Tarnybos tikslina į Rusiją planavusio skristi ir neišleisto lėktuvo incidentą: FNTT jau pradėjo tyrimą

Palangos tiltas, 2023-04-05
Peržiūrėta
1172
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tarnybos tikslina į Rusiją planavusio skristi ir neišleisto lėktuvo incidentą: FNTT jau pradėjo tyrimą

Iš Lietuvos į Rusiją planavusio skristi lėktuvo „Cessna 172“ medžiagą ir surinktą informaciją Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) perdavė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai (FNTT), kuri toliau skrydžio ir orlaivio aplinkybes vertins tarptautinių sankcijų kontekste. Kaip skelbiama naujausiame pranešime, FNTT pradėjo ikiteisminį tyrimą.

„LTSA, bendradarbiaudama su Danijos civilinės aviacijos administracija, pagal savo kompetenciją surinko oficialią medžiagą ir dokumentus, susijusius su lėktuvo skrydžiais. Dabar oficiali institucijų turima medžiaga ir informacija perduota įgaliojimus turinčiai teisėsaugos institucijai“, – sako LTSA direktoriaus pavaduotojas Justas Rašomavičius.

Kovo 16 d. Danijoje registruotas lėktuvas „Cessna 172“, kurį pilotavo Rusijos pilietybę turintis asmuo, į Palangos oro uostą atskrido iš Švedijos. Pagal ES teisės aktus skrydžiui Europos Sąjungos (ES) viduje nei Švedijos, nei Lietuvos institucijų leidimų nereikia, pakanka pateikti skrydžio planą. Todėl lėktuvas galėjo atskristi į Palangos oro uostą.

Tačiau tik nusileidus minėtam lėktuvui Palangos oro uoste ir Rusijos pilietybę turinčiam pilotui paprašius antžeminio aptarnavimo, paaiškėjo, kad šis planuoja skristi į Rusiją, Pskovą. Esant tokioms aplinkybėms, Lietuvos institucijos nedelsdamos reagavo ir užkirto kelią lėktuvo skrydžiui.

Šiuo metu Palangos oro uoste stovinčiam lėktuvui nebus leista niekur išskristi iš Lietuvos, kol visų skrydžio aplinkybių neįvertins teisėsauga.

ES Reglamentas draudžia suteikti leidimą tūpti, pakilti ar skristi virš Europos Sąjungos teritorijos visiems (ir privatiems) Rusijos oro vežėjams, Rusijoje registruotiems orlaiviams, orlaiviams, neregistruotiems Rusijoje bei priklausantiems, užsakytiems ar kitaip kontroliuojamiems Rusijos fizinių ar juridinių asmenų.

FNTT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo tarptautinių sankcijų pažeidimo

Pasirodžius informacijai apie Danijoje registruoto orlaivio, nusileidusio Lietuvoje, ketinimus skristi į Rusijos Federaciją ir galimą tarptautinių sankcijų apėjimo schemą, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Tyrimas pradėtas įvertinus viešojoje erdvėje skelbtą informaciją bei Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) pateiktus dokumentus, įtariamas Lietuvoje įgyvendinamų tarptautinių sankcijų pažeidimas (LR BK 1231 str.). Daugiau ikiteisminio tyrimo detalių neskelbiama.

Kovo 16 d. Danijoje registruotas orlaivis, kurį pilotavo Rusijos pilietybę bei leidimą gyventi Lietuvoje turintis asmuo, į Palangos oro uostą atskrido iš Švedijos. Lėktuvui nusileidus Palangos oro uoste ir pilotui paprašius antžeminio aptarnavimo, paaiškėjo, kad šis planuoja skristi į Pskovo oro uostą, esantį Rusijos Federacijoje. Įvertinusios aplinkybes, civilinę aviaciją prižiūrinčios institucijos uždraudė orlaiviui pakilti. Šiuo metu lėktuvas stovi Palangos oro uoste.

ES Reglamentas draudžia suteikti leidimą tūpti, pakilti ar skristi virš Europos Sąjungos teritorijos visiems (ir privatiems) Rusijos oro vežėjams, Rusijoje registruotiems orlaiviams, orlaiviams, neregistruotiems Rusijoje bei priklausantiems, užsakytiems ar kitaip kontroliuojamiems Rusijos fizinių ar juridinių asmenų.

Už Lietuvoje įgyvendinamų tarptautinių sankcijų pažeidimą Baudžiamasis kodeksas numato baudą arba areštą. Griežčiausia galima bausmė – laisvės atėmimas iki penkerių metų. Už šiame straipsnyje numatytą veiką atsako ir juridinis asmuo.

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Lietuvos LIONS klubų asociacija, Nacionalinis kraujo centras bei Lietuvos diabeto asociacija suvienijo jėgas ir kviečia gyventojus nemokamai atlikti kraujo tyrimą, galintį užkirsti kelią cukriniam diabetui. 


Iš Lietuvos į Rusiją planavusio skristi lėktuvo „Cessna 172“ medžiagą ir surinktą informaciją Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) perdavė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai (FNTT), kuri toliau skrydžio ir orlaivio aplinkybes vertins tarptautinių sankcijų kontekste.


Klaipėdos apygardos prokuratūra, reaguodama į viešai paskelbtą informaciją apie galimai neteisėtai vykdomas statybas Kunigiškių paplūdimyje, pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.


Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas apgailestauja, kad, jam pasiūlius Seimo Antikorupcijos komisijoje pradėti parlamentinį tyrimą dėl vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės vaidmens sanatorijų „Pušynas“ ir „Dainava“ atsisakymo istorijoje, šis siūlymas susidūrė su iki šiol nematytu konservatorių partijos atstovų pasipriešinimu. Pasak parlamentaro, konservatorių...


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Po „Palangos tilto“ straipsnio apie tai, kaip jauni mažeikiškiai tėvai – Rūta ir Auris Vaišvilos – buvo jėga atplėšti nuo staiga automobilyje mirusios dukrytės Saulės, o tėvas buvo sulaikytas ir apkaltintas pasipriešinimu pareigūnams, kilus visuomenės pasipiktinimui, Telšių policija pradėjo tarnybinį patikrinimą, per kurį žada...


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė nutraukti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės Tarybos nario Eimučio Židanavičiaus. UAB „Palangos klevas“ direktorius Andrejus Byčkovas kreipėsi į VTEK su skundu, kad E. Židanavičius, buvęs „Palangos klevo“ darbuotojas, nenusišalino Palangos miesto Tarybai svarstant klausimą dėl buvusios...


Pradėta Palangos socialinių paslaugų tarnybos rekonstrukcija  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 29 | Rubrika: Miestas

Palangoje pradėti Socialinių paslaugų tarnybos rekonstrukcijos darbai. Įgyvendinus projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos miesto socialinių paslaugų tarnyboje“, kurio vertė – per 1 mln. litų, bus išplėsta minėtos tarnybos teikiamų paslaugų sfera, tad palangiškiai, kuriems reikalinga globa bei jų artimieji savo mieste pasijus...


STT pradėjo ikiteisminį tyrimą nustatyti, ar Šventosios tiltas buvo galimai nusikalstamai registruotas kaip „Energetiko“ nuosavybė, nors „Energetiko“ prašymo teismas netenkino. STT gali pareikšti įtarimus registrų centro darbuotojams bei kreipsis į prokuratūrą, kad registracija būtų panaikinta. Uosto direkcija irgi gali dalyvauti byloje, nes per...


Kaip galima pratęsti prezidento vizitą Palangoje? Yra vienas būdas: prašyti Dievo, kad sugestų jo lėktuvas. Būtent lėktuvo gedimas parai prailgino Slovakijos prezidento Ivano Gašparovičiaus viešnagę Palangoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius