Šaltis palangiškių gyvenimo ritmo nesutrikdė

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-02-06
Peržiūrėta
890
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šaltis palangiškių gyvenimo ritmo nesutrikdė

Vasario mėnuo atskleidė tikrąjį žiemos veidą. Du mėnesius apsukriai slėpusi jį po kauke, žiema ėmė ir nusišypsojo žvarbia, ledine šypsena. Šalta – ką ir bepridursi. Tačiau visame kame galime atrasti tiek teigiamų, tiek ir neigiamų dalykų. „Palangos tilto“ kalbinti pašnekovai, nors ir nori, jog žiema kuo greičiau atleistų savo ledinius gniaužtus, džiaugiasi, jog šaltis nesutrikdė veiklos.

 

Autoservisams pelnas

Termometro stulpeliui vidurdienį rodant žemiau dvidešimties laipsnių šalčio, Palangos gatvėse žmonių beveik nesutiksi. Beje, automobilių taip pat gerokai mažiau nei rudenį. Tai, kad apytuštės kurorto gatvės yra šalčio pasekmė, gali patvirtinti automobilių servisų vadovai, šiuo metu rankas trinantys ne nuo šalčio, o dėl mintyse skaičiuojamo pelno.

UAB „Palangos autoservisas“ direktorius Jonas Budrys „Palangos tiltui“ sakė kasdien sulaukiantis vis daugiau pagalbos prašančių vairuotojų. „Trys esminiai dalykai, į ką vairuotojai, ypač dyzelinius variklius turinčių mašinų savininkai, prieš šalčius turėjo atkreipti dėmesį – akumuliatoriai, pakaitinimo žvakės ir kuro filtrai. Prieš šaltąjį sezoną reikėjo pakeisti automobilio tepalus, kad jis lengviau užsivestų, patikrinti akumuliatorių, pakaitinimo žvakes, ar visos gerai veikia. Dėl to, jog vasarą negalvojo apie žiemą, šiuo metu vairuotojai dėl to turi nemažai problemų. Tai akumuliatorius nekrauna, tai spynelės, amortizatoriai užšąla“, – vairuotojų problemas vardijo J. Budrys.

 

Autobusai keliauja, komunalininkai dirba

Palangos autobusų stoties direktorė Petronėlė Milienė laikraščiui teigė, jog autobusų stočiai šaltis nesukėlė jokių problemų, tarpmiestiniai autobusai atvyksta laiku, nors keliautojų ženkliai sumažėjo. „Palyginti praėjusių metų vasarį su šiuo, keleivių sumažėjo 40 procentų. Pernai šiuo laikotarpiu vežėme 4 tūkst. 700 keleivių, šiais metais – 2 tūkst. 800. Tačiau suminė išraiška pagal parduotų bilietų kiekį nesumažėjo. Priešingai – pardavėme 7 vienetais daugiau. Vadinasi, keliautojai renkasi trumpas keliones. Nebevyksta į Vilnių ar Kauną“, – „Palangos tiltui“ pasakojo P. Milienė.

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojas Stepas Šeputis laikraščiui patvirtino, kad stingdantis šaltis didelių problemų mieste nepridarė: „Jokių stichinių nelaimių šiuo laikotarpiu nei gatvėse, nei keliuose ar sankryžose neįvyko. Kaip tik grįžau iš savivaldybės, kur aptarėme situaciją. Tvarkomės gerai. Sankryžas barstom druska, smėliu bei skaldele. Kadangi druska veiksminga tik iki -9 laipsnių šalčio, barstom smėlį ar skaldą. Vieną trečdalį druskos maišom su dviem trečdaliais skaldos ar smėlio. Smėlio daug barstyti nesinori ir dėl to, kad jis purvina. Per šeštadienį, sekmadienį bei pirmadienį išbarstėm 8-9 tonas skaldos, 3 tonas druskos ir 10 tonų smėlio“.

Bendrovės „Palangos šiluma“ direktorius Romualdas Jablonskis laikraščiui sakė, jog nors šaltis darbo nesutrikdė, tačiau gyventojų skundų sulaukiantis: „Vieniems, to paties daugiabučio namo gyventojams yra karšta, kitiems šalta. Vienam šalta, kuomet bute 22 laipsniai šilumos, kitam karšta prie plius 21. Bandom viską derinti“.

 

Palangiškių sulaukia ir viešbučiai

Atšalus orams dažnas susiduria ir su odos problemomis. Prie to prisideda ne tik šaltis, bet ir šildymo sezonas – radiatoriai, kondicionieriai sausina orą ir dusina mūsų odą. Tam, kad visiškai nepapilkėtų, o dienas užbaigtų kupini gerų emocijų, palangiškiai užsuka į miesto viešbučiuose įsikūrusias SPA procedūras.

„Savaitgaliais viešbutis būna beveik pilnas. Žmonės noriai naudojasi mūsų siūlomais SPA paketais. Vietinių taip pat netrūksta – ateina pasikaitinti pirtyje bei atsipalaiduoti po sunkios, darbų kupinos savaitės“, – laikraščiui sakė „Žilvino“ vedėja Ramunė Mickuvienė.

Viešbučio „Palangos vėtra“ SPA namuose poilsiautojų laukia taip pat malonios procedūros. „Šiandien žmonių nedaug, tačiau savaitgaliais padaugėja. Laukiam šventinių laisvadienių, tuomet sulauksime kur kas daugiau lankytojų. O SPA namuose žmonių netrūksta. Palangiškiai mielai išnaudoja per Šv. Kalėdas gautus dovanų kuponus, sužvarbę ateina pasišildyti į pirtį“, – „Palangos tiltui“ komentavo viešbučio direktorė Ingrida Valaitienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šią savaitę paskelbta, kad du „Lietuvos pašto“ skyriai Palangoje po kelių dienų bus uždaryti, o vietoje jų bus atidarytas naujas viename prekybos centre. Tokia žinia itin papiktino ir palangiškius, ir miesto merą.


Vasario pradžią paprastai lydi speigas, tačiau naujųjų metų antrąjį mėnesį kai kur galima ir žibučių prisiskinti, žiema – neįprastai šilta. Palangos damų kailiniai dar nepravėdinti kabo spintoje, o ir žieminiai batai rymo batų dėžės pakrašty. Kaip tokia šiluma veikia Palangos gamtą bei darbus lauke?


Šiandien Palanga didžiuojasi, kad šilumos kainą miestelėnams per kelis metus sumažino 25 procentais, karšto vandens kainą vos per metus su trupučiu – 15 procentų. Mieste šalto vandens kaina nesikeičia jau nuo 2009 metų, nors darbo užmokesčio, kuro kaštai gerokai išaugo. Šalto vandens kaina šiemet kurorte net sumažėjo 5 procentais....


Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių. Kvėpavimo sutrikimai, kamuojantys tiek vaikus, tiek suaugusius, turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei savijautai. Ir jeigu vaikai dažniausiai kenčia dėl padidėjusių adenoidų, kuriuos galima nesunkiai pašalinti, suaugusiesiems yra sunkiau. Kvėpavimo...


Įsibėgėjus žiemai ir įsivyravus šaltiems orams pagausėjo darbo Jūrininkų ligoninės Palangos departamente dirbantiems medikams, priglaudžiantiems nuo šalčio besislepiančius nuolatinės gyvenamosios vietos neturinčius žmones. Tuo tarpu kitos tarnybos – ugniagesiai, policija, „Palangos vandenys“ ir „Palangos šiluma“ – teigia, jog ši...


Lietuvos kredito unijoms pastaruoju metu dėmesio nestinga. Sparčiai joms augant, Lietuvos bankas priėmė kredito unijų priežiūros ir veiklos sugriežtinimo priemones. Tačiau į jas Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininkas Vytenis Tomkus linkęs žiūrėti optimistiškai: „Galima ir pasidžiaugti, kad eilę metų besikaupusios problemos pagaliau buvo pradėtos spręsti, kredito unija...


Šiais metais žiema prasidėjo taip, kaip numatyta kalendoriuose: gruodžio pirmąją iškrito pirmasis sniegas. Gatvių ir kiemų švara bei tvarka kurorte besirūpinančių UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojų jis neužklupo, kaip kituose miestuose, netikėtai, tačiau anksčiau nei pastaraisiais metais pradėję nuo sniego valyti bei barstyti gatves komunalininkai kiek...


Iki sausio vidurio Palangos komunalinio vadovai pirmąją žiemos pusę vadino „svajonių žiema“, bet sausio pabaigoje ir vasario pradžioje speigais savo galybę įrodžiusi pavėlavusi žiema, jau kelias savaites šokdina UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojus.   Valo apie dvidešimt komunalininkų „Kai viską stingdė speigai, gedo...


Šaltis palangiškių gyvenimo ritmo nesutrikdė

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 02 06 | Rubrika: Miestas

Vasario mėnuo atskleidė tikrąjį žiemos veidą. Du mėnesius apsukriai slėpusi jį po kauke, žiema ėmė ir nusišypsojo žvarbia, ledine šypsena. Šalta – ką ir bepridursi. Tačiau visame kame galime atrasti tiek teigiamų, tiek ir neigiamų dalykų. „Palangos tilto“ kalbinti pašnekovai, nors ir nori, jog žiema kuo greičiau atleistų savo ledinius gniaužtus...


Šaltis aukų kol kas nepareikalavo

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 01 30 | Rubrika: Miestas

Kasdien vis stipriau nosį kutenantis šaltis palangiškių gyvenimo ritmo kol kas nesutrikdė. Oro temperatūrai jau kelias dienas laikantis žemiau penkiolikos laipsnių šalčio kurorte nenustatytas nei vienas sušalimo atvejis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius