos butų pardavimų kreivė, kurią į viršų kelia naujos statybos butai, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras.

„Visoje šalyje NT sandorių šiais metais yra maždaug šeštadaliu mažiau nei pernai, sulėtėjimas matomas visose NT objektų kategorijose. Labai panašias tendencijas galima matyti ir žvelgiant į atskirų kurortų butų ar gyvenamųjų namų pardavimus. Vis dėlto, Palangoje, kur NT rinka yra aktyviausia tarp visų kurortų, butų šiemet parduota net trečdaliu daugiau nei pernai. Tačiau šį augimą reikėtų vertinti atsargiai, nes Palangoje sandorių skaičiaus augimą lėmė išaugę naujos statybos butų pardavimai, kurių sandoriai pradėti dar praėjusiais metais. Tuo tarpu senos statybos butų bei gyvenamųjų namų sandorių skaičius mažėjo“, – teigia Registrų centro duomenų analitikas Paulius Rudzkis.

Registrų centro analitikai detaliau išanalizavo būsto pardavimų tendencijas šalies kurortuose ir kurortinėse teritorijose – buvo analizuoti šių metų rezultatai Anykščių rajono, Birštono, Druskininkų, Ignalinos rajono, Palangos miesto, Trakų rajono ir Zarasų rajono savivaldybėse.

Kurortų lyderė – Palanga

Tarp šalies kurortų ir kurortinės teritorijos statusą turinčių savivaldybių pagal būsto sandorių kiekį, kaip įprasta, šiemet pirmavo Palanga – per penkis šių metų mėnesius čia įregistruota per 340 butų ir apie 50 gyvenamųjų namų sandorių. Palyginti su praėjusiais metais, butų pardavimai Palangoje išaugo 40 proc., tačiau gyvenamųjų namų pardavimai sumenko ketvirtadaliu.

„Praėjusiais metais analogišku laikotarpiu Palangos būsto rinka buvo susitraukusi maždaug ketvirtadaliu – tuomet tokį pokytį lėmė pasikeitusi geopolitinė situacija. Tačiau šiemet matome, kad pajūryje bent jau butų pardavimai vėl auga, būsto kainos taip pat kyla. Ryškiausiais teigiamas pokytis matomas naujų butų segmente ir, tikėtina, kad šiemet buvo užbaigta nemažai sandorių naujai išvystytuose projektuose“, – komentuoja P. Rudzkis.

Praėjusiais metais Palangoje parduotų butų vidutinė 1 kv. m kaina buvo apie 2,4 tūkst. eurų, o štai šiemet ji pakilo iki 2,7 tūkst. eurų už kv. m ribą. Tuo tarpu gyvenamųjų namų vidutinės kainos nuo praėjusiais metais fiksuotų 2 tūkst. eurų už kv. metrą, šiemet kilstelėjo iki 2,1 tūkst. eurų už kv. metrą.

Antroje vietoje pagal aktyvumą tarp šalies kurortų yra Druskininkai – čia šiemet jau parduoti 86 butų (25 proc. mažiau nei prieš metus) ir 16 gyvenamųjų namų (36 proc. mažiau). Šiemet vidutiniškai už butus čia mokėta po 1,4 tūkst. eurų už kv. metrą, arba dešimtadaliu daugiau nei praėjusiais metais.

Butų pardavimai augo Ignalinoje ir Zarasuose

Daugiau butų šiemet parduota dar dviejose savivaldybėse – kurortinės teritorijos statusą turinčiuose Ignalinos ir Zarasų rajonuose. Ignalinos rajone  šiemet jau įregistruota beveik 60 butų pardavimų, arba net 63 proc. daugiau nei pernai, Zarasų rajone butų pardavimai ūgtelėjo 13 proc. iki 45. Ryškesnių kainų pokyčiu šiuose rajonuose nebuvo – Ignalinoje vidutinė butų kaina šiemet siekia apie 350 eurų už kv. metrą, Zarasuose – apie 390 eurų už kv. metrą.

Pagal būsto pardavimus aktyvus būna Anykščių rajonas – čia šiemet parduoda maždaug penktadaliu mažiau gyvenamųjų namų (60) ir beveik dukart mažiau butų (50). Gyvenamųjų namų kainos šiek tiek sumažėjo – pernai siekusios apie 310 eurų už kv. metrą, šiemet sandorių vertės nukrito iki vidutiniškai 260 eurų už kv. metrą. Tačiau dėl pirmąjį ketvirtį fiksuoto suaktyvėjimo butų kainos Anykščiuose paaugo maždaug ketvirtadaliu iki 820 eurų už kv. metrą.

Trakų rajone taip pat mažėjo tiek gyvenamųjų namų ir butų sandorių skaičius, tiek vidutinės namų sandorių kainos. Šioje kurortinėje teritorijoje šiemet namų pardavimai smuktelėjo penktadaliu iki 80, butų pardavimai – dvigubai iki 50. Vidutinės butų kainos Trakų rajone šiemet siekė 1,4 tūkst. eurų už kv. metrą (pernai – 1,2 tūkst. eurų už kv. m), gyvenamųjų namų – 920 eurus už kv. metrą (pernai – 1 tūkst. eurų už kv. metrą).

Visoje Lietuvoje šiemet per penkis mėnesius įregistruota 12,7 tūkst. butų ir 4,1 tūkst. individualių gyvenamųjų namų pardavimų. Butų šiemet perduota dešimtadaliu mažiau nei prieš metus, gyvenamųjų namų – beveik ketvirtadaliu mažiau nei pernai sausį-gegužę.          

 

Atstovas spaudai
Mindaugas Samkus

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiais metais nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka yra aprimusi – mažesnį aktyvumą galima matyti ne tik šalies didmiesčiuose, bet ir daugelyje įprastai NT pirkėjams patrauklių kurortų.


Naujo sezono nesulaukė 6, turto areštų prisirinko 40, be darbuotojų liko 103, o „Sodrai“ įsiskolino 189 kurortų verslai. 


Atėjus vasarai Lietuvos kurortai ir kurortinės teritorijos skaičiuoja atvykstančių turistų srautus ir viliasi palankių orų, kurie pritrauktų dar daugiau lankytojų.


„Jau šį ketvirtadienį (birželio 30 d.) Seime spręsis, ar kurortų sanatorijoms ir reabilitacijos centrams skambės laidotuvių maršas, ar pagrindinė visų kurortų pragyvenimo šaka bus nukirsta, ar vis dėlto sveikas protas paims viršų ir kurortai nebus žlugdomi,“ – savo Facebook įraše antradienį skelbia Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. Anot jo, sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reforma...


Trečiadienį, balandžio 14 d., skirtingų Seimo frakcijų 36 parlamentarus vienijančios laikinosios – Lietuvos pajūrio bičiulių ir Dzūkijos bičiulių – grupės, Lietuvos kurortų ir kurortinių teritorijų savivaldybių atstovai susijungė kartu spręsti reikšmingus Lietuvos kurortams ir visai valstybei klausimus. Susitikime buvo pristatytas Lietuvos Respublikos kurortų ir kurortinių...


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Vyraujant lietingiems orams gegužės 30 dieną, FK „Palanga“ futbolininkai išvykoje sulaukė rimto pasipriešinimo. Išvykos rungtynės vyko Šilutėje ir su vietos „Šilutės“ ekipa buvo sužaista lygiosiomis – 1:1.


Praėjusį šeštadienį valstybinės įmonės poilsio namų „Baltija“ viešbutyje „Žilvinas“ įvyko Palangos miesto mero inauguracija. Puošnių balinių suknelių, smokingų, ne vieną šimtą litų kainuojančių šukuosenų ir pompastikos, kurios lauktume tokiame renginyje, nebuvo. Mero inauguracija buvo kukli (meras Šarūnas Vaitkus sakė „Palangos tiltui“, kad ji miestui kainavo 1200 litų), tarsi galvojant...


Praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės administracija drauge su UAB „Žalvaris“ vykdė aplinkosauginę akciją „Sveikinkis su gamta drąsiai“, skatinę palangiškius atnešti susikaupusias aplinkai pavojingas atliekas. Tačiau, kaip paminėjo UAB „Žalvaris“ Klaipėdos regiono vadovas Mindaugas Nekrašius, būna ir geriau pavykusių akcijų – palangiškiai šįkart nebuvo labai aktyvūs.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius