Politikos Eurovizijoje, rinkimuose į Europos Parlamentą, Palangos mero Šarūno Vaitkaus šansus vertina 1 iš 10, bet Jurgis Razma ir Laima-Liucija Andrikienė sako: „Politika – pilna netikėtumų“

Linas JEGELEVIČIUS, 2024-05-30
Peržiūrėta
2484
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šarūnas Vaitkus
Šarūnas Vaitkus

Birželio  9 dieną vyks rinkimai į Europos Parlamentą (EP), kuriuose dalyvauja ir vienintelis palangiškis, Palangos meras, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos Krikščionių Demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus pirmininkas, Lietuvos kurortų asociacijos prezidentas Šarūnas Vaitkus. 

Jo išrinkimas į EP, nugalint tokius „sunkiasvorius“ bendrapartiečius kaip, pavyzdžiui, Andrių Kubilių, Rasą Juknevičienę, Liudą Mažylį, Paulių Saudargą, Radvilę Morkūnaitę-Mikulėnienę ir kitus, prilygtų bombos sprogimui, paneigtų tikimybių teorijas.

„Palangos tilto“ pašnekovai Š. Vaitkaus šansus EP rinkimuose vertino atsargiai – vienu iš dešimt, tačiau TS-LKD veteranai Jurgis Razma ir Laima-Liucija Andrikienė sako: „Politika – pilna netikėtumų.“

„Kadangi mūsų partijos EP rinkimų sąraše Vaitkus po reitingavimo yra dešimtas, tai ir jo šansai gauti mandatą Europos Parlamente yra vienas iš dešimt,“ – sakė Mindaugas Skritulskas, TS-LKD Palangos skyriaus veteranas, atvedęs Š. Vaitkų į politiką, o dabar – Seimo narys.

M. Skritulskas mano, kad TS-LKD gaus tris mandatus EP rinkimuose.

„Beveik neabejoju, kad vienas jų teks Andriui Kubiliui, antras – Rasai Juknevičienei, o dėl trečio kova bus rimtesnė,“ – sakė M. Skritulskas.

Jis nesiėmė atsakyti, kokį kandidatą TS-LKD Palangos skyrius keltų tiesioginiuose mero rinkimuose, jeigu į EP būtų išrinktas Š. Vaitkus.

„Patikėkite: nė viename formate tai nebuvo svarstyta,“ – sakė jis.

Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys Eimutis Židanavičius sakė „Palangos tiltui“, kad, be Š. Vaitkaus, tinkamiausiu kurorto konservatorių kandidatu į merus mato M. Skritulską.

„Daugiau tam tinkančių nėra,“ – sakė E. Židanavičius.

„Nesvarsčiau to. Ypač, kad Palangos ir Kretingos skyriai vėl iškėlė mano kandidatūrą dalyvauti Seimo rinkimuose spalį,“ – sakė M. Skritulskas.

E. Židanavičius Š. Vaitkaus šansus EP rinkimuose vertina nuliu.

„Labai gaila. Jo (Š. Vaitkaus – aut.) pasiekimas – dešimta vieta po reitingavimo – aukšta, bet nepakankamai aukšta, kad jis rimtai susikautų su partijos lyderiais. Tam reikėjo būti nors penketuke po reitingavimo,“ – sakė E. Židanavičius.

Lapkritį TS-LKD sudarė kandidatų į Europos Parlamentą eilę. Sąrašo lyderiu tapo europarlamentaras Andrius Kubilius už kurį balsavo  3174 rinkėjai. Toliau rikiuojasi: europarlamentarė Rasa Juknevičienė (2912 balsai); Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas (2162 balsai); europarlamentaras Liudas Mažylis (1950 balsai);  Seimo vicepirmininkė, TS-LKD frakcijos Seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė (1462 balsai); Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė (1213 balsai); Seimo narys Matas Maldeikis (872 balsai); buvęs Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas (820 balsai); Seimo narys Audronius Ažubalis (691 balsai); Palangos meras Šarūnas Vaitkus (689 balsai).

Laima Liucija Andrikienė, viena TS-LKD steigėjų, Kovo 11-osios Nepriklausomybės Akto signatarė, dabar dirbanti Europos Sąjungos Audito Rūmuose, sakė „Palangos tiltui“, kad kandidatai sąrašo viršuje turi didžiausias galimybes.

„Kaip TS-LKD kandidatė, esu dalyvavusi devyneriuose rinkimuose, septyneriuose iš jų švenčiau pergalę, tačiau iš visų išskirčiau pirmuosius rinkimus į Europos Parlamentą 2004-aisiais, kuomet iš penktosios sąrašo vietos pakilau į antrąją ir buvau išrinkta. Pagal Briuselyje atliktas prognozes TS-LKD tuomet turėjo gauti vieną mandatą iš trylikos, o mes iškovojome du. Pirmas klausimas, kurio, atvykusi į Briuselį,sulaukiau iš tuometinio Europos liaudies partijos – Europos demokratų frakcijos Europos Parlamente generalinio sekretoriaus buvo toks: „Kaip tau tai pavyko? Visi mūsų tyrimai rodė, kad atvyks vienas, o atvykote du (Vytautas Landsbergis ir Laima Andrikienė – aut.)“

L. L. Andrikienė prognozuoja, kad TS-LKD gaus du mandatus 2024-2029 metų Europos Parlamente.

 „Kiekvienas papildomas mandatas būtų didelis laimėjimas,“ – sakė ji.

Tačiau ji žino ir pavyzdžių, kuomet į Europos Parlamentą pakliuvo ir mažai girdėti, net vietos politikoje, žmonės.

„Lietuva – puikus tokios šalies, tokio rinkėjų elgesio pavyzdys. Čia galima būtų prisiminti Jolantą Dičkutę ir Danutę Budreikaitę, Darbo partijos atstoves, dirbusias EP 2004-2009 metais, arba Antaną Guogą, Liberalų sąjūdžio kandidatą, dirbusį EP 2014-2019 metais. Būta ir daugiau tokių pavyzdžių,“ – sakė L. L. Andrikienė.

Jurgis Razma, TS-LKD veteranas Seime, sakė „Palangos tiltui“, kad jis linkįs Palangos merui Šarūnui Vaitkui įrodyti, kas daugeliui atrodo tiesiog neįmanoma: gauti EP mandatą nedirbus nacionaliniame parlamente.

„Visaip gali būti. Gal rinkėjai šįkart balsuos netradiciškai – norės naujų veidų, deleguoti į Europos Parlamentą savivaldybininką. O Palangos sėkmės istorija – labai ryški,“ – sakė J. Razma.

Praėjusių metų lapkritį, prieš TS-LKD sąrašo reitingavimą, Š. Vaitkus sakė: „Europos Parlamente reikia ne tų, kurie tik deklaratyviai pasakoja apie „regionų proveržį“, „lygybę“ (kas būdinga populistinėms jėgoms, tik užimančioms EP nario vietą ar sėdinčioms ten dėl algos), bet ir realių bei patirtį sukaupusių tikrų savivaldybininkų.“

Indrė Ramanavičienė, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) atstovė spaudai, sakė „Palangos tiltui“, kad, merą Š. Vaitkų išrinkus į Europos Parlamentą, pirmalaikiai mero rinkimai Palangoje būtų skelbiami Seimo nutarimu. 

„Rinkimus Seimas paskelbtų ne vėliau kaip per 30 dienų nuo dienos, kai atsirado pagrindas juos skelbti, t.y. kai anksčiau termino nutrūksta pareigas ėjusio mero įgaliojimai. Pirmalaikius rinkimus per ne ilgesnį kaip 6 mėnesių terminą turi suorganizuoti Vyriausioji rinkimų komisija kartu su tos konkrečios savivaldybės, kurios meras renkamas, rinkimų komisija. Kandidatų kėlimo ir rinkimų organizavimo tvarka nuo eilinių mero rinkimų nesiskiria,“ – sakė I. Ramanavičienė.

 

 

Jūsų komentaras:

Nepudrinkit smegenų 2024-05-04 12:41 ([email protected] / IP: 162.158.222.86)
Nėra geresnės vietos - kaip būt miesto meru... Be to, jo niekas ir nerinks į EP... Baikit svajot..:-)))

Niekas 2024-05-03 21:01 (IP: 172.69.52.140)
Niekas jo nepakeis kol kas ir nesvaikim. Niekas už jį nebalsuos nes palangiškiai.jo nepaleis.

Taip pat skaitykite

Sekmadienį – (ne) eilinis įvykis, vyks rinkimai į miesto Savivaldybės Tarybą, o kartu išrinksime ir merą. Kadangi visi rinkimų stebėtojai, politikos aistruoliai, politikai profesionalai ir mėgėjai akylai stebi rinkimų kampaniją, kad nebūtų politinės reklamos pažeidimų, iškart skubu visus nuraminti: šis komentaras – mano asmeninė nuomonė. Nei agituoju balsuoti už ką nors, nei prieš ką nors....


Palanga nesustodama vystosi, lengvai pastebimi nauji traukos adresai,  akį traukia solidi Koncertų salė, atnaujintos muziejinės ekspozicijos, alėjos, kurorte net rožių krūmais pagerbiami iškilūs kultūros žmonės, vyksta augalinių motyvų drožyba. Tačiau Algimantas Bacevičius, kraštovaizdžio dendrologas, mokslo darbų leidinio „Kraštovaizdžio architektūra – teorijos ir praktikos aspektai”...


Per parą iš antradienio į trečiadienį Lietuvoje užregsitruoti 337 nauji koronaviruso atvejai, mirčių nefiksuota, skiepų sulaukė beveik 15 tūkstančių asmenų. Koronaviruso atvejų pastebimai padaugėjo ir Palngoje: trečiadienį kurorte užfiksuoti 5 nauji atvejai, šiuo metu juo serga 38 palangiškiai. O nuo pandemijos pradžios koronavirusu Palangoje iš viso susirgo 1240 žmonių.


Pirmadienį Palangoje buvo patvirtinti 6 nauji koronaviruso atvejai

"Palangos tilto" informacija, 2021 02 23 | Rubrika: Miestas

Pirmadienį Lietuvoje patvirtinti 482 nauji koronaviruso atvejai, mirė 7 žmonės, 6 nauji koronaviruso atvejai buvo patvirtinti Palangoje. Antradienį mūsų kurorte šia liga sirgo 26 palangiškiai, antradienį pranešė Statistikos departamentas.


Pas merą Šarūną Vaitkų - pasitarimas dėl koronoviruso

"Palangos tilto" informacija, 2020 02 24 | Rubrika: Miestas

Rytoj, antradienį, 10.320 val. mero pasitarimų kabinete (3 aukšte) vyks pasitarimas su sveikatos priežiūros bei visuomenės sveikatos centro specialistais dėl informacijos apie koronavirusą sklaidos.


Lygiai savaitę -iki lapkričio 8 d. - Vyriausioji rinkimų komisija lauks gyventojų, politikų ir visuomeninių organizacijų pastabų dėl vėl perbraižomo rinkimų apygardų žemėlapio. Per pastaruosius ketverius metus tai jau bus trečias perbraižymas. To esą prireikė, nes demografinė situacija Lietuvoje ir vėl neatitinka teisingo demokratiško atstovavimo.


Azarto mėgėjų rinkimai nenuvils  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2016 01 21 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ateinantį rudenį palangiškių laukia kaip niekada įdomūs ir azartiški Seimo rinkimai.


Lapkričio 4-ąją Palangos moksleivių klube vyko rinkimai į aštuntąjį Lietuvos mokinių parlamentą, II-asis turas vyko Palangos mieste. Lietuvos mokinių parlamento rinkimuose dalyvavo du kandidatai:


Po rinkimų į Europos parlamentą – pavojaus signalas Palangos konservatoriams

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 05 29 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Gegužę Lietuva gyveno rinkimais: dukart rinkome šalies prezidentą, išsiaiškinome kokios sudėties vienuoliktuką Lietuva siųs į Europos Parlamentą.


Merų rinkimai turėtų padaryti galą politinėms postų dalyboms

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 03 19 | Rubrika: Miestas

Lietuvos valdžios institucijų koridoriuose užvirė ginčai dėl tiesioginių mero rinkimų. Liekant mažiau nei metams iki savivaldos rinkimų Seimas tokią galimybę bevelija numarinti dar vienai kadencijai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius