Iki lapkričio 8 d. visuomenė, politikai, specialistai gali VRK teikti pastabas, nuomonę ir siūlymus dėl pakeistų rinkimų apygardų ribų

"Palangos tilto" informacija, 2019-11-05
Peržiūrėta
1886
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lygiai savaitę -iki lapkričio 8 d. -  Vyriausioji rinkimų komisija lauks gyventojų, politikų ir visuomeninių organizacijų pastabų dėl vėl perbraižomo rinkimų apygardų žemėlapio. Per pastaruosius ketverius metus tai jau bus trečias perbraižymas. To esą prireikė, nes demografinė situacija Lietuvoje ir vėl neatitinka teisingo demokratiško atstovavimo.

Laukia rinkėjų nuomonės

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkės Lauros Matjošaitytės teigimu, permainų prireikė, nes įstatymai nurodo, kad apygardų ribos neturi viršyti leistinų nuokrypių.

Esą negalima tokia situacija, kai vienoje apygardoje vieną Seimo narį renka 25 tūkst. rinkėjų, o kitoje – 75 tūkst.

Dėl šios priežasties, atsižvelgiant į migraciją, tiek šalies viduje, tiek ir išorėje, prireikė rinkimų apygardų pokyčių.

Dar savaitę, iki kito penktadienio, lapkričio 8 d., visuomenė, politikai, specialistai gali VRK teikti pastabas, nuomonę ir siūlymus dėl pakeistų rinkimų apygardų ribų.

"Kol kas pastabų labai nedaug, gal tik 7–8. Kreipėsi ir Seimo nariai, ir paprasti rinkėjai, ir savivaldybės. Siūlo peržiūrėti kai kurių apygardų ar apylinkių ribas. Iš Vakarų Lietuvos regiono kol kas pastabų nėra. Gavę pastebėjimus, vertinsime jų turinį ir spręsime, ar tas pasiūlymas yra įgyvendinamas ir racionalus", – teigė L.Matjošaitytė.

Naujos vienmandačių apygardų rinkimų ribos bus patvirtintos iki 2020-ųjų Seimo rinkimų, kurie pagal Konstituciją turėtų vykti antrąjį spalio sekmadienį, tai yra kitų metų spalio 11 d.

Palangai palankus sprendimas

Pagal naująjį projektą Danės rinkimų apygardoje vieną, Vilties apylinkę (nr. 19), ketinama prijungti prie Baltijos rinkimų apygardos.

Dar savaitę, iki kito penktadienio, lapkričio 8 d., visuomenė, politikai, specialistai gali VRK teikti pastabas, nuomonę ir siūlymus dėl pakeistų rinkimų apygardų ribų.

O prie Danės apygardos bus prijungtos dvi apylinkės (Prekybos uosto ir S.Daukanto) iš Pajūrio rinkimų apygardos.

Dar vienoje Klaipėdos miesto rinkimų Marių apygardoje jokių permainų nebus.

O keturios – Slengių (nr. 30), Karklės (nr. 32), Kalotės (nr. 37) ir Gindulių (nr. 33) rinkimų apylinkės perkeliamos į naujai sukurtą Mėguvos rinkimų apygardą.

Mėguvos rinkimų apygardą turėtų sudaryti minėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės (11,9 tūkst. rinkėjų), visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių (4,9 tūkst. rinkėjų).

Taigi Mėguvos apygardoje per 2020-ųjų Seimo rinkimus dominuos Palangos rinkėjai, taip atsivers galimybė kurorte keliamiems kandidatams.

Taigi 2016 m. suformuotos Kretingos-Palangos rinkimų apygardos nebelieka, likusieji Kretingos rajono savivaldybės rinkėjai (27 tūkst.) balsuos Kuršo apygardoje, į kurią įtraukti ir Skuodo rajono rinkėjai.

Permainos lėmė rezultatus

Rinkimų apygardos ribos buvo pakeistos prieš 2015-ųjų Kalėdas. Šios permainos kai kuriose politinėse partijose sukėlė sumaištį.

Mat iš Pajūrio apygardos "iškirpus" Palangą, kurorto politikams dėl Seimo nario mandato teko kovoti su konkurentais iš Kretingos.

Palangiškiai tada pralaimėjo socialdemokratų kandidatui Antanui Vinkui.

Be to, tąkart prie Klaipėdos buvo prijungti priemiesčiai, o tai sudrumstė ir kitų partijų pozicijas.

Kaip dabar, taip ir tada buvo tikinama, kad yra pažeistos rinkėjų skaičių proporcijos.

Todėl esą buvo atsižvelgta į Konstitucinio Teismo sprendimą užtikrinti lygias rinkimų teises, kad rinkėjų nuokrypis nuo vidurkio nebūtų didesnis nei 10 proc.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prieš kitąmet vyksiančius Seimo rinkimus, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) siūlo naikinti šiaurės rytų Lietuvoje esančią Molėtų-Širvintų apygarda.


Vos per 30-metį „persiritęs“ Egidijus Viskontas, Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius, jau spėjo „paragauti“ gyvenimo Amerikoje, patarinėjo įvairiems Seimo nariams, dirbo Seimo frakcijų referentu, Seimo pirmininko pavaduotojo patarėju, o nuo 2020 metų – žemės ūkio viceministru Sauliaus Skvernelio vyriausybėje. „Kartais juokauju, jog mokyklos suole užrašyta svajonė užaugus...


Šalyje įsigaliojus karantinui, nuo 2020 m. lapkričio 9 d. iki lapkričio 29 d. Palangos švietimo bei ugdymo įstaigos dirbs kitaip.


Visi 12 kandidatų Mėguvos rinkimų apygardoje, kurioje beveik pusė rinkėjų yra palangiškiai, noriai siūlo įstatymines pataisas ar net naujus įstatymus, kaip padėti jaunoms šeimoms, tačiau trečdalis kandidatų yra išsiskyrę.


Lygiai savaitę -iki lapkričio 8 d. - Vyriausioji rinkimų komisija lauks gyventojų, politikų ir visuomeninių organizacijų pastabų dėl vėl perbraižomo rinkimų apygardų žemėlapio. Per pastaruosius ketverius metus tai jau bus trečias perbraižymas. To esą prireikė, nes demografinė situacija Lietuvoje ir vėl neatitinka teisingo demokratiško atstovavimo.


Prieš Seimo rinkimus 2020-aisiais vėl perbraižomas rinkimų apygardų žemėlapis. Pagal naująjį projektą, bus suformuota nauja rinkimų apygarda, kuris vadinsis Mėguvos. Mėguvos rinkimų apygardą turėtų sudaryti minėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės su 11,9 tūkst. rinkėjų, visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių...


Kai kurių parlamentarų siūlymai atšaukti arba atidėti draudimus dėl prekybos alkoholiu yra nepamatuoti, sako „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. „Siūlymai atidėti, panaikinti, yra nepamatuoti. Vakar buvo toks argumentas, sakoma, nuskendo Baltijos jūroje tik du žmonės, jie buvo blaivūs. Bet žinome, jog skendo tai apie 150 žmonių ir dauguma jų buvo...


Kam palankios, o kam pragaištingos siūlomos naujos rinkimų apygardų ribos? Kokia bus apygarda, į kurią įeis ir Palanga? Su Kretinga ir Neringa ar be pastarosios? Tai jau paaiškės kitą savaitę. „Perbraižytoje“ rinkimų apygardoje besiruošiantys susikauti politikai įtariai žvelgia į Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) ketinimus. Savo kandidatus dalyvauti kitų...


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Antradienį, rugpjūčio 9-ąją, miesto savivaldybės architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Svajūnas Bradūnas pristatė Šventosios jūrų uosto detalųjį planą. Miesto taryba šį planą tvirtins rugsėjo mėnesį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius