Žinomi palangiškiai ragina pasinaudoti masinės vakcinacijos galimybe: „Grįžkime visi į įprastas gyvenimo vėžes kuo greičiau!“

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-06-03
Peržiūrėta
2297
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Palangos parapijos klebonas Kęstutis Balčiūnas
Palangos parapijos klebonas Kęstutis Balčiūnas

Nuo birželio 1 dienos visi palangiškiai, kaip ir bet kurios kitos savivaldybės gyventojai, sulaukę 16 metų, yra kviečiami savarankiškai registruotis skiepui nuo koronaviruso. Žinomi kurorto žmonės ragina pasinaudoti tokia galimybe ir pasiskiepyti. „Kuo daugiau žmonių kuo greičiau tai padarys, tuo sparčiau grįšime į iki pandemijos buvusias gyvenimo vėžes“, – sakė Palangos parapijos klebonas Kęstutis Balčiūnas, Arvydas Dočkus, krepšininko Renaldo Seibučio treneris, Alvydas Ziabkus, žurnalistas.

Vakcinacija Palangoje nuo birželio 1 d.

Kaip savarankiškai registruotis skiepui? „Tai galima padaryti www.koronastop.lt arba 1808.lt interneto svetainėse arba paskambinus telefonu 1808. Savivaldybė neregistruoja asmenų skiepijimui, asmenys savarankiškai registruojasi“, – pabrėžė Irma Babičaitė-Kučinskienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos savivaldybės gydytoja.

Atvykstant skiepytis būtina turėti asmens tapatybę liudijantį dokumentą.

Pilnametystės dar nesulaukę jaunuoliai gali būti skiepijami tik „Comirnaty“ vakcina, nes tai leidžia šios vakcinos registracijos sąlygos. „Moderna“, „Vaxzevria“ ir „Janssen“ vakcinos yra registruotos žmonių nuo 18 metų skiepijimui. Žinotina, kad „Janssen“ vakcinos skiepijimo schemą sudaro tik viena dozė, t. y. asmuo paskiepijamas tik viena injekcija. Kitos vakcinos yra skiepijamos dviem dozėmis, tarp pirmos ir antros darant tokias pertraukas: „Comirnaty“ vakcinoms – 21 dienos, „Moderna“ vakcinoms – 28 dienų, „Vaxzevria“ vakcinoms – rekomenduojama 12 savaičių.

 Paklausta, kaip nuo birželio 1 d. vyksta masinė gyventojų vakcinacija, I. Babičaitė-Kučinskienė sakė: „Galima teigti, kad sklandžiai. Visos Palangos asmens sveikatos priežiūros įstaigos prisijungusios prie vakcinacijos registravimo sistemos. Asmenys savarankiškai registruojasi skiepui.“

O kiek ir kokių vakcinų Palanga turėjo šios savaitės pradžioje? „Birželio 1 d. Palanga turėjo visų vakcinų: „Modernos“, „Vaxzevria“, „Johnson“ ir „Pfizer“ gamintojų“, – sakė Savivaldybės gydytoja.

Klinikinių tyrimų apžvalga rodo, kad, skiepijant „Vaxzevria“ vakcina, daugiau antikūnų ir tvirtesnis imunitetas susiformuoja antrą vakcinos dozę suleidžiant po 9–12 savaičių. Dėl to Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja taikyti maksimalią 12 savaičių pertrauką. Vis dėlto, skiepijimo centrai, atsižvelgdami į individualias aplinkybes, pavyzdžiui, jeigu ilgesnė pertrauka neigiamai atsiliepia gyventojo vykdomai veiklai, antrą vakcinos dozę gali skirti anksčiau, gamintojo rekomenduojamu 4–12 savaičių intervalu. Gyventojus Savivaldybės gydytoja ragina objektyviai įvertinti poreikį trumpinti laiką tarp pirmos ir antros dozės ir rinktis jų sveikatai naudingiausią sprendimą.

VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras (PASPC) informavo „Palangos tiltą“, kad skiepytis centre „Pfizer“, „Vaxzevria“ vakcinomis gyventojai yra užsiregistravę  visai savaitei. „Stebimas didžiausias aktyvumas gyventojų nuo 18 iki 30 metų grupėje“, – sakė PASPC atstovai.

Vieninga elektroninė registracijos sistema

Visi šalies gyventojai kviečiami greitai ir patogiai registruotis internetinėje platformoje, kuri leidžia ne tik užsiregistruoti pačiam, bet ir užregistruoti kitą asmenį. Registruotis vakcinai ar užregistruoti kitą asmenį galite interneto svetainėje www.koronastop.lt arba  1808.lt.

Norėdamas registruotis skiepui nuo COVID-19, gyventojas turi patvirtinti savo tapatybę per Elektroninius valdžios vartus, pasirinkęs jam tinkamą identifikavimo būdą (elektroninė bankininkystė, mobilusis parašas ir kt.). Patvirtinus tapatybę, gyventojas turi pasirinkti savivaldybę, kurioje nori skiepytis, pageidaujamą vakciną, datą ir laiką. Registracijos pabaigoje prašoma užpildyti klausimyną apie žmogaus sveikatos būklę, turimas alergijas, ligas ir kt.

Užsiregistravę gyventojai SMS žinute gaus patvirtinimą, kuriame bus nurodyta pasirinkta vakcina, vizito data ir laikas, vakcinacijos centro adresas bei registracijos numeris. Žinutės siuntėjas yra „COVID-19“, pranešimo tekstas formuojamas automatiškai nenaudojant savitųjų lietuviškų raidžių.

Gyventojai, kurie neturi galimybės registruotis internetu ir neturi, kas juos galėtų užregistruoti, gali tai padaryti telefonu, skambindami Karštąja linija 1808. Vis dėlto, dėl ilgiau užtrunkančio registracijos proceso telefonu – reikiamos savivaldybės, vakcinos, vakcinacijos laiko ir datos parinkimo, kylančių papildomų klausimų – registracija kur kas greičiau vyksta elektroniniu būdu, svetainėje www.koronastop.lt.

Jeigu gyventojas negali atvykti nurodytu laiku, jis gali pasikeisti antros dozės datą ir laiką, prisijungęs prie registracijos sistemos arba paskambinęs Karštosios linijos numeriu 1808.

Ar galima atšaukti registraciją?

Vakcinaciją pirmąja doze galite atšaukti tik sau. 

Per www.koronastop.lt galimi ir  šie veiksmai: vakcinacijos datą ir vietą galima pakeisti sau; „Comirnaty“ – antrą vakcinos dozę galima tik pavėlinti. Datą keisti galima tik tą savaitę, kurią numatytas automatiškai paskirtas antrosios dozės laikas; „Moderna“ – antrą vakcinos dozę galima tik pavėlinti. Datą keisti galima tik tą savaitę, kurią numatytas automatiškai paskirtas antrosios dozės laikas; „Vaxzevria“ – galima paankstinti antrą dozę, jei dėl objektyvių priežasčių gyventojas negali laukti 12 savaičių. To padaryti pačiam nepavyks. Reikia kreiptis nurodytais kontaktais, kuriuos galima rasti www.koronastop.lt, „Vakcinacijos“ skirtuke, skiltyje „Vakcinacija savivaldybėse“. Pavėlinti skiepą galite patys, savaitės ribose. Datą keisti galėsite tik tą savaitę, kurią numatytas automatiškai paskirtas antrosios dozės laikas.

Per karštąją liniją 1808 galimi šie veiksmai: jei asmuo skambina ir nori pavėlinti vakcinos laiką, jis informuojamas, kad gali perkelti vakciną tik artimiausioms 7 dienoms, pagal turimus laisvus registracijos laikus. Vakcinavimo laiką galima pakeisti tik sau; jei asmuo skambina ir nori paankstinti vakcinavimo laiką (t. y. paankstinti „Vaxzevria“) operatorius informuoja, kad šiuo metu registracija telefonu nėra ankstinama, esant neatidėliotinoms priežastims ir esant poreikiui paankstinti asmuo gali kreipdamasis nurodytais kontaktais, kuriuos galima rasti koronastop.lt, „Vakcinacijos“ skirtuke, skiltyje „Vakcinacija savivaldybėse“).

Kaip atšaukti vakcinaciją per karštąją liniją 1808?

Jei asmuo skambina ir nori atšaukti vakciną, jis informuojamas, kad neatvykus vakcina bus sistemoje atšaukiama automatiškai, jei pageidaus – iš naujo registruotis vakcinai galės po paros. Karštojoje linijoje vakcinos atšaukimas nevykdomas.

Sužinoti daugiau informacijos apie vakcinas ir skiepijimo procesą gyventojai gali apsilankydami tinklalapyje https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina arba skambindami į Vakcinos liniją telefonu 8 5 230 0123.

Ką svarbu žinoti atvykstant vakcinuotis?

Vakcinuotis prašome atvykti ne anksčiau nei 10 minučių iki registracijos metu nurodyto laiko. Po vakcinacijos Jūsų bus paprašyta palaukti 15 minučių šalia procedūrinio kabineto, kad būtų laiku suteikta būtina skubioji pagalba, jei įvyktų staigi nepageidaujama reakcija į vakciną. 

Jei Jums reikalingos dvi vakcinos dozės, antrai vakcinos dozei gauti iš naujo registruotis nereikia. Antros dozės datą ir laiką suderinsite vakcinacijos centre po to, kai būsite paskiepyti pirma doze. Informacija apie antrąją dozę bus išsiųsta į Jūsų mobilųjį telefoną.

Kilus klausimų – kreiptis į savo sveikatos priežiūros įstaigą

Kilus neaiškumų prioritetinių grupių Palangos miesto gyventojams arba dėl antrosios skiepo dozės, darbo dienomis kviečiame kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigą, kurioje asmuo buvo vakcinuotas pirmąja doze: Palangos ASPC nuo 16.00 iki 19.00 val. telefonu Nr. (8 460) 53837; S. Kulikauskienės BPGC nuo 13.00 iki 17.00 val. telefonu Nr. (8 608) 42096; klinikoje „Ave Medica“ nuo 09.00 iki 17.00 val. telefonu Nr. (8 604) 41550.

Palangos parapijos klebonas Kęstutis Balčiūnas:

Mūsų vyskupai jau seniai yra išplatinę raginimus saugoti sveikatą. Apie būtinybę skiepytis nuo koronaviruso primenu Palangos tikintiesiems ir aš. Aš jau esu pasiskiepijęs nuo koronaviruso. Gavau „AstraZeneca“ vakciną. Jutau tik nežymius šalutinius požymius. Antrąją dieną po dūrio jaučiausi sveikas kaip ridikas. Naudodamasis proga, labai raginčiau visus parapijiečius pasiskiepyti. Kartu džiaugiuosi, kad mūsų parapijiečiai – labai sąmoningi: daugelis jau yra pasiskiepiję.

Arvydas Dočkus, krepšininko Renaldo Seibučio treneris, sveikos gyvensenos puoselėtojas:

Vakcinuotis – būtina. Aš tai padariau dar kovą, gavau „Moderna“ vakciną. Raginu visus draugus, pažįstamus, sporto bendruomenę tai padaryti, jei yra nepadarę. Džiaugiuosi, kad Palangos sporto bendruomenė – labai sąmoninga: dauguma jau yra pasiskiepiję. Jauni sportininkai net nekantrauja skiepytis, kad galėtų vėl vykti į varžybas. Atskleisiu mažą paslaptį: Renaldas (Seibutis) taip pat jau pasiskiepijo nuo koronaviruso. Jis tai padarė praėjusią savaitę.

Alvydas Ziabkus, žurnalistas:

Aš jau vasario pradžioje savo antrą skiepą gavau. Kitos išeities nėra – reikia skiepytis. Kuo daugiau populiacijos vakcinuosis, tuo greičiau grįšime į normalias gyvenimo vėžes. Tikiu, kad ateity, visiems pasiskiepijus, koronavirusas bus lengvai įveikiamas, prilygs gripo atmainai. Tikrai kviesčiau palangiškius, kurie dar nespėjo ar negalėjo skiepytis, tai padaryti dabar ar kai tik bus tam galimybė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį „Jurbarko-Kario“ klubui paskelbus, kad komanda dėl infrastruktūrinių ir kitų iššūkių atsisako galimybės dalyvauti 2023–2024 m. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezone, nušvitusia galimybe siekia pasinaudoti Palangos „Olimpo“ klubas.


Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) tobulina onkologinių pacientų aptarnavimo tvarką. Nuo šiol užsiregistruoti pas gydytoją onkologą chemoterepautą bus lengviau ir greičiau. 


Žemės gelmių registre neregistruotų gręžinių įteisinimas labai svarbus ir reikšmingas valstybei projektas.


Savarankiškai dirbantys gyventojai gali greičiau sulaukti ligos, motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros išmokų, jei mokės valstybinio socialinio draudimo įmokas (VSD) kiekvieną mėnesį. 


Nuo birželio 1 dienos visi palangiškiai, kaip ir bet kurios kitos savivaldybės gyventojai, sulaukę 16 metų, yra kviečiami savarankiškai registruotis skiepui nuo koronaviruso. Žinomi kurorto žmonės ragina pasinaudoti tokia galimybe ir pasiskiepyti. „Kuo daugiau žmonių kuo greičiau tai padarys, tuo sparčiau grįšime į iki pandemijos buvusias gyvenimo vėžes“, – sakė...


Laisvėjant karantino reikalavimams, gyvenimas Palangoje, tikimasi, pamažu grįš į įprastas vėžes. Kad kuo greičiau galėtume džiaugtis įprastu gyvenimo ritmu, būtinas gyventojų sąmoningumas – kelią tolimesniam viruso plitimui padės užkirsti testavimas dėl koronaviruso ir vakcinacija. Todėl Palangos miesto savivaldybė ragina visus darbuotojus, grįžtančius iš prastovų į darbus...


Vėlinės – tai vėlių diena, laikas, kuomet pagal mūsų protėvių padavimus bei pasakojimus, į gyvųjų pasaulį grįžta vėlės. Tai ir tarpsnis, kai arčiau susieina gyvųjų ir mirusiųjų pasauliai, o šiuos skirtingus būvius skirianti trapi riba tampa lengviau įveikiama. Ar žinomi palangiškiai bijo mirties? Ar yra patyrę pranašiškų sapnų ir regėjimų? Ką reiškia...


Vasarą pajūryje turėtų atsirasti net trys apžvalgos bokštai – jais virstų Neringos ir Palangos savivaldybėms perduodami Nidos, Juodkrantės ir Šventosios švyturiai. Abiejų Lietuvos pajūrio kurortų savivaldybės sulaukė netikėto pasiūlymo perimti jų teritorijoje esančių švyturių statinius. Kol kas juos valdo Lietuvos transporto saugos administracija, tačiau...


Vytauto gatvėje jau metus visi važinėja viena eismo kryptimi. Ir, atrodo, visi jau įprato, netgi ir miesto svečiai, kad taip ir reikia važiuoti. Kai kurie skeptikai prognozavo, jog toks eismas nesibaigs geruoju. Pirmus metus didelių nelaimių buvo išvengta ir prognozės nepasitvirtino. Keletas nelaimių įvyko šios vasaros pradžioje ir tai, galima sakyti, ne dėl eismo, o dėl to, kad...


„Pastaruoju metu pastebime tendenciją, jog kur kas jaunesnius žmones ištinka insultai, ko anksčiau nebūdavo, ištinka paralyžius, o ir traumų patyrusių žmonių nemažėja“, - keletą iš šio laikmečio „rykščių“ įvardino nuolat tarp traumuotų, iš lovos visom išgalėm besistengiančių išlipti žmonių besisukanti Palangos Reabilitacijos ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai Romantė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius