Rinkimai pristabdė darbiečių agoniją Palangoje

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2012-10-25
Peržiūrėta
1888
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rinkimai pristabdė darbiečių agoniją Palangoje

Panašu, kad Darbo partijos pažadai ir daugiau nei mėnesį per televiziją kartojama mantra „mes žinome kaip“, net ir politiniam sukčiavimui atspariems palangiškiams, regis, susuko protą.
Iki šiol su panašiais pažadais Palangoje greitai sukurti šviesų rytojų į miesto tarybą bandę prasmukti „darbiečiai“ per visus tris savivaldybių rinkimus nuo miesto gyventojų gaudavo per nagus ir likdavo už tarybos borto. Iš Palangos pradingus jų lyderiui V.Žylei „darbiečiai“ Palangoje iš viso neberodė jokių gyvybės ženklų, kol jų neprikėlė merdėjantį Darbo partijos skyrių perėmę Naujosios sąjungos atstovai.
Ne ką geriau Darbo partijos atstovams Palangoje sekėsi ir per Seimo rinkimus. Antai, 2008 metais „darbietė“ Aldona Petrauskienė kurorto rinkimų apylinkėse tegavo 325 balselius.
Tad kas palangiškiams susuko protą, kad už „darbiete“ patapusią Genoveitą Krasauskienę spalio 14 dieną balsavo 958 kurorto gyventojai?
Tai gal ir būtų galima paaiškinti tuo, kad buvusi ilgametė Palangos mokyklos mokytoja ir vadovė mūsų mieste yra geriau žinoma, nei prieš ketverius metus Seimo rinkimuose mūsų palankumo siekusi klaipėdietė A.Petrauskienė. Tačiau ir praėjusiuose rinkimuose vienmandatėje apygardoje Seimo nario mandato siekusi Naujosios sąjungos kandidatė G.Krasauskienė Palangoje tesurinko 392 balsus.
Nepanašu, ir kad per tą laikotarpį kurorto pedagogė sublizgėjo kaip politikė. Priešingai, jos populiarumas mieste dar labiau buvo sumažėjęs. Štai, pernai vykusiuose savivaldos rinkimuose Naujosios sąjungos skyriui vadovavusi G.Krasauskienė tegavo tik 183 pirmumo balsus.
Dabar jau išnykusi Naujoji sąjunga tuomet miesto taryboje teišstenėjo vos du mandatus, kurie dabar virto Palangoje visuomet ignoruotos Darbo partijos vietomis. Per 2011 metų savivaldos rinkimus už Naująją sąjungą balsavę palangiškiai liko apgauti, nes jų balsai galų gale atiteko Darbo partijai, už kurią jie nė neketino balsuoti.
Ko gero net ir pačiai G.Krasauskienei netikėtą sėkmę šiuose rinkimuose lėmė Darbo partijos pažadais apakinti rinkėjai, kurie tik dabar pradeda susivokti ką padarė. Valdyti Lietuvos stumiama žmonių palankumą nesivaržanti pirkti partija, kurios lyderis aiškina būsiąs geriausias Lietuvos premjeras. Pradžiai gal būtų užtekę pabūti geriausiu ūkio ministru, tačiau prieš keletą metų šiame poste supainiojęs privačius interesus jis buvo priverstas gėdingai atsistatydinti.
Tuo tarpu konservatorių kandidato Prano Žeimio patekimas į antrą turą yra gana dėsningas. Užtemus amžino jo varžovo liberalcentristo Raimundo Palaičio saulei, vienmandatėje rinkimų apygardoje jam nebeliko jokių potencialių varžovų.
Už antroje vietoje likusią G.Krasauskienę P.Žeimys Palangoje gavo beveik du kartus daugiau balsų. Jei ne klaipėdiečių simpatijos „darbiečiams“, vietoj palangiškės į antrąjį turą neabejotinai būtų patekusi Liberalų sąjūdžio atstovė, Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Alina Velykienė.
Už G.Krasauskienę labiau tikėtinas P.Žeimio konkurentas buvo ir socialdemokratas Danas Paluckas. Juo labiau, kad socialdemokratai Palangoje visuomet turėjo negausų, bet stabilų rinkėjų būrį. Tačiau jauną, karštakošišką ir mažiau patyrusį socialdemokratą prislėgė P.Žeimio politinis autoritetas.
Tiesą sakant, „ant plauko kabojo“ ir per ketverius metus populiarumą gerokai išbarsčiusios konservatorių partijos kandidato šansai. Akivaizdu, kad iš savo vadovavimo miestui laikotarpio nekokius prisiminimus palangiškiams keliantį P.Žeimį rinkimuose „už ausų tempia“ per paskutinius pusantrų metų Palangoje sublizgėjęs kurorto meras Šarūnas Vaitkus.
Jei ne konservatorių valdžios sėkmė tvarkantis Palangoje, P.Žeimys pirmame rinkimų ture nebūtų sulaukęs 1902 palangiškių balsų. Tai net 179 balsais daugiau, nei per 2008 metų Seimo rinkimų pirmąjį turą, kai konservatorių partija jojo ant balto žirgo.
Jei gerų permainų Palangoje nesumažės ir per ateinančius dvejus metus, P.Žeimio pasiekti rezultatai pirmame rinkimų ture yra aiški preliudija į absoliučią Š.Vaitkaus vedamų kurorto konservatorių pergalę ateinančiuose savivaldos rinkimuose.
Nors susumavus Palangos, Neringos ir dalies Klaipėdos rinkėjų balsus P.Žeimio persvara prieš G.Krasauskienę nėra labai ženkli, labiau patyrusio ir žinomo konservatoriaus pergalė antrame balsavimų ture, matyt, mažai kam kelia abejonių.
Savo kompetencija ir žinių bagažu P.Žeimys atrodo gerokai pranašesnis už savo varžovę. Visos rinkimų kampanijos metu, be bendros nuotraukos su V.Uspaskichu ir žadamų permainų, taip ir neteko išgirsti, kaip pati G.Krasauskienė įsivaizduoja savo darbą Seime, ką ji mano apie šalies ekonomiką, socialinę politiką ar šalies energetinės nepriklausomybės būdus.
Seime net ir atsidūrusios G.Krasauskienės įtaka politiniame gyvenime būtų nepalyginamai menkesnė. Kad Darbo partijos frakcijoje palangiškei atitektų statistės vaidmuo, įrodo ir daugiamandatės apygardos rinkimų sąraše jai skirta tik 64 vieta.
Be to, sunkiai būtų įsivaizduojamas ir į Seimą patekusios Palangos taryboje opozicijoje esančios partijos skyriaus vadovės bendradarbiavimas su miesto valdžia.

Jūsų komentaras:

Ema 2012-10-27 08:27 ([email protected] / IP: 86.100.150.196)
O ką jau tokio gero padarė tas Žeimys su konservatoriais,na,oką nuveiks ponia Krasauskienė,aišku,kad nieko gero,tik daug kalbų,o rezultatas nulinis.

Vytas 2012-10-26 21:05 (a / IP: 86.100.46.182)
apie kitus žmones su tokia panieka rašyti gali tik agonijoje gyvenantis žurnalistas.

stebetojui 2012-10-26 17:27 (IP: 78.61.104.50)
atauskit fanatikai ! Atskirkit provokatorius nuo nesaziningu balsuotoju ! O kas uz alu ir pigius miltelius pirko referenduma i ES !Ar tada nepykino !Apgailetini fanatikai...

Siek tiek pazistantis redaktoriu 2012-10-26 15:29 (IP: 78.60.93.32)
Šiek tiek pažįstu redaktorių (Liną Jegeliavičių) - šiek tiek keista ir gaila, kad jis taip nekritiškai mato visą paveikslėlį. Manau, kad dauguma skaitytojų (aišku, atmetus bet kurios partijos fanatikus) iš bet kokio dienlaikraščio redaktoriaus pirmiausiai tikisi analitiškumo ir objektyvumo. To, deja, pasigendu Palangos tilte

Sveikinu 2012-10-26 14:14 (IP: 78.61.158.101)
Sveikinu Genoveitą Krasauskienę laimėjus 2012 metų Seimo rinkimus!

Stebėtojas 2012-10-26 13:09 (IP: 78.61.132.51)
Aplamai,jau Darbo partija tapo kaip keiksmažodis ir kelia vis didėjantį pasipiktinimą klausant ir matant jos nešvarius darbelius. "MES ŽINOM KAIP" -kaip papirkinėti rinkėjus,kaip nebaudžiamai naudotis juodosiomis technologijomis ir t.t.Dar žino ir tikisi, kad Us-kichs bus geriausias premjeras. Tik nežino,kad dangaus žvaigždė, į siekiamą aukštybę jo niekada nekels. Klausimas, kokia ateitis einančių "darbiečių" keliu?

as 2012-10-26 12:17 (IP: 78.61.104.50)
manyciau , kad sis laikrastis turetu vadintis ne PALANGOS MIESTO LAIKRASTIS , o PALANGOS KONSERVATORIU LAIKRASTIS .Jau tiek slinda neapykantos ir pagiezos is redaktoriaus ir pono korespondento , kad nejauku juos pamatyti gyvus . Jau tiek neapkencia kitu partiju , kad man uz juos sarmata .Dar jei konservatoriai butu be nuodemes , tai suprasciau...

iš šono 2012-10-26 11:10 (IP: 78.60.93.32)
Kad jau apžvalgininkas taip giria P.Žeimį kaip rimtą ir stiprų politiką, noriu užduot dar vieną nepatogų klausimą: kaip čia gavosi, kad 2008 m. pakartotinių rinkimų (II turo) metu visose apylinkėse (visos Klaipėdoj), kuriose sugadintų biuletenių kiekis viršijos 10%, laimėjo P.Žeimys?!! ...o juk Klaipėda - tikrai ne konservatorių miestas!..

iš šono 2012-10-26 10:56 (IP: 78.60.93.32)
Gal galite, gerb. apžvalgininke, įvardinti Žeimio per pastaruosius 4 metus Seime nuveiktus darbus? Kažkaip negirdėjau nei apie vieną pasisakymą kokiu nors rimtesniu klausimu... Matyt, nuopelnai matuojami mygtuko paspaudimais seimūno kėdėje - visiems žinoma kaip balsavo vis dar valdančioji partija... O tips tuos papildomus 179 balsus, tikriausiai suklastojo vis tobulėjanti vietinių konservatorių-komisijos narių armija. Dalį "netinkamų" biuletenių sugadino Vilucko stelbėtojai - ir turim kol kas laimėjusį seimūna...

Ziabkui 2012-10-26 10:26 ([email protected] / IP: 84.15.187.102)
O kodel tamsta nerasai, kad Zeimys konservu sarase buvo 45, o po reitingavimo atsidure dar geresnej - 55 - vietoj? Kazkaip nekvepia cia profesionalia zurnalistika - labiau - uzsakomasis straipsnis. Bet tada turetu but parasyta, kad apmoketa is P.Zeimio politines saskaitos... O gal laikrastis tiesiogiai (tik kad neviesai) finansuojamas is konservatoriu partijos kasos, a?

Algis 2012-10-25 20:43 (IP: 84.15.185.124)
Iš kur pas šią kandidatę tiek drąsos ir pasitikėjimo savimi? Jokio savikritiškumo! Nagana to,už dviejų metų ji bus pensininkė. Sėdėtų sau namie, anūkams kojines megztų.

Alfa 2012-10-25 19:33 (IP: 78.61.214.75)
Tikra teisybė. Alvydai su malonumu skaitau Jūsų komentarus jie yra objektyvūs.

Algis 2012-10-25 18:55 (IP: 78.61.51.119)
Ponas Alvydas stengiasi.......

Taip pat skaitykite

Lietuvoje tik 0,65 proc. įmonių yra sukūrusios po daugiau kaip 250 darbo vietų, tačiau būtent jos sugeneruoja daugiau kaip trečdalį metinės apyvartos, rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva“ atlikta analizė. 


Likus pusmečiui iki naujų mero rinkimų, „Žinau, ką renku“ kviečia lapkričio 24 dieną 17:30 valandą Palangoje esančiame kultūros ir jaunimo centre (Grafų Tiškevičių al. 1) ateiti į diskusiją su Palangos meru, vicemeru bei tarybos nariais ir paklausti, ar prieš rinkimus duodami pažadai virsta realybe.


Netrukus Baltijos šalys vykdys tiesioginius skrydžius į salą, kurioje iki šiol neįvyko didysis kainų augimas.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Vis artėjant rinkimams į Savivaldybės tarybą, palangiškiai jau „nardinami“ į politinės agitacijos jūrą, tačiau, sprendžiant už ką balsuoti, viena informacinė knygelė, parengta Palangos miesto savivaldybės rinkimų komisijos, ir kuri bus pradėta dalinti gyventojams kartu su rinkėjų pažymėjimais šį savaitgalį, ko gero, labiausiai verta dėmesio. Joje pateikti visų...


Praėjusį mėnesį Verslo ir lyderystės akademijos „Invorpore“ organizuotoje dviejų dienų stovykloje „Visraktis“ susirinkę jaunieji pajūrio savanoriai dalijosi, ką jiems reiškia savanorystė, sėmėsi patirties iš kitų bei mokėsi pažinti save ir kitus. Savo įspūdžiais viešai sutiko pasidalinti Klaipėdos „Asmenybės ugdymo centro“ projektų...


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Nuo rugpjūčio 18-osios S. Nėries 3-iąjį ir 5-ąjį daugiabučius namus renovavusių „Konsolės“ darbininkų – nė kvapo. Lyjant vanduo pliaupia ant plėvele uždengtų pastolių, sunkiasi pro neužsandarintus neseniai pakeistų langų plyšius. Keliems gyventojams taip lietaus vanduo sugadino butų sienas. Pasigedę renovuotojų namų gyventojai skundais užvertė kurorto renovacijos...


Praėjusį savaitgalį Vilniuje surengtame partijos Tvarka ir teisingumas (TT) Tarybos posėdyje dalyvavo ir TT Palangos skyriaus pirmininkė Aldona Stasiulaitienė bei skyriaus narė Nijolė Petkutė.


Rinkimai pristabdė darbiečių agoniją Palangoje  13

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2012 10 25 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Panašu, kad Darbo partijos pažadai ir daugiau nei mėnesį per televiziją kartojama mantra „mes žinome kaip“, net ir politiniam sukčiavimui atspariems palangiškiams, regis, susuko protą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius