Ronaldo apkabinęs kretingiškis laukia sankcijų

***, 2019-09-20
Peržiūrėta
246
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Per futbolo varžybas Vilniuje Lietuva–Portugalija į aikštę prie pasaulio futbolo žvaigždės Cristiano (Kristiano) Ronaldo pribėgęs gerbėjas 25-erių kretingiškis Audrius Gadeikis policijos jau nubaustas 30 eurų bauda, tačiau gali būti, kad incidentas jam kainuos kur kas daugiau. Lietuvos futbolo federacija (LFF) tokio jaunuolio elgesio nepateisina ir planuoja iš jo išsireikalauti baudą, kurią galimai jiems skirs UEFA.

Pasidomėjo pasekmėmis

Portugalijos rinktinės kapitonui C. Ronaldui antrajame kėlinyje, 79-ą minutę, ketinant palikti aikštę kretingiškis nusprendė veikti. „Negalėjau praleisti tokios galimybės. Dabar arba niekada“, – tą akimirką kilusias mintis „Pajūrio naujienoms“ dėstė A. Gadeikis.

Žiūrovas norėjo pasidaryti asmenukę su futbolo žvaigžde, tačiau tam sutrukdė apsaugos darbuotojai. „Ronaldo mane priėmė labai šiltai, aš žinojau, kad jis man leis pasidaryti asmenukę. Vis dėlto tą akimirką, kuomet jau abu buvome pasiruošę fotografuotis ir aš laikiau iškėlęs ranką su telefonu, apsaugos darbuotojas man jį išmušė iš rankų“, – incidento aplinkybes prisiminė A. Gadeikis, patikinęs, kad tokiu savo poelgiu norėjo parodyti pagarbą žaidėjui.

Pasiekti futbolo aikštę nebuvo taip paprasta. „Sėdėjau maždaug 7–8 m atstumu nuo aikštės. Reikėjo perlipti tribūnas, tai nebuvo taip lengva. Visų varžybų metu stebėjau ir apsaugos darbuotojus, kurie buvo pakankamai garbaus amžiaus ir išsidėstę toliau nuo manęs. Vis dėlto visą laiką jaučiau įtampą“, – kalbėjo A. Gadeikis.

Varžybose jaunuolis atsidūrė neplanuotai. „Nežinojau, ar galėsiu į jas nuvykti. Paskutinę dieną nusipirkau bilietus ir rungtynių dieną nusprendžiau tai padaryti“, – kilusią idėją prisiminė A. Gadeikis.

Prieš išbėgdamas į aikštę prie jam patinkančio futbolo žaidėjo kretingiškis pasidomėjo, kokia atsakomybė jam už tai grėstų. „Žinojau, kad galiu gauti baudą už viešosios tvarkos pažeidimą iki 200 eurų, tam buvau pasiryžęs. Tačiau apie galimą UEFA baudą LFF nieko nežinojau, – tvirtino sirgalius. – Kol kas LFF nesusisiekė su manimi ir neprašė sumokėti jokios baudos. Tai šiek tiek neramina. Nežinau, ar kitą kartą, numanydamas, kas gresia, tai daryčiau. Reikėtų pagalvoti.“

Po incidento jaunuolis buvo išvestas iš aikštės ir į rungtynes nebeįleistas, o policijos pareigūnai jam surašė protokolą bei skyrė 30 eurų baudą.

Futbolo žvaigždė C. Ronaldo jaunuoliui – autoritetas nuo mažų dienų. „Futbolą žaidžiu nuo pradinių klasių, C. Ronaldo man visada buvo autoritetas“, – tvirtino A. Gadeikis.

Vertina kaip nepagarbą

Lietuvos futbolo federacija (LFF) tiek šį įvykį, tiek kitus panašaus pobūdžio rungtynių drausmės pažeidimus vertina neigiamai. „Tai didelė nepagarba tiek žaidėjams, tiek kitiems sirgaliams, tiek rungtynių organizatoriams. Lietuvoje tokių atvejų yra buvę, tačiau tai nėra dažnas reiškinys“, – tikino LFF Marketingo ir komunikacijos departamento vadovas Antanas Martusevičius.

Dėl šio kretingiškio sukelto incidento LFF gali sulaukti baudos iš UEFA. „Federacijai gresia UEFA sankcijos už rungtynių tvarkos pažeidimus. Sprendimas dėl šio įvykio turėtų būti priimtas spalio 17 d. Tokiais atvejais neretai federacijai būna skiriamos piniginės baudos, kurios gali siekti 10–20 tūkst. eurų“, – kalbėjo A. Martusevičius. LFF jiems skirtą baudą bandytų išsireikalauti ir iš apsaugos įmonės, ir iš į aikštę išbėgusio A. Gadeikio. „Kai paaiškės UEFA skirta bauda federacijai dėl šio išpuolio, savo ruožtu patirtus nuostolius reikalausime atlyginti saugos tarnybos ir incidentą sukėlusio piliečio“, – atskleidė A. Martusevičius.

Apsaugos tarnybos darbas šio incidento metu taip pat vertinamas ne itin gerai. „Saugos tarnyba, turėjusi užtikrinti tvarką ir saugumą rungtynių metu, buvo iš anksto tiek federacijos, tiek UEFA atstovų informuota, kad varžybų su Portugalija metu toks įvykis gali įvykti, nes susidomėjimas futbolininku C. Ronaldo yra didelis. Užsienyje tokie atvejai, susiję su šiuo futbolininku, – gana dažni, – kalbėjo Marketingo ir komunikacijos departamento vadovas. – Tenka apgailestauti, kad stadioną saugoję darbuotojai nesureagavo į per turėklus į aikštę įšokusį žmogų ir nesugebėjo jo sulaikyti.“

Kad apsauga turėjo sureaguoti greičiau, mano ir Kretingos futbolo klubo „Minija“ vadovas Vidas Burba: „Apsauga turėjo užtikrinti, kad tokių dalykų neįvyktų, nes už tai LFF gresia baudos. Jie turėjo būti pasiruošę, nes bet kada gali įvykti tokie dalykai, ypač, kai į Lietuvą atvyksta tokio lygio žvaigždė.“

Klubo vadovas atkreipė dėmesį, kad sirgalių būna visokių, todėl saugumas itin svarbus: „Nežinosi, su kokiais ketinimais sirgaliai gali išbėgti į aikštę, galbūt ketina trenkti ir panašiai.“

Futbolo žaidėjų sirgaliams buvo sudarytos sąlygos iš žaidėjų gauti autografus prieš varžybas. „Tam yra skirtos vietos, kuomet sirgaliai gali gauti autografus. Šįkart irgi buvo sudaryta tokia galimybė, tik vieniems pavyko tai padaryti, kitiems – ne“, – sakė V. Burba.

"Pajūrio naujienos"

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tradicinių amatų centras-galerija, įsikūręs S. Dariaus ir S. Girėno g. 27A, Palangoje, jau laukia lankytojų. Čia kiekvieną dieną nuo 10 val. iki 19 val. galima ne tik pasigrožėti eksponuojamais Lietuvos menininkų sukurtais stiklo, medžio, lino, keramikos, gintaro dirbiniais, tapybos darbais, įsigyti patikusį suvenyrą, bet ir sudalyvauti įdomiose edukacinėse veiklose.


Lietuvoje – naujas koronaviruso atvejis Klaipėdoje. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas šeštadienio ryte savo feisbuko paskyroje skelbia, kad Klaipėdos universitetinėje ligoninėje – dar vienas koronavirusu užsikrėtęs pacientas. Anot jo, užsikrėtęs asmuo – kretingiškis.


„Šito Palangos Kurhauzo atstatymo etapo pabaigtuvių laukia rimtos bėdos,“ – sakė žinomas kurorto architektas Edmundas Benetis, užėjęs į „Palangos tiltą“ pasidalinti savo nuogąstavimais. 


Lapkričio 18-24 d. Palangoje, kaip ir visoje Lietuvoje, vyks tradicinė dvidešimtoji Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi pasaulis laukia. Keliaukim!“, kurią inicijuoja ir organizuoja Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija (LSŠA). Šią iniciatyvą palaiko bei į suaugusiesiems skirtus renginius kviečia ir Palangos miesto savivaldybė.


Per futbolo varžybas Vilniuje Lietuva–Portugalija į aikštę prie pasaulio futbolo žvaigždės Cristiano (Kristiano) Ronaldo pribėgęs gerbėjas 25-erių kretingiškis Audrius Gadeikis policijos jau nubaustas 30 eurų bauda, tačiau gali būti, kad incidentas jam kainuos kur kas daugiau. Lietuvos futbolo federacija (LFF) tokio jaunuolio elgesio nepateisina ir planuoja iš jo...


Spustelėjus šaltukui, žiemos pramogų mėgėjai vėl kviečiami į Birutės parke, ant užšalusio tvenkinio ledo įrengtą čiuožyklą. „Žiema sugrįžo ir, kaip prognozuoja sinoptikai, neigiama oro temperatūra laikysis ir kitą savaitę, tad kviečiame palangiškius į Birutės parką pasidžiaugti žiemiškomis pramogomis“, – sakė Botanikos parko direktorius Valdas...


Kurorto „Palangos“ krepšinio komanda, skyrusi daug dėmesio treniruotėms ir fiziniam pasirengimui vasarą, jau gyvena ateinančių kovų aukščiausioje Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) nuotaikomis. Pirmoji prestižinės lygos dvikova palangiškių laukia rugsėjo 26-ąją su praėjusiųjų metų LKL čempionu Kauno „Žalgiriu“. Klubo „Naglis“...


Didžiuosiuose Lietuvos miestuose vos gimus vaikučiui tėvai skuba jį užrašyti į darželį. Neretai tėvai piktinasi ilgomis darželio eilėmis. Palangos lopšeliai-darželiai mažųjų lankytojų laukia visus metus – eilių čia nėra, nors, pavyzdžiui, Kretingoje eilės į juos didelės. Ne todėl, kad darželių Palangoje būtų labai daug, o todėl, kad, blogėjant demografinei padėčiai...


Oro uostas laukia naujo vadovo

„Palangos tilto“ informacija, 2009 11 21 | Rubrika: Miestas

Vakar susisiekimo ministerija pagaliau paskelbė konkursą valstybinės įmonės „Tarptautinis Palangos oro uostas“ direktoriaus pareigoms užimti. Ši įmonė be direktoriaus liko spalio 2-ąją savo noru iš posto pasitraukus ilgamečiam jos vadovui Leonui Kvietkauskui.


Nelegalių stovyklaviečių laukia sunkūs laikai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 06 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybė šį vasaros sezoną yra pasirengusi imtis griežtų sankcijų prieš nelegaliai įrengtas stovyklavietes, kurių didžioji dauguma įsikuria Kunigiškėse, Monciškėse bei privačiose sodybose.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius