Respublikinė konferencija Palangoje „Neformaliojo vaikų ugdymo galimybės ir iššūkiai“

Palangos tiltas, 2020-08-26
Peržiūrėta
1799
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Respublikinė konferencija Palangoje „Neformaliojo vaikų ugdymo galimybės ir iššūkiai“

Gyvename įdomiais laikais, kai pokyčiai visose srityse yra spartūs ir kartais nesuvokiami. Tai – iššūkių ir galimybių laikmetis, keliantis didelius reikalavimus dirbantiems švietimo sistemoje.
Didėjantis poreikis kokybiškai leisti laisvalaikį vaikams ir jaunimui reikalauja naujo požiūrio į neformalųjį švietimą. Atsižvelgiant į šį poreikį bei siekiant gerinti neformaliojo ugdymo kokybę Palangos moksleivių klubas ir Švietimo pagalbos tarnyba š. m. rugpjūčio 20 dieną organizavo Respublikinę konferenciją „Neformaliojo vaikų ugdymo galimybės ir iššūkiai“. Konferencijos tikslas – pasidalinti neformaliojo vaikų ugdymo patirtimi ir apžvelgti kylančius iššūkius. Konferencijos organizatoriai skatino pedagogus bendradarbiauti, komunikuoti, pristatyti kūrybiškumą ir inovatyvumą skatinančius metodus, pasidalyti unikaliomis ir tradicinėmis mokymo (-si) idėjomis neformaliame ugdyme ir aptarti neformaliojo vaikų švietimo problemas.
Konferencijoje dalyvavo 124 svečiai iš Akmenės, Kauno, Klaipėdos, Palangos, Radviliškio, Šiaulių, Šilutės, Tauragės, Telšių, Vilniaus ir kitur, iš viso iš 22 Lietuvos savivaldybių. Buvo išklaustyta 16 pranešimų. Pranešėjai apžvelgė neformalųjį ugdymą 21 amžiaus kontekste, mokytojų pasidalytosios lyderystės įtaką mokiniui, karjeros kompetencijų ugdymą, bei dalinosi gerosiomis praktikomis neformaliajame ugdyme. Moksleivių klubo direktorė Eglė Bučienė paprašė dalyvių surašyti savo svajones apie neformalųjį švietimą, kurias konferencijos pabaigoje apibendrino bei palinkėjo jų išsipildymo.
Išklausius pranešimus galima teigti, kad Lietuvos mokyklos bei kitos neformaliojo ugdymo įstaigos rūpinasi neformaliojo vaikų švietimo kokybe ir įvairove, skatina vaikų kūrybiškumą, ypatingai rūpinasi bendrųjų kompetencijų ugdymu. Pristatyti moksliniai tyrimai atskleidė, kad labai svarbus neformaliojo švietimo mokytojo vaidmuo: nuo jo priklauso ugdytinio pasiekimai, motyvacija pasirinktai veiklai, karjeros planavimui.
Puikus vasaros laikas, nuostabi ir įsimintina Palangos kurorto muziejaus (kurorto simboliu vadinamo Kurhauzu) erdvė, geros susirinkusiųjų emocijos skatino diskusijoms. Tad po konferencijos dalyviai neskubėjo skirstytis, bet džiaugėsi puikiai organizuotu renginiu, dalijosi savo patirtimi bei pastebėjimais, keitėsi asmeniniais kontaktais, planavo bendras veiklas ateinantiems metams ir linkėjo organizatoriams, kad konferencija taptų tradicine, vykstančia kasmet.

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos mokytoja Raimonda Gečienė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Naujos gyvenimo aktualijos ir iššūkiai reikalauja ir naujų sprendimų. Lietuvą toliau terorizuojant kibernetinėmis atakomis su grasinimais pakenkti ugdymo įstaigoms ir jose esantiems vaikams, Palanga ėmėsi papildomų konkrečių priemonių kurorto ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigose – jose įrengs vaizdo stebėjimo kameras.


Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad į Lietuvą iš Ukrainos atvyko 1280 pedagogų ir 18230 vaikų, iš kurių 8591 jau registravosi ugdymo įstaigose. Ministrės teigimu, tarp atvykstančių pedagogų didžioji dalis yra anglų kalbos bei pradinių klasių mokytojų. Didžiausias iš Ukrainos atvykusių vaikų skaičius registruotas Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Druskininkų ir...


Šio ryto duomenimis, Pabėgėlių registracijos centruose užsiregistravo ir gyvenamąja vieta nurodė Palangos miesto savivaldybę 468 asmenys. 


Rugsėjo 17 – 18 dienomis „Palangos gintaro“ sanatorijoje vyko konferencija „Vaikų ligų aktualijos Covid-19 epidemijos fone“. Konferenciją organizavo vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ kartu su Klaipėdos universitetu. Konferencija skirta visų specialybių vaikų ir šeimos gydytojams. Konferencijos tikslas buvo supažindinti gydytojus su šių dienų vaikų ligų aktualijomis ir...


Rugsėjo 18 d. Palangos kurorto muziejuje organizuojama konferencija „Palanga grįžta Lietuvai“, skirta Palangos ir Šventosios įtraukimo į Lietuvos sudėtį šimtmečiui paminėti.


Palangos moksleivių klubas ir Švietimo pagalbos tarnyba š. m. rugpjūčio 20 dieną organizavo Respublikinę konferenciją „Neformaliojo vaikų ugdymo galimybės ir iššūkiai“.


Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenė, kaip ir visos Lietuvos mokyklos, priėmė 2020 metų nelauktus koronaviruso pandemijos iššūkius: nuotolinio ugdymo organizavimą ir kovos su COVID-19 priemones.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Birželio 8 dieną Kurhauzo salėje dvidešimt septyniems Palangos sporto centro ugdytiniams iškilmingai įteikti Lietuvos Respublikos Neformaliojo vaikų švietimo baigimo pažymėjimai.


Praėjusį trečiadienį lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ įvykusi Mini konferencija „Išeinu į mokyklą“ suteikė galimybę priešmokyklinių grupių vaikų tėveliams išrinkti tinkamiausią mokyklą savo atžaloms. Į ją susirinkę trijų mokyklų atstovai pristatė savo mokymo įstaigas, tikėdamiesi, kad rugsėjo mėnesį jų mokinių gretas papildys ir patys mažiausieji.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius