Rūkyta žuvis Palangoje: kiek kainuoja ir kodėl Basanavičiaus gatvėje ji parduodama kitaip?

Palangos tiltas, 2024-06-06
Peržiūrėta
1179
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

tv3.lt nuotr.
tv3.lt nuotr.

Rūkyta žuvis – itin populiari tarp poilsiaujančiųjų Palangoje bei vietos gyventojų. Nieko keisto, kad rūkytą žuvį parduodančių vietų galima aptikti pačiose įvairiausiose kurorto vietose.

Esminis skirtumas – žuvies kaina bei pardavimo modelis. Mat vienur žuvį atsveria prie pirkėjo akių, o štai Basanavičiaus gatvėje sumokama už vienetą.

Paaiškino, kodėl parduoda vienetais 

Basanavičiaus gatvėje rūkyta žuvimi prekiaujanti Agnė paaiškino, kodėl yra prekiaujama vienetais:

„Taip yra lengviau, nes nereikia kaskart sverti kiekvienos žuvies. Idėjai į maišelį ir tiek. O kiekvieną sverti užima daug laiko. Brangiau tikrai nebūna. Normaliai apvaliname kainas ir neskriaudžiame pirkėjų.

Pas mus žuvis yra natūraliai rūkyta. Viskas yra šviežia. Perka viską tolygiai. Nėra išskirtinės žuvies. Priklauso nuo to, ką žmonės mėgsta. Pasirinkimas yra gana didelis. Brangiausiai kainuoja unguriai, kurie yra tikras delikatesas.“ 

Anot jos, poilsiautojai linkę derėtis ir kartais jiems pavyksta sumažinti kainą: „Jei matome, kad žmogus tvarkingas ir tikrai perka, nusileidžiame kainą pagal galimybes. Manau, kad žuvies kainos yra nei per didelės, nei per mažos. 

Šiais laikais gauti šviežios natūraliai rūkytos žuvies yra sunku. O dėl kainų skundžiasi tie, kurie atvažiuoja iš atokesnių vietovių, bet didesnių miestų gyventojams ir palangiškiams viskas tinka ir patinka. Žinoma, jei įprastai perki žuvį prekybos centre, tai Palangoje atrodo brangu.“

Žuvį skraidina net į JAV 

Netoli Palangos turgaus žuvimi prekiaujanti Genutė pasakojo, kad šį sezoną kainos padidėjo, tačiau nežymiai: 

„Kainos kyla todėl, kad brangsta pati žaliava. Viskas brangsta. Bet nepasakyčiau, kad labai ženkliai. Priklausomai nuo žuvies kaina pakilo 1-2 eurais. Žmonės dabar turtingi. Jie perka brangias, geras žuvis. Pigių žuvų net nelabai nori. Leidžia sau pasilepinti ir unguriais. Juos perka gimtadienio proga, vaikus iš užsienio grįžtančius sutinka.“

Anot Genutės, populiariausios žuvys yra upėtakiai, dorados, savorinai, vilkžuvės. 

„Dirbame visus metus. Tie patys klientai sugrįžta ne tik vasarą, bet ir žiemą, rudenį bei pavasarį, savaitgaliais įprastai. O šiemet jau daugėja klientų, bet pats pikas prasidės po Joninių. Tada Palanga užsipildys. 

Kainos pas mus lyginant su Basanavičiaus gatve yra labai normalios. Tam tikros žuvys gali net dvigubai pigiau kainuoti. O pirkėjai atvyksta ne tik iš Lietuvos. Turime ukrainiečių, baltarusių, anglų, airių. Mūsų žuvis keliavo ir į Kaliforniją, Izraelį. 

Turėjau pirkėją iš Kalifornijos, kuris čia savaitę lankė giminaitę. Kiekvieną dieną tą žuvį pirko, nes JAV tokios nėra. Net pasiėmė lauktuvėms žuvies. Vėliau parašė, kad puikiai žuvis atlaikė kelionę ir visiems labai patiko“, – pasakojo Genutė.

šaltinis: tv3.lt / aut. Audrius Bareišis

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rūkyta žuvis – itin populiari tarp poilsiaujančiųjų Palangoje bei vietos gyventojų. Nieko keisto, kad rūkytą žuvį parduodančių vietų galima aptikti pačiose įvairiausiose kurorto vietose.


Savaitgalį vasaros sezoną pradeda Klaipėda. Uostamiestyje vyksta įvairūs renginiai: nuo Žuvies dienos, iki Vilties bėgimo.


Prieš nosį – ilgasis savaitgalis. Tautiečiai jį stengsis išnaudoti maksimaliai, dalis lietuvių be abejonės patrauks į pajūrį. 


Tūkstančiai lietuvių šiuo metu žiemoja Ispanijos saloje Tenerifėje. Nenuostabu, kad sala vadinama antrąja Palanga – lietuvius čia sutiksi ant kiekvieno kampo. 


Šią vasarą po Lietuvą keliaujantis DELFI Kelionių ambasadorius Orijus Gasanovas kartu su viena gražiausių Lietuvos scenos moterų, dainininke, grupės „Saulės kliošas“ vokaliste Juste Starinskaite nutarė aplankyti Kretingą. 


Nors Europos gyventojai vis noriau persėda iš vidaus degimo varikliais varomo transporto į elektromobilius, ne vieną vairuotoją vis dar atbaido pastebimai didesnė elektrinių automobilių įsigijimo kaina.


Vasara įsibėgėja, o kartu su šiltais orais bei vis dar ilgais vakarais bunda ir noras nuvažiuoti prie jūros.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Lietuviai pamėgę Latvijos pajūrio kurortus nebe reikalo: gausu nemokamų, o jei mokamų, tai nebrangių pramogų vaikams bei suaugusiems, švarūs ir platūs paplūdimiai su įrengtomis poilsio ir sporto zonomis, mažiau žmonių, daugiau pigesnės nakvynės pasirinkimo variantų. Ieškantiems visiškos ramybės - atviri laukiniai Latvijos paplūdimiai, ramūs, jaukūs kaimeliai ir miesteliai...


Šiandien išsiųsti siuntą iš Lietuvoje pajūryje įsikūrusiosPalangos labai paprasta. Tad nestebina kiekvieną dieną didesnis ar mažesnis siuntinių skaičius, iškeliaujantis iš čia įvairiomis kryptimis. Ir ne tik į įvairius Lietuvos miestus bei miestelius,bet ir kur kas toliau – į svečias šalis. Palangos strateginė padėtis suponuoja, kad nemažas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius