Renovuojamas namas gamtos šėlionių neatlaikė: lietus prasiveržė ir į butus

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-08-22
Peržiūrėta
1940
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Renovuojamas namas gamtos šėlionių neatlaikė: lietus prasiveržė ir į butus

Sodų gatvės 27 namo gyventojai sutarė, kad būtina atnaujinti jų namą. Kaip patys pripažino, už šilumą reikėdavo mokėti daug, o šilumos nebūdavo. Tačiau jie tikrai nesitikėjo, jog vykstant renovacijai, kurią atlieka UAB „Ringesta“, teks šluostyti namuose balas. „Nesu linkusi skųstis ir to be reikalo nedarau, tačiau šiuo atveju jau nebeturiu kantrybės“, – sakė minėtame daugiabučiame name gyvenanti gydytoja Dalija Žeibienė, kuri, rodydama lietaus suniokotą neseniai suremontuotą butą, nenuslėpė ašarų.

Lietus sugadino suremontuoto buto sienas

„Kol kas iki mūsų vanduo neatitekėjo, bet jeigu dar palis, vandens susikaups, tuomet iš viršutinio aukšto ir mums jo klius“, – pradėjo apie namą užklupusias bėdas pasakoti namo pirmininkas Rimvydas Ramanauskas. Kaip tikino pašnekovas, jokių pretenzijų dėl darbo jie iki šiol neturėjo, tačiau vėliau darbai sustojo, žinoma, ir dėl nuolatinio lietaus, ir dėl to, kaip sakė namo gyventojams statybininkai, pritrūko medžiagų.
Savo butą aprodžiusi gydytoja D. Žeibienė negalėjo nuslėpti ašarų, rodydama, kaip nukentėjo jos prieš metus suremontuotas butas.
„Matote, kaip ties balkono viršumi vanduo paliko žymę. Šlapia, o ten polistirolas, vadinasi, laikosi vanduo. Be to, vanduo sugadino ir elektros instaliaciją, nebeveikia nei kompiuteris, nei televizorius. Svetainėje visa kampinė siena subėgusi, užuolaidos šlapios“, – patirtus nuostolius rodė gydytoja, kurios butas kaip tik po, kaip gyventojai minėjo, nuplėštu stogu.
R. Ramanauskas paaiškino, jog darbininkai nuplėšė stogą ir jis toks liko, kaip tik tuomet, kai nuolat kasdien pliaupė lietus.
Gydytoja atskleidė, jog prieš metus ji pati samdė darbininkus, kurie atliko buto remontą. „Žiemą pas mus nuolat būdavo labai šalta. Paaukojau savo santaupas, bet pasiryžau apsišildyti savo butą iš vidaus. Išskyrus stogą, stogo susitvarkyti viena nebeįstengiau. Nenorėjau aš tos namo renovacijos, man jos tiesiog nebereikėjo, bet mes visi kaimynai labai gerai sutariame, nenorėjau apvilti jų, todėl sutikau“, – pasakojo D. Žeibienė.

Plaukte plaukia

Kaip pasakojo namo gyventojai, renovacija buvo pradėta birželio mėnesį. Pradžioje viskas buvo gerai, gyventojai stebėjo nuolatinį nenutrūkstamą darbą, tačiau vėliau darbai ėmė strigti. Darbininkai teisinosi, kad neatvežamos reikalingos medžiagos.
„Bet kaip neturėdami medžiagų jie nuplėšė stogą, niekaip nesuprantu. Langų nėra, stogo nėra, o lietaus yra, kiek tik nori. Jie pasiruošė daryti balkonų rekonstrukcijas palei stogą, bet kažkas netiko, todėl sustojo ir stogo dengimo darbai. Kol jie nesutvarkė balkonų rekonstrukcijos, stogo dengti negalėjo. O nuardė balkonus tada, kai buvo geras oras, paskui lietus pradėjo pliaupti. Visa bėda, kad jie tinkamai neuždengė, neapsaugojo žmonių turto nuo galinčio prasiskverbti lietaus, o taip galiausiai ir nutiko“, – situaciją apibūdino namo pirmininkas.
D. Žeibienė baiminosi net pagalvoti, kokių šunybių lietus dar galėtų prikrėsti, jeigu ir toliau jis tęstųsi. „Bijau, kad pradės pelėti, o pelėsį, kaip žinia, išnaikinti itin sunku“, – nerimą išsakė gydytoja.
Užlietu balkonu pasiskundė ir aukštu žemiau gyvenanti Viktorija.
„Sveikatos neturiu, kojos skauda, o nespėju valyti balų. Viskas čia plaukte plaukia. Laimei, sūnus dar kiek gelbsti. Kiek daiktų jau išmečiau lauk. Grindis, ko gero, jau taip pat reiks keisti. Vienu metu buvo uždėję plėvelę ir jau vanduo nebebėgo. Bet pastarosiomis dienomis vėl pradėjo bėgti“, – parodė V. Petraitienė.
Gyventojai pripažino, jog jie suprantą, kad vykstant tokiems darbams būtina pakentėti, tačiau kenčia jie pakankamai ilgai.

Piktina atsainus požiūris

Gyventojams pikta dėl to, kad rangovai – UAB „Ringesta“ vadovai – ne itin noriai bendrauja. „Kai paskambinau pasakyti, kad vanduo gadina mano butą, man atsakė labai paprastai: atvažiuos darbininkai ir viskas. Žinote, jeigu aš taip bendraučiau su savo pacientais, tai greit būtų paviešinta. Pirmą kartą paskambinau, iki šiol nebuvau skambinusi ir man pareiškė, kad tai jūs esate ta moteris, kuri nuolat triukšmauja“, – apmaudavo gydytoja.
Kita kaimynė Valerija Domarkienė papasakojo, kaip teko gyventi „izoliuotiems“. „Paskambinau rangovams paprašyti, kad nuimtų juodą plėvelę nuo balkonų. Du kambariai ir abu uždengti juoda plėvele. Tuo metu buvo labai karšta, tad gryno oro visai nebepateko į namus, o dar ir tamsa – tiek dieną, tiek naktį teko jungti šviesą. Dvi savaites taip gyvenome. Paskambinusi apskritai apie vykstančius darbus norėjau pasiteirauti, pavyzdžiui, kur langai, kur patys darbų vykdytojai dingo. Man pasakė: „Juk suspėsim, dar laiko yra, darom“. Vėliau tą juodą plėvelę nuėmė“, – pasakojo V. Domarkienė.
Kaip parodė namo gyventojai, laiptinėje yra pakabinta lentelė, kurioje nurodyti terminai kurį mėnesį kokius darbus rangovai privalo atlikti. Natūralu, jog kai kurie darbai dėl oro sąlygų pasistūmėjo į kitą mėnesį, tačiau paskubėję rangovai dar viską gali suspėti atlikti laiku.
„Mums ir taip čia nėra pernelyg daug šviesos, net ir neuždengus langų juoda plėvele. Tuomet, kai šiame name įsikūrėme, sugalvojome, kad mums trūksta žalumos. Patys iš miško atsivežėme keletą medelių, juos pasodinome. Manėme, kad jie suteiks šiek tiek privatumo, uždengs nuo gatvės. Tuometinis miesto vyriausiasis architektas Leonas Laimutis Mardosas mums taip pat pasakė, kad kai medžiai po 20 metų suaugs, užstos skersvėjus. Tačiau nepagalvojome, jog jie užaugę mums užstos ir šviesą. Jos šiuo metu į namus per didelius medžius patenka nedaug. Tarp kitko, mūsų namas buvo pelnęs gražiausiai tvarkomos aplinkos apdovanojimą, dabar šią lentelę nuėmėme, nelabai tvarkingai atrodome“, – šypsodamiesi pasakojo R. Ramanauskas ir V. Domarkienė.
Sodų g. 27 namo renovacijos darbai turėjo būti pradėti jau pernai, tačiau kilo bėdų dėl finansavimo, taip pat ir dėl rangovų, todėl renovacija buvo atidėta metams. Šiemet ji galiausiai prasidėjo ir viskas būtų buvę gerai, jei ne rugpjūčio mėnesį be perstojo pliaupęs lietus. „Jeigu ne lietus, jokių bėdų nebūtų buvę ir žmonės būtų nenukentėję, ir jų turtas saugus. Bet, kaip tyčia, nesustojamai pliaupė lietus. Pritrūko apsaugos, kad mūsų namo gyventojai nepatirtų nuostolių“, – kalbėjo R. Ramanauskas.

Prastai pastatytas

Minėtame name gyventojai įsikūrė 1981 metais. Kaip papasakojo pašnekovai, buvo matyti, jog kokybe jis tikrai nepasižymi. Tad nebuvo nieko keisto, kad žiemomis buvo labai šalta. „Čia buvo vargo vakarienė, o ne namas. Netrukus įsimetė pelėsis, labai šalome, tad tvarkėsi kiekvienas kaip išmanė. O ko reikia tikėtis, kai namą pastatė darbininkai, kurie specializavosi statyti kiaulides. Gal kiaulidės skiriasi nuo gyvenamųjų namai?“ – apie pirmuosius savo įspūdžius papasakojo palangiškiai.
Žiemų metu kambariuose, anot gyventojų, tebūdavo 11-12 laipsnių šilumos, o mokėti tekdavo vis tiek labai brangiai, tad kai pasitaikė galimybė renovuoti namą, dauguma tikėjosi, kad tai geriausia išeitis.

Specialiai neapliejo

UAB „Ringesta“ atstovas, nepanoręs viešinti savo pavardės, ne itin maloniai kalbėjo ir su žurnaliste. Paklaustas, kodėl taip nutiko, kad gyventojai turi vandenį iš namų semti, jis atsakė, kad negi šių eilučių autorė nemačiusi, kiek daug pastarosiomis dienomis lijo? Vėliau jis patikino, kad darbininkai imsis priemonių, kaip šią situaciją sutvarkyti. Juolab, kad penktadienį diena išaušo giedra, lietus nesirodė. Tądien, beje, darbininkai tikrai buvo atvykę prie šio daugiabučio namo ir nieko nelaukdami ėmėsi darbų.
„Atsitinka, kaip atsitinka. Su gamta gi nepakovosi. O mes specialiai tikrai „leikos“ nelaikėme, kad žmonėms į namus pribėgtų vandens“, – taip pasiteisino vienas iš įmonės atstovų. Ir dėl to tikrai nebūtų galima ginčytis, niekas neabejoja, kad tyčia rangovai nesumanė aplieti renovuojamo namo gyventojų butus, juolab, kad jiems patiems teks atsakyti už patirtus nuostolius.
Tiesa, pašnekovas pasinaudojo proga papasakoti, jog nėra lengva su tokiais įnoringais žmonėmis dirbti. Tokie esą Sodų g. 27 namo gyventojai. „Jie pareiškė, kad norintys tik specialių langų, pagal jų pačių nurodymus ir neprileis mūsų per patrankos šūvį, jeigu tokių negaus. O ir skundžiasi dėl visko tie, kurie net nenorėjo renovacijos. Bet aš nelekiu į redakcijas skųstis dėl tokio žmonių elgesio“, – apmaudo neslėpė rangovų atstovas.
„Pirmą kartą apie tai girdžiu“, – teko išgirsti žodžius iš UAB „Palangos komunalinis ūkis“ daugiabučių namų atnaujinimo programos įgyvendinimo administratorės Kristinos Viščiūnienės lūpų. Pasirodo, jog ji nieko apie minėtojo namo gyventojų bėdas negirdėjusi, nors gyventojai sakė, kad jai ne kartą skambino, o kartais, tiesa, prisiskambinti ir nepavykdavo, nes, jų manymu, buvo ignoruojami.
„Jeigu negaliu atsiliepti vienu numeriu, juk esama ir kitų, kuriais galima paskambinti“, – tikino K. Viščiūnienė, pažadėjusi pasidomėti, kuo gali padėti minimo daugiabučio namo gyventojams.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje šeštadienį, kaip įtariama, padegtas gyvenamas namas, pranešė policija.


Liūčių dalis Palangos gatvių sekmadienį neatlaikė ir kurį laiką liko po vandeniu, tačiau tai, anot gyventojų, jau nutinka ne pirmą kartą. Tad problema – ne tik gamtos stichijos.


Gintarinė Palanga kviečia įsimintinai ir netradiciškai praleisti savaitgalį – gegužės 13-15 dienomis didžiausiame šalies kurorte gerą nuotaiką skleis ypatingas renginys – „Gintarinis savaitgalis“, o šeštadienį, be kitų šventės svečiams siūlomų atrakcijų, pajūryje pažirs ir gintarų lietus.  


Palangoje, Lydekų gatvėje degė gyvenamasis namas

"Palangos tilto" informacija, 2021 03 22 | Rubrika: Miestas

Kovo 22-osios naktį ugniagesiams gelbėtojams pranešta apie gaisrą Palangoje. Degė gyvenamasis namas. Pranešimas apie gaisrą Lydekų gatvėje gautas po 3 val. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, namas degė atvira liepsna. Gaisro metu sukrito stogas, nudegė ir nuardytos stogo konstrukcijos, antro aukšto perdengimas. Apdegė ir prie namo priblokuotas medinis sandėliukas....


Koks namas statomas?

"Palangos tilto" redakcija, 2019 11 06 | Rubrika: Miestas

Nijolė Petrauskienė Facebook paskyroje Vieninga Palanga klausia: „Vasario 16-osios gatvėje 35 statomas 4 aukštų, 16 butų namas. Visi jo kaimynai norėtų sužinoti, ar čia vyksta savavališka statyba, ar yra išduotas statybos darbų leidimas tokiam pastatui. Kreipėmės į valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją, tačiau nors jau antras mėnuo atsakymo dar...


Nuo seno jūra ir džiugina, ir maitina. Dauguma atostogų neįsivaizduoja be poilsio prie jūros, todėl vasaromis paplūdimiai būna pilni saulės spindulių gaudytojų. Tačiau kaskart atvykus jūros krantai bei kopagūbriai būna vis kitokie. Gal nežymiai pasikeitę, tačiau nuolat kintantys. Pokyčius stebi mokslininkai, analizuoja didesnius pokyčius ir ieško sprendimo būdų, bet šėlstančiai...


Sodų gatvės 27 namo gyventojai sutarė, kad būtina atnaujinti jų namą. Kaip patys pripažino, už šilumą reikėdavo mokėti daug, o šilumos nebūdavo. Tačiau jie tikrai nesitikėjo, jog vykstant renovacijai, kurią atlieka UAB „Ringesta“, teks šluostyti namuose balas. „Nesu linkusi skųstis ir to be reikalo nedarau, tačiau šiuo atveju jau nebeturiu...


Praėjusį penktadienį, rugsėjo 7 d., 22.27 val. iš BPC Klaipėdos skyriaus buvo gautas pranešimas, kad dega gyvenamasis namas Palangos m. Sermiesčio g. 9. 22.31 val. ugniagesiams gelbėtojams atvykus, namas degė atvira liepsna. Namas mūrinis, 1 aukšto su mansarda, stogas dengtas čerpėmis. Gaisro metu stipriai sugadinta medinė terasa, apdegė 1-ojo aukšto 2 langai...


Rytoj, šeštadienį, Palangos J. Basanavičiaus gatvėje bei paplūdimyje prie jūros tilto, prapliups gintaro lietus – didžiausias šalies kurortas jau septintą kartą kviečia į Gintarinio savaitgalio šventę bei 3-ąjį Lietuvos gintaro rinkimo čempionatą. Kaip ir kasmet, gintaro lietumi pramogautojus džiugins jūrų dievas Bangpatys, kuris vidurdienį savo kelionę...


Gintaro lietus Palangoje atnešė ir naują šalies čempioną

„Palangos tilto“ informacija, 2013 05 13 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį Palangoje praūžęs gintaro lietus atnešė ir naują šalies čempioną – pirmą kartą surengtame Lietuvos gintaro rinkimo čempionate nugalėtojo laurai atiteko palangiškiui Romui Miliauskui.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius