„Renovacijos defektų tiek daug, kad sunku juos visus išvardinti“

Kotryna REKAŠIŪTĖ, 2015-09-28
Peržiūrėta
2084
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nebaigta Žvejų g. 38 namo rūsio  apdaila.
Nebaigta Žvejų g. 38 namo rūsio apdaila.

„Palangos tiltas“ tęsia straipsnių ciklą apie renovuojamus Palangos daugiabučius. Šį kartą buvo pakalbinti Žvejų, Druskininkų bei Ganyklų gatvės renovuojamųjų namų gyventojai.

Bronius Pipiras: „Sudefektuotas“ visas namas“
Žvejų gatvėje gyvenančio ir už teisybę kovojančio palangiškio Broniaus Pipiro teigimu, name palikta aibė brokų ir defektų. Pasak jo, visus juos išvardinti būtų sunku. „Galiu pasakyti, kad čia baisus dalykas. Visas namas jau „sudefektuotas”, – kartėlio neslėpė namo gyventojas. Visą gyvenimą dirbęs rangovu, vyras teigė, jog taip dirbti, kaip buvo dirbama jų namo renovacijos metu, negalima. „Pirmiausia, jie padarė sąmatą. Parodė aukštą kokybę – tai tegul ir padaro darbus pagal aukštą kokybę. Bet tam reikia tinkamų žmonių, turi dirbti žmonės, kurie tame darbe sukasi jau daugelį metų. Yra puta, prideda prie sienos, pateplioja, užglaisto ir gerai – nematys. Tiems, kas nesupranta, atrodo puikiai. Jeigu nėra aukštos klasės darbininkų, kurie padarytų darbą, tegu nemulkina žmonėms akių“, – piktinosi palangiškis.
B. Pipiras pasakojo, jog dar prieš renovaciją jis buvo susidėjęs brangius langus. „Susidėjom tikrai labai gerus, aukštos kokybės langus. Aš nepasirašiau, jog sutinku, kad man juos keistų. Pasižiūrėjus į sąmatą pamačiau kosminę kainą. Pats matau, kad pinigai yra kelis kartus brangesni. Paėmė tokius „galingus“ pinigus, o man neišskaitė nei vienos kapeikos. Pažiūrėkit, kaip prastai jie padarė balkono sienas. Man nieko nedarė, o aš turiu mokėti pinigus, – susijaudinęs kalbėjo vyras. – Daug kartų kreipiausi, kad Butų ūkis man grąžintų tuos pinigus. Iš manęs paimti dideli pinigai, o beveik niekas nepadaryta. Balkoną apsišildžiau pats – jie nedarė nieko. Rangovai turi labai gerą užnugarį, esmė – verkit ir mokėkit“.

Netinkamai įrengtos džiovyklos
Prakalbus apie renovacijos minusus, pykčio neslėpė ir B. Pipiro žmona. Moteris piktinosi džiovyklomis. „Kur dingo mūsų džiovyklos? Dabar negalima niekur pritvirtinti jokių virvių, pasakykite, kur skalbinius džiauti šeimininkėms? O kur dar rūsys. Jokių langelių nepaliko – baisi smarvė ten, vasarą net durų atidaryti negalima“, – kalbėjo moteris. Džiovyklose pakeistų langų aukštis siekia kone penkis metrus. „Čia nei dažyta buvo, nei ką, o sąmatoj yra nurašyta pinigų suma“, – teigė B. Pipiras.

Rūsyje – tragiška situacija
Nusileidus į Žvejų g. 38 namo rūsį, nesunku įsitikinti, jog kvapas ten – ne iš maloniųjų. „Jaučiate? Tie, kas alergiški, net negali įeiti į rūsį – užima kvapą. Aš jau bijau ten eiti. Turėjo viską sutvarkyti, patinkuoti – nieko nedarė. Kam reikėjo dėti tas angas, juk pamatai ir taip apšiltinti. Tai, kad užmūrijo, šilumos daugiau nesuteikia”, – svarstė vyras.
Nepasitenkinimas rūsiu kyla ir dėl nebaigtų apdailos darbų. „Turėjome rūsyje grindų dangą, kokia ji buvo – tokia. Dabar jos išvis jokios nėra. Maža to, pusiau palikta, pusiau nuplėšta. Visame rūsyje buvo penkiolika langelių – paėmė ir užtaisė. Jie gi buvo geri, nereikėjo jų keisti. Viską turėjo apdailinti, aptinkuoti. Pinigai paimti, o niekas nepadaryta”, – sunkiai žodžius rinko vyras.
Dėl susidariusios prastos situacijos namo rūsyje, akivaizdu, jog žmonės negali laikyti maisto produktų – rūsyje jaučiamas pelėsinio grybo tvaikas. „Jeigu būtų leidę, aš su pora žmonių būčiau tuos langelius sutvarkęs, bet pradėk savavališkai daryt, paskui vėl blogai bus”, – apie išeitis iš susiklosčiusios situacijos kalbėjo B. Pipiras. Vyras tikino nesuprantantis, už ką jam reikia mokėti tokius pinigus. „Kiekvienam reikės mokėti apie 46 tūkst. litų, tai tegu parodo už ką čia tiek reikia mokėti, už vamzdelius tuos? Tokius pinigus! Čia niekas nedaryta. Už tokią sumą ir trobelę pasistatyt galima, namas tai yra, jam reikėjo tik kosmetikos”, – įžvalgomis dalijosi vyriškis.
Pasak B. Pipiro, žmonės bijo kalbėti, kad neužsipultų Butų ūkis. Atvirai reiškiama B. Pipiro nuomonė nepatiko daugeliui žmonių. „Aš bent kovoju, todėl ir pasidariau blogas. Esu sąžiningas ir matau teisybę – negaliu tylėti. Jie paliko daug brokų, o mes nežinome, kiek kas kainavo, kur galima sutikrinti? Mes nežinome, kiek kainavo medžiagos ir už ką čia tiek visko darė”, – nusivylęs šnekėjo namo gyventojas.
Tame pačiame name, tik kitame aukšte gyvenanti Marija Smiringienė antrino visiems kalbėjusiems kaimynams, sakydama, jog didžiausias šios renovacijos trūkumas – blogai padarytas rūsys. „Kai renovavo kitus namus, tai rūsiuose pas juos viskas gerai, o kodėl mūsų langus užtaisė?” – svarstė moteris.

Labai prasti darbininkai
Druskininkų gatvės 1 numeriu pažymėtame name gyvenanti Renata nusivylimo neslėpė dėl pernelyg ilgai užsitęsusios renovacijos. „Darbininkai tai dirba, tai nedirba. Kai buvo geras oras, jie nieko nedarė. Tik pradėjo lyti, jie darbuojasi. Dėl viso to kenčia namo gyventojai. Renovacija daroma ne iki galo. Jie sudėjo mums langus – mes supratome, jog kai sudeda, tai turi juos ir sutvarkyti. Na, pasakykite, negi mes turime tam samdytis papildomą žmogų ir jam mokėti pinigus? Mus informavo, jog langus turi sutvarkyti „Konsolė”, tačiau kai jų paklausi, jie nieko nežino”, – prastai vykdomais darbais piktinosi Renata. Moters nuomone, gyventojams nuolat trūksta informacijos apie vykdomus darbus. Esą nedaromi susirinkimai, niekas nieko nepaaiškina. Gyventoja sakė, jog pamažu praranda viltį. „Pažįstami, eidami pro šalį, net šaiposi – sako turbūt taip ir į pensiją išeisit, kol surenovuos namą. Tikrai, pabaigos visiškai nematyti. Nežinau, kada čia viską apšiltins. Dabar dar tik langus pradėjo apskardinti, bet kai buvo geras oras, jie to nedarė. Skardinti pradeda tada, kai būna prilyta. Mes patys matome, jog kitus namus Palangoje tikrai greičiau sutvarkė. Mano supratimu, už tai atsakingas komunalinis – jų darbe tikrai yra kaltės, o kur mes turim kreiptis?“ – svarstė moteris.
Renatos tikinimu, nevykdomi elementarūs dalykai, tokie kaip gyventojų informavimas apie vandens nebuvimą. „Kai keitė vamzdžius, tai mums net nepranešdavo, kad nebus vandens. Yra žmonių, kurie namuose būna visą dieną ir jie net nežino, kad neturės vandens. Jokių skelbimų, nieko. Mes norėtume, kad būtų daromi susirinkimai, tada konkrečiai viską žinotume, o dabar nuolat lipa ant stogo, nors mūsų stogas buvo sutvarkytas – ko jie ten lipa?” – mintijo pašnekovė. Kalbintos moters teigimu, vienintelis privalumas – šildymas. Namuose yra šilčiau.
Panašiai teigė ir kitos dvi prisistatyti nepanorusios rusakalbės kaimynės. Jų teigimu, renovacija pernelyg užtęsta, pabaigos nematyti, o ir darbininkai – ne iš gerųjų, dirba tol, kol yra prižiūrėtojas, o kai tik jis išvyksta, jie – palaida bala.
Šiame name gyvenantis Donatas Kavaliauskas pritarė kaimynams, sakydamas, jog darbai juda labai sunkiai. „Jie kažką dirba, dingsta dienai ar dvejom ir vėl atsiranda. Aš suprantu, kad jie turi daug objektų, nespėja nieko padaryti ir paskui visur laksto”, – nuomonę dėstė Donatas.

Stebina darbų eiga
Ganyklų gatvėje esančiame 41 name gyvenanti garbaus amžiaus ponia teigė, jog renovacijos procesas niekaip nebaigiamas. „Rūsiai išversti, neužtaisyti, vamzdžiai išardyti, neužtinkuota. Smarvė sklinda iš rūsių. Mano supratimu, jei išardė, turi ir užtaisyti, o renovuoja jau antri metai”, – mintimis dalijosi ponia.
Namo gyventoja Jadvyga Mažeikaitė sakė, jog ją labiausiai stebina darbų vykdymo eiga. „Jie dirba keistai – pradeda apačioje, tada eina į viršų. Meta, pradeda, vėl meta, vėl pradeda. Niekada nesako ką darys. Aš, aišku, ne viską suprantu”, – sakė pašnekovė. Pasiteiravus apie renovacijos trūkumus, moteris įvardijo jų net kelis. Pirmasis – santechnikos dalykai: „Unitazas lyg ir juda. Turėjau prašyti, kad sutvarkytų, man aiškino, kad čia taip turi būti. Sakiau, kad reikia pricementuoti, tai tuomet sutvarkė”.
Kita problema – ne iki galo baigti tvarkyti radiatoriai. „Mums bute sudėjo radiatorius, ant jų reikėjo uždėti groteles, o mums pasakė, kad tas groteles sulankstė – visa tai buvo birželio pabaigoje. Nuo to laiko dar niekas jų taip ir neatnešė. Nėra net ko pasiklausti”, – trūkumus vardijo Jadvyga. Pasak moters, darbininkai turėtų dėvėti juos skiriančiąją aprangą, tam, kad būtų lengviau atpažinti.
Paklausus apie namo apšiltinimą, moteris teigė, jog tokius darbus, jos manymu, buvo galima atlikti per vasarą, o ne dabar.

Jūsų komentaras:

Anderson Morris 2019-03-03 19:26 ([email protected] / IP: 129.205.113.64)
Ar jums reikia paskolos, kad galėtumėte sumokėti sąskaitą, prašome susisiekti su mumis, mes suteikiame tik 2% paskolą, taip pat siūlome ilgą ir trumpą paskolos formą daugiau informacijos susisiekite su mumis elektroniniu paštu [email protected] susisiekite su mumis mūsų numerių numeriu: +393924698291

mere, mere 2015-09-30 16:27 (l / IP: 78.57.226.210)
ziuret reikia...

Taip pat skaitykite

„Geografine prasme nesame palangiškiai, labiau esame šio krašto, o ne pačios Palangos gyventojai, nors apsipirkti važiuojame į Palangą, čia naudojamės ir pašto paslaugomis“, – sulaukusi straipsnio autorės skambučio Peskonių kaime, šalia Girkalių, su šeima gyvenanti Vaidota Aleksiūnienė dvejoja, ar „Palangos tilto“...


„Palangos tiltas” baigia straipsnių ciklą apie Palangos daugiabučių renovaciją. Vykdomo tyrimo metu buvo aptikta bei užfiksuota nemažai paliktų pažeidimų ir defektų renovuojamuose daugiabučiuose. Kas dėl to kaltas? Kas turėtų už tai atsakyti? „Palangos tiltas” kalbėjosi su renovacijos darbus atliekančia UAB „Konsolė“ ir renovacijos administratoriumi...


„Palangos tiltas“ tęsia straipsnių ciklą apie renovuojamus Palangos daugiabučius. Šį kartą buvo pakalbinti Žvejų, Druskininkų bei Ganyklų gatvės renovuojamųjų namų gyventojai. Bronius Pipiras: „Sudefektuotas“ visas namas“ Žvejų gatvėje gyvenančio ir už teisybę kovojančio palangiškio Broniaus Pipiro teigimu, name palikta aibė brokų ir...


Kurortas keičia savo rūbą – akis džiugina jau renovuoti ar renovuojami daugiabučiai. Kiekvieno svajonė, kad renovacijos darbai vyktų sklandžiai, greitai ir efektyviai. Bet kaip parodė laikraščio „Palangos tiltas“ tyrimas, renovaciją lydi ne tik džiaugsmai, bet ir keiksnojimai dėl broko ir defektų, o dažnam gyventojui renovacija siejasi ne tik su gerokai...


Palanga – regiono lyderė daugiabučių renovacijos procese

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 11 27 | Rubrika: Verslas pinigai

Palangos miesto savivaldybė – regiono lyderė daugiabučių renovacijos procese. Tokį įvertinimą kurorto vadovai parsivežė iš Vilniaus, Lietuvos valdovų rūmuose vykusio renginio, skirto apibendrinti šiųmečius daugiabučių renovacijos rezultatus.


Kartais smalsu dirstelėti pro rakto skylutę ir sužinoti, ką veikia kaimynas, pažįstamas ar kitas mums kuo nors reikšmingas žmogus. „Palangos tiltas“ pakalbino miestą puošiančius ar kitaip prie kurorto gerovės prisidedančius žmones ir pasmalsavo, kaip jie leidžia savaitgalius, kokių įdomių laisvalaikio pomėgių turi. Visai netikėtai užkalbinti pašnekovai atvėrė...


Penktadienį Aplinkos ministerijoje pasirašyta rangos darbų sutartis dėl 14 Palangos daugiabučių renovacijos pradžios. Tad jau metų pabaigoje nemaža dalis kurorto gyventojų galės įvertinti namo renovacijos naudą – iki lapkričio dalyje miesto daugiabučių bus baigti modernizavimo darbai.


Daugiabučių namų renovacijos procesas Lietuvoje vis sparčiau įsibėgėja – jau 756 namai pritarė renovacijos projektų įgyvendinimui, 146 daugiabučiuose pradėti atnaujinimo darbai, rangos pirkimai vyksta dėl 100 pastatų atnaujinimo. Šiaulių bankas iš viso pritarė 346 pastatų renovacijos projektams, kurių įgyvendinimo suma siekia 64 mln. eurų.  


Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių. Kvėpavimo sutrikimai, kamuojantys tiek vaikus, tiek suaugusius, turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei savijautai. Ir jeigu vaikai dažniausiai kenčia dėl padidėjusių adenoidų, kuriuos galima nesunkiai pašalinti, suaugusiesiems yra sunkiau. Kvėpavimo...


Viena svarbiausių miesto viešų paslaugų teikėja – UAB „Palangos butų ūkis“ – jau pradėjo pavasario darbus – atlieka įėjimų į laiptines, stogelių, stogų ir fasadų remonto darbus. Prie įmonės vairo stovi naujas vadovas Artūras Kaktavičius. Jis mielai atsakė į „Palangos tilto“ klausimus.   – Kodėl pasikeitė UAB...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius