Aha, ateityje Palanga tikrai turės naują merą – ne Šarūną, galbūt Joną, o gal Onutę, o gal Džoną ar Muhamedą, bet kas nors būtinai prisimins Vaitkaus epochą su nostalgija

Linas JEGELEVIČIUS, 2023-03-04
Peržiūrėta
1517
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Linas Jegelevičius
Linas Jegelevičius

Sekmadienį – (ne) eilinis įvykis, vyks rinkimai į miesto Savivaldybės Tarybą, o kartu išrinksime ir merą.

Kadangi visi rinkimų stebėtojai-vanagai, skundikai, aistruoliai, politikai profesionalai ir mėgėjai akylai stebi rinkimų kampaniją, kad nebūtų politinės reklamos pažeidimų, iškart skubu visus nuraminti: šis komentaras – mano asmeninė nuomonė. Nei agituoju balsuoti už ką nors, nei prieš ką nors. Juolab, kad pats balsuosiu ne Palangoje.

Tačiau duodu savo galvą nukirsti: skirtingai nei absoliučioje daugumoje šalies savivaldybių, rinkimų rezultatai Palangoje –  aiškūs.

Būtų stebuklas, jeigu dabartinis miesto meras  Šarūnas Vaitkus nebūtų išrinktas jau pirmajame rinkimų ture. Tai jau bus ketvirtoji jo kadencija mero poste.

Galbūt Palanga ir nėra demokratijos bastionas – Š. Vaitkaus oponentai rinkimų kampanijos metu per galvą vertėsi, žadėdami gyventojų apklausas, nuolatinius gyventojų priėmimus Savivaldybėje, tačiau dabartinio mero stiprioji korta – jo nuveikti darbai.

Turėtumėte stipriai neprimatyti ar būti labai negeranorišku (-a), kad jų būtumėte iki šiol nepastebėjęs (-usi)! Neabejoju, kad dabartiniam merui vėl suteikus regalijas, darbų tęstinumas bei sparta, visų azartas ir meilė Palangai liks ir augs.

Aišku, kitaip nei 2011-iaisiais, kai Š. Vaitkus pirmąkart tapo meru, jis jau – nei labai jaunas, nei labai perspektyvus. Bet neabejotinai jis – itin patikimas, su stipriu, net unikaliu savo atliktų darbų portfeliu, Palangos ateities kitiems keturiems metams garantas.

Žinoma, ateityje Palanga tikrai turės naują merą – ne Šarūną, galbūt Joną, o gal Onutę, o gal ir Džoną ar Muhamedą. 

Tokį, kokį išsirinks palangiškiai. Bet, įsitikinęs, kas nors būtinai prisimins Vaitkaus epochą su nostalgija.

Primenu ir kitus kandidatus į Palangos merus: socialdemokratė Svetlana Grigorian, Darius Kubilius, LVŽS kandidatas, Eimutis Židanavičius – Regionų partijos kandidatas, Dovydas Petrošius – Lietuvos Žaliųjų partijos kandidatas, Genoveita Krasauskienė – „Laisvė ir teisingumas“ kandidatė, Jonas Kubilius, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas, Veronika Skeberdytė, kuri pati save iškėlė kandidate į merus.

Iš visų kandidatų, girdėtų per debatus (Š. Vaitkus dalyvavo tik vienuose kandidatų debatuose), man būtent Jonas Kubilius labiausiai patiko – jaunas, bet jau turintis politinės patirties, be pagiežos, pozityvus, aiškiai rezgantis mintis.

Šioks toks klaustukas lieka, ar Tėvynės Sąjungos -LKD Palangos skyrius Taryboje išlaikys tą patį mandatų skaičių – 15. Mano spėjimu,  jų gaus šiek tiek mažiau, bet vėl turės absoliučią daugumą Taryboje.

Kai 99 procentai Lietuvos po rinkimų sekmadienį kunkuliuos – dėlios naujas valdančiąsias koalicijas, kam nors „nukirtinės“ galvas dėl nesėkmingai susiklosčiusių rinkimų ar smailins ietis antrajam mero rinkimų turui, palangiškiai jau pirmadienį, lyg niekur nieko, ves pasivaikščioti šuniukus, aplankys jūrą ar susitikę šnekės apie orą ir pavasarį, bet, ko gero, ne apie rinkimus – jų Palangoje tarytum nė nebuvo! 

 

Jūsų komentaras:

Aha 2023-04-18 06:14 (IP: 172.69.52.131)
kur įstaigų metinės ataskaitos?

Metai 2023-04-06 06:15 (IP: 162.158.222.250)
Kur rasti 2022 m. įstaigų metines ataskaitas ?

Palangiškis 2023-03-04 14:05 (IP: 162.158.87.49)
Rytų kvartalui teks ketvirto dešimtmečio palaukti, nei vienos partijos programoje nėra užuominos, kad tvarkys šio kvartalo gatves, briskit purvynėlį toliau...arba kvieskit tv pagalbą

stebetojas 2023-03-04 12:40 (IP: 162.158.222.227)
ir truputi ikando, ir pagyre-) bet mintis isausta aiski - geriau uz Sventaji nei uz Muhameda

liuksas 2023-03-04 07:42 (IP: 162.158.222.232)
Jeigu miestui nieko nenori nuveikti - visus klausimus spręsk demokratiškai. Tada atsiras daug išminčių, patarėjų, žinovų ir kitokio plauko aktyvistų. Žiūrėk, kadencija jau ir pralėkė. Vėl prasideda pilstymas iš tuščio į kiaurą. Nepatenkintų visada bus. Nesu konservų mėgėjas, bet pasirinkimo nėra jokio.

Palangiškiai iš Rytų kvartalo 2023-03-04 06:41 (IP: 162.158.222.226)
Merui ir miesto tarybai turėtų vienodai rūpėti visi miesto gyventojai, tačiau taip nėra. Rytų kvartalui nuo įsikūrimo tęsiasi trečias dešimtmetis, bet gatvės: Saulėlydžio, Vakaro, Vidurdienio, Ryto, Vasaros vis neasfaltuojamos. Per dvi šio mero kadencijas išasfaltuota vienintelė Priešaušrio gatvė. Rytų kvartale gyvena virš dviejų šimtų šeimų. Vasarą kvėpuojame dulkėmis, retkarčiais žvyrkelis palaistomas, šaltuoju metų laiku ir palijus - purvas. Nors kartkartėmis žvyrkeliai pragreideriuojami. Dirbame ir mokesčius mokame Palangai. Belaukiant pasenome, užaugo ne tik vaikai, bet ir anūkai. Minėtose gatvėse negyvena garsių žmonių, jei jų būtų, matomai ir gatvės asfaltuotos, ir šaligatviai būtų. Ar mes galime ko tikėtis iš dabartinės valdžios?

Nustebes 2023-03-03 17:04 ([email protected] / IP: 162.158.222.226)
Ir sugalvojo būrelis pudelių Palangos liūtą Vaitkų įveikti. Jūs rimtai....

palangiškė 2023-03-03 16:31 (IP: 172.69.52.130)
Aš balsuosiu už merą Vaitkų ?! - Mere, kodėl mūsų mieste nebeliko būtiniausių nemokamų medicinos paslaugų? Panašų gyventojų skaičių turinti Kretinga išlaikė būtiniausias med. paslaugas. Negi mūsų miestas negeba pasirūpinti savo gyventojais. Perskaičiau programas - nė viena partija neatkreipė į tai dėmesį.

Palangiskis 2023-03-03 11:11 (IP: 162.158.222.246)
Kai nusileis iš padebesiu ant žemės, kai pradės dalyvauti diskusijose, kai pradės atsiskaitinėti rinkėjams ir kai baigs blokuoti fcb už kokios problemos iskelima Palangoje... Kai atsiras naujovių, jaunatviško ( nes dabar jau kuo toliau tuo labiau į pensininko mąstymą), kai atsiras gyvybės, šurmulio Palangoje tada vėl taip balsuosiu kaip ir balsuodavau, o šiuose rinkimuose jis mano balsą praradęs ( anksčiau balsuodavau už jį neslėpsiu, nepaisant, kad koncervatorius, nors jo kolegų iš Vilniaus visiškai nepalaikau). Ir svarbiausia baigt su ta biurokratija savivaldybėje ir atsigręš į Palangiški. Lai pažiūri bame kokios plytelės šaligatvio, krepšinio aikšteles ( prieš vasarą nors tinklelius ant krepšio sudėkite vaikams žaisti)... Ar viskas tik poilsiautojams ir piarui?

Taip pat skaitykite

Už tai, kad būtų nukelti sovietiniai paminklai, balsavę kelių Lietuvos savivaldybių tarybų nariai, merai papildė Rusijos ieškomų asmenų sąrašą.


Sekmadienį – (ne) eilinis įvykis, vyks rinkimai į miesto Savivaldybės Tarybą, o kartu išrinksime ir merą. Kadangi visi rinkimų stebėtojai, politikos aistruoliai, politikai profesionalai ir mėgėjai akylai stebi rinkimų kampaniją, kad nebūtų politinės reklamos pažeidimų, iškart skubu visus nuraminti: šis komentaras – mano asmeninė nuomonė. Nei agituoju balsuoti už ką nors, nei prieš ką nors....


Spalio 7 d. prasidėjusi politinės kampanijos dalyvių registracija įgauna pagreitį. 


Šventoji turės naują, modernią miesto aikštę pačioje miestelio širdyje.


Pas merą Šarūną Vaitkų - pasitarimas dėl koronoviruso

"Palangos tilto" informacija, 2020 02 24 | Rubrika: Miestas

Rytoj, antradienį, 10.320 val. mero pasitarimų kabinete (3 aukšte) vyks pasitarimas su sveikatos priežiūros bei visuomenės sveikatos centro specialistais dėl informacijos apie koronavirusą sklaidos.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Prieš Seimo rinkimus 2020-aisiais vėl perbraižomas rinkimų apygardų žemėlapis. Pagal naująjį projektą, bus suformuota nauja rinkimų apygarda, kuris vadinsis Mėguvos. Mėguvos rinkimų apygardą turėtų sudaryti minėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės su 11,9 tūkst. rinkėjų, visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių...


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Užvakar, ketvirtadienį, posėdžiavusi naujos kadencijos Palangos miesto savivaldybės Taryba išsirinko naująją valdžią. Jau anksčiau koalicinę sutartį pasirašę  konservatoriai, liberalcentristai, liberalsąjūdiečiai ir centristai sėkmingai įveikė pirmąjį bendro darbo egzaminą – vieningai balsavo už bendrą kandidatūrą į mero pareigas Šarūną Vaitkų. Jo užkopimas į miesto valdžios Olimpą –...


Nors Palangos miesto savivaldybės šių metų biudžeto projektas viešai paskelbtas ir visuomenė pakviesta dėl jo teikti savo pastabas, siūlymus, beveik nereikia abejoti, kad po rinkimų susiformavus naujajai valdančiajai daugumai, biudžetas bus peržiūrėtas – tai yra, partijos pasistengs, kad rinkimų programose numatytiems darbams būtų numatyta ir atitinkama biudžeto eilutė. „Natūralu, kad...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius