Sugedęs lėktuvo degalų siurblys pratęsė Slovakijos prezidento Ivano Gašparovičiaus viešnagę Palangoje

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-06-09
Peržiūrėta
2032
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sugedęs lėktuvo degalų siurblys pratęsė Slovakijos prezidento Ivano Gašparovičiaus viešnagę Palangoje

Kaip galima pratęsti prezidento vizitą Palangoje? Yra vienas būdas: prašyti Dievo, kad sugestų jo lėktuvas. Būtent lėktuvo gedimas parai prailgino Slovakijos prezidento Ivano Gašparovičiaus viešnagę Palangoje.

 

Buvo pastebėtas gedimas

Slovakijos prezidentas I.Gašparo-vičius, turėjęs išvykti iš Palangos vakar popiet, dėl prezidento lėktuvo TU-154 gedimo buvo priverstas diena pratęsti viešnagę kurorte – svečias išvyko tik šiandien popiet. Antradienio rytą, ruošiantis Slovakijos prezidento išvykimui, buvo pastebėta, kad neveikia vienas iš šešių degalų siurblių. Slovakijos prezidento lėktuvas yra toks pat, kaip praėjusių metų 2010 metų balandžio 10 dieną Smolenske katastrofą patyręs Lenkijos prezidento Lecho Kaszynskio lėktuvas.

Tiek Slovakijos delegacijos atstovai, tiek Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos pareigūnai, lydintys garbingą svečią, stengėsi nutylėti tikrąją ilgesnės, nei planuotos, viešnagės priežastį.

Pastebėjus gedimą, Slovakijos prezidento aplinka svarstė galimybę iš Slovakijos į Palangą šalies vadovui parskraidinti atsiųsti kitą lėktuvą, bet buvo pasirinktas kitas problemos sprendimo būdas – Slovakijos Avialinijų lėktuvas specialiu reisu į Palangą šiandien priešpiet atgabeno reikalingas detales ir slovakų specialistus, kurie pakeitė neveikiantį degalų siurblį.

Kalbinti I. Gašparovičių lydintys Slovakijos prezidentūros, Ginkluotojų pajėgų, Užsienio reikalų ministerijos  aukšti pareigūnai ir apsaugininkai – iš viso delegacijoje buvo 19 žmonių – žurnalistui nepanoro atskleisti Slovakijos vadovo ilgesnio nei numatyta programoje vizito Palangoje priežasčių.

 

Atsisakė komentuoti

Nenorėjęs prisistatyti vienas iš svečių delegacijos atstovų sakė, kad „vėluojama išskristi į Slovakiją dėl siaučiančios audros Bratislavoje, Slovakijos sostinėje.“

Išties audra Bratislavoje siautė – bet ne šiandien, o vakar. Kai kurie svečių delegacijos nariai, matyt, prisimindami Lenkijos prezidento lėktuvo katastrofą pernai Smolenske, Palangos merui Šarūnui Vaitkui sakė, kad „skrydis diena vėliau yra, ko gero, apvaizdos apsireiškimas.“

Palangos meras buvo informuotas Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos (URM) Valstybinio ir Diplomatinio protokolo departamento vadovų apie garbingo kurorto svečio lėktuvo gedimą.

„Tiek tepasakė, ir viskas. Manęs neinformavo, koks buvo gedimas. Tik pranešė, kad prezidentas ir jo palyda, kol lėktuvas yra taisomas, maloniai leidžia laiką Palangoje. Man tai svarbiausia,“ – sakė Palangos vadovas.

URM Valstybinio ir Diplomatinio protokolo departamento direktorius Darius Gaidys atsisakė ką nors komentuoti apie lėktuvo gedimą.

Palangos aerouosto direktorė Jolanta Jucevičiūtė taip pat buvo nešneki: „Lėktuvo gedimas yra dalis tarpvalstybinių reikalų, kurių aš nesu įgaliota komentuoti.“

Direktorė neatskleidė, ar aukšto svečio lėktuvo gedimą specialiu reisu iš Slovakijos atskraidintiems slovakų specialistams padėjo Palangos aerouosto orlaivių priežiūros specialistai.

„Mes lėktuvą  aerouoste priėmėme techniškai, kad lėktuvas galėtų be problemų leistis ir kilti. Kad prezidentinis lėktuvas leidosi mūsų aerouoste, yra ir savotiškas mūsų aerouosto įvertinimas,“ – pabrėžė direktorė.

 

Siurblį atskraidino iš Slovakijos

Slovakijos prezidentui jau pakilus į lėktuvą, jo atstovas spaudai Marekas Trubačas sutiko atsakyti į kelis klausimus dėl gedimo.

„Vakar, ruošiantis iš anksto suplanuotam skrydžiui, buvo pastebėta, kad vienas iš šešių lėktuvo degalų siurblių neveikia. Todėl mums reikėjo skubiai jį pataisyti. Reikiamas siurblys ir specialistai specialiu Slovakijos Avialinijų reisu į Palangą buvo atskraidinti iš Slovakijos. Gedimas buvo pašalintas“, - sakė M. Trubačas.

Paklaustas, ar prezidentas I. Gašparovičius nerimavo dėl gedimo, atstovas spaudai atsakė juokaudamas: „Prezidentas džiaugiasi, kad dėl to galėjo paviešėti ilgiau tokiame nuostabiame kurorte kaip Palanga.“

Prezidentui Palangą primins Palangos mero įteiktos dovanos: gintaro dirbinys ir gintaru papuošti kamščiatraukiai. Per  oficialią vakarienę pirmadienį prezidentas merui Š. Vaitkui prisipažino, kad dievinąs gerą vyną, labai domisi jo istorija, o į Lietuvą, kaip ir į kitus užsienio vizitus, atsivežė asmeninį vyno degustatorių. Slovakijos valstybės vadovas taip pat prisipažino esąs aistringas medžiotojas, bet, tapęs prezidentu, medžioja tik Slovakijoje.

 

Palanga džiaugiasi užsitęsusiu vizitu

Netikėtai užsitęsus viešnagei Palangoje, aukštas svečias nenuobodžiavo:  kartu su žmona Silvija ir delegacijos nariais vaikščiojo po Palangą; ponia Silvija įsigijo gintaro dirbinių, o prezidentas nusipirko lietuviško kumpio. Svečiai vakarą leido restorano „Vandenis“ terasoje.  Vakare kai kurie slovakai maudėsi jūroje. Nors pagal protokolą svečio vakar Palangos meras nelydėjo, bet iš jo aplinkos žmonių girdėjo, kad svečias liko sužavėtas Palanga. „Lauksime Palangoje kitų prezidentų,“ – šypsojosi Palangos meras Š. Vaitkus.

Dėl prezidento užtrukusios viešnagės, matyt, labiausiai džiaugiasi viešbučio „Palanga“ šeimininkai. Redakcijos žiniomis, Slovakijos prezidentūra už dvi naktis viešbutyje sumokės „Palangai“ daugiau kaip dešimt tūkstančių litų. Vien Slovakijos vadovo prezidentinis kambarys nakčiai kainavo apie pusantro tūkstančio litų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Profesorius Vytautas Landsbergis išankstiniuose prezidento rinkimuose ketvirtadienį, gegužės 9 dieną, balsavo Palangoje. „Ačiū, gerbiamas Profesoriau, kad apsilankėte pas mus ir savo taip svarbų balsą atidavėte mūsų gražuolėje Palangoje,“ – Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasidalino žinute savo Facebook paskyroje. PT infoIš Lietuvos į Rusiją planavusio skristi lėktuvo „Cessna 172“ medžiagą ir surinktą informaciją Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) perdavė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai (FNTT), kuri toliau skrydžio ir orlaivio aplinkybes vertins tarptautinių sankcijų kontekste.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Jau kovo 18 dieną vyks Rusijos prezidento rinkimai.


Palangos miesto savivaldybėje vakar atidaryta fotografijų paroda „Popiežiaus Pranciškaus viešnagė Izraelyje“. Parodą pristatė J. E. Izraelio valstybės ambasadorius Amir Maimon. Parodoje pristatomos per 20 fotografijų, geriausiai atskleidžiančių istorinio įvykio atmosferą ir svarbiausius popiežiaus kelionės susitikimus.


Į Palangą šeštadienio vėlyvą popietę iš Švedijos, Geteborgo, skridę du patyrę pilotai dingo kaip į balą. Baisūs priekaištai užgriuvo ir Palangos oro uostą: Baltijos jūroje dingusius lietuvius iš Švedijos išlydėjęs oro uosto vadovas sako, kad skrendant iš Geteborgo į Klaipėdą Palangos oro uostas kartais kurį laiką neatsiliepdavo į...


Važiuojant į Šventąją, nuo šiol degalų – ir dyzelino, ir dujų, ir įvairių rūšių benzino – bus galima įsigyti visą parą, adresu Miško takas 10b, įvažiuojant į Šventąją. Ir ne tik: UAB „Šventosios investicija“ steigėjai Rimvydas Grikšas ir Vytautas Kryževičius žada, kad degalinėje, kuriai jie vadovaus pagal sutartį su UAB...


Aviakompanijos SAS lėktuvas iš Kopenhagos Palangos oro uostą pasiekia 14 valandą 20 minučių, o UAB „Vlasava“ autobusas, važiuojantis maršrutu Šventoji – Palanga, oro uosto stotelėje pasirodo 14 valandą 30 minučių, kai dauguma keleivių dar tik laukia pasiimti bagažo. Nespėjus į autobusą, taksistai, tykantys keleivių, trina rankas – už kelionę iki...


Kaip galima pratęsti prezidento vizitą Palangoje? Yra vienas būdas: prašyti Dievo, kad sugestų jo lėktuvas. Būtent lėktuvo gedimas parai prailgino Slovakijos prezidento Ivano Gašparovičiaus viešnagę Palangoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius